Windows 8 i 8.1 - općenito izdvojena tema

poruka: 8.531
|
čitano: 4.348.817
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
15 godina
moderator
offline
Re: Windows 8
Osa kaže...

Jel takva situacija i sa airlive wl-1700usb? {#} Ako je onda mi nema smisla prelazit na win8 {#}

Za sad nema,a dal bude to neznam.

 

Windows instalira neki svoj driver i može se na internet,ali to nije to.

سمندری ڈاکو
15 godina
offline
Re: Windows 8
Oldy kaže...

Nisam ja ništa konfuzno napisao nego sam napisao onako kako je bilo... i nisam napisao da se pali nego da bez struje i bez baterije uopće nije bitno zašto je ja vadim, osmica na shut down-u kontinuirano broji Up time....

 

Meni se stariji lap upalio bio u torbi kada je bila baterija u njemu on nema nikakve veze sa osmicom.... Ja ne znam kako više da pišem možda pišem zastarijeli hrvatski ali mene je Šuvar tako učio još prije domovinskog rata.

 

I to bi bilo sve o tome.

ROFL, di ga nađe...

 

No, već smo svi zaključili da je stvar u hibernaciji. Ja imam fenomenalno trajanje baterije od preko 120h.

And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
13 godina
neaktivan
offline
Windows 8

Pitanje1:

Jeli ova metoda radi i na rtm verziji?

http://www.dvhardware.net/article51295.html

 

Pitanje 2:

Koji su razni načini da se pređe iz   desktop sučelja u metro sučelje?

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 8

Dečki, jedno pitanje: Volio bi prijeći na windows 8, ali samo ako je proces nadogradnje sa Sedmice funkcinalan. Dakle, da li bi pri nadogradnji dobio samo hrpu smeća, te konfliktan i polufunkcionalan OS ili bi to radilo kako treba? Clean install ne dolazi u obzir!

http://www.sibenik-meteo.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8
Oldy kaže...

Nisam ja ništa konfuzno napisao nego sam napisao onako kako je bilo... i nisam napisao da se pali nego da bez struje i bez baterije uopće nije bitno zašto je ja vadim, osmica na shut down-u kontinuirano broji Up time....

 

Meni se stariji lap upalio bio u torbi kada je bila baterija u njemu on nema nikakve veze sa osmicom.... Ja ne znam kako više da pišem možda pišem zastarijeli hrvatski ali mene je Šuvar tako učio još prije domovinskog rata.

 

I to bi bilo sve o tome.

Dečki su previše pristojni da ti kažu, ti se još nerviraš, no, poanta je da si užasno nepismen, pa te teško shvatiti. Ne pišeš kineski, ali bome ovo što pišeš i nije neki hrvatski. Sorry, ali to je istina.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8
g12356 kaže...

Pitanje1:

Jeli ova metoda radi i na rtm verziji?

http://www.dvhardware.net/article51295.html

 

Pitanje 2:

Koji su razni načini da se pređe iz   desktop sučelja u metro sučelje?

Ne radi na RTM verziji.

15 godina
offline
Re: Windows 8
BlackMoon kaže...

Dečki, jedno pitanje: Volio bi prijeći na windows 8, ali samo ako je proces nadogradnje sa Sedmice funkcinalan. Dakle, da li bi pri nadogradnji dobio samo hrpu smeća, te konfliktan i polufunkcionalan OS ili bi to radilo kako treba? Clean install ne dolazi u obzir!

Ja napravio na službenom lapu i sve radi. Morao sam prije upgradea odinstalirati bluetooth sw i još nekaj, pogledaj moje starije postove, al sve radi.

EDIT: nije mi radio kisko vpn al to sam riješio. Još uvjek nema rješenja za acronis, vjerojatno će se to kroz nadogradnju rješit.

And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.8.2012 18:32 (redrum781).
14 godina
offline
Re: Windows 8
Carrick kaže...
Oldy kaže...

Nisam ja ništa konfuzno napisao nego sam napisao onako kako je bilo... i nisam napisao da se pali nego da bez struje i bez baterije uopće nije bitno zašto je ja vadim, osmica na shut down-u kontinuirano broji Up time....

 

Meni se stariji lap upalio bio u torbi kada je bila baterija u njemu on nema nikakve veze sa osmicom.... Ja ne znam kako više da pišem možda pišem zastarijeli hrvatski ali mene je Šuvar tako učio još prije domovinskog rata.

 

I to bi bilo sve o tome.

Dečki su previše pristojni da ti kažu, ti se još nerviraš, no, poanta je da si užasno nepismen, pa te teško shvatiti. Ne pišeš kineski, ali bome ovo što pišeš i nije neki hrvatski. Sorry, ali to je istina.

  No i ti pišeš potpuno isto kao i ja a i sorry nije hrvatski jel? Ako ne možeš pročitati što pišem nemoj me čitati imaš ignore. Da li je tako?

 

Btw rascjepkaš jednu rečenicu sa toliko zareza da to nije istina, profesore. :p

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.8.2012 18:50 (Oldy).
16 godina
offline
Windows 8

Može li se windows 8 pro, skinut sa Dremasparka; instalirati na više od jednog računala? Pročitao sam u uvijetima korištenja da se neki programi mogu staviti na primjerice desktop i laptop računalo a ne znam odnosi li se to i na sam OS te kakva je procedura..

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.8.2012 23:58 (2fast4u).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 8
2fast4u kaže...

Može li se windows 8 pro, skinut sa Dremasparka instalirati na više od jednog računala? Pročitao sam u uvijetima korištenja da se neki programi mogu staviti na primjerice desktop i laptop računalo a ne znam odnosi li se to i na sam OS te kakva je procedura..

Nope.


Imaš samo jedan CD key za aktivaciju.

Samsung Galaxy SII (GT-I9100) @ CM10 Lite + DreamKernel 2.7.2 + CWM 6
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8

Radi se o ključevima, ti skinuti OS možeš instalirati na X računara, ali aktivirati ne!

Kada bi moglo na više, studenti bi razvili pravi mali biznis. :D

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.8.2012 19:54 (royalhero).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8

@kule93: Probaj tu skinuti RP verziju ,dobit ćeš i key ,ili još bolje ,pošto je Osmica u RTM-u ,Probaj ovu Enterprise verziju. Traje ti 90 dana ,potpuno funkcionalna.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.8.2012 18:24 (kizo2703).
15 godina
odjavljen
offline
Windows 8

Bio sam skeptican za Windows 8, ali sad mi se sve vise svidja. Metro je pregledan, postavis si programe koje najcesce koristis i sibaj.

http://isvijet.com.hr
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows 8

Evo i ja sam stavio ovu zadnju verziju sa Dreamsparka. Znači sve će biti identično ovakvo i u 10. mjesec kad bude službeni izlazak?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8
Penryn kaže...

Evo i ja sam stavio ovu zadnju verziju sa Dreamsparka. Znači sve će biti identično ovakvo i u 10. mjesec kad bude službeni izlazak?

 

Da, RTM je RTM. Samo tada službeno izlazi (26.9).

16 godina
online
Windows 8

Koristim Windows 8 tri dana. Gledao sam mnogo hater videa na youtubeu i mogu reči da puno toga što tamo pljuju primjetio nisam. OS se brže diže/gasi, na metro kao zamjenu za start sam se veoma brzo priviknuo. Sveukupno nit mi je bolji od Windows 7, niti mi je gori. Iza tih kozmetičkih novina to je i dalje Windows 7; ako imate sedmicu i zadovoljni ste ostanite na njoj, ako pređete na osmicu dan, dva će biti cool, nakon toga shvačate da drastičnih razlika nema. Što god koristili biti ćete zadovoljni.

Mašta je puno važnija od znanja. Znanje je ograničeno. Mašta okružuje svijet.
Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 8

Ja sam pisao prije par dana da mi se dešavao memory leak dok igram BF3 MP, evo vec par dana toga nema sve radi super, vjerovatno su patch-irali taj bug

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows 8

Još jedan program koji vraća start, preskače metro i ima još pokoju vrijednu funkciju (pinanje programa itd.).

Najsličnije start izborniku na win7.

Start8

 
8 1 hvala 7
15 godina
offline
Re: Windows 8
Lovac kaže...

Koristim Windows 8 tri dana. Gledao sam mnogo hater videa na youtubeu i mogu reči da puno toga što tamo pljuju primjetio nisam. OS se brže diže/gasi, na metro kao zamjenu za start sam se veoma brzo priviknuo. Sveukupno nit mi je bolji od Windows 7, niti mi je gori. Iza tih kozmetičkih novina to je i dalje Windows 7; ako imate sedmicu i zadovoljni ste ostanite na njoj, ako pređete na osmicu dan, dva će biti cool, nakon toga shvačate da drastičnih razlika nema. Što god koristili biti ćete zadovoljni.

U septembarskom Bugu (inače punom grešaka kao nikad do sad, pogotovo po Info-boxovima) piše da postoji program za Windows 7 koji izvodi tu pseudohibernaciju i ubrzava podizanje OS-a.

15 godina
neaktivan
offline
Windows 8

Skoro sve radi super na win8 uz neke početne mušice oko podešavanja i sl., ništa što se nije dalo brzo riješiti. Ono što me iritira je samo podizanje win. Sam boot je brz, u to nema sumnje, ali me nervira ono što slijedi kasnije. Znači primjerice ako imam neki dock, dodatni antivirus, firewall, neki server,  i/ili klijent koji se podižu zajedno s win, to traje dosta dugo. Znači, podigne se sustav, prikaže se full Start, kliknem kroz koju sekundu na Desktop i tek onda nakon par sekundi počinje podizanje navedenog (bilo to ili jedna stvar, ili više njih, pokretanje je odgođeno). Ista stvar je i ako složim da se boota direktno na desktop.  Ok, znam možda da sam picajzla, ali imam relativno ok komp, te uz SSD mi je ukupno pokretanje win7 puno brže. Tamo nakon welcome ekrana (koji se skoro ni ne primijeti), u roku sekunde-dvije je sve podignuto i spremno za rad.

mag.inf
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8
bugi.kc kaže...

Skoro sve radi super na win8 uz neke početne mušice oko podešavanja i sl., ništa što se nije dalo brzo riješiti. Ono što me iritira je samo podizanje win. Sam boot je brz, u to nema sumnje, ali me nervira ono što slijedi kasnije. Znači primjerice ako imam neki dock, dodatni antivirus, firewall, neki server,  i/ili klijent koji se podižu zajedno s win, to traje dosta dugo. Znači, podigne se sustav, prikaže se full Start, kliknem kroz koju sekundu na Desktop i tek onda nakon par sekundi počinje podizanje navedenog (bilo to ili jedna stvar, ili više njih, pokretanje je odgođeno). Ista stvar je i ako složim da se boota direktno na desktop.  Ok, znam možda da sam picajzla, ali imam relativno ok komp, te uz SSD mi je ukupno pokretanje win7 puno brže. Tamo nakon welcome ekrana (koji se skoro ni ne primijeti), u roku sekunde-dvije je sve podignuto i spremno za rad.

picajzlo...

And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
15 godina
neaktivan
offline
Windows 8

ha ha {#}

mag.inf
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 8
GigaGirl kaže...

Još jedan program koji vraća start, preskače metro i ima još pokoju vrijednu funkciju (pinanje programa itd.).

Najsličnije start izborniku na win7.

Start8

 

Prvi pametan i koristan program te vrste koji svoj posao odradjuje odlicno {#}.

 

Hvala Giga {#}

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8
djigibao kaže...

Prvi pametan i koristan program te vrste koji svoj posao odradjuje odlicno {#}.

 

Hvala Giga {#}

Jep ,ali - prvo ,zašto moram davat mail - da me sad spamaju sa svojim sra**ma?! {#}

 

Drugo - to je Stardock i to vjerojatno neće ostat besplatno ,ko ni ništa drugo od njih kaj valja!

 

Treće - sve je to lijepo ,ali ,ako vam treba Start meni ,imate Sedmicu!! {#}

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.8.2012 21:51 (kizo2703).
14 godina
offline
Windows 8

Je stvarno me spamaju.... bio sam uzeo njihov prethodni start..... :p

bug caruje, um klade valja
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 8
kizo2703 kaže...
Jep ,ali - prvo ,zašto moram davat mail - da me sad spamaju sa svojim sra**ma?! {#}

Drugo - to je Stardock i to vjerojatno neće ostat besplatno ,ko ni ništa drugo od njih kaj valja!

 

Treće - sve je to lijepo ,ali ,ako vam treba Start meni ,imate Sedmicu!! {#}

 

1.

Za takve stvarise koriste One-Time Mail {#}:

 

 - http://guerrillamail.com/

 - http://10minutemail.com/

 

2.

Otom-potom

 

3.

Meni je odlicno jer na malom Aceru One sa rez. 1024x600 metro ne radi pa sve moram sa desktopa, s ovim preskacem taj metro i odmah ulazim na desktop kao i mogucnost dodavanja shortcut-a na start meni a ne dole u taskbar koji se zacas popuni na malom Aceru One.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.8.2012 22:04 (djigibao).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8
kizo2703 kaže...
Treće - sve je to lijepo ,ali ,ako vam treba Start meni ,imate Sedmicu!! 

Slažem se! Ako ćeš Windows 8 pomiri se sa tim - nema Starta! Probao sam i grozno je, ja sam navikao na dovučem dole kliknem i Metro Start je tu. A vi obični smrtnici i dalje dole imate neke male menije, kad je to bilo... {#}

13 godina
neaktivan
offline
Windows 8

10minute Mail i nema frke ;)

Za sada je beta besplatna, uzivajmo dok traje.

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8

Gle ,zadnji put sam bez razmšljanja dal mail i odonda dolazi spam iz Stardocka na dnevnoj bazi. Nije toliko bitno ,pošto je Yahoo ,koji mi i inače služi za takve bisere.

 

Ali su to govnarska posla. I ovaj Start8 skoro pa i nema nikakvih mogućnosti podešavanja i slaganja menija po mojem ćefu.

Kratko i jasno - BS ,ide u kantu za smeće ,a vi kak hoćete.

 

Ja sam godinu i pol na Osmici ,od prve Bete koristim Start Screen i navikel sam na njega. Nikakvi meniji mi više ne trebaju.

 

@djigibao: znal si kad si prvi puta instaliral da je minimalna preporučena rezolucija 1024x768 i da mnoge stvari ne rade na manjoj.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.8.2012 22:27 (kizo2703).
16 godina
offline
Re: Windows 8
Iskreno, nisam znao dane radi na maloj rez.
Imam Win8 RTM na laptopu takodjer cca. pola godine, ali sam htio isprobat na Aceru (verzija Beta ili CP).
Nie neki bed sto taj metro ne radi na Aceru, taj komp mi sluzi samo na poslu da ubijem vrijeme ;-).

Iako mi je cudno sto ne radi na tako maloj rezi a predvidjen je za tablete?
Valjda svi tableti imaju vecu rezu od ove ili je verzija za tablete prilagodjena manjim rezama?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice