Xp plavi ekran

poruka: 15
|
čitano: 15.620
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Xp plavi ekran

imam problem prilikom instalacije windows xp-a, ubacim dvd odem u bios pritisnem da ocitava sa cd-a i pocne kopirati one fajlove svoje, i kad treba da se pokrene ono da izaberem na koji cu hard disk snimit xp i da formatiram, on mi izbaci onaj plavi screen fatal error i ima texta , kamaru, poznat nam je svima taj plavi screen, trenutno imam win 7 trial verziju 30 dana koristenja, pa mi presao na xp posto nemam cd key za 7, moze pomoc. pokusavam na laptop snimit, aspire 5536 athlon 64x2 procesor, ati radeon 3200, 4gb rama poz

Mulalic Aid
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Xp plavi ekran

Mozda trebas ukljuciti AHCI u biosu, zato sto je disk vjerovatno sata..............

The quieter you become, the more you are able to hear | where there is a shell , there is a way (◣_◢)...
Moj PC  
3 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
RE: Xp plavi ekran

Ne znam imaš li original disk sa Windows XP sustavom (moguće da je stvar u oštećenju diska), ali preporučujem da nabaviš drugi disk i probaš sa njega instalirati. Ako ne uspijeva prvo formatiraj HDD sa npr. KillDisk-om i onda pokušaj instalirati XP na prazan HDD.

Pozz

14 godina
neaktivan
offline
RE: Xp plavi ekran
Ivan 992 kaže...

Mozda trebas ukljuciti AHCI u biosu, zato sto je disk vjerovatno sata..............

Vec je bio Ahci u biosu, ali sam stavio na ide da probam i uspio je hvala ti

Mulalic Aid
13 godina
neaktivan
offline
RE: Xp plavi ekran
wanted kaže...
Ivan 992 kaže...

Mozda trebas ukljuciti AHCI u biosu, zato sto je disk vjerovatno sata..............

Vec je bio Ahci u biosu, ali sam stavio na ide da probam i uspio je hvala ti

Tocno to sto ti je kolega napisao .

SATA diskovi su napravljeni poslije izlaska Windowsa XP te ih XP sam po sebi ne prepoznaje (podrzava) te se samo prebaci na AHCI ili IDE i sve ok ..

** ¤ ** STATUS VEZE : Još Ulažem u MOTOR .. :P ♥ ** ¤ **
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.8.2010 0:12 (xXxBIMBOxXx).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Xp plavi ekran
xXxBIMBOxXx kaže...

Tocno to sto ti je kolega napisao .

SATA diskovi su napravljeni poslije izlaska Windowsa XP te ih XP sam po sebi ne prepoznaje (podrzava) te se samo prebaci na AHCI ili IDE i sve ok ..

Nije stvar u hard disku nego u kontroleru na matičnoj ploči tj. u načinu komunikacije na relaciji HDD-OS. SATA diskovi su postojali i prilikom pojave XP-a, ali kontroleri su ih predstavljali Windows-u kao IDE zbog kompatibilnosti. Izuzetak su bili RAID kontroleri za koje su (skoro uvijek) bili potrebni dodatni drajveri. Šira primjena AHCI-ja se desila kasnije negdje u vrijeme pojave Viste.

 

AHCI (Advanced Host Controller Interface) je u najkraćem napredna specifikacija komunikacije sa SATA uređajima. Ukoliko se on koristi tada se mogu koristiti funkcije poput NCQ (Native Command Queuing).

 

Ukoliko se koristi kod XP-a potrebno je obezbijediti drajvere na disketi prilikom instalacije ili uraditi slipstream sa nlite-om ili sličnim programima.

Kod Viste, Win 7 i Win Server 2008 nisu potrebni posebni drajveri, sem ako kontroler nije neki egzotični ili novi.

 

13 godina
offline
Xp plavi ekran

imam i ja problem sa ekranom al ne sa win evo ovako kupio sam xbox i zelim ga spojiti na ekran imam ACER V243HL e sad nezz jel on ima HDCP podrsku????????????????????????????????

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Xp plavi ekran

čupaj ram po ram i probaj windows instalirat. ako ne upiši na internetu error koji je i vidi šta je.ja sam rame moro vadit i jedan mi je ošla

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xp plavi ekran

Pozz,imam problem nakon instalacije Win XP-a.Ovako,prije par dana stari od moje cure je instalirao na novo Windows XP.I sada svaki put kada npr,ode na FB ili bilo sta da radi,nakon par sekunda blokada i izbaci plavi ekran.Sta bi mogao biti uzrok kvara?Laptop je prije imam WIN 7 koji sam ja instalirao,ali nemojte me pitati,zasto je sada XP,jer to bi i ja postavio pitanje starome...Ako zna netko,sta bih mogao pokusati?

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Xp plavi ekran

Endymon

 

- Kriva tema, pitaj ovdje.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/bsod-sto-zasto-kako/21360.aspx

 

- Ali prije instaliraj BlueScreenView, postaj sliku iz programa u temu.

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ----------
 
0 0 hvala 2
10 godina
neaktivan
offline
Xp plavi ekran
Na mom postarijem prijenosnom računalu Gericom Blockbuster Radeon MSW nakon pokretanja i dizanja OS Windows XP sve ide normalno do završetka pozdrava dobrodošli.
Nakon toga ekran poplavi i javi se poruka slijedećeg sadržaja.
SAS Windows: vinlogon.Exe- Aplication Error
The instruction at 0x7c919bb2 referenced memory at 04b7c377c.
The required data was not placed into memory because of an I/0 error status of 0xc000009c.
Click on OK to terminate the program
Click on cancel to debug the program
DA Kraj
Nakon klika na OK pojavi se plavi ekran sa slijedećim tekstom:



STOP: C000021a Fatal Sistem Error
The Windows logon Process system proces terminated unexpectedli with a status 0 f 0x0000006 0x00000000 0x00000000 the system has been shut down.

Molim savjet i stručnu pomoć.
Milutin Milić
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xp plavi ekran

kupa

 

- Restart, prije nego se pojavi win logo, stišči F8, kad dobiješ odabir, odaberi Last good known configuration.

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ----------
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xp plavi ekran

Nakon Press F8  i odabira "Last good KNOW CONFIGURATION pres enter proces ide dalje kao na početku dizanja OS stime što se sada pojavljuje i poruka: "Select First Boot Device

 

IDE -0: IC25N0Z0ATCSS04 - 0

 

CDROM:  samsung CD-RW/DVD-ROMSN-324B

 

BBS-0: Intel UNDI,PXE-20 (build 082)

 

[Up/Dnl Select [RETURN]  Boot [ESC] Cancel

 

Bilo koja varijanta /IDE,SDROM,BBS/ da se pokrene vodi ponovno na dizanje OS i u krajnjem na plavi ekran sa porukom o fatalnoj grešci.

Milutin Milić
10 godina
neaktivan
offline
Xp plavi ekran

Ili je slučaj kompliciran ili prejednostavan da nema baš nikakvih savjeta iili prijedloga?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xp plavi ekran
kupa kaže...

Nakon Press F8  i odabira "Last good KNOW CONFIGURATION pres enter proces ide dalje kao na početku dizanja OS stime što se sada pojavljuje i poruka: "Select First Boot Device

 

IDE -0: IC25N0Z0ATCSS04 - 0

 

CDROM:  samsung CD-RW/DVD-ROMSN-324B

 

BBS-0: Intel UNDI,PXE-20 (build 082)

 

[Up/Dnl Select [RETURN]  Boot [ESC] Cancel

 

Bilo koja varijanta /IDE,SDROM,BBS/ da se pokrene vodi ponovno na dizanje OS i u krajnjem na plavi ekran sa porukom o fatalnoj grešci.

-tvoj BIOS ima F8-quick boot meni... koji je nespretan, jer sekundu kasnije trebaš uloviti F8 za win safe boot... mala šansa da to nešto poravi, tj može ako je stvar u virusu kojeg safe mode preskoči ili nekom driveru.. tad u safe modu popraviš što možeš. Ali mala šansa da će to proći.

- to je prvi korak, ...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice