Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.711.153
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Marko :D kaže...

Namjestio sam preko Group Policyja (Computer Configuration -> Administrative Templates -> Windows Components -> Windows Defender Antivirus -> Signature Updates -> Specify the interval to check for definition updates). Da, radi (koliko sam vidio); svakih sat vremena stvarno provjerava ima li ažuriranja.

 

Ne. Prije, kada sam to namjestio, išao sam par puta vidjeti, ali više ne provjeravam.

 

Sada mi recimo piše da je zadnje ažuriranje bilo u 18:20, a sad je 17:53. 😀

 

Mozes pogledat i poslikat u Control Panel\All Control Panel Items\Security and Maintenance\Reliability Monitor koliko puta danas je napravljen/izvrsen update Windows Defender AV.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Evo od danas i jučer.

Danas Danas
Jučer Jučer
13 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Dragi pomoćnici, napravio sam glupost. Iz vrlo bezveznog razloga sam mijenjao permissions u registry-u i sada se više ne mogu prijaviti sa svojim userom na windows 10. Poruka koju dobivam je "The Group Policy Client service failed the sign in. Access is denied". Prvo sam probao u registry-u vratiti postavke dozvoli na staro, međutim nije pomoglo. Onda sam probao nekoliko solucija koje sam pronašao na google-u. Jedna je bila da sa admin računa mijenjam workgroup pa nakon toga kopiram podatke od računa na drugo mjesto i zatim vratim system u stari workgroup, to isto nije pomoglo. Također sam probao i neko "rješenje" koje je uključivalo dodavanje novog gpscv foldera u registry, ali ništa eto. Bio bih jako zahvalan kad bi mi netko mogao dati ideju za rješenje ovog problema da mogu ponovno pristupiti svom računu.

 

EDIT: Nakon što sam gornje korake napravio poruka koju dobivam je "The User Profile Service service failed to sign in. User profile cannot be loaded."

 

Krenuo namještati admin account i skužim sad da mi driveri od zvučnika ne rade i windows ne može sam riješiti problem..

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.1.2019 9:45 (DzigiBau).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Zašto mi ovo piše, i dali je moguće to uklonit. 

Povijest je samo spisak, zlocina i nesreca, jedan mrtav čovijek je tragedija tisucu mrtvih je statistika.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
rappy kaže...

Zašto mi ovo piše, i dali je moguće to uklonit. 

To se pojavljuje kada mijenjaš postavke u Group Policyju vezane za Windows Update ili koristiš neki od programa kao što je O&O ShutUp10 za promijenu postavki ažuriranja.

 

Ako klikneš na prikaži konfigurirane pravilnike ažuriranja, vidjet ćeš koje su točno postavke promijenje i gdje.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi

Nisam ništa mjenjo. 

Povijest je samo spisak, zlocina i nesreca, jedan mrtav čovijek je tragedija tisucu mrtvih je statistika.
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Nešto je mijenjano. Piše da si zabravio da ti dolaze driveri preko Windows Update. Sad, jesi li ti koristio neki program za kontrolu ažuriranja ili si ti to ručno promijenio u registryju i Group Policyju, ja ne znam.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi

Dali se to može vratit da bude normalno

Povijest je samo spisak, zlocina i nesreca, jedan mrtav čovijek je tragedija tisucu mrtvih je statistika.
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Možeš, ali da bi to maknuo moraš znati točno koje si programe koristio, odnosno, koje si postavke mijenjao.

 

Zašto te toliko smeta ta poruka?

16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
DzigiBau kaže...

Dragi pomoćnici, napravio sam glupost. Iz vrlo bezveznog razloga sam mijenjao permissions u registry-u i sada se više ne mogu prijaviti sa svojim userom na windows 10. Poruka koju dobivam je "The Group Policy Client service failed the sign in. Access is denied". Prvo sam probao u registry-u vratiti postavke dozvoli na staro, međutim nije pomoglo. Onda sam probao nekoliko solucija koje sam pronašao na google-u. Jedna je bila da sa admin računa mijenjam workgroup pa nakon toga kopiram podatke od računa na drugo mjesto i zatim vratim system u stari workgroup, to isto nije pomoglo. Također sam probao i neko "rješenje" koje je uključivalo dodavanje novog gpscv foldera u registry, ali ništa eto. Bio bih jako zahvalan kad bi mi netko mogao dati ideju za rješenje ovog problema da mogu ponovno pristupiti svom računu.

 

EDIT: Nakon što sam gornje korake napravio poruka koju dobivam je "The User Profile Service service failed to sign in. User profile cannot be loaded."

 

Krenuo namještati admin account i skužim sad da mi driveri od zvučnika ne rade i windows ne može sam riješiti problem..

 

Najbrze i najjedostavnije je nova instalacija Windows-a.

 

Druga ideja bi bila da i dalje nastaviš istraživati bespućima interneta i pokušas naći rješenje i ako ništa ne upali onda ide reinstalaciju Windows.

 

Treća ideja bi bila da ti ekipa sa foruma ponudi 1001 ideju šta bi mogao biti razlog\rješenje tvojih problema i ako niti jedna ne upali onda ide reinstalaciju Windows.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Marko :D kaže...
rappy kaže...

Zašto mi ovo piše, i dali je moguće to uklonit. 

To se pojavljuje kada mijenjaš postavke u Group Policyju vezane za Windows Update ili koristiš neki od programa kao što je O&O ShutUp10 za promijenu postavki ažuriranja.

 

Ako klikneš na prikaži konfigurirane pravilnike ažuriranja, vidjet ćeš koje su točno postavke promijenje i gdje.

 Imam win10 još od insider perioda, nadograđene sa win 7. Nikad ih nisam modificirao da bih sprečavao update niti instalirao vanjske aolikacije za optimizaciju, antivirus i sl. Nakon jedne od nadogradnji (sad se ne sjećam tačno koja verzija) sam imao isti slučaj. Pisalo se o tome po forumu. Uglavnom, sljedećom nadogradnjom se sve vratilo u "normalu".

morrisoN
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

U tom je slučaju ta nadogradnja promijenila neku postavku vezanu za WU, ili u registryju ili u Group Policyju, pa ju je sljedeća nadogradnja vratila na staro.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Marko :D kaže...

U tom je slučaju ta nadogradnja promijenila neku postavku vezanu za WU, ili u registryju ili u Group Policyju, pa ju je sljedeća nadogradnja vratila na staro.

 Taj problem je s tom verzijom bio široko rasprostranjen. Imali su ga ljudi poput mene, koji nisu mijenjali postavke, a kamo li prčkali dublje po sistemu (registry baza, gropu policy, ...)

morrisoN
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Kao što sam već rekao, možda je ta nadogradnja sama izmijenila neku postavku vezanu za WU ili je to bio neki bug koji je kasnije riješen.

 

Ako poruka stoji stalno, znači da je neka postavka promijenjena, te ista može biti promijenjena na više načina.

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.1.2019 11:58 (Marko :D).
14 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Da li itko ima problema sa automatskim mjenjanjem volumena zvuka izmedju aplikacija?

Alexandar-II
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
rappy kaže...

Zašto mi ovo piše, i dali je moguće to uklonit. 

 Možeš ukloniti.

Samo stisni  .. to : "provjeri ažuriranje" i neka odradi svoje ( našao novo ažuriranje ili ne više neće biti te poruke ) ,nakon toga ponovo otvori taj daloški okvir i neće više to pisati.

Nisi ti ništa " smrdao ..Win to napravi sam nekada..nekome.. desi se ..

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi

I dalje stoji ta poruka to mi prije nikad nije bilo.

Povijest je samo spisak, zlocina i nesreca, jedan mrtav čovijek je tragedija tisucu mrtvih je statistika.
5 godina
offline
Windows 10 - problemi

Ne znam zasto vas to muci. Nekada to pise, nekada ne.  Kod windowsa je sve jako jednostavno - ako sve radi, ne diras

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 10 - problemi

Meni to stoji od 1941. pa mi ne smeta...

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
djigibao kaže...
DzigiBau kaže...

Dragi pomoćnici, napravio sam glupost. Iz vrlo bezveznog razloga sam mijenjao permissions u registry-u i sada se više ne mogu prijaviti sa svojim userom na windows 10. Poruka koju dobivam je "The Group Policy Client service failed the sign in. Access is denied". Prvo sam probao u registry-u vratiti postavke dozvoli na staro, međutim nije pomoglo. Onda sam probao nekoliko solucija koje sam pronašao na google-u. Jedna je bila da sa admin računa mijenjam workgroup pa nakon toga kopiram podatke od računa na drugo mjesto i zatim vratim system u stari workgroup, to isto nije pomoglo. Također sam probao i neko "rješenje" koje je uključivalo dodavanje novog gpscv foldera u registry, ali ništa eto. Bio bih jako zahvalan kad bi mi netko mogao dati ideju za rješenje ovog problema da mogu ponovno pristupiti svom računu.

 

EDIT: Nakon što sam gornje korake napravio poruka koju dobivam je "The User Profile Service service failed to sign in. User profile cannot be loaded."

 

Krenuo namještati admin account i skužim sad da mi driveri od zvučnika ne rade i windows ne može sam riješiti problem..

 

Najbrze i najjedostavnije je nova instalacija Windows-a.

 

Druga ideja bi bila da i dalje nastaviš istraživati bespućima interneta i pokušas naći rješenje i ako ništa ne upali onda ide reinstalaciju Windows.

 

Treća ideja bi bila da ti ekipa sa foruma ponudi 1001 ideju šta bi mogao biti razlog\rješenje tvojih problema i ako niti jedna ne upali onda ide reinstalaciju Windows.

 Ako si prčkao samo po registry bazi, backup registra bi trebao riješiti problem. Ako nemaš backup registra, valjda imaš sliku sustava, relativno svježu. Ako nemaš ni to, nisi informatički osviješten korisnik...

Sinoć sam lega jutros...
12 godina
offline
Windows 10 - problemi

Nije Win nego Office, nemojte se ljutiti.

 

WTF je ovo? Na daljinu bi morao dijagnosticirati, ali nejde :D

Kupljen i upisan originalni ključ.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Pozdrav!

Kako da na win10 iskljucim sinkronizaciju racuna, dali je moguce !?

Jer iako sam otisao u postavke na sink i tamo iskljucio, ( microsoft mi je poslao neki cod broj za potvrdu ukidanja sinka ) ali svejedno mi dolaze poruke!

Gdje sam pogrijesio !??

Thx! ☺️






Odmori se u Istini!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Pozdrav. Zbog problema s dozvolama i userima, reinstalirao sam windowse. Aktivirao sam novu licencu, windows education koji sam dobio od sveučilišta. Nakon reinstalacije dok je pisalo da traje windows update, dobio sam blue screen of death s ovom greškom "video dxgkrnl fatal error". Uspio sam ugasiti i normalno pokrenuti laptop, windowsi su se činili u redu, postavljen mi je jedan račun koji je ujedno admin. Čitao sam što može uzrokovati ovaj error i uglavnom sam naišao na odgovore da su većinom display driveri ti koji ga uzrokuju. Ručno sam instalirao drivere i za intel uhd 620 i za diskretnu grafičku.

 

Intel UHD 620 ne mogu staviti zadnju verziju jer piše da proizvođač uređaja ne dozvoljava tu pa sam provjerio i postavljena je najnovija koja na acer-ovoj stranici stoji da je prilagođena. Nakon toga mi se opet pojavio nekoliko puta isti blue screen.

 

Skinuo sam bitdefender, skenirao sistem, obrisao nekoliko sumnjivih fajlova i mislio da će biti u redu, no evo još jednom mi se pojavio error. Znači pojavi se 2-3 puta u danu. 

 

Mislim da je uzrok taj windows update jer kad odem u postavke update, poruka sa slike mi je prikazana.

 

Pokušao sam vratiti prijašnju verziju windowsa, znači da makne zadnji update. Izbaci mi poruku da moram obrisati račun kako bih mogao nastaviti. A račun koji je postavljen je jedini račun aktiviran, lokalni račun nisam aktivirao ni ti koristio.

 

Zna li netko možda kako bih mogao riješiti ovaj problem?

 

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
CyberDemonVZ kaže...
Paolo Maldini kaže...

Imam ovaj problem već neko vrijeme. Iz nekog razloga mi se automatski disebla drugi audio izlaz, u mom slučaju zvučnici koji su uštekani direktno u matičnu i tada mi headseat ostane jedini izbor. Kad ištekam slušalice zvučnici odmah prorade. Matična je ASUS Prime 370-P, a driveri su zadnji s Asusovih stranica a evo i slike postavki. Trebao bi biti problem softverske prirode?

 Probaj se poigrati sa svim opcijama. Uključujući onaj Popup.

 

I pogledaj dal ti zvučnici nisu uključeni u pogrešni izlaz. Ako je tako podešeno, ispravno će raditi, ali će biti problema u Windowsima.

 Vezano za ovaj problem - ni reinstall Windowsa nije pomogao, sve mi se čini da je ovo neka opcija u BIOSu al ne mogu nać ništa. Ima tko još ASUSove matične i da koristi simultano 2 audio izlaza?

Klaun1000 https://www.youtube.com/user/tersic1000
12 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
CyberDemonVZ kaže...

Nije Win nego Office, nemojte se ljutiti.

 

WTF je ovo? Na daljinu bi morao dijagnosticirati, ali nejde :D

Kupljen i upisan originalni ključ.

 Evo, da sebi odgovorim. Izgleda da je nekad na tom računalu bio instaliran Office, ali druga verzija, ili 32 bitni.

 

Kad sam maknuo samo "Microsoft Office" opet se pojavio isti problem

Kad sam deinstalirao "Microsoft Office" i "Moj Office" aplikacije i ponovo instalirao 64 bitnu verziju sve je uredno proradilo.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Windows 10 - problemi

Kako namjestit da slike otvara u "normalnom" windows pregledniku za slike?

 

Dolje mi još nudi vlc, word i imam opciju "potraži drugu aplikaciju na PC-u"

Tnx!

 

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Peporučio bih faststone picture viewer ili domaći Irfan. Brzi, puni opcija i funkcija.

16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
NoOne1 kaže...

Kako namjestit da slike otvara u "normalnom" windows pregledniku za slike?

 

Dolje mi još nudi vlc, word i imam opciju "potraži drugu aplikaciju na PC-u"

Tnx!

 

 

 

Probaj ovako:

 
 

Ako ne ide klikni na "RESET"

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Windows 10 - problemi

Nemam uopće opciju "photos", a kad resetiram opet mi vrati na "paint" tj. bojanje.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
NoOne1 kaže...

Kako namjestit da slike otvara u "normalnom" windows pregledniku za slike?

 

Dolje mi još nudi vlc, word i imam opciju "potraži drugu aplikaciju na PC-u"

Tnx!

 

 

Windows Photo Viewer je sakriven u Windowsima 10. Ako ga želiš enableati možeš jednim klikom, imaš tu opis za ručni način i njihov registry tweak kojim s jednim klikom riješiš sve.

How to Make Windows Photo Viewer Your Default Image Viewer on Windows 10

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice