Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.701.141
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Pendula kaže...
escobar_ kaže...

Imam krajnje iritantan i glup problem s Windowsom i logovanjem. Naime, nisam u mogućnosti ulogovat se u sistem kad nemam aktivnu Internet vezu (podešen je Microsoft, ne lokalni account). Traži mi previously used password (što bi, pretpostavljam, bila ona s lokalnog računa kojeg sam kreirao tokom instalacije) ali kad ukucam taj pass javlja mi istu grešku - dakle nisi online, koristi prethodno korištenu lozinku. Ne mogu ući ni sa PIN-om, ni sa tom starom lozinkom i to tako stoji dok se ne spojim na net.

 

Je l' postoji mogućnost da uđem u sistem bez Internet konekcije, a ako koristim MS account umjesto lokalnog?

 Traži ti MS pass, ne lokalnog računa. Čest svoj laptop koristim bez internet pristupa i nemam nikavih problema.

 To nisam ni probao, baš čudno... Ne može proći PIN koji je isto tako lokalno kreiran, a može lozinka MS accounta bez Internet veze. Hvala. ;)

13 godina
online
Windows 10 - problemi

Da li se kome događa da mu se neće konektirati na net automatski nakon logiranja, meni se jako rijetko a čekirano je Connect automatically. Nije i neki problem, sitnica ali malo iritantno.

---Life is ours, we live it our way---
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
vrinho kaže...

Da li se kome događa da mu se neće konektirati na net automatski nakon logiranja, meni se jako rijetko a čekirano je Connect automatically. Nije i neki problem, sitnica ali malo iritantno.

 i meni ponekad neće automatski

Sami sebi smo najveci neprijatelji
12 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

`juro svima...a sad odmah da predjem na ``problem`` koji trenutno imam sa win10 ili je mozda u pitanju chrome (zaista ne znam), medjutm desava se sledece:

Ponekada sedogodi da trebam postaviti neki klip (na fb.stranicu koju odrzavam) a kako su ove brzine interneta na zavidnom nivou,obicno to cinim navece...Vec drugi put mi se desava da ujutro kada ustanem,komp i dalje radi,medjutim chrome ugasen (a s tim prestao i moj update klipa)....postoji li neka opcija da win 10 gasi programe u odredjeno vrijeme ili sta vec...na sedmicci mi se to nije desavalo-samo ugasim monitor a ono i dalje radi,dok kod desetke imam gore navedeni ``problem``

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Windows 10 - problemi

jutro

 

problemčić s kojim sam se prvu put susreo - na pokušaju pokretanja igre breach & clear deadline izbaci mi runtime error:

"This application has requested the Runtime to terminate it in an unusual way" i crk

 

ima li ideja obzirom da sam izguglao svašta i za win 10 nema rješenja - dok za xp, vistu i win7 iz ms podrške daju neki fix (doduše ne za tu igru, nego općenito za taj problem)

 

EDIT:

čini se da ima nekih grešaka

 

Windows Resource Protection found corrupt files but was unable to fix some
of them. Details are included in the CBS.Log windir\Logs\CBS\CBS.log.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2015 10:19 (picajzla0707).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

pozz ljudi, evo imam jedan problem. Prebacio sam se prije 2 dana na windows 10 i odmah sam imao problema sa spajanjem na internet preko wireless sticka i jos neke probleme sa zvukom... I onda sam se odlucio natrag vratiti na svoj stari windows 7 jer ovo nije imalo smisla, a nisam znao rijesit problem. I cim sam se vratio odmah black screen your windows is not genuine? Do sad mi to nikad prije nije bilo. Vidio sam na youtubu neki video kao kako produzit aktivaciju za 30 dana i sta dalje? jel mogu kako rijesit to?

 

 
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
leNoxCro kaže...

I cim sam se vratio odmah black screen your windows is not genuine? Do sad mi to nikad prije nije bilo. Vidio sam na youtubu neki video kao kako produzit aktivaciju za 30 dana i sta dalje? jel mogu kako rijesit to?

 

 To nije problem Desetke. Sorry, pitaj negdje drugdje, ili pitaj na PP!

 

Pravila foruma

 

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2015 11:43 (kizo2703).
9 godina
offline
Windows 10 - problemi

Dali netko zna u ćemu je problem,naime slova mi izgledaju nazubljeno kao da nema antialiasinga?

SIVE LUBANJE SILOM
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Hrvoje.RH kaže...

Dali netko zna u ćemu je problem,naime slova mi izgledaju nazubljeno kao da nema antialiasinga?

 Jesi uključil Clear Type?

 

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
9 godina
offline
Windows 10 - problemi

da

SIVE LUBANJE SILOM
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Windows 10 - problemi

da

SIVE LUBANJE SILOM
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Spajanje na kucnu wifi mrezu je radilo normalno, no od jucer je pocelo stvarati probleme. Konkretno: laptop se spoji na mrezu, ali nema internet access. Na istu mrezu su spojeni drugi uređaji tako da sigurno radi, a i laptop se spaja na druge mreže normalno. Zna li netko u čemu bi mogao biti problem?

I manje bitno ali pimalo iritantno, scroll na touchpadu nije radio i podesio sam ga u postavkama, no cesto se desi da kad upalim laptop - opet ne radi, tj. vrati se na originalne postavke. Moze li se sto napraviti ili da cekam update koji ce to popraviti?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 - problemi

Lijepi pozdrav svima.

Imam jedan mali problemčić koji se tiče kalkulatora ugrađenog u Windowse 10.

Naime, primijetio sam da se ponekad kalkulator uopće ne želi pokretnuti kada kliknem na ikonicu kalkulatora, a kada potom opet kliknem na njegovu ikonicu, umjesto jednog otvore mi se dva prozora s kalkulatorom. To mi se događa nasumično, ili kada na računalu počnem raditi nakon dužeg vremena mirovanja.

Nije nekakav posebno iritantan problem, ali me zanima da li se netko već susreo s njime i kako ga riješiti.

Inače Windowse 10 sam upgredao s Windowsa 7.

Zahvaljujem na odgovoru.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

..a druga stvar bi bila da se nakon sto se calculator ugasi njegov process i dalje ostaje upaljen - Suspended  

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
djigibao kaže...

..a druga stvar bi bila da se nakon sto se calculator ugasi njegov process i dalje ostaje upaljen - Suspended  

 S obzirom na to kolko procesa vrti Chrome, kalkulator ti je najmanji problem.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
13 godina
offline
Windows 10 - problemi

Ima li tko problem da ne može promijeniti lock screen background? Odaberem bilo koju sliku kroz settings-personalization-lock screen ili odaberem sliku i kroz photos odaberem sat as lock screen, ali slika se ne mijenja i uvijek ostaje ista slika..

 

Why so serious?! Let's put a smile on that face!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
kizo2703 kaže...
djigibao kaže...

..a druga stvar bi bila da se nakon sto se calculator ugasi njegov process i dalje ostaje upaljen - Suspended  

 S obzirom na to kolko procesa vrti Chrome, kalkulator ti je najmanji problem.

 A i to suspended znači nešto. Ne troši ništa, a ako ti zatreba kasnije pokrenuće se brže.

14 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Znači onda baš i nema nekog pravog rješenja tog problema? Izgleda da je neki bug u pitanju...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
jocker'86 kaže...

Ima li tko problem da ne može promijeniti lock screen background? Odaberem bilo koju sliku kroz settings-personalization-lock screen ili odaberem sliku i kroz photos odaberem sat as lock screen, ali slika se ne mijenja i uvijek ostaje ista slika..

 

 Imao sam isto problem

 

Pokreni WINkey+R, u run ukucaj gpedit.msc, prati putanju Administrative Templates/Control Panel/Personalization

 

Jedino ćeš morat ručno upisat putanju gdje ti je određena slika npr. C:\Users\AAA\Pictures\nešto.jpg

 

 

 

 

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.8.2015 16:10 (Flying Dutchman).
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
bobsi kaže...

Molim pomoć

Već si tražio pomoć u jednoj temi, Windows 10 - općenito.

Nema potrebe spamati sve teme, čekaj pomoć tamo.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Ovo mi se već par puta dogodilo kod cortane, nije neki problem ali me zanjima jesam li jedini? :)

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.8.2015 18:15 (Perooo1).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Windows 10 - problemi

Ruše mi se aplikacije. Događa li se to još kome?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
svjetlosni_mikroskop kaže...

Ruše mi se aplikacije. Događa li se to još kome?

 Jok, barem meni ne.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Flying Dutchman kaže...
jocker'86 kaže...

Ima li tko problem da ne može promijeniti lock screen background? Odaberem bilo koju sliku kroz settings-personalization-lock screen ili odaberem sliku i kroz photos odaberem sat as lock screen, ali slika se ne mijenja i uvijek ostaje ista slika..

 

 Imao sam isto problem

 

Pokreni WINkey+R, u run ukucaj gpedit.msc, prati putanju Administrative Templates/Control Panel/Personalization

 

Jedino ćeš morat ručno upisat putanju gdje ti je određena slika npr. C:\Users\AAA\Pictures\nešto.jpg

 

 

 

 

 Hmm, čudno, meni ni ovo nije pomoglo. je li moguće da je razlog to što je računalo u domeni? Do sad sam bio na win7, pa nisam primjetio, a drugo računalo koje je vrtilo 8.1 nije bilo u domeni i nisam imao takvih "problema"

Why so serious?! Let's put a smile on that face!!
9 godina
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

Nakon nadogradnje mi se firefox totalno usporio, ima li tko sličnih problema? (edge radi normalno, ostale nisam isprobao)

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Windows 10 - problemi

Dali ima netko poroblem dok gleda youtube preko Edge-a da mu video pred kraj zablokira i to ama baš svakog videa

na drugim browserima nema tog problema-

SIVE LUBANJE SILOM
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

poz ljudi imam problem nakon par dana koristenja win 10 pojavilo mi se u windows updateu kao error i ne mogu da ga updajtujem niti bilo sta pise sljedece : There were some problems installing updates, but we'll try again later. If you keep seeing this and want to search the web or contact support for information, this may help: (0x8007042c) pokusao sam to da rijesim tako sto sam izbrisao zadnji update al nista nije pomoglo zna li ko u cemu je rijec i kako da ga otklonim.Uz to su mi se pojavili i bugovi tipa edge nece nikako da otvori bilo koju stranicu kad kliknem na start meni nece ni to nego moram par puta i sl 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.8.2015 0:38 (DraganR).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Da li su se rjesili problemi s aktivacijom u clean install-u nakon upgrade-a?? Morao sam ponovno instalirati sedmicu i upgrade-at na 10 jer me aktivacija za***avala kad sam odlucio napraviti clean install. 

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Shockwave kaže...

Da li su se rjesili problemi s aktivacijom u clean install-u nakon upgrade-a?? Morao sam ponovno instalirati sedmicu i upgrade-at na 10 jer me aktivacija za***avala kad sam odlucio napraviti clean install. 

 Nisam ni imao taj problem, nekoliko kompova sam nakon nadogradnje radio čistu instalaciju i odmah po pokretanju su bili aktivirani tako da može bit da si ti nešto zeznija recimo možda si čistu instalaciju napravio krivom verzijom

Sami sebi smo najveci neprijatelji
13 godina
offline
Windows 10 - problemi

Pozdrav. Imam problema sa laptopom sa win 10. Napravio sam update sa 7 na 10, laptop se najviše koristi na docking stationu gdje je povezan monitor i internet(lan).

Problemi koji su počeli nakon upgradea na win 10: 

1. Ponekad lan radi, ponekad ne... znači bude mu upaljen wifi i kada ga ugasim onda mi dole desno pokaže znak od lana sa žutim uskličnikom. Takav problem nisam imao nikada, sve do upgradea na win 10.

2. Budući da je ovo poslovni laptop, u my documentsu mi se nalazi folder od outlooka sa svojim .pst fileom. Skužio sam da svaki put kada upalim kompjuter odjednom izgubim administratorska prava i onda moram svaki put ručno ići u my documents i dati si full control nad tim folderom kako bi mi u konačnici outlook mogao pristupiti .pst fileu. Naime, ime kompjutera mi je Korisnik-HP. Otkada sam instalirao win 10, pod userima imam: SYSTEM, HomeUsers(Korisnik-HP\HomeUsers), Administrators(Korisnik-HP\Administrators). Neznam iz kojeg razloga, ali ja sam ovaj homeusers i onda moram svaki put kada upalim komp(tj. kada se napravi automatski update) staviti sebi sva prava. Probao sam promijeniti ownera C diska i staviti HomeUsers(Korisnik-HP\HomeUsers), ali i dalje imam ovih problema.

 

Ima li netko sličnih problema?

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice