Windows 7 - općenito izdvojena tema

poruka: 5.032
|
čitano: 1.260.125
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

ovo mi je fora (vista vec stara?)

 

slika dole

win 7 comp win 7 comp
intel q6600@3.8GHz,500gb hard,4gb ram@840MHz 4-4-4-12 corsair520w, 4870 1GB oc
Moj PC  
2 1 hvala 2
15 godina
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

Samo me zanima jel se može na ovaj novi taskbar stavit quick lunch??? Bez toga neznam i nemoguCool

 

Jel prilikom instaliranja ubije instalaciju xp-a, odnosno bot sector ili bot.ini datoteku ili što li već, kao kad se uz postoječu instalaciju viste radi dual bot sa xp-om??

 

Razmišljam si o tome da isprobam te winse jer ovu vistu već nisam pokrenul par mjeseciNeodlučan

***Stargate Atlantis*** Sheppard: All I have to do is climb up,and I'm in. Teyla: Climb the tower? Is that even possible? Sheppard: Sure! Batman did it all the time. Piece of cake. ***Stargate Atlantis***
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

Zašto svi stalno ponavljaju, to je Vista, samo našminkana, ako je rečeno da je Sedmica napravljena ispočetka? Kako je to onda našminkana Vista, a radi bolje na lošijim kompovima? Zar nebi trebala radit sporije?

 

Karma is a funny thing.
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.11.2008 23:23 (CikaSpaso).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
naxeem kaže...

Kao što je već rečeno.. ništa novog osim mrvicu šminke. To jest Vista, samo se prodaje pod novim imenom i preuređena za one koji misle da Vista ne valja (i opet će kupiti 7 iako je ista stvar i oboje valja.:)).

 Istina.
Windows 7 ubiti i izlazi samo zato da bi korisnici XPa bili primorani "kupiti" novije windowse sto i nije lose jer neki jos uvjek zive s glavom u guzici. (ako nemate dovoljno jak hardware oke, ali ako imate i koristite XP...to mi je tuzno i neznate sto propustate)
Softwareski trend ce pratiti nove OSove i s vremenom ce se podrska za XP izbaciti a ostat ce podrska za Vistu i Sedmicu.
AMD Athlon X2 6000+ @3Ghz GTX 260 896 MB 2GB DDR2 Dual Channel 800 Mhz HDD Seagate Barracuda 120 GB+500 GB Windows Vista Ultimate x64 Service Pack 1
16 godina
neaktivan
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

Ma što je napravljeno ispočetka? O čemu buncaš? I što to radi sporije i gdje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
naxeem kaže...

Ma što je napravljeno ispočetka? O čemu buncaš? I što to radi sporije i gdje?

 "ali trenutna verzija Sedmice radi posve dobro na prijenosniku s gigahercnim procesorom i samo gigabajtom RAM-a. Navodno je to tako kada se radi od nule..."

Jedino što me zanima je, da li bi Vista, sa novom šminkom i glupostima, radila na navedenom kompu....

Karma is a funny thing.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja

I Vista radi slično dobro. Kako ne kužite da je to sve marketing... nešto slično redovima za iPhone...

Ja sam Vistu (ponešto izmijenjenu i naštimanu) instalirao na računalo sa 768MB RAM-a i radi sasvim fino.

15 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
naxeem kaže...

Ma što je napravljeno ispočetka? O čemu buncaš? I što to radi sporije i gdje?

 
Ma pusti ih, Microsoft kaže da je napravljeno ispočetka i odmah ljudi počnu svršavat kako je stvar stvarno napravljena ispočetka, a dobar dio OS-a se vuče još od WinNT... Ono, odjednom se Microsoft uanprijedio do krajnjih granica trebalo im 7 godina da naprave nasljednika XP-a a nasljednika Viste naprave za manje od dvije godine.

A sve se bazira na prvim verzijama i samo se grafički sistem malo unapređuje, a sve ostalo u osnovi ostaje isto...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
@ CikaSpaso
 Smijeh
 Microsoft za sedmicu nije rekao da je rađena ispočetka.   to ljudi buncaju  -  što se naravno i vidi.      Od kud ti uopće takve ideje?     promijenili ime, i još poboljšali neke stvari i to je to. to svi znaju.
when my mama ask me will I change I tell her yeah, but it's clear I'll always be the same Until the end of time
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.11.2008 0:09 (Core2Duo2).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
Core2Duo2 kaže...
@ CikaSpaso
 Smijeh
 Microsoft za sedmicu nije rekao da je rađena ispočetka.   to ljudi buncaju  -  što se naravno i vidi.      Od kud ti uopće takve ideje?     promijenili ime, i još poboljšali neke stvari i to je to. to svi znaju.
 Ne buncam Belji se, nego sam samo citirao Bug-ov članak, gdje piše da je sedmica NAVODNO napravljena (ili se još pravi) od nule.

Samo sam vam postavio pitanje, ako je sedmica samo grafički unapređena vista, kako onda ta modificirana vista (ili sedmica) NAVODNO radi glatko na Eeeju?

To sam htio da mi objasnite, a ne da mi govorite "o čemu buncaš" i sl. Nisam znao da se ovdje više ni komentari ne smiju ostavljat...

Karma is a funny thing.
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.11.2008 0:27 (CikaSpaso).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
CikaSpaso kaže...

Samo sam vam postavio pitanje, ako je sedmica samo grafički unapređena vista, kako onda ta modificirana vista (ili sedmica) NAVODNO radi glatko na Eeeju?



 da to netko zna ovdje, taj bi sigurno bio zaposlen u microsoftu ;)Belji se
when my mama ask me will I change I tell her yeah, but it's clear I'll always be the same Until the end of time
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.11.2008 0:29 (Core2Duo2).
15 godina
offline
Olala!
naxeem kaže...

I Vista radi slično dobro. Kako ne kužite da je to sve marketing... nešto slično redovima za iPhone...

Ja sam Vistu (ponešto izmijenjenu i naštimanu) instalirao na računalo sa 768MB RAM-a i radi sasvim fino.

 Fino kao dize se pola sata i onda onda mogu upaliti cak i kalkulator ili drugacije fino?

I mozes li pojasniti jesu li bolji win xp ili vista i sto tocno ne valjda sa windowsima 7?
15 godina
neaktivan
offline
RE: Olala!
Ged kaže...
naxeem kaže...

I Vista radi slično dobro. Kako ne kužite da je to sve marketing... nešto slično redovima za iPhone...

Ja sam Vistu (ponešto izmijenjenu i naštimanu) instalirao na računalo sa 768MB RAM-a i radi sasvim fino.

 Fino kao dize se pola sata i onda onda mogu upaliti cak i kalkulator ili drugacije fino?

I mozes li pojasniti jesu li bolji win xp ili vista i sto tocno ne valjda sa windowsima 7?
I mene zanima!
Potpisujem...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
BlackM kaže...

Samo me zanima jel se može na ovaj novi taskbar stavit quick lunch??? Bez toga neznam i nemoguCool

 

 

  Pa, sad........ Sumnjam da microsoft ima ikakve "windows fast food" ambicije.  Smijeh
FOXCONN P9657AA; INTEL CORE 2 DUO E4300 (1.8GHz) oc @ 2.1GHz; ASUS EN7300GT SILENT (400/800) oc @ 570/960; 2 GB DDR2 RAM TwinMOS 667MHz; HDD 160 GB WD; LENOVO L171 17";
15 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
naxeem kaže...

I Vista radi slično dobro. Kako ne kužite da je to sve marketing... nešto slično redovima za iPhone...

Ja sam Vistu (ponešto izmijenjenu i naštimanu) instalirao na računalo sa 768MB RAM-a i radi sasvim fino.

 Nema teorije da ti radi dobro. Meni ne radi dobro ni na P4 3,2 HT GHz za 1GB rama...

Mozda cista vista radi, ali kad upaslis VS, Photoshop, vrtis na njoj MS i mySQL i IIS7... da vidis kako uspori!

Poanta jest da ce Win7 imati ponovo napisane biblioteke i njihov management cime ce se automatski smanjiti glad za resursima. Kod viste je bio problem sta su se slicne biblioteke visestruko ucitavale u memoriju i zbog toga je gutala ko luda (a mora se priznat, guta ko luda). Meni je na spomenutom P4 radila, ali ne toliko da bih ugodno mogao raditi na njemu.

Na Q6600 oc na 3 GHz, 2GB rama vec mogu rec da je rad na njoj ugodan
I'm going woo woo
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.11.2008 9:08 (tnakir).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
tnakir kaže...
naxeem kaže...

I Vista radi slično dobro. Kako ne kužite da je to sve marketing... nešto slično redovima za iPhone...

Ja sam Vistu (ponešto izmijenjenu i naštimanu) instalirao na računalo sa 768MB RAM-a i radi sasvim fino.

 Nema teorije da ti radi dobro. Meni ne radi dobro ni na P4 3,2 HT GHz za 1GB rama...

Mozda cista vista radi, ali kad upaslis VS, Photoshop, vrtis na njoj MS i mySQL i IIS7... da vidis kako uspori!

Poanta jest da ce Win7 imati ponovo napisane biblioteke i njihov management cime ce se automatski smanjiti glad za resursima. Kod viste je bio problem sta su se slicne biblioteke visestruko ucitavale u memoriju i zbog toga je gutala ko luda (a mora se priznat, guta ko luda). Meni je na spomenutom P4 radila, ali ne toliko da bih ugodno mogao raditi na njemu.

Na Q6600 oc na 3 GHz, 2GB rama vec mogu rec da je rad na njoj ugodan
Hmm.. pa "kad upališ ...." onda sve guta memoriju i radi "sporije" (iako vjerojatno misliš na nedostatak RAM-a)... Ja trenutno vrtim na Visti 3 instance SQL Servera, dvije instance VS-a, Paint.NET, dvadesetak browsera i explorera s po 3-20 tabova, nekoliko MSN prozora, VM s WinXP i sve mi radi besprijekorno.
Da, isključio sam swap, kernel forsirao u RAM i imam 8GB memorije, ali 8GB memorije je manje od 1000kn, a i sumnjam da baš svi vrte ovo što ja vrtim.

Win 7 će biti optimiziran možda i osjetno, ali ne toliko drastično da se vidi razlika. Evo vrtim ga u VM-u i ne vidim ništa posebno napretka. Možda se i prevarim, nitko sretniji od mene da radi brže.
16 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
Psiho246 kaže...
 
Softwareski trend ce pratiti nove OSove i s vremenom ce se podrska za XP izbaciti a ostat ce podrska za Vistu i Sedmicu.
 
Jesi ti primjetio da se i ne prati novi OS od strane velikih proizvodaca. Vecina je povukla proizvodnju pc-a sa Vistom ili omogucila naknadno vracanje na XP.
Vista ce prije zamrijet nego XP.
15 godina
protjeran
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

oče raditi driveri od viste na win 7 (za grafu , zvučnu ,wlan)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
BlackDwarf kaže...
Psiho246 kaže...
 
Softwareski trend ce pratiti nove OSove i s vremenom ce se podrska za XP izbaciti a ostat ce podrska za Vistu i Sedmicu.
 
Jesi ti primjetio da se i ne prati novi OS od strane velikih proizvodaca. Vecina je povukla proizvodnju pc-a sa Vistom ili omogucila naknadno vracanje na XP.
Vista ce prije zamrijet nego XP.
 Da istina, al to je zato jer je Vista dosla na los glas iako sa SP1 to je odlican OS i bolji od XPa. Zato i rade sedmicu koja je ubiti poboljsana Vista, no ovog puta nece poput Viste doc na los glas. Slijedece sto ce se desit jest da programeri nece htjet radit programe za OS koji je star vec dve generacije (XP).

Ja sam vrtio Vistu na Athlon 3000+ s 1GB RAMa i to bez problema. Sad ju vrtim sa 2 GB RAMa i trenutno mi sa Firefoxom, uTorrentom, MSNom, Power ISOom i FRAPSom zauzima 800 MB radne memorije. Aero mi je ukljucen.
AMD Athlon X2 6000+ @3Ghz GTX 260 896 MB 2GB DDR2 Dual Channel 800 Mhz HDD Seagate Barracuda 120 GB+500 GB Windows Vista Ultimate x64 Service Pack 1
15 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
naxeem kaže...
tnakir kaže...
naxeem kaže...

I Vista radi slično dobro. Kako ne kužite da je to sve marketing... nešto slično redovima za iPhone...

Ja sam Vistu (ponešto izmijenjenu i naštimanu) instalirao na računalo sa 768MB RAM-a i radi sasvim fino.

 Nema teorije da ti radi dobro. Meni ne radi dobro ni na P4 3,2 HT GHz za 1GB rama...

Mozda cista vista radi, ali kad upaslis VS, Photoshop, vrtis na njoj MS i mySQL i IIS7... da vidis kako uspori!

Poanta jest da ce Win7 imati ponovo napisane biblioteke i njihov management cime ce se automatski smanjiti glad za resursima. Kod viste je bio problem sta su se slicne biblioteke visestruko ucitavale u memoriju i zbog toga je gutala ko luda (a mora se priznat, guta ko luda). Meni je na spomenutom P4 radila, ali ne toliko da bih ugodno mogao raditi na njemu.

Na Q6600 oc na 3 GHz, 2GB rama vec mogu rec da je rad na njoj ugodan
Hmm.. pa "kad upališ ...." onda sve guta memoriju i radi "sporije" (iako vjerojatno misliš na nedostatak RAM-a)... Ja trenutno vrtim na Visti 3 instance SQL Servera, dvije instance VS-a, Paint.NET, dvadesetak browsera i explorera s po 3-20 tabova, nekoliko MSN prozora, VM s WinXP i sve mi radi besprijekorno.
Da, isključio sam swap, kernel forsirao u RAM i imam 8GB memorije, ali 8GB memorije je manje od 1000kn, a i sumnjam da baš svi vrte ovo što ja vrtim.

Win 7 će biti optimiziran možda i osjetno, ali ne toliko drastično da se vidi razlika. Evo vrtim ga u VM-u i ne vidim ništa posebno napretka. Možda se i prevarim, nitko sretniji od mene da radi brže.
 Ti si spominjao komp sa 768 rama...

a nitko nece instalirati samo windowse na komp, nego i npr office, ffox, winamp ce im pjevati u pozadini, imat ce i antivirus i slicno... Kako ce im onda radit to sve skupa.

A puno ljudi nezna koristiti vlite... nezna ugasiti prefetch i ostala cuda...
I'm going woo woo
16 godina
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

Ja osobno imam XP na kompu a Vista mi ne treba iako sam u zadnje vrijeme mislio isprobat vistu u dualboot sa xp-om no sad s obzirom na ovaj Windows 7 mislim da je vista odvozila svoje i to je to!!!Cool

Athlon 64 LE-1620 (2.8ghz) - Golden Orb 2 - Kingmax Mars 1GB ddr2 - Seagate Baracuda 160gb - Seasonic S12II 430w - Samsung SM 2232BW - Gigabyte MA790X - DS4 - Ati Crosfire HD 3650 x2
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
tnakir kaže...
 Ti si spominjao komp sa 768 rama...

a nitko nece instalirati samo windowse na komp, nego i npr office, ffox, winamp ce im pjevati u pozadini, imat ce i antivirus i slicno... Kako ce im onda radit to sve skupa.

A puno ljudi nezna koristiti vlite... nezna ugasiti prefetch i ostala cuda...
Pa i ovi Windowsi 7 rade prazni na Eeeu :) - A sad, ne znam kako će se ponašati s dignutim Wordom, WinAMPom itd... Mislim, logika nalaže da će Word uzimati X količinu RAM-a i na Visti i na 7-ici.  Prefetch ja ne gasim jer mi se čini jako koristan, a tako i djeluje.
Istina je doduše da podešavanje ne može obaviti baš svatko, ali ako je lakše platiti noviju verziju umjesto naučiti desetak "tweakova" onda heb'ga.:)
Eno mi 7 u VM-u i zaista ne vidim razliku u brzini naspram Servera 2008 ili Viste... Možda zato što ne smatram ni Vistu sporom. Ali neka, vidjet ćemo.
15 godina
online
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
madafaker kaže...

oče raditi driveri od viste na win 7 (za grafu , zvučnu ,wlan)

Koliko znam to i je bila ideja MS-a da razvijaju Win7 na način da podržava postojeće Vista drivere.Time definitivno ubrzavaju prihvaćanje novog OS-a.

To je vjerojatno i bio najveći problem što su "dobri" driveri za Vistu kasnili (zbog različitog načina pristupa hardware-u u odnosu na XP je proizvođačima HW-a duže trebalo da se prilagode) i nisu radili sa svim postojećim HW-om out of the box...


15 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
naxeem kaže...
Win 7 će biti optimiziran možda i osjetno, ali ne toliko drastično da se vidi razlika.
Bit ce optimiziran osjetno, al ne toliko da se osjeti?!?
Sve vise i vise me intrigira taj OS.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
Ged kaže...
naxeem kaže...
Win 7 će biti optimiziran možda i osjetno, ali ne toliko drastično da se vidi razlika.
Bit ce optimiziran osjetno, al ne toliko da se osjeti?!?
Sve vise i vise me intrigira taj OS.
 Izvalio sam tešku glupost, da, a onda ti još malo "uljepšao" :) - Htio sam reći da će optimizacija zasigurno postojati, ali da se neće vidjeti drastična razlika koju neki spominju. To je Server 2008 još uštimaniji.
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.11.2008 17:36 (naxeem).
16 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
optimiziacija vec postoji na win7 znatno manje trosi meme ;)
intel q6600@3.8GHz,500gb hard,4gb ram@840MHz 4-4-4-12 corsair520w, 4870 1GB oc
16 godina
neaktivan
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
benko kaže...
optimiziacija vec postoji na win7 znatno manje trosi meme ;)
Apsolutno nikakva razlika u odnosu na Server 2008 koji troši 400MB po instalaciji. Dakle, još čekam te neke 'impresivne promjene' kojih će možda i biti...
15 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
naxeem kaže...
Izvalio sam tešku glupost, da, a onda ti još malo "uljepšao" :)
 Hmm, mozda i nisi tako los kako si se doimao. :)

Uglavnom, ne slazemo se oko xp-a i viste, mislim da je dovoljan dokaz to sto MS tak brzo izdaje 'novi' OS. Ocito vista nije legla korisnicima, a stvar nije samo u njihovom nedostatku informaticke kulture. Stoga je i razumljivo 'odusevljene' novim win7 ako ce biti jednako lijepi kao vista (ili ljepsi), a rad s njom ugodan na vecini racunala. Drzim fige, iako kad je MS u pitanju ne ocekujem nista.
16 godina
neaktivan
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

Da li netko zna dal će Win7 moć koristit sve 4 jezgre na procesoru ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
Ged kaže...
naxeem kaže...
Izvalio sam tešku glupost, da, a onda ti još malo "uljepšao" :)
 Hmm, mozda i nisi tako los kako si se doimao. :)

Uglavnom, ne slazemo se oko xp-a i viste, mislim da je dovoljan dokaz to sto MS tak brzo izdaje 'novi' OS. Ocito vista nije legla korisnicima, a stvar nije samo u njihovom nedostatku informaticke kulture. Stoga je i razumljivo 'odusevljene' novim win7 ako ce biti jednako lijepi kao vista (ili ljepsi), a rad s njom ugodan na vecini racunala. Drzim fige, iako kad je MS u pitanju ne ocekujem nista.
Mislim da iza izdavanja Windowsa 7 stoje nešto drugačiji razlozi.
Nije stvar u tome da je Vista realno loša, jer nije, nego je stvar najviše u marketingu. Vista je batine popila zbog toga što je beta sasvim nove arhitekture bila otvorena javnosti informatički nedovoljno pismenoj za bilo kakve bete. Beta je stadij u razvoju softvera, a marketing ga je učinio besplatnim isprobavanjem softvera, što je potpuno pogrešno i nadasve glupo jer rezultira Vista efektom. Korisnici su naletjeli na probleme s hardverom zbog nepostojećih, nedovršenih i loših drivera, počevši od namjerno nenapisanih (HP, Creative Labs...) do loše napisanih (nVidia, ATi, Creative Labs, HP...). Uza sve to, neki su namjerno odugovlačili s driverima da bi prodali nove komade hardvera. Kada sve to zbrojiš, dobiješ katastrofalan prvi dojam koji još više guraju korisnici ukradenog softvera koji i dan danas u mnogim slučajevima vrte navodno finalne verzije koje su za potrebe crackiranja zapravo Beta 2 i RC kombinirane, što stvara dodatne probleme.

Vista SP1 i Server 2008 imaju identičan kernel i potonji se pri čistoj instalaciji veselo vrti na manje od 400MB što je odlika i Windowsa 7. Jasno mi je da će novi kernel biti verzija 7 i da će oni uvesti neke promjene, ali to je opet marketing jer se kernelom može definirati uže ili šire područje OS-a i time kernel 7000 može biti isti kao i kernel 6001, što je po mom sudu i slučaj. Digni Server 2008, preimenuj ga, uključi Aero, ubaci pozadine, promijeni defaultne servise... i imaš Windowse Ser...Seven za obične ljude. :)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice