Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.701.139
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
12 godina
offline
Windows 10 - problemi

Pozdrav svima..

 

Jučer sam odradio čistu instalaciju windowsa 10 i sve je prošlo ok. Svi driveri rade sve super. Problem koji imam je sljedeći: kada je komp ugašen prilikom prvog pokretanja windowsi se ne dižu nego stanu kod

onih "prozorčića plavih" i tak stoji cca 45min i niš se ne događa. Napravim reset na gumbek i onda uđe normalno u windowse. Nikakva greška se ne pojavi, sve šljaka normalno čak i kada ga se restarta iz windowsa.

Ako se komp ugasi i ponovo pali javlja se isti problem... prvo blokada pa reset i tek onda se windowsi dignu.

Jel ima tko kakvu ideju kaj bi moglo biti?

 

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 10 - problemi

Nadam se da je iz slike sve jasno. Pa bi molio za pomoć 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.8.2015 14:58 (Amazon637).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Amazon637 kaže...

Nadam se da je iz slike sve jasno. Pa bi molio za pomoć 

 Obriši sve što se nalazi u C:\Windows\ServiceProfiles\LocalService\AppData\Roaming\PeerNetworking folderu i probaj ponovno.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
kizo2703 kaže...
Amazon637 kaže...

Nadam se da je iz slike sve jasno. Pa bi molio za pomoć 

 Obriši sve što se nalazi u C:\Windows\ServiceProfiles\LocalService\AppData\Roaming\PeerNetworking folderu i probaj ponovno.

 Mapa je prazna

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Amazon637 kaže...

 Mapa je prazna

 Ako već imaš neki PC u grupi, upali ga i uključi se u njegovu grupu. Bez koda greške, više ti ne mogu pomoći.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
12 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Windows update mi je stalno na 1% i ne mice se vec par dana. Jel zna netko kak to popravit?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 - problemi

Slučajno sam deinstalirao Windows Shell Experience Host jer nisam znao čemu služi.

 

Sada uopće ne mogu koristit windows, search tab....

 

Zna li tko kako se to može riješiti?

 

Gledam po internetu ali nikako da nađem odgovarajući način osim da napravim novog usera.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
KASA kaže...

Slučajno sam deinstalirao Windows Shell Experience Host jer nisam znao čemu služi.

 

Sada uopće ne mogu koristit windows, search tab....

 

Zna li tko kako se to može riješiti?

 

Gledam po internetu ali nikako da nađem odgovarajući način osim da napravim novog usera.

 

Jedna preporuka svima koji imaju problema: otvorite Command Prompt (naravno, kao administrator) i ukucajte ili C/P:

 

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

[i klik na Enter].

Kad završi, restart.

 

Može se onda probati i sfc /scannow.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
kizo2703 kaže...
Amazon637 kaže...

 Mapa je prazna

 Ako već imaš neki PC u grupi, upali ga i uključi se u njegovu grupu. Bez koda greške, više ti ne mogu pomoći.

 Čini se da na svojem računali niti ne mogu napraviti grupi niti se pridružiti. Nema nikakav kod greške, apsolutno samo ono kaj je na slici

16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
snake44 kaže...

Pozdrav. Imam problema sa laptopom sa win 10. Napravio sam update sa 7 na 10, laptop se najviše koristi na docking stationu gdje je povezan monitor i internet(lan).

Problemi koji su počeli nakon upgradea na win 10: 

1. Ponekad lan radi, ponekad ne... znači bude mu upaljen wifi i kada ga ugasim onda mi dole desno pokaže znak od lana sa žutim uskličnikom. Takav problem nisam imao nikada, sve do upgradea na win 10.

2. Budući da je ovo poslovni laptop, u my documentsu mi se nalazi folder od outlooka sa svojim .pst fileom. Skužio sam da svaki put kada upalim kompjuter odjednom izgubim administratorska prava i onda moram svaki put ručno ići u my documents i dati si full control nad tim folderom kako bi mi u konačnici outlook mogao pristupiti .pst fileu. Naime, ime kompjutera mi je Korisnik-HP. Otkada sam instalirao win 10, pod userima imam: SYSTEM, HomeUsers(Korisnik-HP\HomeUsers), Administrators(Korisnik-HP\Administrators). Neznam iz kojeg razloga, ali ja sam ovaj homeusers i onda moram svaki put kada upalim komp(tj. kada se napravi automatski update) staviti sebi sva prava. Probao sam promijeniti ownera C diska i staviti HomeUsers(Korisnik-HP\HomeUsers), ali i dalje imam ovih problema.

 

Ima li netko sličnih problema?

 Probaj ovo. I ja sam imao takvih problema, ali sam riješio na drugi način, ali pri tome sa izgubio win start gumb, notification i sl. Riješilo se i to sa powershellom, ali možda ovako nećeš imati tih problema. Ovo je odgovor od Microsofta:

 

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-files/administrator-permissions/788cd443-e5ab-4792-b730-a240355d642a?auth=1

12 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

imam mali problemčić

 

kad god upalim TeamSpeak ne radi mi start menu, mogu ga otvoriti ali ako kliknem na neku aplikaciju nece je pokrenuti, Edge samo pokrene i automatski se zatvori...

WOT-- moomy94
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Neznam da li bih mogao nazvati ovo problemom, ali mi svakako treba savijet.

Naime nakon instalacije 10tke imam oko 20 GB u folderu "windows old", pokusao sam prebaciti na drugi disk ali je prebacilo samo 4 GB, 16 GB nije islo.

Smijem li se rijesiti tog foldera i kako?

Life is a sexually transmitted disease and there is a 100% mortality rate.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
desh kaže...

Neznam da li bih mogao nazvati ovo problemom, ali mi svakako treba savijet.

Naime nakon instalacije 10tke imam oko 20 GB u folderu "windows old", pokusao sam prebaciti na drugi disk ali je prebacilo samo 4 GB, 16 GB nije islo.

Smijem li se rijesiti tog foldera i kako?

 1. Smiješ, ako si zadovoljan Windowsom 10 i ukoliko se ne planiraš vratiti na stari win

 2.  http://windows.microsoft.com/hr-hr/windows7/how-do-i-remove-the-windows-old-folder

  

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.8.2015 18:40 (razjaren).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
desh kaže...

 

Naime nakon instalacije 10tke imam oko 20 GB u folderu "windows old", pokusao sam prebaciti na drugi disk ali je prebacilo samo 4 GB, 16 GB nije islo.

Smijem li se rijesiti tog foldera i kako?

 Smiješ. Upali Disk Cleanup (%windir%\system32\cleanmgr.exe u Run), izaberi sistemsku particiju, kad odvrti ''Calculating'' prvi puta klik na ''Clean up system files'', i kad i to završi izaberi Previous Windows installations, kao i ostalo smeće.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
14 godina
offline
Windows 10 - problemi

Lijepi pozdrav svima!

Već sam se prije par dana javio s jednim ne baš velikim problemom, iako pomalo dosadnim: 

Ponekad mi se Kalkulator u Windowsima neće odmah pokrenuti nakon što kliknem na njegovu ikonicu, već moram dvaput kliknuti na ikonicu i onda se otvore dva Kalkulatora. To sam primijetio da mi se ne javlja odmah, nego nakon što mi računalo radi neko vrijeme (na početku je sve OK, ali se vremenom pojavi navedeni problem).

Međutim, osim Kalkulatora, primijetio sam i da imam problema s otvaranjem novih programa koji su sastavni dio Windowsa 10 - npr. Vrijeme (Vremenska progonoza), Xbox, Trgovina... Nekad se otvore odmah (obično je to na početku rada na računalu), no ponekad isto kao i Kalkulator zaštekaju - ne otvaraju se kada kliknem na njihovu ikonicu - otvori se prozor programa ali se ništa ne učita.  Potom zatvorim otvoreni prozor, ponovno kliknem na ikonicu programa i nakon toga radi normalno.

Windowse 10 sam nadogradio s Windowsa 7 i nisam primijetio da mi se navedeni problem događa kod programa koje sam imao već instalirane pod Windowsima 7 - npr. Office 2013, IE 11, Nero i sl. - oni se odmah učitaju bez ikakvih problema ili rušenja.

Da li bi razlog tim problemima mogla biti stara grafička kartica (radi se o Radeon HD 5850, možda ima neke veze s DX 12) ili pak drajveru za nju (instaliran je zadnji AMD drajver) ili je riječ o nečem drugom?

Isprika na malo poduljem postu i unaprijed zahvaljujem ako netko ima kakav prijedlog ili rješenje!

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Rob kaže...

Lijepi pozdrav svima!

Već sam se prije par dana javio s jednim ne baš velikim problemom, iako pomalo dosadnim: 

Ponekad mi se Kalkulator u Windowsima neće odmah pokrenuti nakon što kliknem na njegovu ikonicu, već moram dvaput kliknuti na ikonicu i onda se otvore dva Kalkulatora. To sam primijetio da mi se ne javlja odmah, nego nakon što mi računalo radi neko vrijeme (na početku je sve OK, ali se vremenom pojavi navedeni problem).

Međutim, osim Kalkulatora, primijetio sam i da imam problema s otvaranjem novih programa koji su sastavni dio Windowsa 10 - npr. Vrijeme (Vremenska progonoza), Xbox, Trgovina... Nekad se otvore odmah (obično je to na početku rada na računalu), no ponekad isto kao i Kalkulator zaštekaju - ne otvaraju se kada kliknem na njihovu ikonicu - otvori se prozor programa ali se ništa ne učita.  Potom zatvorim otvoreni prozor, ponovno kliknem na ikonicu programa i nakon toga radi normalno.

Windowse 10 sam nadogradio s Windowsa 7 i nisam primijetio da mi se navedeni problem događa kod programa koje sam imao već instalirane pod Windowsima 7 - npr. Office 2013, IE 11, Nero i sl. - oni se odmah učitaju bez ikakvih problema ili rušenja.

Da li bi razlog tim problemima mogla biti stara grafička kartica (radi se o Radeon HD 5850, možda ima neke veze s DX 12) ili pak drajveru za nju (instaliran je zadnji AMD drajver) ili je riječ o nečem drugom?

Isprika na malo poduljem postu i unaprijed zahvaljujem ako netko ima kakav prijedlog ili rješenje!

 

 Ma lipo napravi čistu instalaciju

Sami sebi smo najveci neprijatelji
14 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
nicky.sl kaže...
Rob kaže...

Lijepi pozdrav svima!

Već sam se prije par dana javio s jednim ne baš velikim problemom, iako pomalo dosadnim: 

Ponekad mi se Kalkulator u Windowsima neće odmah pokrenuti nakon što kliknem na njegovu ikonicu, već moram dvaput kliknuti na ikonicu i onda se otvore dva Kalkulatora. To sam primijetio da mi se ne javlja odmah, nego nakon što mi računalo radi neko vrijeme (na početku je sve OK, ali se vremenom pojavi navedeni problem).

Međutim, osim Kalkulatora, primijetio sam i da imam problema s otvaranjem novih programa koji su sastavni dio Windowsa 10 - npr. Vrijeme (Vremenska progonoza), Xbox, Trgovina... Nekad se otvore odmah (obično je to na početku rada na računalu), no ponekad isto kao i Kalkulator zaštekaju - ne otvaraju se kada kliknem na njihovu ikonicu - otvori se prozor programa ali se ništa ne učita.  Potom zatvorim otvoreni prozor, ponovno kliknem na ikonicu programa i nakon toga radi normalno.

Windowse 10 sam nadogradio s Windowsa 7 i nisam primijetio da mi se navedeni problem događa kod programa koje sam imao već instalirane pod Windowsima 7 - npr. Office 2013, IE 11, Nero i sl. - oni se odmah učitaju bez ikakvih problema ili rušenja.

Da li bi razlog tim problemima mogla biti stara grafička kartica (radi se o Radeon HD 5850, možda ima neke veze s DX 12) ili pak drajveru za nju (instaliran je zadnji AMD drajver) ili je riječ o nečem drugom?

Isprika na malo poduljem postu i unaprijed zahvaljujem ako netko ima kakav prijedlog ili rješenje!

 

 Ma lipo napravi čistu instalaciju

 Kad bih bio 100% siguran da bi to riješilo te probleme i bih. Ali možda ću kada mi to dokraja popije živce i učiniti .

10 godina
offline
Windows 10 - problemi

Zato to učini prije nego ti popije živce.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
jocker'86 kaže...

 

 

 Hmm, čudno, meni ni ovo nije pomoglo. je li moguće da je razlog to što je računalo u domeni? Do sad sam bio na win7, pa nisam primjetio, a drugo računalo koje je vrtilo 8.1 nije bilo u domeni i nisam imao takvih "problema"

 moguće da group policy sistema u čijoj si domeni spriječava takve modifikacije od strane korisnika.

16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Tramvajac77 kaže...

Pozdrav svima,

instalirao sam Windows 10 na svoj stari HP Touch smart 600 (All in one računalo) i sve radi odlično. Pri updateu na Win10 nikakvih problema. Naravno, postoji ali. Ne radi Touch screen, točnije radi samo na login screenu. Nakon logiranja, prestane funkcionirati. Poskidao sam stare drivere za grafičku u safe modeu i instalirao nove i sve je radilo kao podmazano sve dok nisam ugasio računalo. Nakon toga radi ponovo samo u loginu. Ponovo sam obrisao stare drivere, stavio nove i opet sve radi do gašenja... Malo je nezgodno svaki dan brisati i stavljati nove drivere. :) Nije da ne mogu bez toucha, ali sad me kopka s obzirom da sam se uvjerio sa može savršeno raditi. Hvala!

 blokiraj automatsko updateanje tog drivera:

https://answers.microsoft.com/en-us/insider/forum/insider_wintp-insider_update/how-to-block-automatic-reinstall-of-a-driver-or/bff07224-4ce2-4b42-ab29-68c3a305d730?auth=1

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.8.2015 19:34 (Wolverine).
9 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 - problemi

U nekom driveru tvrtke Huawei. Pretpostavljam da nešto njihovo imaš spojeno preko USB-a.

 


*** WARNING: Unable to verify timestamp for ew_cdcacm.sys
*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for ew_cdcacm.sys
Probably caused by : usbccgp.sys

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

može li mi netko pomoći sa mojim problemčićem - trenutno sam na win 8.1 i imam problema sa onom ikonom "get windows 10". Kada kliknem na nju, otvori mi se prozor gdje bih trebao rezervirati win 10, ali se odmah zatvori istog časa..ne mogu uopće ništa napraviti u njemu

 

da li je netko imao sličan problem?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Makni update s kojim je došla i pokušaj reinstalirati update.

KLIK

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
14 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Ma to Vam uopće netreba!

 

Samo si skinite ovo (pritom odaberete koju verziju želite (32 ili 64 bitnu) i to je to!

 

Potom pokrenete skinutu datoteku (najbloje kao Administrator), odaberete opcije koje želite (USB ili ISO) i to je to!

 

Naravno, bilo bi poželjno imati bržu vezu !

 

Nakon toga, priča ide dalje, no, opet, to je iz druge bajke tako da ...

 

Ave!

9 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Hvala na pomoci, vidjet cu hocve biti jos BSOD-ova jer mi je to usb stick od mobilnog interneta

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Imam problem sa Windows Storeom, svaki put kad pokušam da skinem neku aplikaciju windows store se sruši. Pokušao sam sa wsreset da restartujem ali i dalje ne radi. 

Kako mogu riješiti ovaj problem?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Ja sam imao isti problem, i riješio sam ga sa običnim restartom. Bio je neki update koji se nije instalirao kako treba, jer nisam išao restart. A kako sam primjetio na Windows 10 se neće instalirati update kad izgasiš komp i ponovo upališ, kao što je moglo na primjer na Win 7. Meni je tako bilo. I tamo u servisima mi Windows update bio ugašen i nisam ga nikako mogao pokrenuti. Tražio riješenje, ništa nije pomoglo. I onda naletim na jednog lika koji je to riješio restartom. I meni je pomoglo.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 - problemi

Na laptopu Lenovo G50-30 imam problem. Došao je s 8.1, izvršen upgrade na 10 odmah nakon instalacije osmice. Nema corrupt files po SFC-u, ali prilikom instalacije softvera tipa vlc, FF i sl. baca greške i ne može ih instalirati, a greške su tipa: Error launching installer.

 

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Imam problem.Instalirao sam Win 10 Home prethodno sam imao 7.Sve mi dobro radi osim desnog klika na neku datoteku i ne mogu uopste da prevucem ikonice na desktopu.Nekako pocne da se trese,kao da mi odbija da izvrsim tu radnju.Ne znam da li je to zbog drajvera ili neceg drugog...

nikola
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice