Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.701.451
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
8 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Da li može da se isključi logovanje PIN Codom? Logovanjem passwordom sam uspešno rešio ali ovo sa PIN code neznam da li može??Ako postoji načim molim vas za pomoć...Hvala...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
jojban kaže...

Da li može da se isključi logovanje PIN Codom? Logovanjem passwordom sam uspešno rešio ali ovo sa PIN code neznam da li može??Ako postoji načim molim vas za pomoć...Hvala...

 koliko znam , ne . pokusavao sam nedavno i nisam našao načina 

6 godina
online
Windows 10 - problemi

Prije otprilike 9 mjeseci složio sam računalo, stavio windowse i ponekad (rijetko)bi  mi se dogodio koji bsod, nisam na to previše obraćao pažnju. Nakon par mjeseci par puta sam stavljao nove windowse, ali ni to nije pomoglo. Nakon toga sam uključio ventilatore na grafičkoj i to je rješilo problem, bar sam tako mislio. Prije nekoliko dana bsod se opet počeo prikazivati. Error poruke su različite, jedna od njih je bila page fault in nonoaged area, ako me pamćenje dobro služi.

 

EDIT: Jednom sam radio clean install

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.5.2019 20:11 (Juksi).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Windows 10 - problemi

Problem na nedavno kupljenom kompu, polovnom.

 

Imao je 1803 na hrvatskom, postavio sam na njemu Microsoft account i pri paljenju me tražio Pasword od acc. 

Maloprije obavim Update što je trajalo 18 minuta (valjda je stavio 1903, nisam stigao provjeriti) i promijenim regiju i jezik na Engleski (United States). Opet traži Pasword od MS accounta ali prijavi "Pasword is incorrect"...

Stavio sam novi Pasword ali i za njega kaže "Incorrect"

 

Pomagajte...

 

EDIT: Isti post sam stavio u temi "Windows 10 općenito", nadam se da nije bed... Jbg, taj Update je u igri...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Spiridon kaže...

Problem na nedavno kupljenom kompu, polovnom.

 

Imao je 1803 na hrvatskom, postavio sam na njemu Microsoft account i pri paljenju me tražio Pasword od acc. 

Maloprije obavim Update što je trajalo 18 minuta (valjda je stavio 1903, nisam stigao provjeriti) i promijenim regiju i jezik na Engleski (United States). Opet traži Pasword od MS accounta ali prijavi "Pasword is incorrect"...

Stavio sam novi Pasword ali i za njega kaže "Incorrect"

 

Pomagajte...

 

EDIT: Isti post sam stavio u temi "Windows 10 općenito", nadam se da nije bed... Jbg, taj Update je u igri...

-Jesi li kreirao novi MS acc ili si koristio već postojeći acc?

-Ako si kreirao novi, valjda si kreirao pass prvi put pa ga valjda znaš.

-Ako si koristio postojeći MS acc (hotmail, outlook, live...) onda provjeri u web browseru da li možeš pristupiti istom koristeći taj pass. Ukoliko možeš, to je taj pass. Ukoliko ne možeš, pokreni postupak pass recoveryja/reseta gdje će ti na sms/mail ili šta je već odabrano kao rezervna varijanta doći upute za reset passworda.

-Još nešto - da li ti ti pri logiranju traži password ili pin?

morrisoN
12 godina
offline
Windows 10 - problemi

Account je stari... @live.com... Pri paljenju kompa je tražio Password od starog Microsoft acc... I to je šljakalo uredno kad bi unijeo Pass... Napravio sam recovery Pass ali neće ni sa novim Passwordom...

 

EDIT: Traži pasword.

 

EDIT2: Mogu se ulogirati preko browsera sa novim passwordom...

Nisam ja ništa prčko.
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.5.2019 12:39 (Spiridon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-vrlo jednostavno, imaš ili nemaš točan useracc&pass, oboje + točno utipkano, mijenjao si hr-eng tj layout tipkovnice i tad je noramalno zamjena qwertz-qwerty ili bilo koje slovo čćžšđ ili num-tipke na laptopu koje se preklapaju sa slovima itd.. tako da je moguće da imaš pogrešan pass tj kad si ga mijenjao utipkao z-y i sl a to ne vidiš jer je maskirano zvjezdicom. Probaš/prebaciš layout..

 

kakogod bilo, uono što utipkavaš nije točno i jeidno ti možeš vidjeti-pogoditi što, nema 'fixa' .. tj ima, bootmedij + reset kroz admin acc no za online win lokalni nema veze, online radiš na odgovarajućoj web stranici itd..

 

+ ili si promijeni način autorizacije, npr pass je jedan, pin drugi, otisak treći, slika-face itd.. pa do recimo kartice ili stikića sa certifikatom (samo kao primjeri kako može biti bilo što)..

-nije win problem nego juzer pass, jednak za gmail ili bilo koji os jer s osom nema veze, no ipak je ok u temi problemi.. sasvim nepotrebno u temi općenito tj nećeš dobiti brže odgovor-fix ako postaš u više tema.

 

+edit: .. naravno, moguć je i neki problem npr tipkovnica, VELIKA-mala slova i sl.

-nejasno je što si već pokušavao, npr online (ne na tom računalu, negdje drugdje..) doći do svojeg win-online-acc-a, podesiti-prmijeniti/resetirati pass.. jesi li to napravio, ušao-provjerioo ispravnost passworda i samog ms.acca.. ako to ne radi, tad nema nikakve veze s računalom. Mobitel-tablet-drugi pc.. bilo što što može do acca. + Tad moguća i druga situacija, tj da nemaš pristup online iz bilo kojeg razloga, npr avio mod ugašen wlan i sl. dok je tad stari pass lokalno spremljen i različit od novog passa s kojim pokušavaš login (tek nakon sinkronizacije se promjeni, služi privremenom loginu kad nema interneta.. kao i domain login i sl.). Tad se pass ne smije mijenjati, jer završiš u ovakvom loopu, tj od početka nije problem pass nego točan unos koji je vjerojanto promjenom hr-eng layouta objašnjiv i treba 'samo' utipkati prava slova.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.5.2019 13:10 (ihush).
12 godina
offline
Windows 10 - problemi

U Passwordu imam slova a, c, d i brojke a na kraju "+" ... To bi trebalo biti isto, neovisno jel HR ili US...

Idem guglati US layout da vidim...

Iako, sad mi piše na hrvatskom da lozinka nije točna... 

 

EDIT: Pa ulogirao sam se na drugom kompu na browseru... Lozinka je točno ona koju sam odabrao...

Nisam ja ništa prčko.
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.5.2019 13:19 (Spiridon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-drugi komp = drugo stanje, npr tipkovnica (kvar-tipka-kontakt..) + postavke kao hr-eng layout.

+zato, kad to radiš, da bi bio 100% siguran, otvoriš notepad-običan text.. i naptipkaš pass, vidiš ga, ne zvjezdice (normalne za svaki login), copypasteaš ga u login i tad si jedino 100% siguran da je utipkano ono što misliš da je utipkano. Tad kreneš na svoje računalo i tipkaš dok ne prihvati ili pronađeš uzrk-kvar. Može i onscrkeyboarad u win (potražiš menije) može se koristiti za klikanje-tipkanje ako je problem fizička tipkovnica no to tek kad se logiraš.. samo kao primjer na drugom računalu tj kako otkriti razliku-tipfeler-grešku.. eliminacijom-provjerom.

 

kad ti login kaže da nije točan pass, tad nije točan-identičan pass, nije jednak unos i postojeći.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Windows 10 - problemi

Stavio sam maloprije, novi Password... i dalje kaže da lozinka nije točna... Na hrvatskom kaže... Koristio sam drugu tipkovnicu.

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Koju svrhu u Windowsima ima proces SysMain? Nakon ovog zadnjeg updatea 1903 taj proces mi ponekad jendostavno poludi, pogledam u Task Manager i pod Korištenje energije pored tog procesa mi piše "Vrlo visoko" i sve zablokira. Kad kažem zablokira, ne mislim da se sve zamrzne nego krene lag u svim programima, cijeli komp obuzme.

 

Od tog zadnjeg updatea sam također primjetio da mi Firefox jede RAM nenormalno. Jednom sam čak uhavatio trenutak gdje je Firefox trošio 6GB RAM-a. Trenutno zauzima 1,8GB, a imam otvorena samo 2 taba - Sofascore i Twitter.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.5.2019 22:43 (Grisha).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Imam problem kad dijelim eduroam preko mobilnog hotspota na widnows 10. Kad se izgubi konekcija na par sekundi krepa mobilni hotspot i neće se automatski vratit. Skroz se zbaga i ne mogu ga ni diskonektat pa ponovo upali, tj. zapne na diskonektanju. Moram restartat komp i onda ponovno palit, a to mi se neda svaki dan 6 puta radit. Ne razumijem zašt se konekcija autometski jednostavno ne vrati. Eduroam doslovno krepa na 3 sekunde.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Windows 10 - problemi

Imam problem. Kod instalacije Win 10 na laptop Lenovo G50-30 napravim delete C particije i kad idem napraviti novu particiju od istog prostora ne mogu to napraviti i imam poruku da se Windowsi ne mogu instalirati na taj drive "Windows cannot be installed to this disk. The selected disk has an MBR partition table. On EFI systems, Windows can only be installed to GPT disks". Radi se o Win10 pro za koji sam kupio key. Što da radim? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Rekao ti je u cemu je problem. Ili sve obrisi sa diska i formatiraju gpt ili bootaj setup kao legacy postavke u biosu I izbor kod boot devicea.
10 godina
offline
Windows 10 - problemi

Problem je u tome što laptop nema dvd čitač. Kad odaberem legacy ništa se ne događa. Kad odaberem uefi onda instalacija  ide preko usb-a ali tu zapnem. Ili sam nešto krivo shvatio?? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-ovisno o želji i opcijama koje imaš (ili nemaš) u biosu, sve mora biti jednako, postavke biosa, install medij i mod diska.

-install medij može biti u jednom ili oba moda ovisi kako si ga napravio + važno je tad bootati kroz cms meni tj vidjeti boot-mod i odabrati.

-disk je od prije inicijaliziran kao mbr, možeš ga obrisati (diskpart .. clean) pormijenit u gpt i tad će nastaviti (ako je sve odgovarajuće tj gpt..)..

 

.. kad odabereš legacy.. (važno, jer znači da bios podržava-dozvoljava..) .. tad je pitanje kako si napravio install-medij (stikić).. tj vjerojatno je samo gpt, da bi mogao dalje u mbr-legacy modu, mora biti i takav boot.. a disk bi tad bio ok u mbr modu..

 

++ zato je VAŽNO bootati korištenjem f-tipki, CMS-QuickBoot/expressboot.. kako god se zove bootmeni. Jer tad vidiš ponuđene-preposznate boot medije i ovisno o kombinaciji može se odabrati-vidjeti npr mbr-legacy ili uefi-gpt boot.. (opet ovisi kako koji bios to nazove, ali sve je to isto).

-originalni medij bi trebao imati oba moda, ako se radi nrp rufusom, tad izbor, mbr-gpt-oba..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2019 13:27 (ihush).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
kekec01 kaže...

Imam problem. Kod instalacije Win 10 na laptop Lenovo G50-30 napravim delete C particije i kad idem napraviti novu particiju od istog prostora ne mogu to napraviti i imam poruku da se Windowsi ne mogu instalirati na taj drive "Windows cannot be installed to this disk. The selected disk has an MBR partition table. On EFI systems, Windows can only be installed to GPT disks". Radi se o Win10 pro za koji sam kupio key. Što da radim? 

 Napravi ponovo instalacijski medij, ali ga ovaj put pravi kao MBR (Ako imaš skinut ISO, možež nekim alatom, npr. Rufusom pri kreiranju bootabilnog usb medija odabrati MBR umjesto GPT)

morrisoN
10 godina
offline
Windows 10 - problemi

Ne znam kako je napravljen jer je instalacija na stick išla sa Microsofta preko njihovog toola. Budem se malo pozabavio time. Hvala. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Grisha kaže...

Koju svrhu u Windowsima ima proces SysMain? Nakon ovog zadnjeg updatea 1903 taj proces mi ponekad jendostavno poludi, pogledam u Task Manager i pod Korištenje energije pored tog procesa mi piše "Vrlo visoko" i sve zablokira. Kad kažem zablokira, ne mislim da se sve zamrzne nego krene lag u svim programima, cijeli komp obuzme.

 

Od tog zadnjeg updatea sam također primjetio da mi Firefox jede RAM nenormalno. Jednom sam čak uhavatio trenutak gdje je Firefox trošio 6GB RAM-a. Trenutno zauzima 1,8GB, a imam otvorena samo 2 taba - Sofascore i Twitter.

To je servis koji se prije zvao Superfetch (preimenovan je u SysMain u 1809 ako se ne varam). Kod mene usporava rad računala (od 1903), pa sam ga (privremeno) onemogućio u servisima dok Microsoft ne ispegla stvari. Sad je malo brže...

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2019 16:17 (Marko :D).
12 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Koliko znam mct pravi i mbr i gpt tj za obe verzije biosa
Tu je mislim problem krivo odabranog "boot-a sa usb-a.
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Marko :D kaže...
.. pa sam ga (privremeno) onemogućio u servisima dok Microsoft ne ispegla stvari. Sad je malo brže...

 -khm.. ali ti ne čačkaš po sys.. :)

 

error_666 kaže...
Koliko znam mct pravi i mbr i gpt tj za obe verzije biosa
Tu je mislim problem krivo odabranog "boot-a sa usb-a.

 -zato (uzaludno) ponavljam.. treba koristiti boot-meni/cms/qbm... tad se vidi bootmod i odabere se odgovarajući ili se za idući pokušaj zna da je onaj drugi..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Ne čačkam. Inače čak ni ne gasim servise, ali navedeni je poznat po opterećenju računala i ako radi probleme i usporava rad, slobodno se može ugasiti. Uostalom, ovaj tweak je privremen dok Microsoft malo ne složi 1903 kako spada, a i nije baš da je taj servis od neke ogromne važnosti. U svakom trenutku ti ga možeš postaviti na Automatic i pokrenuti. 😉

5 godina
offline
Windows 10 - problemi

pozdrav,

 

prije nekih god dana sam se javljao vec u vezi BSODna wind10, a jucer se dogodilo najgore moguce

dakle prica ide ovako, u zadnje vrijeme tu i tamo upadne u BSOD, nekad kad pokrenem Apex dok se dize Origin, nekad iz cista mira dok je komp samo upaljen i ne vrti apsolutno nista. jucer prebacivam na steamu igru sa ssd na hdd, i tu upadne u BSOD. I to toliko da nema sanse vise dignuti windowse.

 

Ok pomirim se sa time da sam izgubio podatke i da treba nova instalacija jer ove repear gluposti ne pomazu, no ne mogu nikako instalirati. Dakle u uefi namjestim boot order, ubacim bootablini usb i javlja gresku na instalaciju sdd i hdd. Pokusao sve naredbe kroz CMD, ne pomaze.

 

Linux mint live uredno dize i imam pristup HDD, doduse nemam pristup C disku (SSD).

 

Sto mi je ciniti?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows 10 - problemi

 

Kako se riješiti fantomskih modern aplikacija?

Svaki update po jedna više.

Uninstall ima jedna od njih, ali ne pali, naravno...

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 10 - problemi

Imam "čudan" problem sa PC-em, tj. konkretno lenovo y520 laptopom sa windows 10 Pro gore.

naime, da li radim, ili igram primjerice GW2 na njemu, povremeno izbaci "dodatni prozor". To se pojavi na djelić sekunde, ko da starta neki proces ili nešto, desilo se barem 30ak puta, nijednom nisam uspio vidjet/uočit makar prvo slovo naziva prozora pa da znam o čemu je riječ.

 

Iskorio sam do sada nekoliko AV i anti malware scannera koji su mi na raspolaganju, a inače imam "enterprise grade" antivirus i dodatni endpoint protection alat i poprilično sam siguran da mi ništa "poznato" nije promaklo, eventualno neki first day, ali to ne vjerujem.

Gledam procese, ništa "čudno" nije instalirano, ništa kontra politika na spomenutim alatima nije prošlo itd.

 

Problem kod skoka tog prozora je što uvijek skoči "in front" tako da kratkotrajno preuzme kontrolu. Dok radim ili tipkam nešto, to znači da mi prekine tipkanje jer taj front prozor je u biti "glavni" i u njega ide I/O naredba, u igri također jer mi preuzme miša i "WASD" i moram ponovo sve pritisnut da pređe kontrola na prozor gdje se vrti igra.

 

Iritantno je i ne znam kako "uhvatit" prozor da znam što to uzrokuje... desi mi se možda 1-2 dnevno, ali čak ne svaki dan niti ima pravilo "samo dok se igram" ili "samo dok sam na wifi/mreža" ili "samo dok sam..."

 

Pomozite? Bez ideja sam trenutno...

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Windows 10 - problemi

Pozdrav svima, meni se događa problem s novim 1903 updateom...dakle, nakon instalacije updatea bilo je ok kojih 2-3 sata, kasnije mi se počeo smrzavati, točnije start ikona ne šljaka niti search, kad pokušavam ući u settings isto se hoće smrznuti. Čitam vanjske forume, ljudi prijavljuju slične i iste probleme, pa me zanima ima li netko slična iskustva? Napravio sam rollback na 1803, ali mi je problem na toj verziji i nakon zadnjeg PUBG update igra mi se krši svakih 5 minuta, ne možeš nijedan game normalno odigrati...Koristim Eset Internet Security kupljen s ebaya za 5 dolara radi dobro, windows je crackiran, driveri na komponentama su zadnji koje mogu imati. Je li moguće da je samo do neoriginalnih windoza?

 

I7 4770k @4.2GHz

Asus Z87 deluxe

HyperX Beast 2x8 GB DDR3 2400MHz

Aorus GTX 1070

Samsung 840 Evo 256GB

WD Black 1TB

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 10 - problemi

Imam problem s povezivanjem HP mrežnog printera/skenera i Windowsa 10. Dakle, prije (na prethodnoj instalaciji) sam jednostavno na printeru odabrao opciju "skeniranje" i datoteka bi se počela skenirati bez problema. Sada to više ne mogu napraviti nego me traži da skeniranje napravim iz HP Smart aplikacije. Kada odem u postavke, pojavljuje mi se da skener nije dobro povezan s računalom iako mogu normalno printati.

 

Uklanjao i ponovno sam instalirao uređaj više puta, nije pomoglo. Pokušao sam instalirati drivere preko Windows Update, nula bodova. Ima li netko ideju što trebam napraviti da bi to proradilo? 

 

Dakle, skeniranje normalno radi kada idem skenirati iz HP Smart aplikacije, ali kada odem do printera i dodirnem "skeniraj", traži me da instaliram HP Smart. Probao sam pokrenuti skeniranje preko Windows Fax and Scan, kaže da skener nije spojen na računalo. Printanje radi bez ikakvih poteškoća.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.6.2019 11:25 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-možeš pogađati, dva puta, da-ne?

-skini čist-origigi win-iso, obriši-format.. i napravi clean (ne upgrade). Ne trebaš key-aktivaciju, radi, ako žeiš kupiš licencu čak jeftinije nego besmislen antivirus..

-ako nije stabilno, tad imaš kvar, oc ili malware.. eliminiraj uzrok, tad će raditi (osim što svaka app pa i igre mogu biti bugovite i sl. problemi..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-postavke scan foldera, share, smp1.0 .. ili kako-kad se pojavio problem, neka promjena mora biti uzrok, a nagađati što nema smisla..

edit: vidim dodatak.. postavke za skeniranje trebaš odraditi u softu, ponekad je problem npr ipv4-adresa ili mrežni naziv uređaja (zato su ponekad fixni ip potrebni, ako router može rezervirati..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.6.2019 11:28 (ihush).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice