Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.704.498
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-sve pet.. pa i tvoji razlozi za koji god želiš jezik, kao i sve ostalo.. no pravilo za ''većinu normalnih juzera'' je ono što je standard, npr nećeš x32, vjerojatnije x64.. osim kad imaš konkretan razlog. Kad razlog postoji, tad je sve ok. Kad razlog ne postoji, tad je obična tvrdoglavost ili neprilagođenost.. a tad nisi 'majstor' nego fahidiot. jednostavno ne možeš naći uvjerljiv argument za eng vs hr jer sve što može/ima eng ima i može hr, dok obrnuto ne vrijedi, pogotovo vidljivo za npr office i sl.

-ispod haube je eng, core, jezik je dodatak. Kao filmovi na dvdu imaš regionalne jezike, kao upute za tržište pa ćeš i na wc papiru u regiji naći hr-slo-mađarski-njemački.. dok ćeš na istom wc papiru u sansalvadoru naći španjolski-portuglaski-eng.. i što da uzmeš npr dvd film iz krive regije? što time dobijaš ako je eng svugdje a ponekad potreban jezik samo u odgovarajućoj regiji? Čemu tad tvrdoglavljenje ili eng .. jer hr može eng, jer je eng uvjek tu, dok čisti eng nema hr i tad to ako trebaš/želiš moraš prvo dodati, da bi imao izbor.

+ većina juzera nisu specifičnih potreba a teme su primarno za njih, ne za posebe slučajeve koji su recimo izuzetak od pravila (i time opet potvrđuju pravilo). :)

 

edit: opet za post iznad..

-možeš primijetiti, editiranje navedem.. dok ti dodaš novi post s novim informacijama. (ne kažem da editiraš-izmjeniš post, nego da dodaš info koji nisi naveo u prvom postu itd..)

-install.esd s indexom 1.. je 'loš'.. tj način kako radiš-instaliraš daje mogućnost neke desete greške, tj ne koristiš predviđen način.. i tad je sve što ti se desi = tvoj uzrok.

-raspakrian .esd treba imati home/pro, može i 32/64 + edu ver.. i u .wimu postaje index 1..

-probaj 'normalnim' načinom, 'normalnu' verziju.. možda će biti isto, možda te iznenadi. Mada ovo nije neki 'veći' problem, zgodno kao primjer kako se iz ničeg stvori problem, samo zbog nekog ''inata''? eng? .. nepotrebno.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.12.2019 1:13 (ihush).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...

-sve pet.. pa i tvoji razlozi za koji god želiš jezik, kao i sve ostalo.. no pravilo za ''većinu normalnih juzera'' je ono što je standard, npr nećeš x32, vjerojatnije x64.. osim kad imaš konkretan razlog. Kad razlog postoji, tad je sve ok. Kad razlog ne postoji, tad je obična tvrdoglavost ili neprilagođenost.. a tad nisi 'majstor' nego fahidiot. jednostavno ne možeš naći uvjerljiv argument za eng vs hr jer sve što može/ima eng ima i može hr, dok obrnuto ne vrijedi, pogotovo vidljivo za npr office i sl.

-ispod haube je eng, core, jezik je dodatak. Kao filmovi na dvdu imaš regionalne jezike, kao upute za tržište pa ćeš i na wc papiru u regiji naći hr-slo-mađarski-njemački.. dok ćeš na istom wc papiru u sansalvadoru naći španjolski-portuglaski-eng.. i što da uzmeš npr dvd film iz krive regije? što time dobijaš ako je eng svugdje a ponekad potreban jezik samo u odgovarajućoj regiji? Čemu tad tvrdoglavljenje ili eng .. jer hr može eng, jer je eng uvjek tu, dok čisti eng nema hr i tad to ako trebaš/želiš moraš prvo dodati, da bi imao izbor.

+ većina juzera nisu specifičnih potreba a teme su primarno za njih, ne za posebe slučajeve koji su recimo izuzetak od pravila (i time opet potvrđuju pravilo). :)

pa ok, možemo se tu složiti, samo ovo je kao ona je li čaša napola puna ili napola prazna. moja logika je nešto drugačija, koristim en sučelje i nije mi problem u dva klika prebaciti na hr regiju, kad instaliram hr onda je sučelje odmah na hr pa opet moram dva klika za prebaciti to na en. kako god imam fobiju od hr prijevoda informatičkih izraza pa se držim engleskog koliko god mogu. ali ok, možda kod sljedeće instalacije isprobam tvoju taktiku pa vidim što je bolje. 

13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Ima neka app da bude dual jezik? Recimo stavim HR-DE i pise jedno ispod drugog ili u zagradi ili nesta slicno.

8 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Mogu potvrditi da i kod mene isti slučaj 1909 hr x64 home, ne nudi local acc.
Dok pro verzija normalno nudi.
Clean install oba puta.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-neka app? ili želiš 'dvojezične natpise'? .. dodavanje jezika ili tipkovnice/layouta je ista/slična stvar, dodaš i tad kad postoji više od jednog imaš systray ikonu.. dok je jezik sučelja postavka win-usera, ne mijenja se u radu nego restart

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Ako treba isključit ću mrežu, ali do 1909 to nije bilo nikad slučaj.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Gogo222 kaže...
Ako treba isključit ću mrežu, ali do 1909 to nije bilo nikad slučaj.

 -je, bilo je.. i zato se za trik s isključivanjem mreže već odavno zna, pa je nakon tog MS malo zavlačio-skrivao opciju (kroz menije, ne dostupno kao posljednjih par godina). Jednostavno MS gura u cloud, jer mu je to roadmap (i tad free-đabe soft/win-os/mso.. ali mjesečno usluga 10$/€ pa računaj.. tad nema pirata i sl. nego plaćaš-imaš, ne plaćaš-nemaš kao mobitel.. zato možeš pribaviti key za 3$, može i bez keya, jer ms to dozvoljava-želi).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Nikad do sad nije bilo.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Gogo222 kaže...
Nikad do sad nije bilo.

 -vidi post iz 2014te.. bilo je, googlaj pa ćeš se uvjeriti. (slično kao priča o start meniju i sl. + tad je MS još imao ambicija u WP mobilnom-nokia.. i sve je gurano u cloud-online). Mada je WP mrtav (upravo se gasi + odgođeno za mjesec) i dalje je isti roadmap, po planu 2022-> cloud.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...
Gogo222 kaže...
Nikad do sad nije bilo.

 -vidi post iz 2014te.. bilo je, googlaj pa ćeš se uvjeriti. (slično kao priča o start meniju i sl. + tad je MS još imao ambicija u WP mobilnom-nokia.. i sve je gurano u cloud-online). Mada je WP mrtav (upravo se gasi + odgođeno za mjesec) i dalje je isti roadmap, po planu 2022-> cloud.

 ...na tom postu se lijepo vidi da ima opcija kreiranja lokalnog racuna...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Gogo222 kaže...
Ako treba isključit ću mrežu, ali do 1909 to nije bilo nikad slučaj.

nije bio slucaj do ljetos ni na jednoj verziji, negdje u 7.mj su krenuli s tim glupostima.

 

novi OBE se ucita, ako si spojen na internet i na verziji 1903 (mozda i na starijima, ali nisam testiro).

 

samo Home SKU je obuhvacen izmjenom, Pro, jos uvijek, dozvoljava kreaciju lokalog racuna.

 

(dozvoljava i Enterprise/Education SKU - no oni opet imaju nesto drugaciji OBE od Home/Pro)

 

"trik" na Home je iskljucit LAN kabel te stisnut gore lijevo na back strijelicu, nakon toga instantno ponudi kreiranje lokalnog racuna... nakon toga mozes vratit LAN kabel 

14 godina
offline
Windows 10 - problemi

svježe naravljen USB s MCTa, v 1909 x64 HR....

 

kreiran lokalni korisnik od prve, nakon seljenja mape s profilima na 2. SSD, aktiviran Administrator i kreiran novi lokalni korisnik s admin pravima... dakle ne forsira se MS račun...

 

nakon prvog logiranja, instalacije drivera - spojen na net i taj lokalni korisnik povezan s mojim MS računom....

 

iskopiran staro profil preko novoga, sve radi...

 

ISPRAVAK: ako kopirati korisničku mapu (npr. stari profil korisnika  Jura, iskopirate prije format C: na neki drugi disk, pa kreirate u novoj instalaciji opet korisnika Jura, pa se ulogirate u njega i iskopirate onaj stari profil preko ovoga na kojem radite)

 

NE KOPIRAJTE mapu: Users\ime_profila\AppData\Local\Packages

 

tu su vam postavke Window 10 appova (metro)

 

naime ako to napravite i onda instalirate programe koje ste prije imali, oni će "naslijediti" podatke i radite kao i sa starog profila (npr. browseri imaju lozinke za siteove, postavke programa su tu...)

 

ali Windows 10 appovi neće raditi, ja sam dakle povezao lokalni admin račun s MS računom i MS Store je imao moju njušku prijavljenu, Windows Mail je čitao moju Hotmail poštu...

 

ali kad sam prekopirao i pregazio svoj novi profil sa starim (ne računamo NTUSER stavke) svi Win 10 appovi se više nisu mogli spojiti s mojim MS računom, niti komplet deinstalacija preko DISMa i opet instalacija svih Win 10 appova nije pomagala...

 

jedino kreiranje novog računa i opet kopiranje profile bez Users\ime_profila\AppData\Local\Packages - i onda sve radi

 

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Windows 10 - problemi
Pozdrav. Imam jedan problem sa wifijem, gore je win 10, zadnja verzija.. Imam barebone komp, spojen prek DP kabela (monitor) i hdmia (telka). Dok kliknem na extend, wifi ne radi dok su u pogonu dva ekrana..

O tom problemu nisam niš konkretno našao..
Da li je ko od vas imao isti problem i kak ste riješili to?
Tnx
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-a koji je smisao/svrha tog posta/postupka? nije clean, ne navodi se neki problem-kvar ili novi pc.. pa onako, iz čitsta mira?

-da, prvo se krieira juzer, login na tog juzera da se kreiraju ostali juzerski fileovi, gašenje/restrat (ne logoff, nije dovoljno..) i tad se može obaviti migracija-kopiranje, ali to se radi kad je potrebno, tj razlog. Bez razloga ili uvodnog scenarija takve preporuke se ne daju, početnik s tim ne zna baš ništa dok iskusnom ne treba.. smisao.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
offline
Windows 10 - problemi

Jel' netko zna sto se dogadja u zadnje vrijeme sa checking for updates... Pokrenuo sam rucno i zaboravio da sam pokrenuo. Nakon 12 sati on i dalje "checkinga" bez da prijavio ijednu gresku ili se pomakao i za mm dalje.

Doduse i prije sam znao imati problema, ali da ovoliko traje bez ikakvog rezultata na to jos nisam naletio.

 

BTW ihush, nemoj mi odgovarati, jer tvoji genericki odgovori mi niti najmanje ne pomazu. Dodje mi kao da sam kontaktirao support koji mi je poslao genericki odgovor.

 

EDIT : rijeseno. Pomogao restart iz treceg puta. Konacno je uspio "shvatiti" kada je zadnji puta odradio update, a to bilo prije vise od mjesec dana.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.12.2019 12:39 (SamoPitam3).
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...

-a koji je smisao/svrha tog posta/postupka?

 Voli se praviti pametan.

frajerica
13 godina
offline
Windows 10 - problemi

Da li je moguće ukloniti ovu particiju iz Optimize Drives? Živcira me... 😁

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-ne. (boot). Postavi zelenu temu, šaku normabela .. živciranje zbog drivea nije potrebno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Marko :D kaže...

Da li je moguće ukloniti ovu particiju iz Optimize Drives? Živcira me... 😁

 da, ali moras wipe-at drive i instalirat UEFI/GPT instalaciju... u tom slucaju se skrivene particije ne pojavljuju u derfrag

 

alternativno, mozes koristit MBR2GPT komandu, ali ona radi samo ako imas jednu primarnu particiju na disku tj samo c: ako jedan fizicki disk podjeljen na 2 (ili vise) izbacit ce gresku da ne moze konvertirat.

 

i da, prije svega provjeri da li MBO podrzava UEFI boot (sve mladje od cca 7god bi moralo radit :D )

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.12.2019 21:28 (nathan.fake).
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

U to ime samo neka tamo stoji... 

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Marko :D kaže...

U to ime samo neka tamo stoji... 

 Kod mene to puno pitomije izgleda. E moj Marko, sunce žarko!

Sinoć sam lega jutros...
4 godine
odjavljen
offline
Windows 10 - problemi

Neki dan kupio novi laptop. Stavio zadnje Windowse 10, instalirao sva ažuiriranja i drivere. Imam problem što se laptop sam probudi iz sleepa nakon pola minute. Po deafultu kada zaklopim poklopac (lid) laptopa on ode u sleep. Ali se nakon 30ak sekundi sam probudi do log-in screena. Neznam zašto. Kako utvrditi koji program ga budi iz sleepa?

"Have no fear, Vlad is here!"
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Jesi malo Googlao?

Npr. ovako nesto - KLIK

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
BlackMoon kaže...

 Kod mene to puno pitomije izgleda. E moj Marko, sunce žarko!

 Ma nemoooooj... 

Kod mene najpitomije izgleda...

Što se trijeba vidjeti Sys Reserved  ?!  Osim toga, isključi automatski defrag. Koji će ti to k, i to "jednom tjedno"..... a posebno za SSD kojemu optimizacija uopće nije potrebna..

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.1.2020 9:23 (Anđeo bez falinge).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Anđeo bez falinge kaže...
.. Osim toga, isključi automatski defrag. Koji će ti to k, i to "jednom tjedno"..... a posebno za SSD kojemu optimizacija uopće nije potrebna..

 

 

- točno, osim što to može biti mjesečno (2nd thuesday+..) ili par puta godišnje ovisno o higijeni juzera i stvarnoj potrebi.

- točno, ssd samo prebroji sektore.. sve ostalo radi interno kontroler u disku, juzer nema s tim baš ništa osim kad crkne.

 

-automatika... priča za sebe. Automatika nikad nije 'optimalna' nego nešto generički-statistički + često besmisleno-forsirano jer je netko tako zamislio, možda agresivna reklama nekog 'turbo-optimizatora' koji kao ubrzava računalo. No za juzera koji ne zna ništa, možda bolje i to nego ništa. No tad juzer ime stotine raznih defaulta i vjerojatno desetke nepotrebnih appsa, procesa, koji zauzimaju mjesto + opterećuju u radi (troše resurse) + appsi su bahati, nemaju stvarni cilj bolji rad sysa-računala nego samo svoj interes+reklamu+novac. Početnik ne može znati što treba a što ne treba za rad, mora barem isporbati pa i kad je iskusan juzer mora isprobati novo.. možda je najjednostavnije reći, reklama je reklama, tek kad dokaže da je nešto više od tog, tad  juzer to treba koristiti i to samo kad mu stvarno neka app ili opcija treba, ne zato jer je netko odlučio automatikom u srijedu defragmentirati disk, nego zato jer treba ili ne treba, kao što je to promjena novih guma na autu, ne zato jer je srijeda ili neki takav automatizirani razlog... do situacije da dođe zima pa treba zimsku gumu. Parafraziranjem dođemo do dvije promjene guma godišnje, ne svaki dan-tjedan... automatika=generičko neznanje za juzera dok ne zna bolje sam. Kad postane iskusniji, ako to želi, podesi račualo, počisti.. i koristi, dok je održavanje nešto usputno, ne primarno (osim serviseru). Naravo, posotje i oni koji su samo juzeri, koje računala ne zanimaju.. pa ni 'čačkanje'-učenje kako nešto podesiti-optimizirati.. no tad oni ne dolaze u temu-forum.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Windows 10 - problemi

 

Nisam imao pametniju ideju gdje ovo pitanje postavit pa cu tu .

 

Kupio sam 128Gb mikro SD karticu za mob sa adapterom (slika)

 

...i ubacio u laptop, ali kada zelim nesto stavit na nju kaze Write Protected (ima na adapteru ono za zakljucat/otkljucat ali sto god da stavim nece).

 Sta bi se dalo napravit da to otkljucam ili sta vec?

Probao sam ono zdravoseljacki formatirat iz Windowsa ali nece.

 

Da probam preko Diskpart ili nekako drugacije?

Ako treba jos neki podatak slika javite.

 

 

UPDATE:
Probao preko Diskparta i ne ide.

 

Moze biti da je problem do ovog adptera u koji se stavlja micro SD.

Stavio sam svoju karticu iz mobitela u taj adapter pa u laptop i također ne dozvoljava zapisivanje, a ova nova SD kartica kada se stavi u mobitel normalno se moze zapisivat na nju.

 

Treba probat sa drugim adapterom.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.1.2020 17:22 (djigibao).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
djigibao kaže...

 

 

UPDATE:
Probao preko Diskparta i ne ide.

 

Moze biti da je problem do ovog adptera u koji se stavlja micro SD.

Stavio sam svoju karticu iz mobitela u taj adapter pa u laptop i također ne dozvoljava zapisivanje, a ova nova SD kartica kada se stavi u mobitel normalno se moze zapisivat na nju.

 

Treba probat sa drugim adapterom.

 Probaj drugi adapter. Imam identičnu karticu i isti adapter i evo upravo snimam nešto na nju i radi bez greške. Očito ti nešto nije u redu s adapterom, ona "plastika" na vrhu za zaključavanje ti mora biti skroz pomaknuta prema konektorima, ne prema utoru gdje ubacuješ microSD karticu.

16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
...i ja sumnjam na adapter, probao oba dva polozaja i uvijek isto.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Windows 10 - problemi

Prije nekih mjesec dana, printer HP 4530, ne printa color iz windowsa 10. Preko skenera printa uredno u boji, isto tako preko mobitela printa u boji. Probao sam staviti driver od osmice, ali isto samo crno, izvadim crnu tintu i ostavim color,opet isto samo crno ili sivo. Po ovome je sa printerom sve u redu, ali u opcijama drivera, nema stavke "print in color" ili "print all black", a prije toga je bila ta opcija.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
...eto samo za obavijest...
Stavljen drugi adapter i sve sljaka ok.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice