Windows 7 problem sa memorijom

poruka: 10
|
čitano: 3.900
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Windows 7 problem sa memorijom

Imam 7-icu 64 bit s.p.1, i 2x4 gb memorije. Sve je bilo ok do danas kad mi 7-ica prikazuje da imam 8gb ali mi je samo 3.9 upotrebljivo. U biosu sam provjerio, sve izgleda ok, jedino mi 7-ica radi probleme. Gledao sam na netu ali nema baš puno vezanih linkova koji bi meni trebali. Ako netko ima koji savjet bio bih zahvalan!!!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows 7 problem sa memorijom

Koje windowse imaš instalirane win 7 32bit ili windows 7 64bitni? Ako ti tako malo iskoristava vrlo vjerojatno je to zato što imaš instalirane 32bitne windowse te bi trebao instalirali ukoliko imas 64bitnu verziju. Onda bi ti svih 8gb bilo iskoristeno od strane windowsa nadam se da sam pomogao {#}

 

Edit:

 

Sada sam vidio da si napisao da imaš instalirane win 7 64bit tako da zaboravi sve ovo što sam napisao nemogu pobrisat odgovor {#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2013 17:07 (Picoskop).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Windows 7 problem sa memorijom
Picoskop kaže...

Koje windowse imaš instalirane win 7 32bit ili windows 7 64bitni? Ako ti tako malo iskoristava vrlo vjerojatno je to zato što imaš instalirane 32bitne windowse te bi trebao instalirali ukoliko imas 64bitnu verziju. Onda bi ti svih 8gb bilo iskoristeno od strane windowsa nadam se da sam pomogao {#}

Meni se više čini da mu jedan keks vrisnuo, jer bi pisalo cca3.25 iskoristivo da ima x32.

 

uBlowMeBro?
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 problem sa memorijom
u2Noobish4Me kaže...
Picoskop kaže...

Koje windowse imaš instalirane win 7 32bit ili windows 7 64bitni? Ako ti tako malo iskoristava vrlo vjerojatno je to zato što imaš instalirane 32bitne windowse te bi trebao instalirali ukoliko imas 64bitnu verziju. Onda bi ti svih 8gb bilo iskoristeno od strane windowsa nadam se da sam pomogao {#}

Meni se više čini da mu jedan keks vrisnuo, jer bi pisalo cca3.25 iskoristivo da ima x32.

 

Da imaš pravo trebao bi testirat s memtestom rame pa da vidi di je problem {#}

12 godina
neaktivan
offline
Windows 7 problem sa memorijom

Kao što sam napisao imam 64 bitne Win , zato sam i imao 8 gb rama. Da mi je keks vrisnuo ne bi li se u biosu pokazao  manjak memorije ili barem neki failure error?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Windows 7 problem sa memorijom
ZlojeB kaže...

Kao što sam napisao imam 64 bitne Win , zato sam i imao 8 gb rama. Da mi je keks vrisnuo ne bi li se u biosu pokazao  manjak memorije ili barem neki failure error?

Imaš program poput onog gore kolega spomenuo pa si ziher, il odi zdravo seljački izvadi jedan keks,provjeri što piše,pa drugi i vidi dal jedan pokojni.

a i nije manjak memorije, inače bi javio i kad neki izvadiš a to ne radi...

 

uBlowMeBro?
12 godina
neaktivan
offline
Windows 7 problem sa memorijom

Riješio problem, prijatelj mi je stavio kekse u krive slotove, samo sam ih vratio na stara mjesta i sve je ok. Hvala ekipi na savjetima!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 problem sa memorijom
ZlojeB kaže...

Riješio problem, prijatelj mi je stavio kekse u krive slotove, samo sam ih vratio na stara mjesta i sve je ok. Hvala ekipi na savjetima!

Eto super bitno da si riješio problem uživaj {#}

13 godina
offline
Windows 7 problem sa memorijom

ovako imam slican problem isto imam vindowse ultimate, 7.64 bit,i imam sva cetir solata po 2 gb ,znaci 8gb, memorija je pc-12800,8gb,g skill  ripjaws x seriaes

f3-12800cl9d,ddr3 1600mhz,kit 4x2 ,8gb iste,meni je pisalo instalirano je 8gb iskoristeno ,je 3,99 isto sam isao po biosu ,razne stvari pokusao,vratilo se samo na

opet na instaliranon(8gb),iskoristeno,(3,20GB),vidim kolega je tu navodno vratio memoriju u soltove kako je i bila pa mu se sve vratilo,mene zanima kako ja da rijesim tu stvar kad su memorije sve iste,poz...{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 7 problem sa memorijom

U polje Run upiši naredbu msconfig a zatim odaberi opciju Boot pa klik na Advanced. Polje maximum memory mora biti odznačeno kao na slici.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice