Windows 7 Update problemi

poruka: 61
|
čitano: 39.523
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Re: Windows 7 Update problemi

to je MSov 'fičer' od izlaska w10 (skoro identično w7-w8), pogotovo ako imaš do 2GB RAMa (s 4 ide normalnom brzinom). Ovako 2-3 .. pa i tvoj slučaj 6 sati je 'normalno'. Kad obavi update, iduća runda ide normalno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Update problemi

Sinoć slična stvar.

 

Odradi mi 204 stavki za update i to sve traje cca 45 minuta nakon toga restar te prilikom podizanja W izbaci da se sva ažuriranja brišu te da pričekam nekoliko minuta. Nakon toga opet traži ta ista ažuriranja i sve po starome.

 

Očito da je nešto drugo problem.

 

LaVida
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Windows 7 Update problemi

-obriši stare downloade (C:\Windows\SoftwareDistribution\Download), nakon tog ponovi..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 Update problemi
Bas sam sredio starcima staru toshibu core2duo 2.0Ghz, 2Gb ram, vise od 12h update.. Na svom g73 i7 2.9Ghz, 8Gb ram, 4h.. Nikad nije tako bilo, a win 7 mi najdrazi.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 Update problemi

Hide update možeš napraviti. Tad više neće povlačiti taj update.

14 godina
offline
Windows 7 Update problemi

Evo i ja imam problema sa friško instaliranim win7 pro 64 bit (imam 12 gb ram-a)...legalni su. Kao prvo uopće ne skida update...borim se sa tim već drugi dan..uvik je na 0%. Skinio sam sa Autopacher-om sve update offline pa ih ručno instaliram...ali to je jako bolan proces, jer nakon svakog pojedinačno instaliranog update-a sljedeći se ne može instalirat nego tek nakon restarta.

I da bi vijest bila još "bolja", čak ni ručna instalacija pojedinih patheva uopće ne prolazi...vječno se load-a...tek možda nakon 2-3 restarta za redom..ajme!

 

EDIT:

Čak kad stavim na autoupdate instalira ih nakon nekog vremena ali prilikom restarta prikaže se poruka tipa..update failure..reverting back, i tako svaki put. Blage veze nemam zašto, a friško instalirani winsi sa par programa instaliranih (nema nikakvih crackova ni nelegalnih stvari).

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2016 17:34 (TiMi79).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 7 Update problemi
TiMi79 kaže...

Evo i ja imam problema sa friško instaliranim win7 pro 64 bit (imam 12 gb ram-a)...legalni su. Kao prvo uopće ne skida update...borim se sa tim već drugi dan..uvik je na 0%. Skinio sam sa Autopacher-om sve update offline pa ih ručno instaliram...ali to je jako bolan proces, jer nakon svakog pojedinačno instaliranog update-a sljedeći se ne može instalirat nego tek nakon restarta.

I da bi vijest bila još "bolja", čak ni ručna instalacija pojedinih patheva uopće ne prolazi...vječno se load-a...tek možda nakon 2-3 restarta za redom..ajme!

 

EDIT:

Čak kad stavim na autoupdate instalira ih nakon nekog vremena ali prilikom restarta prikaže se poruka tipa..update failure..reverting back, i tako svaki put. Blage veze nemam zašto, a friško instalirani winsi sa par programa instaliranih (nema nikakvih crackova ni nelegalnih stvari).

 Kad updataš, samo stoji ili baci neku grešku? Ako da, koju?

Pokušaj resetirati dijelove Windows Updatea.

 

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
14 godina
offline
Re: Windows 7 Update problemi
softwaremaniac kaže...

 Kad updataš, samo stoji ili baci neku grešku? Ako da, koju?

Pokušaj resetirati dijelove Windows Updatea.

 

Nečeš vjerovat, ali dočim sam napisao ovde post update je proradio!!! Može bit da Microsoft prati ovaj forum Zezam se malo.

 

Imao sam instaliran qttabbar, i dočim sam ga maka update je proradio, pa sad može bit da je on zeza...a možda i ne...tko će ga znat?

Iako je update jako spor pa i sama provjera update-a traje cijelu vječnost i bez qttabbar-a, ali barem su sad instalirani.

 

Nije mi bacao nikakve greške nego je jednostavno stajao. Sve sam bio pokušavao..od fixit-a, troubleshouta, brisanja download foldera i šta ti ja znam čega ne u posljednja dva dana...uglavnom velike frustracije.

 

Da postoji alternativa cad-u kiexpert-u i ostalim programima, bez treptaja bi prešao na alternativni OS...čitaj linux, jer sam i tu skoro kao doma.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2016 20:33 (TiMi79).
14 godina
offline
Re: Windows 7 Update problemi
TiMi79 kaže...
softwaremaniac kaže...

 Kad updataš, samo stoji ili baci neku grešku? Ako da, koju?

Pokušaj resetirati dijelove Windows Updatea.

 

Nečeš vjerovat, ali dočim sam napisao ovde post update je proradio!!! Može bit da Microsoft prati ovaj forum Zezam se malo.

 

Imao sam instaliran qttabbar, i dočim sam ga maka update je proradio, pa sad može bit da je on zeza...a možda i ne...tko će ga znat?

Iako je update jako spor pa i sama provjera update-a traje cijelu vječnost i bez qttabbar-a, ali barem su sad instalirani.

 

Nije mi bacao nikakve greške nego jednostavno stajao. Sve sam bio pokušavao..od fixit-a troubleshouta, brisanja download foldera i šta ti ja znam čega ne u posljednja dva dana...uglavnom velike frustracije.

 

Da postoji alternativa cad-u kiexpert-u i ostalim programima, bez treptaja bi prešao na alternativni OS...čitaj linux, jer sam i tu skoro kao doma.

 Bitno da sad radi.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
14 godina
offline
Windows 7 Update problemi

Da, ali navikao sam na qttabbar pa sad ne znam da li će opet update štekat ako ga instaliram?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Update problemi

Ja sam iskljucila automatski update na windows 7.Jutros mi se opet pojavilo da trazi neki update(sreca samo jedan).Kako je to moguce i da li je ok drzati ga iskljucenog ili?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Windows 7 Update problemi

Bez točnog imena updatea se ništa ne može reći. I ne nije baš pametno držati update isključenim.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Update problemi
Evo imam i ja problem sa legalnim friško instaliranim i aktiviranim Windows 7 Professional x64 SP1.
Win update je uključen, ali satima (barem 4-5 njih) samo vrti kao na 1. sličici.
Probao sam sa "WindowsUpdateDiagnostic.diagcab" vidjeti o čemu se radi i javlja poruku kao na 2. sličici.
Ako netko ima savjet što bi valjalo napraviti bio bih zahvalan.
I am the Bad Guy?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 7 Update problemi
will kaže...
Evo imam i ja problem sa legalnim friško instaliranim i aktiviranim Windows 7 Professional x64 SP1.
Win update je uključen, ali satima (barem 4-5 njih) samo vrti kao na 1. sličici.
Probao sam sa "WindowsUpdateDiagnostic.diagcab" vidjeti o čemu se radi i javlja poruku kao na 2. sličici.
Ako netko ima savjet što bi valjalo napraviti bio bih zahvalan.

 Probaj s onim updateom koji su izdali u 4. mjesecu. Složi si image s njim, pa...

15 godina
online
Re: Windows 7 Update problemi

-normalno... ostavi dan/noć, u nekom trenu će trigger pokrenuti... ili probaj kumulativni (mada i to traje dok se pripremi.., nije isprobano pa .. javi kako ide) :)

osim, ako si već instlairao neki dodatni soft kao npr stariji MSO/03/07 za  2010 nisam siguran, tad neće proći... prvo taj 'spori' update, tek nakon tog ostali soft.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Update problemi

Uspio sam riješiti problem!

Nakon što sam još 6-7 sati ostavio da pokuša sam napraviti update stanje je ostalo nepromijenjeno.
Tažio sam po netu i našao ovaj odlični članak koji nudi nekoliko vrsta riješenja.

 

Ono što je kod mene proradilo je slijedeće:

(spomenuti fileovi naravno ovise o verziji Win7 koju imate, ali je sve verzije su dostupne na danim linkovima)

1. Isključiti Windows Update u CP-u i resetirati komp.

Ovo zato jer iako isključite to u CP-u servis wuauserv je i dalje aktivan te se neda isključiti u task manangeru (pod tab "Services").
2. Skinuti i pokrenuti zakrpu "Windows6.1-KB3020369-x64.msu" od 22.04.2015.
https://support.microsoft.com/en-us/kb/3020369
Tu bi trebalo javiti da je stvar uspješno instalirana.
3. Isti korak kao pod 1.

4. Skinuti i pokrenuti zakrpu "Windows6.1-KB3172605-x64.msu" od 21.07.2016.
https://support.microsoft.com/en-us/kb/3172605

Tu bi također trebalo javiti da je stvar uspješno instalirana.
Preko pregleda povijesti ažuriranja možete potvrditi da je sve ok instalirano (1. sličica)

5. Resetirati komp i pokrenuti  Window Update preko Start menija.
Nakon ovoga u roku nekoliko minuta detektirano je 200+ dostupnih ažuriranja i nakon kakvih sat vremena sve je uspješno ažurirano (2. i 3. sličica).

 

Nekome možda koraci 1. i 2. neće biti potrebni, ali meni je ipak bilo potrebno jer pokušajem instaliranja samo kroz korak 4. dobio sam poruku "The update is not applicable to your computer".

Znači u slučaju te poruke obavezno treba korak 1. i 2. u mom slučaju.

 

Eto to bi bilo to, pa ako kome pomogne riješiti sličan problem super! 

 

I am the Bad Guy?
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.9.2016 11:51 (will).
 
8 0 hvala 7
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Update problemi

evo da potvrdim da pomaže i da se zahvalim na objavi ovog rješenja.........

 

prije par mjeseci sam dosta potrošio vremena i probavajući svakakva rješenja oko nemogućnosti ažuriranja w7......

na kraju sam odustao jer sam mislio da se možda radi o "oštećenim" windowsima ,te sam isključio servis jer mi je non-stop opterečivao procesor....

nekidan sam instalirao ponovo frisku instalaciju w7 ser.pack 1....koja je legalna i skinuta sa interneta.....i opet ne radi ažuriranje.....

znači microsoft taj problem nije ispravio ni u svojoj instalaciji w7 s.p.1....

 

napravim kako je iznad u postu navedeno i sve radi super.....za par minuta pronađe ažuriranja i instalira sve kako treba......

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.10.2016 13:41 (gorkix).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 7 Update problemi

Pozdrav, imam problem s windows update-om, skinuo sam ovaj file "Windows6.1-KB3020369-x64.msu", no dosta dugo mi vrti (slika)

 

Jel to normalno ili?

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Windows 7 Update problemi
NoOne1 kaže...

Pozdrav, imam problem s windows update-om, skinuo sam ovaj file "Windows6.1-KB3020369-x64.msu", no dosta dugo mi vrti (slika)

 

Jel to normalno ili?

 

- kakav odgovor želiš? :))

hoće li biti gotovo za 5 min ili 55min.. problem je ako nikako ne prođe.

Ponekad ostane 'nigdje', tek u restartu se nešto dodatno updejta, kao međđutrigger koji dozvoli dalje. Ako prođe (nedefinirano dugo) vrijeme, probaš i to, restart, pa ponovo.. i to može pomoći ali konkretnijeg odgovora-recepta nema.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Windows 7 Update problemi

haha, evo radim update preko wsusoffline, valjda ce to proci kako treba. 

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 Update problemi
Imam problem s azuriranjem ovako pise mi please do not power off or unplug your machine installing update i skinulo se 129 od 212 i tak stoj vec jako dugo nez sta da radim ak moze tko sta pomoc da rekne o cemu se radi Hvala
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Windows 7 Update problemi

tak stoji već jako dugo .. je nikakva informacija, sat, dan.. ostavi dok nekako zaključiš da nema smisla.

- ako je sve OK (moguće da baš iduće sekunde nastavi dalje..) tad je greška prekidati, rizik da se sys zbrljavi. Strpljenja malo..

- ako je zapelo, smrzlo.. tad nema ništa pametnog, osim restart i nadati se da će nastaviti, proći dalje (da će se win upaliti ili neće). Ponekad tek nakon restarta, tj tad se dio updateova instalira, koji su preduvijet za neke lančane naknadne.. i najnormalnije se sve nastavi. Tad u pravilu, kod restarta vidiš ekran s ''updating..30%.. '' i tad ne diraj! Radit će.. (ili neće).

 

edit važno, ne reset button (power), nego restart iz win menija.. button tek ako se PC smrzne (kad nema ništa drugo za napraviti).

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.2.2017 13:41 (ihush).
12 godina
online
Windows 7 Update problemi

Jutro.

Imam 7 64 Ultimate 6.1. 7600, kad krenem nadograditi na SP1 javi Error Code 800F0A13.

Pogledam ovdje https://support.microsoft.com/hr-hr/help/929833/use-the-system-file-checker-tool-to-repair-missing-or-corrupted-system i nakon što odvrti test kaže: Windows Resource Protection did not find any integrity violation.

To znači da su mi Winsi ok ali ipak ne mogu nadograditi na SP1... Trebam li deaktivirati Avast? Ako trebam, kako ga isključiti dok ne obavi update?

 

Hvala.

 

P.S. Kolega ihush, ako se odlučiš pomoći, pliz budi malo opširniji jer je teško shvatiti tvoje natuknice... Bez uvrede...

 

EDIT: Nakon 5-6 pokušaja skužim da kaže "unknown error"...

Nisam ja ništa prčko.
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.9.2017 7:29 (Spiridon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Windows 7 Update problemi

 Pa tvoja uputa me odvela do onog što sam gore naveo i obavio, nije to to... . Ipak, hvala.

 

I dalje trebam pomoć...

Nisam ja ništa prčko.
12 godina
online
Windows 7 Update problemi

Newsflash...

Uz "1 important update" koji je bio SP1, odabrao sam još 14 update-va, skinuo ih je, SP1 je bio 5. od tih 15. Pri instalaciji je dvaput zapeo na "Step 2 of 4"...

Nekako je i to prošao, uz muke je došao do "Step 4 of 4", pokazao 35% konfiguriranja ili čega već i onda izbacio "Welcome".

Windozi se podigli, pročeprkam i piše 6.1. 7600 .

Jel govno uspjelo instalirati SP1 ili nije??

Sorry za bad language ali dozvizdilo mi više...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Windows 7 Update problemi

Isprika moderatorima ali EDITiranje će neke kolege previdjeti.

 

Dakle, nije instalirao SP1, jedan update je instalirao al ne znam jel to od sinoć...

Instalirao sam Hotfix, ne vidim kako da ponovo pokrenem instalaciju skinutih a neinstaliranih update-ova...

 

I skinuo sam neki 7601 nešto DVDiso fajl. Jel bi to bila friška instalacija SP1 sa DVD-a? Odavde skinuo https://www.microsoft.com/en-us/download/confirmation.aspx?id=5842

 

Hvala.

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Windows 7 Update problemi

da, to je 64bit sp1

MS 'maltretira' (tjera) sve sa w7, dok je ovo ljeto, zbog malwarea relaxao update-support (čak za XP mada je već mrtav).. i kroz ljeto je autoupdate w7 od clean installa prolazio bez problema..

ali, važan je redosljed, clean install, SP1, ie11, directx, vc2010.. (razne sys stvari, jer sve je ispod haube povezano, OS-VS-MSo..) u svakom od tih dodataka je nešto (MS ne želi javno). Problema nema s već funkcionalnim win7 koji je imao sve prethodne updateove (skinute-instalirane) kad su izašli, sad zbog redosljeda dođe do problema. Kad nešto ovako krene možda je brže-konkretnije ponoviti cleana install.

-problem je od update agenta 3.0/256.. koja već verzija, fix je bio, kad se on kao prvi update nakon SP1 instalira ne dozvoliti restart, nego ponoviti provjeru updatea i tad se pojavi par stotina updateova.. (ne mora sve proći u jednoj rundi, može se i 'smrznuti.. ali nastavlja bez greške).

clean, pa sp1.. (stavim i ie11 i sl. zbog brzine-količine downloada) prije toga ne smije povuči autoupdate-agenta.. jer tad nedostaje neki od KBova između. Pošto nema sp2.. da si istu stvar radio koji mjesec ranije prošao bi iz prve, dakle ipak je stvar trenutne odluke MSa, njihovog update servera, redosljeda.. i moraš pokušavati više puta (nije jedno rješenje stalno za sve, mijenja se, to je MSovo kemijanje).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
online
Windows 7 Update problemi

Jel dovoljno taj 7601 SP1 iso instalirati? Snimio sam ga na DVD.. Sad sam ga pokušao instalirati na neki stari HDD ali nije išlo, hard je loš ili ne valja...

Naime, imam dva SP1, oni su 2,9 i 2,6 GB a ovaj uredni je samo 1,9 GB...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Windows 7 Update problemi

... čemu smeće (piratsko..). SP ne može biti 2+GB.. može ako su spojeni 32+64.. ili je to win-install s sp1. No nevažno, baci smeće ako želiš da ti win radi (najnormalnije je skinuti čisti-untouched s MSa).

- SP1 je obavezan da bi bilo koji update proradio (requirements). Win bez SP1 ne updejta..

nakon sp1, tek kad se agent odobrovolji može krenuti normalan update, na piratici je to kao igranje lota.. (male šanse).

 

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice