Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

poruka: 1.242
|
čitano: 246.045
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
Pasko505 kaže...

ROM na kojem sam se najduze zadrzao, tj. jos uvijek ga koristrim, probao sam brdo toga i topla preporuka

 

http://forum.xda-developers.com/redmi-1s/development/rom-resurrection-remix-lollipop-v5-3-9-t3069027

 

 

 

 

Pasko, moze li samo jedna molba(ako koristis whatsapp) hahaha, kad imas dvije ili vise poruka od dvije ili vise osoba, kako to izgleda na lockscreenu??
Konkretno je li ti odmah pise od koga su poruke ili pise samo 2 poruke od 2 korisnika, znam da za neke zvuci glupo, ali eto??

 

 

14 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

@pasko evo stavio sam taj ROM, ali imas li ti problema sa tim da kad je mob zakljucan ti se mob odspaja sa wifija, znam da ima tamo namjestit da to radi ako ti zelis, ali namjesteno je lijepo da je upaljen uvijek, ne znam zasto mi se to događa??

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
Ajde ljudi molim vas odgovor, vi koji koristite custom ROM..
probao sam jucer cyanide l, pa remix ressurection rom i oba sve odlično, ali mi se odspaja sa wifijem kad zakljucam mob, jel se to i vama dogadja??
To je iritantno, cekam poruke ili nesto, moram otključavat mob da vidim jel poslana poruka..
Ne znam isplati li se uopce isprobavati neki drugi ROM ili we vracat na MIUI...
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Koristi li itko sa foruma temasek rom?

Nitko ne umire kao djevac,jer život svakoga izj*be.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Ja sam ga isprobao nakratko, prije njega Cyanide L, Resurection remix i  EOS, temasek najkrace, pa nemam sta puno reci, samo znam da mi se cini da na svakom CUSTOM ROM(CM12.1) wifi se odspaja  kad mobitel ode na "sleep" tako da se vracam na MIUI, iako baterija traje krace, jbg

12 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Stavi si neku stable verziju i uz to flashaj Xcelerate kernel. 

 

Xiaomi Redmi 1S + Mi Band
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

a evo probat cu, jel ima negdje neki "tutorial" kako je najbolje postaviti to u xcelerate kernelu ili ga je dovoljno flashati i ostavi default postavke??

12 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Nakon što instaliraš MIUI, samo iz TWRP recoverya flashaj Xcelerate kernel i to je to. Baterija je kud i kamo bolja nego na stock kernelu.

Xiaomi Redmi 1S + Mi Band
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
Evo ja sam sinoc flashao temasek i kvaliteta kamere mi se cini losija nego na ostalim cm12 romovima al jos cu par dana sacekat dok sve testiram
Nitko ne umire kao djevac,jer život svakoga izj*be.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Imam problem sa updateanjem miuia, do cega bi moglo biti, radio sam update i v5 i v6 i prvi put mi se ova greska javlja..

problem problem
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2015 22:22 (Pezer).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

koji je to recovery?

Nitko ne umire kao djevac,jer život svakoga izj*be.
12 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

OTA updateovi se rade iz Mi Recovery a ne iz TWRP.

Xiaomi Redmi 1S + Mi Band
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

aaa, da, da, ali kako da instaliram MI recovery?? Prije mi je sama instalacija MIUI-ja instalirala i MI recovery, sad se to nije dogodilo??

 

EDIT: Evo snasao sam se i sad je MI recovery instaliran, ali i dalje update ne prolazi, đođe mi na 98% i onda prekine, bude crveni X i na kineskom pise greska

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2015 11:23 (Pezer).
12 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Onda si nešto poremetio, skini najnoviji rom i flashaj ga preko updater app.

Xiaomi Redmi 1S + Mi Band
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

I sad sam napravio totalno sranje, koji mi je kurac uopce trebao update, skinuo normalno cijeli ROM sa stranice, pokrenuo instalaciju, dogodilo se isto 98% i onda greska, samo sto sam sjebao mobitel, sad bi ga trebao flashati preko fastboota, a ne prolazi, probao preko Mi Flash aplikacije, probao preko MI PC Suitea i ni na jednom ne prolazi, dajte zna li netko treci nacin????

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Što se dešava kada flashas preko fastboota (MiFlash) ?

Xiaomi Redmi 1S + Mi Band
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Ne krene mi nikako javlja Unspecified error cim kliknem na flash, preko Mi Suitea krene skidat i onda "izgubi" brzinu nece da skida dalje, jebote, daj ako znas bilo sta, reci, samo da mi proradi, necu vise uopce oko ovih ROMova nista raditi

12 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
Pezer kaže...

Ne krene mi nikako javlja Unspecified error cim kliknem na flash, preko Mi Suitea krene skidat i onda "izgubi" brzinu nece da skida dalje, jebote, daj ako znas bilo sta, reci, samo da mi proradi, necu vise uopce oko ovih ROMova nista raditi

 Kada raspakiravaš fastboot rom (.tgz datoteka) pripazi da nemaš niti jedan razmak u imenu.

 

 

 

 

Xiaomi Redmi 1S + Mi Band
14 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

http://i.imgur.com/58u1WFp.jpg

 

Evo sad sam opet raspakirao i ja folder ovako nazvao bez razmaka i opet ista greska, eto i slika

12 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

"In my Mi3 i also face the same probe. Thn i followed these steps. Put the rom file in C:/ and uses the flash_all.bat option in Advanced > fastboot script option and the problem is solved."

 

Probaj desno od Browse... na onu strelicu pa na advanced i ručno daj filepath do fastboot skripte.

 

Sad možda ti problem i stvara što pokušavaš samo kao upgrade, ja bi radije išao na flash_all.

 

 

 

 

Xiaomi Redmi 1S + Mi Band
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Ma kakvi nece nikako, sve isto, ooo, pa jebem ti, sad bi ga ja razbio, aaaa

12 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Ajde probaj u recovery i izbrisat sve što se da. Nakon toga pogledaj može li bootati.

Xiaomi Redmi 1S + Mi Band
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Evo proslo mi sad preko MI PC Suitea, nakon 15. pokusaja, hvala ti Cromaki puno na zivcima i sto si se trudio pomoci ;)

12 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Nema problema, drago mi je da si uspio oživiti mob 

Xiaomi Redmi 1S + Mi Band
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

A zasto jednostavno na ubacis rom na karticu i udes u recovery i tamo update napravis ... Ja tako svaki flasham, do sada bez ikakvog problema

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

pa i ja sam dosad tako flashao, nije mi ovo prvi put bilo, isprobao sam 6-7 Custom ROM- ova i 2-3 puta se vracao na MIUI, ali eto nesto se poklalo bilo kad sam htio napraviti update MIUI-ja i jedino oziviti mob sam mogao preko fastboota..

14 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
Je li neko isprobao miui v7 stable? Jesu li perfomanse stvarno 30% bolje od onih na v6 i je li baterija 10% dulje traje?
Nitko ne umire kao djevac, jer život svakoga izj*be.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Evo instalirao se MIUI7,  nema neke prevelike razlike od MIUI6, ima tih nekih noviteta, meni nebitnih..

 

Sto se tice baterije, ne lazu, istina je da traje duze nego kod MIUI6, bar meni je, ali je svejedno prekratka, pricam o trajanju baterije bez nekog drugog kernela i sl..

 

Kod 6 sam si instalirao xcelerate kernel i to je bilo impresivno uz moje koristenje, mobitel je gurao po dan i pol i po 4 i pol sata SOTa, sto kod MIUI7 ipak ne ide, pa sam i ovdje instalirao taj kernel i evo cekam prvi dan koristenja da vidim kako ce proci, iako nisam previse zadovoljan, 2 i pol sata nakon sto je skinut sa punjaca, vec je pao na 80% uz SOT 1h, e sad vidjet cemo do kraja dana, ja to gledam dok mi ne padne na 20% baterija, koliko ce izdrzati..

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2015 14:04 (Pezer).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
Evo, iako sam mislio da nece na dobro, nakon dana i nesto sitno, zadovoljan sam, dakle uz moje koristenje moba, whatsapp,face,rezultati i browser..
Wifi većinom, nesto malo i mobilni podaci, SOT 4 i pol sata..
Iako sto se tice odnosu na MIUI6 ja ne vidim nesto duži vijek baterije, tu je to negdje
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Ne znam je li ovo normalno ili stvarno imam srece, znaci imam mobitel od 5. mjeseca prosle godine i drzao sam MIUI sve dok nije izasla stabilnija verzija CM-a. Sve je bilo okej mobitel je stvarno bio fluidan, imao bih oko 4 i po - 5 sati, nekad i vise SoT-a uz koristenje Facebooka, Instagrama, Messengera, Whatsappa i sl. 
Zadnjih mjeseci sam bio mijenjao dosta romova ali uvijek sam koristio xCelerate kernel i prije mozda mjesec dana sam si vratio CM11 jer mi je on davao najbolje perfomanse uz najbolju bateriju, no u zadnjih tjedan, dva sam primjetio da mobitel kao da "laga" kada surfam po internetu, kada pisem po tipkovnici slova kasne, sporo otvara aplikacije i kada su upaljeni mobilni podatci bez obzira koristim li mobitel ili je on u sleepu baterija se trosi nenormalno, dok to nije slucaj na Wifi-u. Zna li netko o cemu se ovdje radi? 

Nitko ne umire kao djevac, jer život svakoga izj*be.
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice