Windows vs. windows xp vs. windows vista zaključana tema

poruka: 26
|
čitano: 18.019
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Windows 7 vs. windows xp vs. windows vista

ovdje napišite razlike između ova 3 windowsa ako znate napišite gdje mogu naći prezentaciju o njihovoj usporedbi.Unaprijed hvala........

bb
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.10.2010 19:44 (bartul).
 
0 3 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Windows vs. windows xp vs. windows vista
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
RE: Windows 7 vs. windows xp vs. windows vista

Windows XP - super brz, super stabilan, provjerena tehnologija...
Windows Vista - kombinacija Windowsa XP i Windows ME, vrlo los i nestabilan sustav
Windows 7 - zakrpana Vista, manje se rusi, neke stvari rade brze

:D

 

http://windows.microsoft.com/en-us/windows7/products/compare?T1=tab20

 

Think locally, act globally...
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.10.2010 19:50 (SupremeCommander).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 vs. windows xp vs. windows vista

xp i w7... jedina razlika u temelju izmedju njih je bolji I/O managment u w7, ostalo je grafika.... necu spominjat vistu....

ja sam mala gljiva....
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 vs. windows xp vs. windows vista
SupremeCommander kaže...

Windows XP - super brz, super stabilan, provjerena tehnologija...
Windows Vista - kombinacija Windowsa XP i Windows ME, vrlo los i nestabilan sustav
Windows 7 - zakrpana Vista, manje se rusi, neke stvari rade brze

:D

 

http://windows.microsoft.com/en-us/windows7/products/compare?T1=tab20

 

Iskreno, od ta tri najviše problema sam imao sa XP-om, sa stabilnošću i svime ostalim. Sjećam se dana kad sam instalirao XP i Vistu u dual boot na svoj komp pred par godina. U XP-u sam imao BSOD-ove, štekanja, svakakvih problema; Vista od prve minute perfektno radila. Mora da sam ja izuzetak neki Izlanuo se

15 godina
offline
Windows vs. windows xp vs. windows vista

Pa ako čemo gledati po performansama Windows 7 i Vista su bolji na kompjuterima sa višejezgrenim procesorima. Prolaskom vremena koriščenja sustav se usporava a to najviše pogađa windows xp, pa slijedi vista i na kraju windows 7 u kojem se usporenje skoro ni ne primjeti.

Sa zadnjim service packom Vista se može mjeriti sa Windows 7, ali monogi je mrze jer je u početku bila puna bugova, nestabilna itd.. pa joj više ne žele ni dati priliku.

Uglavnom svakome tko ima dual core, 1.5 GB rama preporučam da si stavi Windowse 7 ili Vistu SP2. Za sustave sa manje od 4 GB rama preporučam 32 bitnu verziju, a za sustave sa 4 GB i više 64 bitnu verziju .

 

Ovdje http://www.techradar.com/news/software/operating-systems/windows-compared-windows-7-vs-vista-vs-xp-615167?artc_pg=1 ima dosta usporedbi windows sustava.

Sometime the best defense is to attack!
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.10.2010 19:59 (Hummer).
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Windows vs. windows xp vs. windows vista

ma windows 7 je zakon!!!!

RAZOR
Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Windows vs. windows xp vs. windows vista

Windows XP bez SP-a - OS pun rupa kojeg treba izbjegavati (nešto kao Vista, ali ranije - 2002)

Windows XP SP3 - brz,  jeftin i relativno stabilan OS za starija računala. Danas više nema svrhe stavljati XP na dual-core računala.

Windows XP x64 - eksperimentalni OS baziran na jezgri Windows Servera 2003. Microsoft ne daje podršku za njega.
Windows Vista - OS s jako puno novog i neispoliranog koda, sporiji, ali i sigurniji od XP-a. Ljudi najčešće pljuju po njoj jer su čuli da ne valja.

Windows Vista SP2 - Vista kakva je u stvari trebala ić u prodaju. Najveća mana je jer se zove Vista.

Windows 7 - zakrpana Vista, novo sučelje i dodatne optimizacije (nije Vista pa valja)

Darmok and Jalad at Tanagra.
 
14 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Windows vs. windows xp vs. windows vista

napišite još nešto o windowsima 7,XP, vista ako znate neku web stranicu sa njihovom usporedbom u prezentaciji ili ako imate neku svoju prezentaciju o ovome napišite. Namigiva

bb
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows vs. windows xp vs. windows vista

Pa ljencugo napravi sam prezentaciju.

:)
14 godina
neaktivan
offline
Windows vs. windows xp vs. windows vista

Meni je bolji windows xp brz i jednostavan....Vistu nisam ni koristio tako da je necu ni spominjat,,,...A windows 7 da negovorimo kako je lijep ali je bar meni kompliciran za koristiti....eto toliko od mene...:)))

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows vs. windows xp vs. windows vista

Ja koristim Windows XP i zadovoljan sam s njime,Windows 7 je još bolji zato što ima ljepši oblik ima više opcija i ima gadeta i sl.

Windows Vista mi je najgora

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% kopiraj ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows vs. windows xp vs. windows vista

Ocigledno nista shvatili da on zeli gotov rad a ne vasa misljenja.

:)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows vs. windows xp vs. windows vista

Nije bitno, neću mu ja pisati rad. Ima i link gore i nek prevodi s wikipedije.

Darmok and Jalad at Tanagra.
13 godina
neaktivan
offline
Windows vs. windows xp vs. windows vista

ne želim ničiji rad nego ne znam kako bi to napravio pa želim vidjeti kako su to drugi napravili

bb
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
RE: Windows vs. windows xp vs. windows vista
Znatiželjac kaže...

Ja koristim Windows XP i zadovoljan sam s njime,Windows 7 je još bolji zato što ima ljepši oblik ima više opcija i ima gadeta i sl.

Windows Vista mi je najgora

Jesi li ti ikada radio na visti ili 7. Očito nisi jer da jesi znao bi koliko su vista i 7 napredniji od starog xp-a. Vista jest bila bugovita no ona je naprednija i bolja od xp-a koji koristi još stari dos-ov sustav za upravljanje dadotekama. Upravo u tome je jedna od najvećih prednosti od xp-a. U njoj su uvedeni metapodaci i tagovi i indexiranje sadržaja. Lako je tebi govoriti kad nisi nikada radio sa nekim većim brojem dadoteka. Zamislida imaš 10k slika na kompjuteru. Na xp-u bi ti dok pronađeš jednu trebalo cijelu vječnost. Dok bi na visti trebalo parsekundi. Vistini sustavi pretraživanja su 10000000k puta bolji od xp-ovog. Zato je na visti olakšan rad. A drugim značajkama koje čine vistu i 7 naprednijim sustavom od xp-a trebalo bi 100k stranica da se to napiše.

 

A to da je win 7 samo "ljepši" su samo gluposti. Ti očito nikada nisi radio nešto ozbiljnije na kompjuteru od ogranja cod-a. Radi neko vrijeme na sva 3 osa pa ćeš vidjeti što je napredak.

bartul kaže...

ne želim ničiji rad nego ne znam kako bi to napravio pa želim vidjeti kako su to drugi napravili

  Ma ne laži. Ti očito trebaš to napraviti za zadaću pa ti se sad lijeno malo pomučiti i sam nešto osmisliti. Ti želiš napraviti nešto na temellju toga kako je netko drugi to napravio. To se zove kopiranje. Malo se potrudi i nešto svoje smisli.

Mnoge države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
13 godina
neaktivan
offline
Windows vs. windows xp vs. windows vista

Koji je smisao ove teme kada sve možeš sam usporediti kad god te volja u Wikipedii kao što je navedeno par postove višlje .

Slobodno klikni Hvala . Besplatno je .
 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windows vs. windows xp vs. windows vista

E jeli se može na kompu imati dva ista windowsa

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Windows vs. windows xp vs. windows vista

evo ljudi da vam stavim nekoliko slika windows viste ultimate. Iskreno meni je odlican os puno ima šminke za razliku od windows 7 ovo su teme od tune up 2012 programa

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Windows vs. windows xp vs. windows vista

još me niej izdao sto se tice plavog ekrana, priej vistwe sam imao xp sp2 nadogradio na sp3 i nakon tjedan dana korisšenja počeli su plavi ekrani kad se windows podize zato nepreporucujem xp nikako :))

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows vs. windows xp vs. windows vista

Ma xp je smeće sa not responding, evo me na osmici rtm već mjesec dana ni jednom not responding i ostale piz.... :p

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows vs. windows xp vs. windows vista

Meni je Vista besprijekorno radila iako svi pljuju po njoj. Sada sam na Win 7 (koji takodjer radi odlicno) jer je dosao sa laptopom, ali sa Vistom nikada nikakvih problema.

Takodjer, na zeninom laptopu je originalna instalacija Viste savrseno radila 4 godine i "umrla" je tek kada je laptop pao na pod, pa riknuo hard disk.

 

 

If you're not paranoid, you're not paying attention
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Windows vs. windows xp vs. windows vista

Pozdrav. Imam jedno pitanje. Jeli mi mozete reci koji windows bi mi najbolje pasao za moj kompjuter. 2 gige rama processor amd semptron 2.70 ghz 150 giga hard diska grafička kartica nvidia nforce.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows vs. windows xp vs. windows vista

Win 7, eventualno win8 (ako se volis igrati sa Metrom ko voli nek izvoli)

11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows vs. windows xp vs. windows vista
tom tejlor kaže...

E jeli se može na kompu imati dva ista windowsa

Moze u dual bootu :), na dvije razlicite particije dva razlicita OS-a.

 

 

civo94 da je Vista ''valjala'' ne bi dozivljela fijasko, jos i nekako je sa SP2, a sve prije je fijasko za fijaskom.To sto je sminka dodatci i to ne znaci da je Vista dobra, samo da je sminkerska, na toj ''sminkerskoj Visti'' nema nista sto vec ima na nekoj twekanom XP.Sva ta sminka ima svoju cijenu a to je potrosnja rama, zauzetost procesora i cekanje u redu dok otvori aplikaciju..itd itd.Ne znam smisao ove teme, uporedzivati OS - ove koji jedino sto imaju zajednicko u naslovi je Windows.

Oldy  to ''smece'' i dan danas zauzima najveci procenat na trzistu.Istina je da je Windows XP imao mana, ali je bio stabilan i vizuelno najlijepsi OS do tada.Probleme not reponding, i nestabilnost Windowsa XP ponajvise moze da napravi sam korisnik.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.3.2013 20:36 (blue_tander).
12 godina
offline
Windows vs. windows xp vs. windows vista

Joj sto ne mogu ovu Win7Ultimate nation sto nisu nesto ni probali ni dali sansu necemu,a blate i hejtaju po forumima.Da,mogu se slozit da je Vista bez packova bila bugovita,ali nakon SP2 to je jako stabilan i ispoliran OS. Jos uvijek je vrtim na svom  kompu koji se ne gasi danima,restart svakih 7-8 dana da se malo osvjezi,nijednog BSOD-a usporenja i sl.Ovo je iskustvo korisnika koji je koristi od 2009.,mnogi mi govore stavi 7 Vista ne valja itd..izmedju org.Viste i piratskog 7 biram Vistu.


 


EDIT odg. na post iznad


 


Ne znam o kakvoj potrosnji RAM-a,i procesora govoris.Na mom kompu Vista trosi bas kao i 7 nekih 1600-1700 MB RAM-a, i citavih 4% procesora,a upaljena je sva sminka,AERO,dreamscene(aktivni desktop){#}


Nisam placen od Microsofta da branim Vistu,ali stvari tako stoje.Prvi ja bi instalirao Win7 pirata,ako nemam love da ga kupim,iako imam org. Vistu,ali meni radi  ko sat.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.3.2013 20:52 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice