Redmi Note 7 / pro

poruka: 304
|
čitano: 117.468
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Redmi Note 7 / pro
Kod mene dosao pa nkon par sati nestao, napravio rucnu nadogradnju.
 
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Redmi Note 7 / pro

Upravo dobio obavijest o dostupnoj nadogradnji, OTA na 11.0.4. Global, kupljen u Instar-u prošli mjesec.

Samo mi čudno što je samo 808MB dok je 11.0.3 update (kojeg nisam instalirao, još uvijek sam na 10.3.6) oko1.8GB.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Redmi Note 7 / pro

...meni 11.0.4.0 (PFGMIXM) došlo u subotu, OTA, 547 MB, mob je kineska verzija, otključan i stavljen global...

...ovo prethodno od Schumix nije Global verzija nego EU...

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 13:07 (Z004).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Redmi Note 7 / pro
Meni i dalje ništa, vam traje baterija dulje na 11?
Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
8 godina
offline
Re: Redmi Note 7 / pro
Evo prilog
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Redmi Note 7 / pro
Dva puna dana izdrzi komotno
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Redmi Note 7 / pro

Za sada mogu potvrditi da nema problema sa senzotom blizine i Viberom, kao što je prijavljeno u 11.0.3.

Za trajanje baterije je još prerano išta reći ali primijetio sam da MIUI 11 jede oko 200MB više RAM-a u odnosu na 10.

Jedini subjektivni mikro kozmetički nedostatak za mene je što su neki widgeti koji su bili prozirni sada bijeli neprozirni.

 

@Z004 o čemu ti? Na kutiji mi piše Global Version. Isto, u opisu uređaja mi stoji MIUI Global...

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Redmi Note 7 / pro

PfgEUxm je eu, a to sto pise global i meni pise global za mi9t pa je isto eu rom

 

Global rom bi ti nosio oznaku pfgMIxm

Kina je ch, rusija ru, indija in

 
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Redmi Note 7 / pro
Ag008 kaže...
Moj i dalje nema update na 11

 Na moj jedan Note 7 je tek danas dosao, tako da bi i tebi trebalo uskoro...

16 godina
offline
Redmi Note 7 / pro

stigao update miui 11 .0.4.0, popravljen proximity senzor, za ostalo nisam siguran, ali je i ovo pomak

LIFE IS SHORT, WORK HARD, PLAY HARDER, PRAY HARDEST
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Redmi Note 7 / pro
goodye kaže...

stigao update miui 11 .0.4.0, popravljen proximity senzor, za ostalo nisam siguran, ali je i ovo pomak

 Jel ovo za GPS ? Posto mi se trenutno na 0.3.0 desava da mi i vani i unutra nekad trazi GPS za navigaciju stvarno malko predugo...

 

Evo kak ovo pisem taman mi izasao 0.4.0 pa cu probat kakvo je stanje... 

10 godina
offline
Redmi Note 7 / pro

Kod mene na note 8 pro samo 11.01.0 Stable. Kako ste dobili novije verzije? Također ovo mi je prvi xiaomi, zanima me kada prelaze baš na Android 10? Jer i dalje mi stoji Android 9 + Miui11

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Redmi Note 7 / pro
hahhaajaads kaže...
goodye kaže...

stigao update miui 11 .0.4.0, popravljen proximity senzor, za ostalo nisam siguran, ali je i ovo pomak

 Jel ovo za GPS ? Posto mi se trenutno na 0.3.0 desava da mi i vani i unutra nekad trazi GPS za navigaciju stvarno malko predugo...

 

Evo kak ovo pisem taman mi izasao 0.4.0 pa cu probat kakvo je stanje... 

 Ne, proximity senzor uglavnom sluzi da ugasi ekran kada pricas, tj. kada prislonis telefon na uho, sa miui 11 to nije radilo, ekran bi ostao upaljen, sada se gasi.

 

D3lBoy kaže...

Kod mene na note 8 pro samo 11.01.0 Stable. Kako ste dobili novije verzije? Također ovo mi je prvi xiaomi, zanima me kada prelaze baš na Android 10? Jer i dalje mi stoji Android 9 + Miui11

 note 8 je medu zadnjima dobio update, doci ce za koji dan ne brini. sto se tice adnrodi 10, nisam siguran, ali za note 7 je najavljeno nekad 2020, 2. ili 4. mjesec, ne znam tocno

LIFE IS SHORT, WORK HARD, PLAY HARDER, PRAY HARDEST
9 godina
offline
Redmi Note 7 / pro

Ima ko battery drain na novom miui-u? Navečer ga skinuo s punjača oko 23h, bio na 100%. Ujutro zvoni alarm, pogledam bateriju, kad ono 20%. U postavkama baterije vidim da android sustav potrošio sve. Ima ko sličan problem?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Redmi Note 7 / pro
jesi pogledao u postavkama, auto pokretanje i dopustenja aplikacije da rade u pozadini?
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Redmi Note 7 / pro

To imam od početka posloženo sve, nisam ništa mijenjao a i provjerio sam sad. Samo fb i messenger imaju dozvole. Inače updateao ga na novi Miui prije 7 dana i ovo mi se sad prvi put dogodilo. Nadam se da je neki bug, restartao sam telefon, napunio ga ponovno i sad ću pratit potrošnju kroz dan.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Redmi Note 7 / pro

Jel ima netko preporuku za quick charger za rn7?

 

Ima netko iskustva s ovim https://neutrinomobile.hr/baseus-wall-charger-bojure-qc-3-0-2-usb-white.html?

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.11.2019 21:57 (dubko).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Redmi Note 7 / pro

Bok. stigao mi danas RN7, sve radi, ponudio mi MIUI11, napravio update i pojavilo mi se na početnom zaslonu duplo vrijeme. Lokalno i kinesko standardno. Kako obrisati kinesko? Napominjem da to nije na zaslonu s aplikacijama već onom prvom kod podizanja i kad je u mirovanju. Nije strašno ali me živcira. Svaki savjet dobro došao, ne radi mi se hard reset jer sam taman sve posložio.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Redmi Note 7 / pro
Postavke, dodatne p, datum vrijeme, dvostruki sat off
13 godina
neaktivan
offline
Re: Redmi Note 7 / pro

Ništa lakše, puno hvala, to vrijedi pivo, dva ili tri.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.12.2019 22:04 (bbbojan).
12 godina
online
Redmi Note 7 / pro

Bok

Isplati li se uzet kinesku verziju bez garancije za 650kn?

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Redmi Note 7 / pro

Nakon upgrade na miui 11 imam problema da čujem sugovornika pri pozivu. Pojačan na najjače ali ništa ne čujem.ima li tko sličnih problema i zna li tko riješenje 

Who bolan cares
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Redmi Note 7 / pro

Redmi Note 7 dali imate 4G+ na 800+1800 zanima me dali on podržava tu agregaciju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Redmi Note 7 / pro
DDavorin kaže...

Redmi Note 7 dali imate 4G+ na 800+1800 zanima me dali on podržava tu agregaciju?

Najvjerojatnije ne podržava. 99% da je tako.

 

Podržava intraband agregaciju na 1800 MHz (HT i Tele2(? - upitnik jer nisam imao prilike dovoljno dugo ispitivati situaciju s posuđenim SIM-om, ali mobitel pokazuje 4G+ na 1800MHz, a Tele2 ne koristi 800MHz, ali bi trebalo vidjeti radi li 1800 MHz + 2100 MHz ili + 2600 MHz)) i interband 1800 MHz i 2100MHz (A1). Kako A1 koristi i 800 MHz, ovo je problem jer sam se za sada uspio zakvačiti na 1800 MHz + 2100 MHz na samo jednoj lokaciji u Zagrebu (što ne znači da ih nema više).

 

To su moja iskustva nakon nekoliko dana natezanja s operaterom na čijoj sam mreži i isprobavanja SIM kartica sva tri operatera u Redmi Note 7. Ako netko ima drugačija iskustva, neka ih napiše.

 

Pročitaj i ovo: https://www.reddit.com/r/Xiaomi/comments/dqjieq/is_lte_advanced_carrier_aggregation_of_xiaomi/

 

Da sam to znao prije no što sam ga kupio, ne bih ga kupio. Ali mi agregacija tada nije bilo važna, a za novac koji sam dao za njega dobio sam jako dobar mobitel.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.1.2020 23:55 (zelenapaprika).
15 godina
offline
Re: Redmi Note 7 / pro
doky01akablava kaže...

Nemam namjeru reklamirati nikoga,trazio sam malo duze kvalitetnu silikonsku masku za RN7 i narucivao sam svacega sa Aliexpressa i uvijek ili mi nedovoljno zasticen modul kamere ili pretanko izbocenje za ekran ili se klize,malo sam proguglao i uzeo ovu u Linksu za 20-tak kuna,ima lijepu perforaciju za modul kamere i za ekran i nije skliska toliko,za 20 kn ako vam se ne ceka odnekund,uzmite ovo ;)

 

https://www.links.hr/hr/futrola-maxmobile-tpu-za-xiaomi-redmi-note-7-ultra-slim-prozirna-043000482

 Stari post, ali možeš li fotkati futrolu kako stoji na mobitelu? Sa slike na linksu čini mi se da je to ista koja dođe s mobitelom (prozirna, s modelima osim crnog), ili isti tip maske

5 godina
neaktivan
offline
Redmi Note 7 / pro

Da li nekome radi VoWifi na Redmi 7 Note (bonbon mreža)?

VoLte radi, ali VoWifi. U opcijama je i jedno i drugo uključeno, aktivirano od strane bonbona, ali radi samo jedno.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Redmi Note 7 / pro
Šta gledati sad za dostojnu zamjenu rn7 ?
Imam 6-64 GB verziju,redmi note 8 mi je premali odskok,Redmi note 8 Pro mi je pak preskup za ono što nudi bolje.

Ima tko kakvu preporuku do 1400-1500 kn ?

Koliko mogu dobiti za RN7 6-64,goldway narudzba,ekran u top stanju,ostalo 9/10 ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Redmi Note 7 / pro

Mi9 Lite, 9t možda? Realme modele si pogledaj , ako si malo srede softver mislim da bi mogli biti novi Xiaomi kroz godinu -dvije. 

4 godine
offline
Re: Redmi Note 7 / pro
DDavorin kaže...

Redmi Note 7 dali imate 4G+ na 800+1800 zanima me dali on podržava tu agregaciju?

Ispravak mog netočnog navoda. Podržava. Danas konačno isprobano.

4 godine
offline
Redmi Note 7 / pro

Zaključak nakon mjesec dana maltetiranja podržava li Xiaomi Redmi Note 7 agregaciju kanala / frekvencija i u kojim kombinacijama. Da mogu, obrisao bih neke svoje starije poruke, ali to je tako, služba za korisnike mreže koju koristim nije mi htjela ili znala pomoći, pa sam proveo ukupno mjesec dana isprobavajući sve i svašta, samo da saznam podržava li mobitel agregaciju.

 

Do sada sam na A1 imao agregaciju na 1800+2100, ali ne svugdje u Zagrebu. Negdje da, a negdje ne.

 

Danas sam imao agregaciju i u intraband varijanti, samo na 800MHz (20+20MHz), što do sada još nisam imao.

 

Potom sam ima agregaciju u interband varijanti, 1800+800Mhz (20+20MHz), što sam do danas smatrao nemogućim jer sam o tome i sam čitao na redditu i kojekuda. A, eto, sada radi.

 

I zadnje, imao sam intraband agregaciju na 1800MHz (20+20MHz).

 

Znači:

 

2 intraband agregacije, jedna na 800 MHz, druga na 1800 MHz.

 

2 interband agregacije, jedna 1800+800MHz, druga 1800+2100MHz.

 

Ništa od nabrojanog ne radi kod mene kod kuće. Doma imam običan 4G koji po brzinama nije bogzna što.

 

Eto, to je zaključak nakon mjesec dana maltretiranja, trošenja novca na dodatne opcije u tarifi, umetanja SIM kartica drugih operatera (da otklonim sumnju kako mobitel ne radi kako treba).

 

Od službe za korisnike A1 saznao sam da agregacija radi na svim njihovim frekvencijama, što je bitna informacija.


Međutim, iz ovih primjera kretanja po centru Zagreba i na temelju situacije kod mene doma (malo odmaknut od centra) mogu zaključiti kako sve ovisi o konfiguraciji mreže A1. I da ništa od ovih agregacija ne funkcionira kod mene doma. A1 tu ne pomaže. Probao sam više puta zatražiti od njih pomoć. Telefonom, Facebookom, e-mailom. Tako je, kako je.

 

Sada sam barem miran da mi mobitel radi ispravno i da je problem mreža.

 

Možda nekom pomogne kada bude guglao temu agregacije Xiaomija Redmi Note 7 i A1.

 

 

 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice