Windows 7 - integracija service packa 1

poruka: 45
|
čitano: 25.631
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 - integracija service packa 1

Pošto je SP1 i službeno izašao te je njegovo preuzimanje moguće putem automatskog ažuriranja Windows 7 operativnog sustava i putem Microsoftovih službenih stranica bio bi red da se napravi instalacijski medij sa integriranim service packom.

 

Za rad nam je potrebno slijedeće:

  • jedan primjerak Microsoft Windows 7 operativnog sustava
  • service pack 1
  • program RT Seven Lite
  • prazan dvd medij

 

RT Seven Lite skinite sa slijedećih linkova:

 

Microsoft Windows service pack 1 preuzmite sa Microsoft stranica

 

Mala napomena:

Prije skidanja potrebno je izvršiti validaciju vašeg operativnog sustava.

 

Nakon što ste pripremili sastojke za kuhanje ovaj integraciju krenimo redom.

Instalirajte RZ Seven Lite.

Sučelje programa je jednostavno i u ovom tutorijalu ću opisati samo postupak stapanja (integracija) servisnog paketa u instalacijski medij.

 
 

 

World Championships: 7, GP started: 269, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,441
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.2.2011 19:11 (F1-IVO).
 
10 0 hvala 17
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 - integracija service packa 1

Prvo odaberemo mjesto gdje se nalaze instalacijski fajlovi ili pak image instalacijskog medija (kao što je u mom slučaju)

Te mjesto gdje ćemo raspakirati iso fajl
Proces raspakiravanja traje nekoliko minuta
Nakon završetka raspakiravanja pojavljuje se prozorčić u kojem odabiremo verziju Windows 7 operativnog sustava (u mom slučaju Ultimate) i obavezno čekiramo opciju za integraciju service packa
Nakon malo čekanja pojavit će se prozor u kojem treba odredit putanju do service packa te započeti integraciju kliknuvši na start
 

World Championships: 7, GP started: 269, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,441
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.2.2011 19:28 (F1-IVO).
 
4 0 hvala 15
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 - integracija service packa 1

Nakon gotovo sat vremena (nisam pratio točno vrijeme) proces je gotov te možemo izraditi botabilni image

Kliknite na opciju task i čekirajte opciju iso bootable
Opcija iso bootable će postati dostupna u glavnom izborniku te ju odaberite i odlučite da li želite snimiti image na dvd mediji ili pak samo napraviti image (ja sam odabrao samo izradu imagea)
Nakon nekoliko trenutaka izrada imagea je gotova te možete isprobati instalacijski medij na nekoj od virtualnih mašina (npr. Microsoft virtual PC)
 

 

Na kraju evo i slike sa dokazima da sve radi kako treba:

  Uživajte:)

World Championships: 7, GP started: 269, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,441
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.2.2011 21:34 (F1-IVO).
 
6 0 hvala 12
13 godina
neaktivan
offline
Windows 7 - integracija service packa 1

Poštovani!

 

24.02. 2011. instalirao sam putem Windows Update Alat za provjeru spremnosti za ažuriranje sustava Windows 7 (KB947821). Istovremeno nije mi uspjelo ažuriranje Windows 7 Service Pack 1 (KB976932) zbog "Pronađene pogreške kod 80073712". Od 24.02.2011. do danas pokušao sam nekoliko puta putem Windows Update instalirati W. 7 Service Pack 1. Svi pokušaji bili su neuspješni zbog pogreške kod 80073712. Kako mogu ukloniti pogrešku kod 80073712, odnosno kako mogu na najjednostavniji način instalirati W. 7 Service Pack 1? Unaprijed Vam puno hvala na savjetu.

Đuro Lađević
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 - integracija service packa 1

error 80073712

 

Najbolji i najbrži način je reinstalacija Windowsa. Sačuvat ćeš mnogo vremena i živaca!

Prijavljival mi je istu grešku i ništa nije pomagalo! KLIK

 

Grešku uzrokuje ''pokvareni'' component store ,u kojem fale original Windows driveri ili druge komponente sistema.

Kod mene su uzrok bili ATI driveri koji se instaliraju na prvom bootu sistema nakon instalacije.

 

Ja sam ih obrisal sa Driver Sweeperom kad sam mijenjal drivere.

Kod tebe može biti nešto drugo uzrok ,a šta ,saznat ćeš ako otvoriš CBS file ,koji se nalazi u C:\Windows\Logs\CBS folderu.

 

Traži errore ,obično se nalaze na kraju filea i saznat ćeš uzrok ,samo ,čisto sumnjam da će ti to pomoći!

 

U svakom slučaju ,probaj još jednom ,samo prvo pokreni system check - otvori cmd (Run as Administrator) i ukucaj sfc /scannow .

 

Pusti da odradi svoje ,ako ima problema napisat će ti ,a i sve greške možeš onda naći u CBS file-u.

 

Restataj PC i onda možeš probat ponovno s instalacijom SP-a.

Ako ni sad neće ,jedina preostala opcija je clean install Windowsa!

Napravi backup ,dvd u pogon i počni iznova!

 

 

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.3.2011 19:07 (kizo2703).
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 - integracija service packa 1

Odličan tutorija. S pravom stickan :-) Ne moram se više mučit kod reinstalacije opet download SP1 i gubit vrijeme.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 - integracija service packa 1
Instalirao sam clean instalaciju windows 7-ce i sada zelim instalirati service pack 1.. kada ga instaliram (u njemu su sadrzani ostali update-i), hoce li mi windows update opet pronaci te update koje su vec sadrzani u service packu, tj. oce li ih ponovo instalirati? hvala unaprijed
Pozdrav!
Music4ever
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 7 - integracija service packa 1

Nece ti ponovo instalirati, instalira ti samo ono sto nemas! Svaki put kad odes na Windows Update, on radi check for updates i gleda sta ti fali. Ok?

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.3.2011 11:48 (joseNo1).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Windows 7 - integracija service packa 1

cemu sluzi taj service pack 1

pOtPiS
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 7 - integracija service packa 1
F1-IVO kaže...
...
Microsoft Windows service pack 1 preuzmite sa Microsoft stranica

 

Mala napomena:

Prije skidanja potrebno je izvršiti validaciju vašeg operativnog sustava.

zašto okolo, ak se može direkt?

 

EXE (32-bit) (537.809 MB)

EXE (64-bit) (903.196 MB)

ISO (32-bit & 64-bit) (1953.3 MB)

Atomska bubamara
15 godina
offline
Windows 7 - integracija service packa 1

Evo danas sam slipstreamao SP na Win7 RTM, sve je prošlo OK.

64 bitni nlite mi je u početku javio neku grešku i nastavio dalje uredno raditi pa sam je zanemario.

U radu windowsa nisam primjetio nikakve promjene u odnosu na prethodno stanje, ništa brže ili sporije.

Ivo, hvala na tutorijalu.

Digni se iz pepela, kao sto put do sada, sad s' mirisom ljiljana, ljubavi moja!!! Zemljo mojih djedova, dok je tvojih sinova, ti ćeš biti prkosna, slobodna i ponosna!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 - integracija service packa 1

Da ne otvaram novu temu.

Kako integrisati Windows 7 Ultimate ( zajedno su 32 i 64 bita) veličine 3.47 GB sa Sevice Pack 1 ( od 32 i 64 bita) od 2 GB?
Ovdje su dati RT7 Lite od 32 i od 64 bita posebno. Da li postoji RT7Lite za obje verzije?

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 - integracija service packa 1
pribon kaže...

Da ne otvaram novu temu.

http://www.bug.hr/forum/topic/windows/izrada-windows-7-aio-instalacijskog-medija/77600.aspx

Najprije napravi Windows 7 sa integriranim SP1 i to posebno 32 i 64 bitnu verziju a zatim postupkom na linku iznad stopi u jedno.

Novi Zewa Deluxe 3-slojni papiri u od sada u dvije varijante: žuti i breskva papiri su deluxe kvalitete, još mekši i elegantniji.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 - integracija service packa 1

Na DVD-iju obje verzije integrisane. Kad instaliram Windows 7 pita me samo za verziju koju želim instalirati. Kako sad da to razdvojim? Kad kliknem na WIN 7 izbaci mi sledeće

http://i52.tinypic.com/2mphop3.png

13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 - integracija service packa 1
marino15 kaže...

cemu sluzi taj service pack 1

Servisni paketi (odnosno service packs) su kolekcije popravaka za Windows uključujući korekcije raznih bugova i ponekad i ubrzavanja performanse računala.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 - integracija service packa 1
pribon kaže...

Na DVD-iju obje verzije integrisane. Kad instaliram Windows 7 pita me samo za verziju koju želim instalirati. Kako sad da to razdvojim? Kad kliknem na WIN 7 izbaci mi sledeće

http://i52.tinypic.com/2mphop3.png

Pa jesi li napravio botabilni DVD? Ako jesi, ugasi računalo i upali ga i pritisni tipku F10 i odabereš da ti očita na DVD i klikneš na DVd i eto instalacija počne.

Nenad
12 godina
neaktivan
offline
Windows 7 - integracija service packa 1

Može li se u ovu instalaciju sad slipstreamati sp1? Treba li samo po jednu verziju za x86 i x64 npr. Ultimate ili svaku posebno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 - integracija service packa 1
miki150 kaže...

Može li se u ovu instalaciju sad slipstreamati sp1? Treba li samo po jednu verziju za x86 i x64 npr. Ultimate ili svaku posebno?

U koju? Ne razumijem pitanje (malo sam pospan).

World Championships: 7, GP started: 278, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,469
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 - integracija service packa 1
F1-IVO kaže...
miki150 kaže...

Može li se u ovu instalaciju sad slipstreamati sp1? Treba li samo po jednu verziju za x86 i x64 npr. Ultimate ili svaku posebno?

U koju? Ne razumijem pitanje (malo sam pospan).

{#}. Radio sam copy-paste pitanja koje sam več postavio na temu za izradu Win 7 AIO diska. U instalaciju Windows 7 AIO, i kako?

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.7.2011 14:33 (miki150).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 - integracija service packa 1
miki150 kaže...

Radio sam copy-paste pitanja koje sam več postavio na temu za izradu Win 7 AIO diska. U instalaciju Windows 7 AIO, i kako?

Mislim da nije moguće u ovako pripremljeni AIO instalacijski disk integrirati oba service packa.

Potrebno je prvo zasebno integrirat u x86 i x64 verziju i zatim od njih napraviti ovaj AIO dvd.

World Championships: 7, GP started: 278, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,469
16 godina
offline
Re: Windows 7 - integracija service packa 1
F1-IVO kaže...

Mislim da nije moguće u ovako pripremljeni AIO instalacijski disk integrirati oba service packa.

Potrebno je prvo zasebno integrirat u x86 i x64 verziju i zatim od njih napraviti ovaj AIO dvd.

Da li je moguće napraviti isto za x64 i x86 verziju Win 7 professionala, odnosno na napravim AIO USB bootabilni Win 7 PRO koji će me prilikom instalacije pitati želim li x86 ili x64 verziju instalirati?

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
13 godina
neaktivan
offline
Windows 7 - integracija service packa 1

Kod ove sličice gdje biram verziju Windowsa nemam ponuđenu ispod ovu opciju za ubacivanje sp1.  {#}

The more you live, the less you die. (Janis Joplin)
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Windows 7 - integracija service packa 1
GigaGirl kaže...

Kod ove sličice gdje biram verziju Windowsa nemam ponuđenu ispod ovu opciju za ubacivanje sp1. {#}

 Koja sličica? Postaj ovdje..:O

SP1 se autoinstalira putem windows updatea

You turn me off at the push of a button
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.7.2011 16:53 (stoncin3).
13 godina
neaktivan
offline
Windows 7 - integracija service packa 1

 

 

The more you live, the less you die. (Janis Joplin)
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 - integracija service packa 1
GigaGirl kaže...

 

Pazi da nisi skinula krivu verziju RT seven litea.

Ja sam jednom skinuo krivu i nije mi imala opciju za integraciju.

Jesi skidala sa mog linka?

World Championships: 7, GP started: 278, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,469
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 - integracija service packa 1

E vidiš moglo bi biti do toga. Tnx :)

The more you live, the less you die. (Janis Joplin)
15 godina
protjeran
offline
Re: Windows 7 - integracija service packa 1
GigaGirl kaže...

 

 

 Pa jer imaš opče instaliran taj SP1?

 

na vrhu ekrana treba pisati Service Pack 1 na vrhu ekrana treba pisati Service Pack 1
You turn me off at the push of a button
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 - integracija service packa 1
stoncin3 kaže...
 Pa jer imaš opče instaliran taj SP1?

Stoncine ona pravi minstalacijski dvd sa slipstreamanim service packom:)

World Championships: 7, GP started: 278, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,469
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 - integracija service packa 1

Ne kužiš ti prijatelju. Nebitno je imam li ili nemam instaliran sp1 i odkle je skinut. Riječ je o izradi instalacijskog medija za buduće instalacije sustava. Tako fino sljedeći puta kad se instaliraju Windowsi nema ~40min naknadne instalacije sp1 već automatski i sp i driveri i sve ostalo.

 

@F1-Ivo

Bio si u pravu. Ovaj s tvog linka radi bez problema.

The more you live, the less you die. (Janis Joplin)
15 godina
protjeran
offline
Re: Windows 7 - integracija service packa 1

Ah O.K.Nis čito prvi post mislio sam da se radi o nečemu drugome

Sry na upadu. Bitno je da si rješila..;)

You turn me off at the push of a button
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice