Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.708.342
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
T700 kaže...

Ne mogu skidati updateove zbog greške (0x80070424)

 

isto tako ne mogu skidati aplikacije iz STORE a ni theme windows sučelje iz STORE-a

 

evo slika

 

 

 

I jesi probao potrazit rijesenje na netu?

Isprobao nesto od tih rijesenja?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

update od 1.7.. tj već mjesecima imaš problem, uzrok je tad nešto iz povijesti i dok to ne riješiš nećeš dalje, npr koji winver-build ili yogurt ili malware ili cc ili .. bilo što. Npr ako imaš oštećen hdd moraš chkdsk ili novi, ako je sys skršen, možda reinstall ili clean.. i prva stvar koju možeš probati je skinuti novi w10-1909 i instalirati ga kao upgrade, možda popravi sve ili ti barem prijavi problem.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Windows 10 - problemi

ljudi - riješio sam problem. Hvala svejedno na porukama.

 

 

Ovako upute koje sam dobivao za tu grešku, bilo nekoliko uputa recimo upisivanje u CMD (pod admin ovlastima)  neke naredbe, i tamo mi je izbacivalo da fale neke stvari koje čini windows update. Pa sam pokušao i sa drugim solucijama koje su bile navedene, isto nije pomagalo.

 

I nakraju sam nasao učinkovitije rješenje tj netko je na youtubeu napisao upute kako najjednostavnije riješiti tu grešku..

 

https://www.microsoft.com/hr-hr/software-download/windows10

Na vrhu je ono (Ažuriraj odmah ) skida se aplikacija koja obnavlja taj dio windowsa za ažuriranje.

 

Ove upute sam gledao i na temelju njih našao

 

Malo je duže trajalo, jer je potrebno restartati računalo i pali se prije windowsa nadogradnja . Trajalo je nekih pola sata i sada sve štima.

 

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
T700 kaže...

,,

Na vrhu je ono (Ažuriraj odmah ) skida se aplikacija koja obnavlja taj dio windowsa za ažuriranje.

 

.,,

 

 -samo što to nije ažuriranje nego (re)install nadogradnja.. a MS više to ne razlikuje (po nazivu).. -važno da radi. Inače bolji-pouzdaniji način je skinuti install-iso i napraviti boot medij, tj ako se nešto desi.. jer to je ekšli install ali ako prođe bez problema (što je sad prošlo, ali moguće je uvjek) tad ti recimo više ne treba pa je ovaj način ok.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Windows 10 - problemi

Pozdrav! Imam problem sa win 10home htio sam instalirati win na novo ali baci gresku slika dolje! Pomislio sam da je do ssd pa sam kupio novi, ma kakvi ista poruka! Mozda je usb win 10. Moze netko pomoci! Hvala najlijepsa! 😔

Odmori se u Istini!
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.11.2019 14:57 (veseli007).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
veseli007 kaže...

Pozdrav! Imam problem sa win 10home htio sam instalirati win na novo ali baci gresku slika dolje! Pomislio sam da je do ssd pa sam kupio novi, ma kakvi ista poruka! Mozda je usb win 10. Moze netko pomoci! Hvala najlijepsa! 😔

 na novo? misliš clean install ili upgrade (iz postojećeg win?)

+ kako je napravljen installer-medij-boot, mbr-gpt, kako je podešen bios.. + ovisno o postavkama i postojećem stanju, sve mora biti jednako (kompatbilno-isto) bios-boot-disk.. tj 99% da moraš obrisati baš sve s diska (diskpart -clean..) tj reinicijalizirati disk u odgovarajućem modu gpt-mbr.. ovisno o postavkama biosa i kreiranom install mediju (to dvoje određuje, dok disk ako je prazan-tvronički, bez particija prvi put se to odredi, kasnije ne i tad mora brisanje svega.. ne format-particije nego baš sve.. i oznaka moda rada).

 

+ovo više liči na upgrade iz win + tad neka app-postavka-antivirus i sl može blokirati nastavak, enkripcija ili yogurt-loader .. pa i pogrešna verzija, installer, home-pro (licenca-key).. ili banalna greška na usb stikuiću kojeg možda napraviš ponovo i sve prođe..

 

++ edit.. da i ovo izgleda kao win7.. win10? Da bi išao upgrade, mora povuči sve updateove, sp1+..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.11.2019 15:36 (ihush).
9 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Thx! Cistu isnstalaciju, znaci brisanje i formatiranje ssd i na njega na novo win 10. Ne upgrade, cisto na novo!

Vise puta sam radio tako i nikakvih problema nije bilo, sad je prvi puta! Proslih 4-5 puta nikakvih problema nije bilo! Ne gine mi servis!? A tamo ce mi za 5min uzeti 200kn! Al dobro ajde samo da proradi. Thx! 🍻💪
Odmori se u Istini!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

ponovo.. ako je disk već korišten-formatiran (važnije inicijaliziran u jednom od dva moda.. tj 'pogrešnom' od postavki biosa+install medija) tad i cmd (admin ili installer shift+F10) diskpart, select disk (broj) i nakon tog clean.. zatvoriš diskpart i nastaviš s installom, pravi clean install, tad neće raditi probleme osim ako je kvar.

-oprezno, ako imaš više diskova, odspoji.. pogrešan disk i nema ničeg..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Jedno pitanje! Uzmen usb win10 izvadim ssd i otidjem do frenda i tamo preko njegovod kompa instaliramo na moj ssd Win 10. Dodjem kuci ubacim ssd u komp pokrenem i to je to. Dali bi tako moglo, ili je to SF😅 posto je " vjerovatno " do biosa, uglavno do mog pc-a! Samo pitam, zvuci mi smijesno, i nerealno, ali ko zna! 😁😆✌️
Odmori se u Istini!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-izvedivo.. (ugasiš u prvom restrartu..).

-drugi način, 'ručno' .. kreiraš particije, boot-os, raspakiraš wim-esd-install (kao zip.. npr 7z ali esd moraš prvo konvertirati (DISM) i izvuči potrebnu wnver npr home-64.. jer je sve upakirano) i dodaš na kraju bootmeni :) tj instalalcija u prvom dijelu je samo to, kreiranje particija, kopiranje.. u rebootu nakon reseta tek krene detekriranje hwa i prava instalalcija.. ali, ako je nešto nekompatibilno tad neće bootati, ako je nešto neispravno tad opet imaš problem tj nisi riješio problem jer ga prvo treba otrkiti-izolirati da bi ga mogao riješiti-zaobići..

-lakše i brže ti je na taj stikić napraviti nekoliko verzija installa, mbr-gpt.. pa iz par pokušaja jedan install prođe ako je ispravan pc, ako nije, tad je svaka metoda uzaludna...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.11.2019 16:40 (ihush).
9 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
@ ihush Hvala kolega zivio 100godina! Hvala ti za trud, rijesio sam tako sta sam HDD istekao i odmah je prihvatio instalaciju! 😎😁 Sada ga ne vracam nazad, nego cu ga prvo preko PS4 formatirati! Vjerovatno neka apk ili programcic, ko ce ga znati! U zadnje vrijeme da se ugasi trebalo mu je 10min, i usporio je, to mi je bio znak da trebam sve nanovo! 😁
Hvala ti jos jednom zivio 100godina! ❤️🍻🍻🍻💪🤗✌️ Im hapy!
Odmori se u Istini!
4 godine
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Vratio sam windows 10 na tvorničke postavke te me je nakon toga tražilo da upišem korisničko ime i lozinku za drugog korisnika, što god ja upisao pisalo bi pokušajte ponovno i ne znam što sad napraviti, molim vas ima li netko kakav savjet ?

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-lokalni račun ili online? ako je online tad mora biti postoječi (mail+pass) ako je lokalni .. tad vjerojatno pokušavaš upisati nepostojećeg korisnika.

-tko zna što se desilo.. + korisnik uvjek reinstalira-resetira kad ima neki problem, virus-disk i sl. i tad za razliku od ispravnog win može biti bilo koji problem + ovisi koji win je originalno instaliran, npr 7-8-10 i reset koji tad možda ode 'previše' unazad tj staro i novo se ne podnose najbolje. Možda smao nemaš internet pristup, možda..

 

-ako je već resetirano, ako nemaš dokumente i sl.. tad je umjesto pokušavanja popravka lakše-konkretnije napraviti novi clean install, ako je neki kvar bit će barem potvrđen. Ovako možeš pokušati ponovo, reset.. možda u resetu win automatika nešto popravi..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Definitino se uvjek preporučuje clean instal, to je jedini način da se izbjegne malo more problema koji se ovde ponavljaju konstantno. Uzmite si sat-dva i ljepo format diska, i slaganje svega i svačega. Plus je ako ste bili prije logirani sa Windows online accountom, on vam sam vrati sve što ste prije imali naštimano, ali samo sa Windowsima, nazad (background sliku, wifi passworde.......) pa si ušarate desetak minuta slaganja toga.

 

Ja osobno to radim jednom na cca 2 godine, odradim proljetno čiščenje kompa, rastavim cjelog, zamjenim pastu, očistim sve, onda još friško clean instal Widnowsa. Po jednoj strani mi je iskreno to zadovoljstvo napravit, jer imam osječaj da imam novi komp ali znam da je večini ljudi to tlaka. Samo jbg, nažalost sa vremenom se skupi toliko smeća po registiriju, po disku, ostataka drugih programa, milijon verzija drivera koji vise negdje.... da ne pomaže ništa drugo.

4 godine
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

Ja se nikako rijesti driver power state failure-a.

Clean instal i dalje isti k izluduje me. Pobrisem problematicni driver, updateam.

Ovo ono maknem. Nista slom zivaca cu dobiti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows 10 - problemi

Kako premjestiti notifikaciju iz donjeg desnog kuta u neki drugi, zna dosta puta zasmetat. Premještanje tog notifikacijskog prozora prčkanjem po registriju više ne radi, zasada sam iskljucio notifikacije, help!

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.12.2019 21:46 (Cryogenic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Daj mi minidumpove.

4 godine
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Pozdrav, 

imam jedan problem, nakon promjene maticne i zamjene hdd-a sa ssd-om, nakon instalacije win i logiranja na MS account ne mogu aktivirati win10 pro oem verzija. Sljedece sam uradio settings-activation-troubleshoot(we weren't able to activate win on this device)-pa odabrao opciju I changed hardware.....

 

Nakon toga otvori se prozor reactivate win 10 i u opcijama mi se pojavi user name, podaci o win i checkbox(this is the device im using right now...kliknem activate i dobijem obavijest Unable to activate win. We cant activate win od this device. 

Win je bio vezan MS account-om. Hdd nije spojen ako ima ikakve veze.. Da li je tko imao slicno iskustvo? Ima li sanse da aktiviram windowse ili cu morat uzet nove?

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2019 22:21 (Player01).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Player01 kaže...

Pozdrav, 

imam jedan problem, nakon promjene maticne i zamjene hdd-a sa ssd-om, nakon instalacije win i logiranja na MS account ne mogu aktivirati win10 pro oem verzija. Sljedece sam uradio settings-activation-troubleshoot(we weren't able to activate win on this device)-pa odabrao opciju I changed hardware.....

 

Nakon toga otvori se prozor reactivate win 10 i u opcijama mi se pojavi user name, podaci o win i checkbox(this is the device im using right now...kliknem activate i dobijem obavijest Unable to activate win. We cant activate win od this device. 

Win je bio vezan MS account-om. Hdd nije spojen ako ima ikakve veze.. Da li je tko imao slicno iskustvo? Ima li sanse da aktiviram windowse ili cu morat uzet nove?

 ---

morrisoN
4 godine
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

 Znaci problem bi bio u oem verziji, nakon promjene maticne licenca vise nije valjana. Negdje sam na netu procitao da je nekima prihvatilo zahtjev za aktivaciju(oem verzije), nekima ne.

Status aktivacije prije promjene ploce je bio win is activated with a digital licence linked to your MS account, to ne vrijedi ukoliko se zamijeni ploca? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Player01 kaže...

 Znaci problem bi bio u oem verziji, nakon promjene maticne licenca vise nije valjana. Negdje sam na netu procitao da je nekima prihvatilo zahtjev za aktivaciju(oem verzije), nekima ne.

Status aktivacije prije promjene ploce je bio win is activated with a digital licence linked to your MS account, to ne vrijedi ukoliko se zamijeni ploca? 

 Pokusaj odjaviti aktivaciju "starog" PC-a. Nisam siguran gdje na MS stranicama imas popisane svoje uređaje, a ne da mi se tražiti. AQko0 neko zna direkt link neka ti stavi ovdje ili proguglaj kako odlinkati aktivaciju windowsa sa starog PC-a. Ako ti nakon toga ne prođe aktivacija na novom hardveru, onda nikako ni neće.

 

 

edit:

 

Evo malo sam guglao. Sa OEM licencom koju imaš, izgledi ti nisu sjajni.

 

Determine if your Windows 10 License can be Transferred

Find out what type of license you have installed

Microsoft describes the Windows 10 free upgrade as a full version, not a trial. Contrary to these statements, Windows 10 free upgrade does have some restrictions.

  • If you upgraded from a retail copy of Windows 7, Windows 8 or 8.1, the Windows 10 license carries the retail rights from which it was derived –can be transferred. But under Microsoft’s rules, you are only entitled to a one time transfer.
  • If you upgraded from an OEM Windows 7, Windows 8 or 8.1 license, these are licenses that come preinstalled on a new computer from a manufacturer, and then your Windows 10 license maintains the OEM rights –cannot be transferred.
  • If you have a full retail copy of Windows 10, you can transfer it as many times as you want.
  • If you performed an Easy Upgrade to the Windows 10 Pro Pack from Windows 10 Home, you can transfer it using Digital Licensing. This is possible because of the Pro Pack, while an upgrade, is a retail license attached to the Microsoft Account used to purchase it.

 

*****

 

Remove the License then Transfer to Another Computer

To move a full Windows 10 license, or the free upgrade from a retail version of Windows 7 or 8.1, the license can no longer be in active use on a PC. Windows 10 does not have a deactivation option. Instead, you have two choices:

  • Uninstall the product key – this is the closest to deactivating the Windows License. This method does not inform Microsoft Activation Servers the license is no longer in use on the machine; instead, it will avoid conflicts down the road if Microsoft Activation Servers were to detect the license in use on more than one system.
  • Format the computer – this method ensures the license is no longer in use on the computer. You can use the convenient Reset option in Windows 10 do this.
morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.12.2019 11:41 (morrisoN).
4 godine
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
softwaremaniac kaže...

Daj mi minidumpove.

 Zajebao sam negdje.

14 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Zipaj mi te dmpove samo i rokni na dropbox.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
morrisoN kaže...
..

Remove the License then Transfer to Another Computer

To move a full Windows 10 license, or the free upgrade from a retail version of Windows 7 or 8.1, the license can no longer be in active use on a PC. Windows 10 does not have a deactivation option. Instead, you have two choices:

  • Uninstall the product key – this is the closest to deactivating the Windows License. This method does not inform Microsoft Activation Servers the license is no longer in use on the machine; instead, it will avoid conflicts down the road if Microsoft Activation Servers were to detect the license in use on more than one system.
  • Format the computer – this method ensures the license is no longer in use on the computer. You can use the convenient Reset option in Windows 10 do this.

 -metoda formatiranjem je idiotarija/beskorisna (osim ako nitko nikad ne instalira win10 na tom računalu, tj to je vrijedilo do win10 tj do vezanaja IDja u bazi MSa, ne vrijedi za w10 jer je trajno-automatika online), tj ako instaliraš win10 bez keya automatika će aktivirati preko ID-mbo u bazi i tad imaš dvostruku aktivaciju (a to ovisi samo o MSovoj dobroj volji.. tj puštaju, no ništa službeno i zato nećeš ništa pronaći na službenim stranicama..). Tj. jednako bi bilo da računalo odspojimo s interneta.. i dok se ne spoji, nema duple licence-rizika.. ili da ga ne palimo.

 

-mora se deaktivirati, oobe ili slmgr .. no opet imamo problem, oem-retail, tj samo za retail verziju je to službeno, prijenos licence.. dok je oem trajno vezan (kao jedina bitna razlika) neprenosiv na drugi hw, .. no kao i za prijenos vlasništva, opet nedorečeno, jer npr njemačka-austrija imaju izuzetak eulae upravo o tome da se oem licenca uz hw može prenjeti na novog vlansika (to nije deaktivacija-aktivacija, ostaje isti hw ali drugi vlansik-korisnik.. dok za nas-ostale to ne dozvoljava sama eula).

-tako da ništa konkretnog-službenog nema.. niti će biti, dok je MS recimo blag i dozvoljava svašta (inače bi pogasio milione licenci..) + po roadmapu mu nije ni važno, može kućni juzer koristiti bez aktivacije, radi, ili kupiti key online za 10-20kn.. radi, sve aktivira ms-server, dakle ok. Pa je sve ovo 'mučenje' nepotrebno, tj ili koristiti bez aktivacije ili kupiti za 20kn .. a firme su firme, nek se snađu (imaju ljude plaćene za misliti o tome).

 

-problem, ako netko mijenja pc-mbo.. i ako ne odjavi win, tad može ubiti inače ispravnu licencu i zato ne treba to isprobavati-rizik... šteta je ubiti valjanu licencu, bez stvarne potrebe..

 

-oni koji žele deaktivirati, google u ruke, .. i čitati..(piše gore kako, tko nije pročitao ne može dalje, ne namjeravam pisati howto i ponavljati beskonačno iste upute, tj onaj korisnik koji to želi, nek uloži malo truda, time se 'kvalificira' tj dokazuje da razumije što radi.. tj kad bi to napravio kao howto, tad bi juzer koji samo klik-nexta završio u problemu kao i s format C: i sl.)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.12.2019 0:03 (ihush).
9 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

pozz ! 

 

imam problema sa misom i tipkovnicom (logitech mk700/710 wireless) na win10 64-bit . Kada upalim pc rade normalno prvih mozda sat vremena i poslije toga samo pocnu lagirati,stoje zamrznuti par sekundi,doslovno nista ne mogu. zamjenio sam baterije jer sam mislio da je do njih,istekao/ustekao usb receiver,skidao update sa logitech stranice ali jednostavno ne pomaze.sta da radim ? dodje mi da izbacim ih skupa sa pc kroz prozor 

Burky
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.12.2019 23:47 (Burky1950).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Ima li tko kakvih problema s Windows 10 na Intel NUC-u?

 

Ja dobivam BSOD-ove, ako stavim NOD32, odnosno grafički driver ga nešto zeza, a onda zna bacat "memory management crash" BSOD.

Nije do RAM-a, mijenjana oba, čak su i isti, opet javlja.

 

Jednostavno, "bull-shit", a super stvar ... zašto ga ograničili na Win10, ne znam.

 
0 0 hvala 0
4 godine
odjavljen
offline
Windows 10 - problemi

Koristim jedan HR program i imam problema s prikazom naših slova u sučelju. Sve opcije u Regional and language settingsima su postavljene na HR, čak sam i prebacio Winse na hrvatski, opet isto. Winsi su 10ka sa najsvježijim nadogradnjama.

PS sučelje programa na drugim računalima se prikaziva normalno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Da li ti je i ovaj detalj prebačen na HR?

 

-BiH-slackspace
5 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Fritexvz kaže...

Ima li tko kakvih problema s Windows 10 na Intel NUC-u?

 

Ja dobivam BSOD-ove, ako stavim NOD32, odnosno grafički driver ga nešto zeza, a onda zna bacat "memory management crash" BSOD.

Nije do RAM-a, mijenjana oba, čak su i isti, opet javlja.

 

Jednostavno, "bull-shit", a super stvar ... zašto ga ograničili na Win10, ne znam.

 Izbaci nod 32... Sta ce ti....

ovajonaj kaže...

Da li ti je i ovaj detalj prebačen na HR?

 

 Taj mali vrag mi je uzeo masu vremena u proslosti ;)

12 godina
offline
Windows 10 - problemi

Pozdrav.

Nekidan je bio manji update i sad mi ne želi prepoznati web kameru...  A par dana prije updatea je kamera radila...

Tražio sam po netu i sve neki drek od "Driver update" softvera... Neću da mi se promijene driveri koji sad rade.

Trebam samo upogoniti kameru, ponovno da radi plug and play...

Kamera je Logitech C270...

Hvala.

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice