Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.700.942
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
8 godina
offline
Windows 10 - problemi

trenutno imam phenom ii x4 ali prelazim na ryzen to je am4 socket maticna ce vjerovatno bit ili b450 ds3h ili ab350m pro4 gledo sam na internetu par videa i kazu da se moze ali treba prvo deinstalirat sve drivere nisam siguran koliko je to tocno

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
dinass355 kaže...

trenutno imam phenom ii x4 ali prelazim na ryzen to je am4 socket maticna ce vjerovatno bit ili b450 ds3h ili ab350m pro4 gledo sam na internetu par videa i kazu da se moze ali treba prvo deinstalirat sve drivere nisam siguran koliko je to tocno

 Vjeruj mi da se ne isplati.

morrisoN
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
dinass355 kaže...

uskoro kupujem novi procesor maticnu i ram ali ostavljam graficku i hard sa starog pa me zanima jeli potrebno ponovo instalirat windowse na novoj maticnoj ili je to samo plug and play sto bi se reklo,imam piratsku verziju windowsa 10 ako to sta znaci

 -besmisleno.. tj jedini razlog bi bio čuvanje postojeće licence i ostalog softwarea.. s piraticom tog razloga nema i clean je svakako bolji izbor.

-može, odnosno ovisi.. o verziji, o razlikama, o licenci.. a tu imaš veći problem jer ovisiš o piratu-loaderu ili cracku.. a tek to je besmisleno jer možeš:

.. skinuti čist-origigi install, legalno s MSovih str, napraviti install medij, instalirati, koristiti .. sve to možeš bez key-aktivacije, ako poželiš jednog dana pribaviš key i to je to.. čak i ako se kupi za 3$ na ebayu isplati se ako ne moraš ponavljati kod ovakvog (re)installa.. jer tad možda prođe sve iz prve, možda autorepair s bootmedija progura.. ali sigurno neće fixati pirata.

 

inače, prije, do w10, (zapravo w8) procedura je bila, deinstall svih drivera, posljednje drivere za chipset (mbo, kontroler..) i gašenje (ne restart..). Tad su postojale šanse +50% da će bootati win, s w10 je to veća šansa (ali samo s origigijima + licenca/verzija, jer MS ne želi olakšati .. ipak štiti svoje interese).

 

-prednost cleana, prvo sve u vezi mbo-chipseta, a jedini razlog kojeg juzer ima za takav switch je zadržati appse koje ima instalirane.. ali, ako je to računalo bilo par godina u upotrebi, tad je i polovica tog softa već stara, zašto ne sve clean-novo itd. reinstall softa nekako nije dovoljno jak razlog da bi se to kemijalo nasuprot čistog stanja koje imaš s čistim win.. i tad znaš da je problem = kvar, ovako može biti bilo što, soft-hard/mix.. i možeš potrošiti dane bez uspjeha, kao što možeš izgubiti sve tj da se više ne upali. Tu je prednost kad planiraš clean, jer tad iskppiraš-pripremiš sve što ti je važno, dok se ovako nadaš.. a sve je možda..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Windows 10 - problemi

Gdje naći AHCI driver za mrtvi Aspire E5-551 ?

SSD write brzine su mrtvi očaj jer šugavo krepani acer na oficijalnoj stranici nema SATA driver za skinuti. 

Znam da je do tog jer isti ssd je bio u drugom acer laptopu gdje je bio isti problem dok nism skinuo driver sa acer stranice i onda je ssd disao punim plućima.

 

Gdje da nađem taj driver jer sam izludio više ?

sat vremena se drkam jbt.

 

https://www.acer.com/ac/hr/HR/content/support-product/5415?b=1

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-driver imaš (da nemaš, ne bi ništa radilo).

-nešto sasvim drugo je postavka u biosu..

-brzina.. sirova brzina je ista u ide-legacy tj to je stvarna brzina diska, ahci je samo pametniji i važan npr za trim (uvjet). Brzina nekih ssd-a (jeftikaner ili loša serija..) je recimo 150-250, ni blizu danas normalnih 500/500. Brzina ovisi i o snazi računala, cpu, ram, postavke.. i brze komponente/računalo se može ugušiti i raditi sporo.

-neki 'spešl' acerov driver ne postoji, jer acer ne proizvodi ništa, samo logo i design .. sklapa, dok intel proizvodi chipset-cpu, realtek waln-audio itd. jedino što oem proizvođač to posloži na hrpu dok daje support. Potraži, ne mora biti isti model, važno je samo da je za taj chipset, bilo koji brand, jer driveri su isti.

-a moguć problem, win10 odbija install necertificiranog drivera, kao da nisi ništa napravio.. tad moraš u reboot-f7... tad možeš instalirati. (dok si u win, idi na restart, drži za to vrijeme shift..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Silent horror1992 kaže...

Gdje naći AHCI driver za mrtvi Aspire E5-551 ?

SSD write brzine su mrtvi očaj jer šugavo krepani acer na oficijalnoj stranici nema SATA driver za skinuti. 

Znam da je do tog jer isti ssd je bio u drugom acer laptopu gdje je bio isti problem dok nism skinuo driver sa acer stranice i onda je ssd disao punim plućima.

 

Gdje da nađem taj driver jer sam izludio više ?

sat vremena se drkam jbt.

 

https://www.acer.com/ac/hr/HR/content/support-product/5415?b=1

 pa ako je  Intel CPU onda je i Intel chipset, pa odeš na Intel  Download Center i stražiš INF update utility

 

ali ako te to baš toliko kolje, pogledaj koje drivere sad (u Device Manageru gledaj pod IDE ATA/ATAPI controllers) - desni klik - Properties - Driver - Driver details

 

ponekad bolje radi s generičkim MS driverima za Intel, nego s tim Intelovim.. još je veći rulet s NVMe driverima

 

i naravno AHCI treba biti u BIOSu uključen...

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Stric_Jura kaže...
Silent horror1992 kaže...

Gdje naći AHCI driver za mrtvi Aspire E5-551 ?

SSD write brzine su mrtvi očaj jer šugavo krepani acer na oficijalnoj stranici nema SATA driver za skinuti. 

Znam da je do tog jer isti ssd je bio u drugom acer laptopu gdje je bio isti problem dok nism skinuo driver sa acer stranice i onda je ssd disao punim plućima.

 

Gdje da nađem taj driver jer sam izludio više ?

sat vremena se drkam jbt.

 

https://www.acer.com/ac/hr/HR/content/support-product/5415?b=1

 pa ako je  Intel CPU onda je i Intel chipset, pa odeš na Intel  Download Center i stražiš INF update utility

 

ali ako te to baš toliko kolje, pogledaj koje drivere sad (u Device Manageru gledaj pod IDE ATA/ATAPI controllers) - desni klik - Properties - Driver - Driver details

 

ponekad bolje radi s generičkim MS driverima za Intel, nego s tim Intelovim.. još je veći rulet s NVMe driverima

 

i naravno AHCI treba biti u BIOSu uključen...

 

Nije intel cpu nego A8 7100.

To je od jednog ukućanina laptop koji je bio u rasulu i sa krepanim hdd pa sam si dao truda i sve rastavio & očistio te ubacio kingston a400 240gb koji mi je višak i sad sve dela uredno.

nisam ništa instalirao od drivera i jednostavno je sad proradio kkao spada, doduše brzine tog ssd-a su još bolje na boljem hardveru al i ovo je revolucija sa ultra mega giga spori hdd koji je bio u njemu.

14 godina
offline
Windows 10 - problemi

Pozdrav, postoji li način da "izvucem" windows key sa laptopa? Na njemu je bio originalni win 10 ali je prijašnji vlasnik iz nekog meni nepoznatog razloga instalirao piratski windows pa mi svako toliko traži ponovnu aktivaciju

don't look at me!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

ako je bio aktiviran, tad je id-key u msovoj bazi.. i dovoljno je ponovo se spojiti, ali važna je verzija-licenca, home-pro... 99% da će home aktivirati (ako je već bio), home key može aktivirati samo home, pro key može aktivirati i home i pro i šteta ga je 'potrošitit' za home. Provjeri, instaliraj čist-origigi, preskočiš key, kad se spojiš aktivira se.. ako neće, tad ništa, .. ebay=3-5$..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...

ako je bio aktiviran, tad je id-key u msovoj bazi.. i dovoljno je ponovo se spojiti, ali važna je verzija-licenca, home-pro... 99% da će home aktivirati (ako je već bio), home key može aktivirati samo home, pro key može aktivirati i home i pro i šteta ga je 'potrošitit' za home. Provjeri, instaliraj čist-origigi, preskočiš key, kad se spojiš aktivira se.. ako neće, tad ništa, .. ebay=3-5$..

ovo je netocno 

 

ako na Win10 Home upises Pro key - automatski nadogradi na Pro... znaci nista se ne "potrosi".

 

isto vrijedi i za Enterprise i Education kljuceve.. sva 3 mogu nadogradit Home.

 

 

ali Home key ne moze "spustit" (downgrade) Pro/Enterprise/Education.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.3.2019 16:42 (nathan.fake).
8 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Ok,nevjerovatna debilana s win10...

Dakle, zvuk se prenosi preko hdmi kabla na tv (cekam monitor pa je privremeno spojeno na tv), i radi normalno. Kad ustekam slusalice u front panel ulaz, zvuk se normalno prebaci na slusalice, kad ih iskopcam, vrati se na tv.

Medjutim, imam 2 usera accounta, kad se prijavim s prvim, radi kako je gore opisano. Kad se prijavim s drugim - nema zvuka. Ni na tv,ni u slusalicama. Sve je uredno instalirano, u panelu od zvucne mogu birati izlaz -hdmi ili audio, sve je funkcionalno, ali zvuka nema. Moram pokrenuti ono rjeaavanje problema i restartirati kompjuter, tek onda proradi, ali ako npr. Tijekom igranja zelim ukljuciti slusalice - ne radi, zvuk nestane. Moram izaci iz igre, ukopcati slusalice, onda me pita sto sam prikljucio, odaberem slusalice i radi. Ako tijekom igre zelim prebaciti na tv, opet moram izaci... Nekad cak i nakon paljenja kompjutera i logiranja na taj account, iako je sve ostalo od zadnjeg koristenja, zvuka opet nema, znaci igram sa zvukom na tv, ugasim, kasnije upalim - nema zvuka na tv. I to samo na ovom accountu....

U cemu moze biti fora?
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Windows 10 - problemi

 

@damir22

 

Fora bi mogla biti u nekoj postavci koja aktivira game mod, ili u nekom softveru koji ima tu funkciju da neda ništa mjenjati niti notificirati dok ti je neka apk razvučena cjelim ekranom. Neki antivirusi imaju tu funkciju i ako ju aktiviraš onda ona nadjačava sistemske postavke.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Hvala, provjerit cu, iako u principu nema nista instalirano, odnosno sto je na jednom accountu je i na drugom, nejasno mi je zasto na jednom radi kako treba, a na drugom zeza....
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows 10 - problemi

Ne mogu obrisati particije sa starog sistemskog diska.

Format sam napravio samo sa novim SSD-om, uštekao stari i sve particije na njemu su zasivljene.

Vjerojatno negdje ima zapisano da je to sistemski disk.

Kako ovo rješiti?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.3.2019 20:56 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
CyberDemonVZ kaže...

Ne mogu obrisati particije sa starog sistemskog diska.

Format sam napravio samo sa novim SSD-om, uštekao stari i sve particije na njemu su zasivljene.

Vjerojatno negdje ima zapisano da je to sistemski disk.

Kako ovo rješiti?

 

Ako ne možeš iz Windowsa, onda pokreni formatiranje iz Live distribucije Linuxa.

12 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
NiramX kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Ne mogu obrisati particije sa starog sistemskog diska.

Format sam napravio samo sa novim SSD-om, uštekao stari i sve particije na njemu su zasivljene.

Vjerojatno negdje ima zapisano da je to sistemski disk.

Kako ovo rješiti?

 

Ako ne možeš iz Windowsa, onda pokreni formatiranje iz Live distribucije Linuxa.

 Imam još stotinjak stvari za srediti poslije friške instalacije, pa bi malo elegantnije rješenje ako je ikako moguće :D

 

EDIT: Pronašao programčić:

https://www.partitionwizard.com/free-partition-manager.html

 

Nije ga briga što Windowsi imaju gore zapisano, pažljivo s njim!!

P.S. može i mjenjati između MBR i GPT ako i s tim imate problema pri instalaciji Windowsa.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.3.2019 21:11 (CyberDemonVZ).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-ne treba dodatni program(čić).. sve može diskpart, ali ok, programi-utilsi za takvu namjenu su praktičniji + nisu trenutno destruktivni (do apalanja..), dok je win diskmanager vrlo ograničen (kao zaštita.. i zato sve ostalo ide iz cmd-diskparta..) .. a svaki disk-part manager može isto, sporedna je verzija/os, osim što stari alati nemaju npr gpt..

-posebne oem/ms particije su namjerno takve, onemogućeno bilo što juzeru, jer tako želi ms i zato ne nudi jednostavan pristup-manipulaciju..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Pozdrav
Imam problem sa verzijom 1803, nakon updata na 1803 nemogu pokreniti niti jednu igru koja koristi UE4, probao sam neka rijesenja ali nista nisam uspio pa se vratio na stariju verziju, jeli neko imao ovih problema
Bf - DevilHR
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Windows 10 - problemi

Neznam uopce dali je ovo win problem, ili eventualno graficka (driveri), ali...

 

Kvalitet slike na ekranu je jako los. Pod jako los mislim mutna slika, razmrljana. Kad se udje u igru (bilo koju), ista stvar, cijeli ekran ima onaj efekat vodene boje, nista nije ostro, sve je razmrljano, plasticno. Bez obzira na rezoluciju, detalje i slicno. 1080p rezolucija, ultra detalji, a igre izgledaju kao prije 20 godina. Bez obzira sto hardver ne moze gurati takve detalje i rezoluciju, ovo navodim kao primjer, isto je bez obzira na postavke. Jedino se stvar poboljsa ako kompletno iskljucim anti aliasing, onda dobijem malo ostrine i detalja.

 

Kompjuter je hdmi kablom spojen na tv. Probao sam i vga kabl, kao i drugi hdmi, ista stvar. S obzirom da je tv dosta stariji hd-ready tv, pomislio sam da mozda on nije kriv za takvu kvalitetu slike, isprobam na drugom tv-u, uhd i ista stvar, doduse malo ostrije i bolje, ali ni blizu onoga sto bi trebalo biti. Nemam nikakav monitor pri ruci da isprobam, dali je moguce da se na tv-u ne moze dobiti normalna slika, vec sve mora biti tako zamrljano i plasticno?

 

Radi se o 2200g apu, ne vidim da ljudi imaju takve probleme, bez obzira dali je spojeno na tv ili monitor, pa mi stvarno nije jasno sto moze ovo uzrokovati? Driveri, neka postavka, isprobao sam sve sto mi je palo na pamet, bez ikakvih rezultata. Os je win10 (original), zadnja verzija adrenalin drivera, zadnja verzija biosa, zadnja verzija chipset drivera....

 

Pa mozda netko ima nekakvu ideju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Ima li netko da koristi media player tipa med8er, WD live i sl i da si preko sheranih foldera to vuče sa PCja i Windowsa 10?

 

ja neki dan instalirao W10 al ne mogu nikako "natjerat" media player da "vidi" foldere. uredno vidi PC al kao da ništa nije sherano...

 

Sa XP i Win 7 to radi ko urica (doduše bilo je zajebano kod prelaza sa XP gdje treba samo jedan klik da se shera, na Win 7, ali kad tamo skužiš šemu, sve je gotovor u 2 minute) .

Istu proceduru sam napravio i sa Win 10 al neće.. info po netu nisu korisne.

pa ako neko može pomoć.

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

sve probao niš ne pomaže...doduše Mede8er 1000 je noviji model od WD live i Iamm NTR83 al opet meni je sve sa Win7 uredno radilo...

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.3.2019 21:31 (zlatkor).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Firewall ? Da on ne blokira slučajno ??
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Preimenovao sam pod My PC postavkama naziv racunala, puni naziv i opis...
I sada me prilikom svakog pokretanja trazi da unesem password i imam opciju 2 usera odabrati?!
Kako da vratim na staro, da je jedan user i da mi se auto log ina...

 

EDIT:
RIJESENO!
Predzadnji post je rijesenje, ako se nekome desi. Zanimljivo kakvi to indijanci rade u njihovoj SZK. Citam pitanje i reko to je to, imam isti problem - scrolam dolje, kad ono gledam jesam li na krivu temu otisao?
Sta prica njihov agent? Nazalost nije kriva tema, njihov razgovor se nastavlja i dalje, a on ili ne razumije engleski ili ne razumijem ceo fudbal.

Na kraju je korisnik sam sebi rijesio problem, a time i meni.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.3.2019 22:18 (x360gamer).
16 godina
offline
Windows 10 - problemi

Mozda je malo off ali mislim da bi mozda ovdje mogao dobiti neki pametan odgovor/rjesenje.

 

Radi se mem kartici koja je bila u mobitelu (Android) i koja je odjednom pocela javljat da je treba formatirat da bi se mogla korisiti.

Izvadio sam tu karticu i ustekao u laptop da vidim da li ce je tamo ucitat ali ista stvar i tamo, odmah mi iskocio ekran da li zelim formatirat karticu.

Pogledao u Disk Management i tamo se vidi da je kartica u RAW formatu.

 

Interesira me da li su podaci (slike) koji su bili na njoj izgubljeni? 

Da li (i kako) se mogu povratiti?

Pretpostavljam da ako idem formatirat u FAT (ili nesto drugo) sve se brise/unistava?

 

Tnx

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.4.2019 19:35 (djigibao).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-ako možeš formatirati tad je recimo ispravna (ili crkava..) ako ne možeš, tad je pitanje i odgovor fakulatativno.. jer to je tako s memorijama/sd/flash.. u idealnom slučaju kod kvara ostane 'zamrznuto' stanje tako da možeš npr spasiti-kopirati, ali pošto tog nema, tad je .. ok, možda je samo zbrljavljena, formatiraš i to je to..

+ btw, možeš na računalu, ali se kartice u pravilu trebaju formatirati u uređaju gdje se korsite, jer nije samo FS .. nego sve ostalo.

+ moguća i enkripcija, tad je normalno da ne vidiš ništa.. a enkripcija je dvostruki mač, kao i svaki ključ, dok ga imaš samo ti to je ok, kad ga izgubiš tad problem.. a sve se može zbrljaviti, neka app, bug, virus.. ili joj je samo došlo tak.

 

+ da.. nema veze s win ili win 10.. FS je za svaki os neki specifičan, dok je FAT32 često u upotrebi zbog free-licence (dok ntfs nije), andorid u praivlu može koristiti ext itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.4.2019 19:54 (ihush).
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Probaj s Live CD-om Linuxa.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Marko :D kaže...

Probaj s Live CD-om Linuxa.

 -da, dobar prijedlog kad se želi pristupiti ili provjeriti sadržaj nekog ne-MSovog FSa (fat32 i ntfs) npr ext3/linux... ali većina win juzera nema linux distru i zapravo je nepotrebno za ovaj slučaj, jer win normalno 'vidi' ext particije, ne kao RAW.. tj to što vidi RAW znači da particije nema, crkla-oštećena.. u diskmanageru. Poruka bi bila sasvim drugačija..

-ako netko treba pristup linux particiji postoji driver ext, ali praktičnije je pribaviti nrp easeus partman iz kojeg možemo isto + lakše obaviti razne stvari. (onaj tko nema neki linux-live.. teško da će sad samo zbog tog skidati iso i kreirati medij.. a win juzerima je praktičnije imati win driver ili alat..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Imam Mint na USB pa cu pogledat s njim, nije problem.

Tnx Marko na ideji ;)
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
6 godina
offline
Windows 10 - problemi

Prvi problem od kada koristim win 10, pokušajem instalirat your phone app na laptop, ali izbacuje ovaj kod pogreške, restart ne pomaže, windows defender isto ne radi, ne želi se pokrenut uopće, windows update također

Trust nobody, become the best !
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
djigibao kaže...
Imam Mint na USB pa cu pogledat s njim, nije problem.

Tnx Marko na ideji ;)

 

...nazalost u linuxu nema lijeka...

 A Windows ovako kaze:

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.4.2019 18:40 (djigibao).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice