Windows 7 tutorijali i trikovi izdvojena tema

poruka: 263
|
čitano: 176.763
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 tutorijali i trikovi

Da ,imaju zaštitu jel su na drugom OS-u i vlasništvo drugog accounta! Ako ti je još account (račun) na XP-a zaštićen enkripcijom tada ih možeš otvoriti samo na njemu!!

Za sve druge su bezvredni i ne mogu se otvoriti!

Rješenje : kopiraj ih na treću particiju ili vanjski disk ,ako su kriptirani (encripted) prethodno makni enkripciju

Makni kvačicu ,ako je tu!! Makni kvačicu ,ako je tu!!
  ,bootaj u Sedmicu i preuzmi vlasništvo (Take Ownership) i kopiraj ih u gdje hoćeš (u svoj user folder ili gdje već)!

Ili ,instaliraj Windows Easy Transfer na XP i napravi to by the book ,kao što predlaže MS!! {#}

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.2.2011 15:04 (kizo2703).
13 godina
offline
Windows 7 tutorijali i trikovi

imam sad novi problem

odem mycomputer>properities

i tamo pise page failed to load

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 tutorijali i trikovi

I kakve to sad veze ima s tweakovima Windowsa?? {#}

 

Postavi pitanje u temi za to!! KLIK

 

A već jesi!! {#}

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
13 godina
protjeran
offline
Windows 7 tutorijali i trikovi

Danas su me frendovi na poslu nagovorili da vas pitam,o "problemcicu" koji se izgleda desava samo na Win 7 ultimate 32 bit.

 

   Kada otvaram nekakvu mapu ona uvjek bude minimalizirana,naravno,"rasirimo" ju klikom na one kvadratice izmedu   _ i X.

Kada tu mapu u full screenu zatvorimo,te ju ponovo otvorimo,zasto ona opet bude minimalizirana?Zasto ne bude u full screenu,jer smo je tako i ostavili?!

Koliko znam to se nije desavalo ni na win 98,xp,vista,a Bogme ni na 64 binoj verziji 7-ice!

 

 

  Otvaramo mapu koja ima popis pjesama (recimo 50 kom Mp3ca),pjesme su poredane u listu(list),gore imamo margine koje "razvlacimo" misem da bi vidjeli puni naziv pjesme,ili marginu o informaciji pjesme,datumu itd.....

Zasto svaki puta nakon restarta kompa,sve margine budu zbijene i svaki puta moram razvlaciti?(slika)

 

Eto ovi problemcici se desavaju na 4 razlicite ultimate 7-ice 32bit.

Mozda BUG ili samo mi debili koji ne znamo to postimati?

 

DaBog da se prevrnula na me,prikolica puna pica!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Windows 7 tutorijali i trikovi
Godfahter kaže...

Danas su me frendovi na poslu nagovorili da vas pitam,o "problemcicu" koji se izgleda desava samo na Win 7 ultimate 32 bit.

 

   Kada otvaram nekakvu mapu ona uvjek bude minimalizirana,naravno,"rasirimo" ju klikom na one kvadratice izmedu   _ i X.

Kada tu mapu u full screenu zatvorimo,te ju ponovo otvorimo,zasto ona opet bude minimalizirana?Zasto ne bude u full screenu,jer smo je tako i ostavili?!

Koliko znam to se nije desavalo ni na win 98,xp,vista,a Bogme ni na 64 binoj verziji 7-ice!

 

 

  Otvaramo mapu koja ima popis pjesama (recimo 50 kom Mp3ca),pjesme su poredane u listu(list),gore imamo margine koje "razvlacimo" misem da bi vidjeli puni naziv pjesme,ili marginu o informaciji pjesme,datumu itd.....

Zasto svaki puta nakon restarta kompa,sve margine budu zbijene i svaki puta moram razvlaciti?(slika)

 

Eto ovi problemcici se desavaju na 4 razlicite ultimate 7-ice 32bit.

Mozda BUG ili samo mi debili koji ne znamo to postimati?

 

jeste pokusavati otic na control panel , pa folder options , pa tab view i kliknut na reset folders??

13 godina
protjeran
offline
RE: Windows 7 tutorijali i trikovi
Nocio kaže...

jeste pokusavati otic na control panel , pa folder options , pa tab view i kliknut na reset folders??

Upravo obavljeno!

Time sam koliko vidim rjesio GRRRROZAN PROBLEM,minimaliziranja prozora-BRAVO TI!

..........Margine jos uvjek divljaju!Hmmmmm!{#}

DaBog da se prevrnula na me,prikolica puna pica!
14 godina
offline
Windows 7 tutorijali i trikovi

jesi probo na ovo kliknut i restartat komp??

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: Windows 7 tutorijali i trikovi
Nocio kaže...

jesi probo na ovo kliknut i restartat komp??

 

hehehe,mozda jesam stariji,al.......

Ma jesam care!

Isti kuhac!

DaBog da se prevrnula na me,prikolica puna pica!
14 godina
offline
RE: Windows 7 tutorijali i trikovi
Godfahter kaže...

hehehe,mozda jesam stariji,al.......

Ma jesam care!

Isti kuhac!

a izvini , al neznam za to...prvi put se susrecem s tvojim problemom pa mi jedino to palo napamet...a dalje neznam , jbg izvini :/

13 godina
protjeran
offline
RE: Windows 7 tutorijali i trikovi
Nocio kaže...

a izvini , al neznam za to...prvi put se susrecem s tvojim problemom pa mi jedino to palo napamet...a dalje neznam , jbg izvini :/

Ma de sta se izvinjavas Bogat?!

 

Ma ne sekira mene ovo bas ono za poluditi,ionako zena slusa pjesme{#}

 

Vise me zanima jeli to mozda BUG na 7-ici,jer ponavljam,desava i na drugim kompovima mojih frendova,a svaki ima svoje winowse!

Šibo sam ja oko godinu dana na 64 bitnoj verziji i nije bilo ovakvih problema i dobro sam upoznao cake win 7.

Tek nedavno sam presao na 32 bitnu verziju i odmah mi je ovo sa mapama upalo u oko.

 

Na 32 verziju sam presao zbog,istrazivanja,pritom misleci da ce mi nesta komp ubrzati,ali grdno sam se prevario,upravo suprotno

sporiji je,dosta "trza" na igrama(nekim),ima dosta "bugića",poput trzanja strelice misa,paljenja 2 programa otvarajuci jedan(bluetooth driver,mi automatski otvara i Skype WTF??)

Defragmacije do "pola"(defragmacija uz pomoc Win toolsa-Koliko god puta da je pokrenem,uvjek ima nesta za defragmirati-hahahah)......itd...itd...itd..

 

Imam orginalne Win 7,koji se svjeze updateraju,ista konfiguracija!

 

-To su moja zapazanja,ne cinjenice,mozda ja nesta pogresno radim,ali opet-ne vjerujem!

DaBog da se prevrnula na me,prikolica puna pica!
14 godina
offline
Windows 7 tutorijali i trikovi

Kako podesiti da mi se u taskbaru vide i nazivi,a ne samo ikone programa?

Piracy lives forever!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi
softwaremaniac kaže...

Kako podesiti da mi se u taskbaru vide i nazivi,a ne samo ikone programa?

desni klik na taskbar > properties > taskbar buttons > combine when full ili never combine (po želji)

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///
16 godina
protjeran
offline
Windows 7 tutorijali i trikovi

evo programčić kojim možete tviknuti windowse, ugasiti neke nepotrebne procese, ukloniti strelice s ikona shortcuta itd.

 

mali a gruva !

 

svega 140 kb

 

Ultimate Windows Tweaker

 

evo slike gdje ga skidate na linku

 

 

 

Nemam karakter. Lako se prodam T-comu za pišljivi hard disk !
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.2.2011 23:49 (Bugofil).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi

da li ovaj program gasi procese za stalno jer mi za to treba a ne da nakon svakog gasenja i poaljenja laptopa moram ponovo gasit te programe

16 godina
protjeran
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi
markoSONY kaže...

da li ovaj program gasi procese za stalno jer mi za to treba a ne da nakon svakog gasenja i poaljenja laptopa moram ponovo gasit te programe

gasi za stalno.

Nemam karakter. Lako se prodam T-comu za pišljivi hard disk !
16 godina
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi

Znali neko zasto mi ne nudi pravljenje particija prije instaliranja sistema ? New dugme je sivo.

  Formatiroa sam disk ali opet nista. Podigao sam sistem na "cijeli disk" ..opet ubacio DVD da probam ponovo     i opet je sivo "new".

http://stondenstik.com/index.php
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.2.2011 16:06 (DOPE).
14 godina
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi
DOPE kaže...

Znali neko zasto mi ne nudi pravljenje particija prije instaliranja sistema ? New dugme je sivo.

  Formatiroa sam disk ali opet nista. Podigao sam sistem na "cijeli disk" ..opet ubacio DVD da probam ponovo    i opet je sivo "new".

jesi prije toga kod instalacije windowsa pokusao delete-at particije da bi mogao napravit nove??

16 godina
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi

Radio sam format prije nego sto sam htio praviti i to je bio probel. Izbrisem i onda format.. i tada nema new. Znaci bez formata treba praviti.  

Hvala svakako.

http://stondenstik.com/index.php
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.2.2011 2:54 (DOPE).
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 tutorijali i trikovi

Kako zaključati folder bez korištenja ikakvog softvera (Win7)!

 

  • napravi novu mapu, nazovi je kako želiš
  • unutar mape napravi novi prazan .txt dokument

Zalijepi sljedeći kod u taj .txt file


Quote:
Quote: cls
@ECHO OFF
title Folder Private
if EXIST "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}" goto UNLOCK
if NOT EXIST Private goto MDLOCKER
:CONFIRM
echo Are you sure you want to lock the folder(Y/N)
set/p "cho=>"
if %cho%==Y goto LOCK
if %cho%==y goto LOCK
if %cho%==n goto END
if %cho%==N goto END
echo Invalid choice.
goto CONFIRM
:LOCK
ren Private "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
attrib +h +s "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
echo Folder locked
goto End
:UNLOCK
echo Enter password to unlock folder
set/p "pass=>"
if NOT %pass%== password here goto FAIL
attrib -h -s "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
ren "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}" Private
echo Folder Unlocked successfully
goto End
:FAIL
echo Invalid password
goto end
:MDLOCKER
md Private
echo Private created successfully
goto End
:End

 

Nakon što se kopirali i zalijepili ovaj kod, pronađite dio gdje stoji "password here" e tu unesite vaš željeni password za zaključavanje!

 

Spremite ovaj file kao locker.bat  a na save as type, stavite All files!

 

Kliknite na locker.bat i pojaviti će vam se novi folder imena Private! U taj folder kopirajte sve ono što želite zaključati!

Kliknite opet na locker.bat i pitati će vas želite li zaključati folder Y/N ako želite, upišite Y i lupite Enter! Folder Private će nestati!

 

Za otključavanje, ponovo klik na locker.bat unesite vaš password i ponovo imate pristup vašim podacima u folderu Private!

 

Neznam jel ovo itko prije pisao, ali evo korisno je znati! :))

Sin: Tata, tata, jel istina da internet zaglupljuje?! Tata: WTF? ROFLMAO!
Moj PC  
9 0 hvala 17
13 godina
neaktivan
offline
Windows 7 tutorijali i trikovi

Kako promijeniti Windows Experience Index:

 
5 0 hvala 3
14 godina
offline
Windows 7 tutorijali i trikovi
Oce li mjesec ikad shvatit da ga zemlja samo vrti oko svoje osi!?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi

Evo jednog pitanja, koje milsim da se da odgovoriti ? {#}

 

Imam Intelovu maticnu plocu i procesor koji ne dozvoljavaju instalaciju  64 bitni Windows7 .. zato koristim 32 bitni operativni sitem.

Interesuje me dali postoji neki vid pachovanja ili nekog trika sa kojim bi mogao da natjeram maticnu plocu i procesor da podrze 64 bitni Windows 7.

 

 Sve gore navedeno, me interesuje iz razloga sto na 32 - bitnom operativnosm sistemu Windowsa7, nemogu iskoristiti 4gb memorije ...

 

Windows7 - 32bita... dozvoljava nesto vise od 2gb memorije i samo toliko moze koristiti .. Mislim da ste shvatili sta me interesuje .. Pozzz za sve koji budu strpljivi u odgovorima koji mi ne pomazu {#}

Rad Red i Disciplina
15 godina
online
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi
emisamko kaže...

...

Interesuje me dali postoji neki vid pachovanja ili nekog trika sa kojim bi mogao da natjeram maticnu plocu i procesor da podrze 64 bitni Windows 7.

 -nemoguće je imati 4GB a da instalacija ne prolazi. Nešto drugo je uzrok. Nikakav patch to nemože riješiti... osim ovog.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi

Citao sam ovu stranicu, ali opet ne kontam ... mislim da ce mi trebati pojasnjenje - {#}

Rad Red i Disciplina
15 godina
online
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi
emisamko kaže...

Citao sam ovu stranicu, ali opet ne kontam ... mislim da ce mi trebati pojasnjenje - {#}

 -preduvijet za 64bit OS je 64bit CPU, to je već 10tak godina. Sve ostale komponente nemogu biti problem kod instalacije. (napiši točno kako nemožeš instalirati, koji OS.., gdje zapne).

Ako imaš 4GB, ako ih BIOS uredno čita, onda PC nemože biti prestar za 64bit OS. Vjerojatnije je nešto neispravno (install detektira npr RAM).

 

-drugi dio, ograničenje CPU+chipset limitira koliko RAMa će biti dostupno OSu. Između 2.7-3.5 na win-32. U gornjem linku (za patch) se vidi da to nije problem OSa. (ako nemože iskoristiti tad je ograničenje vjerovatno MBO). Tema1. Tema2. ...

Problem je u aplikacijama, jer 32bitne app. mogu iskoristiti <2GB, a za 64bit app, je preduvijet 64bit OS. Ali je to besmilsleno, jer starije računalo je uvijek preslabo da bi sama količina RAMa bila usko grlo, noviji PCi su višestruko jači od cca 5-10 godina starog PCa. Tek tad RAM (i količina i brzina) može postati usko grlo...

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi

Evo ga, to je trenutno stanje ... ???

Rad Red i Disciplina
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.3.2011 16:40 (emisamko).
15 godina
online
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi

-to je problem s MBO. (intelova ograničenja)

Ništa bitnog se nebi promjenilo ni s 64b-OSom, podržan je npr XP-64. Support ukinut 2007. Vjerojatno bi noviji BIOS dozvolio.

Da bi sistem mogao iskoristiti 4GB ili više, potreban je chipset koji može adresirati barem 8GB (tad postoji rempaing), ovaj chipset je ograničen na 4GB, kad se tome pridoda MSovo ograničenje...

Instalacija 64bit, traži odgovarajući chipset (i945->noviji).

-probaj s onim patchem, vjerojatno ćeš dobiti 1GB (minus VGA ovisno o BIOSu), taj 1GB je trenutno pos 'system reserved'... vidi detalje u task manageru.

 

-Još jedno podpitanje, to je original MSan PC, s windowsima? Ako je reklamiraj, traži zamjenu jer je to obično uvaljivanje starijeg računala... (ili koristiš čudne aktivatore..).

 

-provjera, CPU-P4-540, je 32bitni iz 2004 vjerojatno posljednji primjerci... {#}

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.3.2011 20:46 (ihush).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi

Stvarno nemam rijeci i veliko ti hvala za trud da meni laiku nesto objasnis ... Da ti posteno priznam, nisam bog zna nesto skontao osim da mi ostaje stara odluka  i to mijenjanje maticne ploce i procesora .. {#}

Rad Red i Disciplina
15 godina
online
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi

-pkušaj prvo patch...(4GB patch)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 tutorijali i trikovi
ihush kaže...

-pkušaj prvo patch...(4GB patch)

Skinuo sam... ne reaguje nikako, u smislu da kada stavim dvoklik na njega ama bas nista se ne desava ... pokusavao restartovati komp .. uvijek ista stvar ( pokusao na run administrator i restart nakon 5 min .. sve ostalo isto ) .. 

Rad Red i Disciplina
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice