Windows 7 ili XP na ovu konfiguraciju

poruka: 48
|
čitano: 8.796
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 ili XP na ovu konfiguraciju

lp svima, mene zanima da li da se prebacim na win 7 ili da zadržim xp, ne znam kako bi mi funkcionirao na ovoj konfi:

 

Gigabyte s series AM2+ m61pme-s2p

AMD Athlon 64 X2 4200+

3072 mb RAM

Ati Radeon 4670 512mb DDR3

 

 

32 bitni bih instalirao, hvala!

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows 7 ili XP na ovu konfiguraciju

tu je 7-ca doma

 
10 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 7 ili XP na ovu konfiguraciju

ima sretni da se vrte Smijeh

ipak je to dual core 2,2Ghz što znači duplo od minimalizma koje win 7 traže

imaš 3 Gb RAMa, znači 3 puta više od minimuma

grafička će ti i one đinđe od aera da podrži, a i direct x 10.1 podržava tako da ne razmišljaj previše Namigiva

 

p.s.

za slučaj da si malo nabrijan na xp ko ja si složi dual boot xp i win 7 kada već reinstaliraš pa nećeš požaliti nikako

Sve je prolazno, samo se ja mijenjam...
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 ili XP na ovu konfiguraciju

hvala svima na instant odgovorima, ma ja sam se najviše brinuo za tu memoriju jer ima frend sličnu ko ja konfu i kaže da mu je na idle na 850-950 mb radi ram, xp meni radi na 350, nego čitao sam po stranim forumima da sedmica drugačije postupa sa memorijom nego xp, valjda da iskorištava maximum koliko mu treba dok je slobodan ram  ali ako zaigraš igricu odmah oslobađa taj isti ram, sad ne zna ako je to istina...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Windows 7 ili XP na ovu konfiguraciju
XP je proslost. Stavi W7 i uzivaj.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 ili XP na ovu konfiguraciju

za vrtiti 7-cu bez problema dovoljno je 2 GB RAM-a

RAM ti je OK

14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 ili XP na ovu konfiguraciju

evo da ne pišem novu temu sedmica je mrak, sve rai super jedino mi nakon što sam pravilno sve postavke namjestio na LAN još piše unindentified network, na net ide ali neće se maknut to unindentified, inače sve 5, hvala svima na odgovorima, što se tiče ram-a na idel sa firefoxom mi uzme 790 mb ali i kada je na više ništa ne usporava sve radi ok

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 ili XP na ovu konfiguraciju

pogle samo moju šugavu konf..(ajd hvala Bogu 15.4.2010. nova) držim sedmicu i radi super još mi sestra igra simse 3 i te gluposti bez štekanja.. radi dobro osim što me iritira kad palim piše please wait prije welcome.. al ok..

 

 

Ti si stavi sedmicu i riješi se sr..a od xp..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 ili XP na ovu konfiguraciju
Zvjerkan kaže...

pogle samo moju šugavu konf..(ajd hvala Bogu 15.4.2010. nova) držim sedmicu i radi super još mi sestra igra simse 3 i te gluposti bez štekanja.. radi dobro osim što me iritira kad palim piše please wait prije welcome.. al ok..

 

 

Ti si stavi sedmicu i riješi se sr..a od xp..

šta fali kompu ja sam na laptopu imao P4 3.01 ghz sa ati 9700 pro, prejak je bio žao mi je šta sam ga dao ča pred 2 mjeseca trebala mi je lova, za igrice mi je bio bolji od kompa bar sam ležao

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.4.2010 23:56 (bokke).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 ili XP na ovu konfiguraciju
bokke kaže...

hvala svima na instant odgovorima, ma ja sam se najviše brinuo za tu memoriju jer ima frend sličnu ko ja konfu i kaže da mu je na idle na 850-950 mb radi ram, xp meni radi na 350, nego čitao sam po stranim forumima da sedmica drugačije postupa sa memorijom nego xp, valjda da iskorištava maximum koliko mu treba dok je slobodan ram  ali ako zaigraš igricu odmah oslobađa taj isti ram, sad ne zna ako je to istina...

 Samo nemoj zaboraviti 64bit 7icu staviti

SilvioS, MSP Lead
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 ili XP na ovu konfiguraciju

64-bitna 7-ica bi se tu snasla kao riba u vodi!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 ili XP na ovu konfiguraciju

32 bitnu sam stavio, šta nije malo RAM-a za 64 bitnu, čitao sam da ekipa ima 8 -16 giga rama na 64 bitnim sedmicama

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 ili XP na ovu konfiguraciju
bokke kaže...

32 bitnu sam stavio, šta nije malo RAM-a za 64 bitnu, čitao sam da ekipa ima 8 -16 giga rama na 64 bitnim sedmicama

Moj prijatelj ima 64-bitnu 7-icu Ultimate sa 1GB rama tako da.A 32-bitna ce ti praviti probleme npr. kad budes stavljao jos 1GB rama onda ti nece priznati 4GB vec 3.25Gb.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 ili XP na ovu konfiguraciju
bokke kaže...

32 bitnu sam stavio, šta nije malo RAM-a za 64 bitnu, čitao sam da ekipa ima 8 -16 giga rama na 64 bitnim sedmicama

Pobrkao si stvari. Nemaju oni toliko rama zato sto imaju win 7 x64 vec obratno. imaju x64 zato sto imaju toliko rama jer x86 ne prepoznaje vise od 3,25 GB rama

16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 ili XP na ovu konfiguraciju
Gman kaže...
bokke kaže...

32 bitnu sam stavio, šta nije malo RAM-a za 64 bitnu, čitao sam da ekipa ima 8 -16 giga rama na 64 bitnim sedmicama

Moj prijatelj ima 64-bitnu 7-icu Ultimate sa 1GB rama tako da.A 32-bitna ce ti praviti probleme npr. kad budes stavljao jos 1GB rama onda ti nece priznati 4GB vec 3.25Gb.

Mala ispravka. Nece praviti probleme vec jednostavno nece koristiti vise od 3,25 GB rama.

16 godina
neaktivan
offline
Windows 7 ili XP na ovu konfiguraciju

stavi OBA (XPx32 + Win7 x64)

Kakva su to pre*eravanja- neki imaju 16GB RAM- šta momak nonstop vrti AUTOCAD, na AI radi postere za prijatelje, u 3D max stvara igricu a usput vrti Crysis..? Imaš preformanse sasvim zadovoljavajuće,  radi s Win7x32 a XP drži na nekoj maloj particiji, za pričuvu- kad ga već imaš, još će on trajat koju godinu. 

IBM ( I Blame Microsoft)
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 ili XP na ovu konfiguraciju
logic kaže...
Gman kaže...
bokke kaže...

32 bitnu sam stavio, šta nije malo RAM-a za 64 bitnu, čitao sam da ekipa ima 8 -16 giga rama na 64 bitnim sedmicama

Moj prijatelj ima 64-bitnu 7-icu Ultimate sa 1GB rama tako da.A 32-bitna ce ti praviti probleme npr. kad budes stavljao jos 1GB rama onda ti nece priznati 4GB vec 3.25Gb.

Mala ispravka. Nece praviti probleme vec jednostavno nece koristiti vise od 3,25 GB rama.

Ispravak pogresnog naovda.Namigiva

16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 ili XP na ovu konfiguraciju
micho0305 kaže...

stavi OBA (XPx32 + Win7 x64)

Kakva su to pre*eravanja- neki imaju 16GB RAM- šta momak nonstop vrti AUTOCAD, na AI radi postere za prijatelje, u 3D max stvara igricu a usput vrti Crysis..? Imaš preformanse sasvim zadovoljavajuće,  radi s Win7x32 a XP drži na nekoj maloj particiji, za pričuvu- kad ga već imaš, još će on trajat koju godinu. 

To je glupo. Zasto da ima dualboot? Preporuka je da instaliras win 7 i ako ti treba xp onda instaliras xp mode i miran si. Instalirati xp u dual booto za rezervu je nepotrebno.

14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 ili XP na ovu konfiguraciju

za 7x64 je minimum 2 gige rama ja imam 3, pa šta ne bi bilo bolje da se prebacim na x64 kada budem imao kesa da si uzmeme više ram-a? jer ovako na x86 mi radi taman sedmica

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 ili XP na ovu konfiguraciju

Uradi tako. Stavi win 7 x64 i ako ti treba xp mode i miran si.

16 godina
neaktivan
offline
Windows 7 ili XP na ovu konfiguraciju

U stvari, njemu je za tu konfiguraciju i x86 inačica čisto dovoljna.

x64 je nužan jedino ako ima preko 3,25  GB RAM-a, a neke od najnovijih igara već imaju preporučene zahtjeve koji prelaze tu granicu.

Njemu uz ovu konfiguraciju x64 ne bi donio skoro nikakvo ubrzanje, jer su ipak x86 većinske aplikacije i one predstavljaju usko grlo.

S druge srane, sve i da nadogradi RAM na neku vrijednost koja iznosi preko 4 GB kad bi mu x64 postao nužnost, postavlja se pitanje

opravdanosti te investicije, jer bi mu grafička u tom slučaju bila usko grlo i ona bi limitirala neka velika poboljšanja kod izvođenja igara, a sve

i kad bi nabavio neku ATI grafičku iz serije 48, ona je overkill za ovaj procesor.

U njegovom slučaju x86 ili x64, skoro svejedno.

I meni dual boot 7-ce i XP-a liči samo na gubljenje vremena, stari dobri XP je pošao u mirovinu, a moramo reći da nam je bio dobar i dobro služio

sve ove godineCool

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.4.2010 14:40 (Floki).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 ili XP na ovu konfiguraciju

ok mi je ovaj x86, ja sam najviše na internetu a igre igram tipa europa universalis 3 i hearts of iron tako da mi je ova grafička taman, kada budem išao opet nešto mijenjati mijenjati ću i procesor i grafičku itd a do onda nek stoji ovako, XP penzija znači, sve u svemu meni je bio odličan pogotovo poslije sp3

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.4.2010 16:06 (bokke).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 ili XP na ovu konfiguraciju

Može netko pogledat i reć dal bi moja kanta mogla ikako pokrenuti vistu ili 7? ako nadogradim ram?

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Windows 7 ili XP na ovu konfiguraciju
multi kaže...

Može netko pogledat i reć dal bi moja kanta mogla ikako pokrenuti vistu ili 7? ako nadogradim ram?

Bolje ostani ti na xp-u win 7 je pretežak za tu tvoju kantu samo 512 rama....dok ne nabaviš komp makar s 1.5gb rama i dualcem onda prelazi na 7 do tada ništa!

fcb pitati na pm skype mato.lukic95 gmail mato.lukic.os@gmail.com
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 ili XP na ovu konfiguraciju
multi kaže...

Može netko pogledat i reć dal bi moja kanta mogla ikako pokrenuti vistu ili 7? ako nadogradim ram?

  Ma naravno da mozes nego samo zamjeni ram od 512mb na 2gb i to je to raditi ce ti normalno, no na aero sucelje zaboravi treba ti neka bolja graficka ima ih jeftinih za agp; tipa x1650, hd 3650 , hd 2600xt itd.., no sami win 7 ce ti raditi bez problema no bez sminke.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2010 18:26 (Evil Philanthropist).
16 godina
neaktivan
offline
Windows 7 ili XP na ovu konfiguraciju

Windows 7 radi bez većih problema i na jednojezgrenim konfiguracijama sa 1GB rama (provjereno), na vrlo čestim konfiguracijama s dvojezgrenim procesorom i 2GB rama radi super, a na novijim (sve češćim) konfiguracijama s 2/3/4-jezgrenim procesorima i 4GB+ rama nevjerojatno dobro leti.

 

Znači otprilike sva računala kupljena u nekoliko proteklih godina mogla bi pokretati Win7 bez problema...

 

XP je prošlost, iako je bio dobar (ne tako dobar kao Vista i Win7), sada bi trebao polako u mirovinu... :)

Potpis ;)
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
online
RE: Windows 7 ili XP na ovu konfiguraciju

Ja sam osobno stavio Windows 7 bratiću na komp s 512mb rama i radi Windows 7 doduše ne savršeno ali radi

14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 ili XP na ovu konfiguraciju
Moj prijetelj ima 1GB rama i Win 7 mu radi savrseno,zato ne slusaj mnoge prazne price nego stavi jos 512MB rama i Win 7.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 7 ili XP na ovu konfiguraciju

recite dal bi radila 7 na : amd 2600+, 1.91 ghz

                                       ati radeon 9600 pro

                                       512 mb rama

 

 
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 ili XP na ovu konfiguraciju
skroby17 kaže...

recite dal bi radila 7 na : amd 2600+, 1.91 ghz

                                       ati radeon 9600 pro

                                       512 mb rama

 

Isti odgovor kao i gore jos 512MB rama i stavljaj.Namigiva

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice