Windows 8.1 x64 ili Windows 10 x64

poruka: 17
|
čitano: 7.493
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Windows 8.1 x64 ili Windows 10 x64

Kao što naslov teme kaže Windows 8.1 ili Windows 10 x64, planiram instalirat jedan od ta dva na laptop, i3 5005u, 4gb ram,geforce 920m graficka, pa me zanima koji je bolji po vama win 8.1 ili 10, sto se tice bagova, kresovanja, brzine, itd.Necu da smece instaliram, posto valja opet onda ponovo sve, ... I zanima me da li da stavim na hrvatskom ili na engleskom? Svaki savjet je dobro dosao.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 8.1 x64 ili Windows 10 x64
hardware_003d kaže...

Kao što naslov teme kaže Windows 8.1 ili Windows 10 x64, planiram instalirat jedan od ta dva na laptop, i3 5005u, 4gb ram,geforce 920m graficka, pa me zanima koji je bolji po vama win 8.1 ili 10, sto se tice bagova, kresovanja, brzine, itd.Necu da smece instaliram, posto valja opet onda ponovo sve, ... I zanima me da li da stavim na hrvatskom ili na engleskom? Svaki savjet je dobro dosao.

 Meni se W10 svugdje odlično ponašala. A stavio sam ju na barem 10 laptopa. EN naravno.

7 godina
protjeran
offline
Re: Windows 8.1 x64 ili Windows 10 x64
hardware_003d kaže...

Kao što naslov teme kaže Windows 8.1 ili Windows 10 x64, planiram instalirat jedan od ta dva na laptop, i3 5005u, 4gb ram,geforce 920m graficka, pa me zanima koji je bolji po vama win 8.1 ili 10, sto se tice bagova, kresovanja, brzine, itd.Necu da smece instaliram, posto valja opet onda ponovo sve, ... I zanima me da li da stavim na hrvatskom ili na engleskom? Svaki savjet je dobro dosao.

 Ako imaš ograničen net (npr. mobilni preko sticka) ja bih išao na Win 8.1 jer s njim imam potpunu kontrolu nad skidanjem ažuriranja, 10ka sama i automatski, bez pitanja, skida ažuriranja, imaš mogućnost samo odgode skidanja (neznam jel se što promjenilo u najnovijoj verziji).

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
15 godina
offline
Re: Windows 8.1 x64 ili Windows 10 x64
Prince-Arthas kaže...
..

 Ako imaš ograničen net (npr. mobilni preko sticka) ..

- i ta opcija postoji, tad nema skidanja (dok se ne dođe do 'normalne' mreže).. tak da nije 'dobar' razlog :) zapravo 8-81-10, nema nikakvog razloga ne ići na npr 10AU, jer u pravilu sve najnovije je najbolje (pogrešna riječ.. ali valjda razumljivo, kolokvijalno).

naravno, primarni kriterij je i dalje konkretna potreba nekog korisnika (zapravo aplikacije, jer to je ono što se koristi ili driver-uređaj o kojem se ovisi). Ostalo je izbor, sladoled kategorije.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8.1 x64 ili Windows 10 x64

Moze pojasnjenje sta je kresovanje?

15 godina
offline
Windows 8.1 x64 ili Windows 10 x64

w10 x64 ALI s nekim bitnim dodacima: shutup10 i 360 total security. dok je prvome svrha jasna sama po sebi, ovaj drugi ima jednu zgodnu mogućnost, a to je da UMJESTO windows update (koji ubacuje sve i svašta - isključiš ga) odabire samo sigurnosne zakrpe za instalirano (win i office) i to instalira nekoliko puta brže od WU, a prije toga te pita što od toga hoćeš (kao "patch"). elegantno, jednostavno i učinkovito. a to mu je tek jedna od funkcija. jako dobar softver. 

 

@Torent: crashing iliti rušenje iliti ode sustav u mp3. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.9.2016 20:02 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8.1 x64 ili Windows 10 x64

Aaaaaaaaaaaaaaaa mene je asociralo na neke druge stvari koje ne bi trebale imati veze sa OS-om ;)

7 godina
protjeran
offline
Re: Windows 8.1 x64 ili Windows 10 x64
ihush kaže...
Prince-Arthas kaže...
..

 Ako imaš ograničen net (npr. mobilni preko sticka) ..

- i ta opcija postoji, tad nema skidanja (dok se ne dođe do 'normalne' mreže).. tak da nije 'dobar' razlog :) 

 Možeš mi dati detalje što i kako?

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
15 godina
offline
Re: Windows 8.1 x64 ili Windows 10 x64

vidi pod metered connection

ili za AU ako je razlika u opcijama.. (tu se govori o slučaju kad netko ima problem s updateom..).

 

na HR ver, wifi, upravljanje poznatim mrežama, klik, svojstva.. i tu je 'postavi kao mrežu s ograničenim prometom' on-off..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.9.2016 21:51 (ihush).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8.1 x64 ili Windows 10 x64
Torent kaže...

Aaaaaaaaaaaaaaaa mene je asociralo na neke druge stvari koje ne bi trebale imati veze sa OS-om ;)

 To je kresanje. :)

vocap, bičz?
15 godina
offline
Re: Windows 8.1 x64 ili Windows 10 x64

Krešo.

-.. ali, ja nisam Krešo..

-znam, samo tepam :) (kreten!)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Windows 8.1 x64 ili Windows 10 x64
Prince-Arthas kaže...
hardware_003d kaže...

Kao što naslov teme kaže Windows 8.1 ili Windows 10 x64, planiram instalirat jedan od ta dva na laptop, i3 5005u, 4gb ram,geforce 920m graficka, pa me zanima koji je bolji po vama win 8.1 ili 10, sto se tice bagova, kresovanja, brzine, itd.Necu da smece instaliram, posto valja opet onda ponovo sve, ... I zanima me da li da stavim na hrvatskom ili na engleskom? Svaki savjet je dobro dosao.

 Ako imaš ograničen net (npr. mobilni preko sticka) ja bih išao na Win 8.1 jer s njim imam potpunu kontrolu nad skidanjem ažuriranja, 10ka sama i automatski, bez pitanja, skida ažuriranja, imaš mogućnost samo odgode skidanja (neznam jel se što promjenilo u najnovijoj verziji).

Šta je sa mogućnošću da se Win Update isključi u procesima? Ne u Settingsu, nego baš da mu se "ubije" proces i stavi na disabled? 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8.1 x64 ili Windows 10 x64
Ma nabijem ih na kiflu sa tim update-ima na win10 .... prije par dana se install neki update tak da je cijeli bf4 sjebal ... ni tipkovnica ni mis nije delal ... tak da ak imate problema sa bf4 nakon update win10 ... to vam je problem. Btw sinoc je opet neki update bio ... kaj se moze to kak pogasiti ili neki k**** ???
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8.1 x64 ili Windows 10 x64
Arendelle kaže...
Torent kaže...

Aaaaaaaaaaaaaaaa mene je asociralo na neke druge stvari koje ne bi trebale imati veze sa OS-om ;)

 To je kresanje. :)

 Pa i crashing bi bio krasovanje a ne kresovanje ;)

11 godina
offline
Re: Windows 8.1 x64 ili Windows 10 x64
hardware_003d kaže...

Kao što naslov teme kaže Windows 8.1 ili Windows 10 x64, planiram instalirat jedan od ta dva na laptop, i3 5005u, 4gb ram,geforce 920m graficka, pa me zanima koji je bolji po vama win 8.1 ili 10, sto se tice bagova, kresovanja, brzine, itd.Necu da smece instaliram, posto valja opet onda ponovo sve, ... I zanima me da li da stavim na hrvatskom ili na engleskom? Svaki savjet je dobro dosao.

 

Hajd' ti prvo pretraži internet i provjeri koji od ta dva OS izdanja nema problema s driverima za taj model laptopa.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8.1 x64 ili Windows 10 x64
Torent kaže...

 Pa i crashing bi bio krasovanje a ne kresovanje ;)

 Netočno.

vocap, bičz?
5 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8.1 x64 ili Windows 10 x64

Windows 10 far better than Windows 8.1. It has improved a lot in UI. Lots of improvement is there in Windows 10. Security updates, Performance update, Display update and many other things are updated are there in Windows 10. You will experience a new world after using Windows 10. If you need any help regarding windows you can ask Microsoft Support UK.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice