Windows 7 rezolucija problem

poruka: 43
|
čitano: 19.385
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 rezolucija problem

instalirao sam win 7 i problem je taj što se automatski stavi rezolucija 1680 x 1050, ja želim manju, ali koju god da mnju stavim slika nije dobra. Moram napomenuti da sam i probao instalirat nove drivere za grafičku ali isto bez uspjeha. Nakon što je instalacija gotova, idem pogledat na device manager koji verzija drivera je instalirana, uvijek ostane ona koja je instalirana zajedno s win 7. Jel imao tko kakav sličan problem, a da ga je riješio?

Phenom 9850, Gigabyte ma78g-ds3h, Gigabyte 4850 1GB ddr3, kingmax 2GB 800Mhz
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 rezolucija problem

A da kažeš koja je grafička i koji monitor?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 rezolucija problem

grafička je gigabyte 4850 (piše ti...) a monitor je LG flatron W2242T...

Phenom 9850, Gigabyte ma78g-ds3h, Gigabyte 4850 1GB ddr3, kingmax 2GB 800Mhz
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 7 rezolucija problem

LCD monitori imaju svoju nativnu rezoluciju, sve ostale su 'mutne' -loše. Pošto je jedna od opcija (defaultno) automatski update i ignoriranje necertificiranih drivera, netreba te čuditi 'ignoriranje' ručno instaliranih drivera. Dakle, za ručno, prvo podesi opcije, mada sama verzija neće (nebi trebala) ništa bitnog promijeniti u prikazu 2D.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.10.2009 17:13 (ihush).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 rezolucija problem

Zašto bi želio manju rezoluciju od pripadajuće?Neodlučan

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows 7 rezolucija problem

Na LCD-u ti je najbolja maksimalna rezolucija, u tvom slucaju na 22" monitoru je bas ta sto ti je stavio na automatsku.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows 7 rezolucija problem

Mozda je bolje povecati ikone ako su ti sitne. Kao sto je vec receno, LCD monitori imaju nativnu rezoluciju i sve ostalo lose izgleda.

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 rezolucija problem

želim manju rezoluciju zato jer mi se užasno oči naprežu i peku me... na visti mi je radilo 1280 x 800, 75Hz i bilo mi je ok. zato bi želio opet tu rezoluciju, ali jednostavno ta rezolucija ne radi dobro na sedmici, neznam zbog čega.

Phenom 9850, Gigabyte ma78g-ds3h, Gigabyte 4850 1GB ddr3, kingmax 2GB 800Mhz
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Windows 7 rezolucija problem

-za LCD stavi 60Hz. U opcijama displaya povećaj prikaz txta, veličinu ikona i DPIa (96-120 ili custom)

tip: ctrl+scroll je zoom

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 rezolucija problem

A zbog čega ne želi staviti novije drivere?

Phenom 9850, Gigabyte ma78g-ds3h, Gigabyte 4850 1GB ddr3, kingmax 2GB 800Mhz
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 rezolucija problem

Samo ti stavi tu rezoluciju koju ti 7 stavlja i ukljuci clear type a za peckanje ociju obrati se ocnom ljekaru jer to ukazuje na ozbiljne probleme. Ovo je prijateljski savjet i nije provokacija.

15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 rezolucija problem

e vozdra ljudi ja imam jedna slican problem samo sto je na laptopu hp 6820 s, naime slika mi je skroz razvucena ne znam ni ja zasto drivere je on sam skinuo ne bi to trebalo da bude, jedino ako ima neka caka da se podesi a da ja ne znam

molim pomoc.

 

hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 rezolucija problem

Stavi rezoluciju na najvecu koju ti nudi a i provjeri koja je rezolucija tvog lapa i ako to nije najveca koja se nudi onda stavi tu koja je za tvoj lap. Kod LCD ekrana se uvijek stavlja rezolucija za koju je ekran napravljen i to uvijek pise na pakovanju ili u upustvu za lap.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 rezolucija problem

stavio sam na najvecu koji 7 nudi 1182x860, imaju jos dvije samo ali one su prevelike za moj ekran koji je 19 incha, ikonice su dobre velicini samo sto krug nije krug nego elipsa heheheh i slike tako isto lica skroz razvucena itd, a da li postoji na laptopu opcija kako na monitorima da pomjreamo slike gore dolje itd.

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 rezolucija problem

19" LCD na laptopu? Ili pricas o externom monitoru? Koji monitor j eu pitanju? Ako je lcd onda moras staviti na njegovu nativnu rezoluciju a ako je CRT onda ti je odnos 4:3 i moras staviti neku rezoluciju koja odgovora tom odnosu strana tipa 1024:768 ili 1152x864.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 rezolucija problem

ma ne laptop mi je 19 inchni, a ona gore navedena rezozolucija mi je najveca, ali ona mi nazalost ne odgovara

16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 rezolucija problem

Ne kontamo se ja i ti. Iz tvog odgovora opet ispada da je lap 19" a ne znam bas da postoje i takvi laptopovi.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 rezolucija problem

heheheh greska moja u tipkanju hehhe 17" heheh oprosti heheheh

14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 rezolucija problem
monkey kaže...

stavio sam na najvecu koji 7 nudi 1182x860, imaju jos dvije samo ali one su prevelike za moj ekran koji je 19 incha, ikonice su dobre velicini samo sto krug nije krug nego elipsa heheheh i slike tako isto lica skroz razvucena itd, a da li postoji na laptopu opcija kako na monitorima da pomjreamo slike gore dolje itd.

 

Nije mi jasno jer pišeš da imaš laptop HP 6820 a on nije s mon. od 19 nego 17 inca. Sigurno je 16-10 što znači da rezolucija može bit 1440-900 ili 1280-800. Sve ostalo ne bi bilo dobro. Kad se instalira 7 ona sama nađe driver za grafiku i odma namisti na najbolju moguću rezoluciju. Ako ne onda bi i najnoviji driver sa HP stranica mora isto to napravit. Ako ga nema za 7 možda pomogne onaj od viste.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 rezolucija problem
monkey kaže...

heheheh greska moja u tipkanju hehhe 17" heheh oprosti heheheh

Skini driver za grafiku sa ove stranice

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareIndex.jsp?lang=en&cc=us&prodNameId=3442857&prodTypeId=321957&prodSeriesId=3442856&swLang=13&taskId=135&swEnvOID=2096#11360

14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 rezolucija problem
logic kaže...

Ne kontamo se ja i ti. Iz tvog odgovora opet ispada da je lap 19" a ne znam bas da postoje i takvi laptopovi.

Postoje i od 19 i veći samo ih kod nas baš i nema.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 rezolucija problem

izvini ali ovdje pise da je za vistu ili mi se cini

16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 rezolucija problem

Imas neki link? Vjerujem ti i bas bih volio vidjeti na sta to lici ;)

I ko ce to prenositi ;)

16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 rezolucija problem
monkey kaže...

izvini ali ovdje pise da je za vistu ili mi se cini

Samo ti skini i probaj. Driveri sa viste rade i na win 7 ali od xp-a uglavnom ne rade.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 rezolucija problem

e druze ja imam neke drivere koji je malo noviji to je sp45697 ili ipak da skinem ovaj i da probam

16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 rezolucija problem

Jesu li ti noviji radili?

Da jesu ne bi bio jos ovdje i pitao. Sam zakljuci.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 rezolucija problem

heheheheh logicno, haj kada skinem ovo cudo javim ti se da ti napokon zahvalim hehehhe e

14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 rezolucija problem
logic kaže...

Imas neki link? Vjerujem ti i bas bih volio vidjeti na sta to lici ;)

I ko ce to prenositi ;)

http://www.mydigitallife.info/2007/05/11/new-hp-pavilion-hdx-dragon-20-inch-widescreen-laptop/ ili http://suppliers.jimtrade.com/124/123129/73868.htm

a mislim da sam jenom naletio i od 22 , ko neka zamjena za kućne kompjutore.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 rezolucija problem

U j....e. Ja ovu rezoluciju sa prvog linka imam na 15,4" a i ne pise kolika mu je masa.

Drugi link 5,9 kg??????????

Koja je poenta ovih "laptopova"? To je vise all in one komp nego laptop.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 rezolucija problem
logic kaže...

U j....e. Ja ovu rezoluciju sa prvog linka imam na 15,4" a i ne pise kolika mu je masa.

Drugi link 5,9 kg??????????

Koja je poenta ovih "laptopova"? To je vise all in one komp nego laptop.

Staviš ga na stol i nema mrdanja osim ako nisi Schwarzenegger.                              

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice