Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

poruka: 1.242
|
čitano: 245.583
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
Koliki je normalan napon baterije?
Nitko ne umire kao djevac, jer život svakoga izj*be.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
Kad si zadnji puta napravio full flash, da ga vratis na 0 kao da je sad izasao iz tvornice, bilo preko MiFlasha ako je 1S ili preko MTK flasha ako je obican Redmi? Mislim da bi to mogao biti problem nakon toliko flashanja
Ako sam ti pomogao, plati pivo ili stisni hvala. ;)
14 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Svaki put kada bi flashao novi rom napon bi pomocu battery calibrationa vratio na 0

Nitko ne umire kao djevac, jer život svakoga izj*be.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Pozdrav, mobitel imam već godinu dana, trenutno imam instaliran CM 11-20150115 - Unofficial-armani.

 

Na CM sam prešao zbog pregrijavanja baterije na MIUI-u. Međutim, u zadnjih mjesec dana počeo mi se javljati problem da mi u sred razgovora nestane signala/razgovor se prekine, zatim se mobite restarsta sam od sebe (s vremena na vrijeme).

 

Ako mi tko može postati link s dobrom i stabilnom verzijom CM bio bi zahvalan.

 

Također, kako da spremim poruke, slike, kontakte...imam root checker aplikaciju koja mi kaže da je mob rootan, dok Titanium backup kaže da nije

 

Pozdrav

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Probaj zadnji CM 12.1 build.

Bio sam kratko na njemu ali mi se općenito ne sviđa stock android tako da sam se vratio nazad na MIUI.

Xiaomi Redmi 1S + Mi Band - MIUI Device Team
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

S obzirom kakvo je sad stanje i ja bi se vratio na MIUI :)

 

Ako ti nije problem da mi postaviš linkove gdje da skinem stabilnu verziju koju sada koristiš i nekakv link gdhje je objašnjeno na koji način da obavim instalaciju... 

 

 

 

12 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Glavno da mi mi više ne puca signal prilikom razgovora...bez obzira na pregrijavanje baterije na MIUI-u

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Ako se želiš vratiti na MIUI, preporučio bih ti recimo zadnji MIUI 7 Stable build, a nakon instalacije obavezno Xcelerate kernel jer s njim dobiješ još barem 50% dulju bateriju.

Pretpostavljam da imaš TWRP Recovery instaliran tako da skineš samo .zip datoteku i instaliraš reko recovery. Naravno prije toga napraviti factory reset i full wipe da ne ostane nikakav data od trenutnog ROM-a.

 

U slučaju da želiš CM12.1 ili Mokee ROM, procedura je ista. Skinuti .zip, pobrisati sav data, prebaciti an mob i instalirati preko TWRP recoverya.

- sve custom romove možeš pogledati i ovdje:

http://en.miui.com/type-58-518.html

Xiaomi Redmi 1S + Mi Band - MIUI Device Team
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Znam da ću ispasti ili malo glup ili lijen :) ali...

 

1) Što se tiče TWRp-a, provjerio sam u internal storag-e, imam folder TWRP, a unutra se nalazi file naziva .twrps - da li to znači da imam instaliran TWRP recovery?

2) Kako napraviti facory reset i full wipe ?

3) Da li na ovoj stranici http://en.miui.com/thread-176388-1-1.html skinem MIUI 7 Stable build ? Na toj stranici gdje je 1s verzija stoji :

 

Redmi 1S (3G) - V7.0.5.0.KHCMICI
Fastboot ROM (856MB)
http://bigota.d.miui.com/V7.0.5.0.KHCMICI/armani_global_images_V7.0.5.0.KHCMICI_20151016.0000.3_4.4_global_734b75fed8.tgz
Recovery ROM (682MB)
http://bigota.d.miui.com/V7.0.5.0.KHCMICI/miui_HM1SWCGlobal_V7.0.5.0.KHCMICI_e3d1ce758f_4.4.zip

 

Što od toga skinuti i instalirati?

 

4) Kad skinem taj Stable build, kako ga instaliram?

5) Xcelerate kernel, da li je to neka aplikacija? Kad da to instaliram? :)

 

Znam da je puno pitanja, ali kada sam instalirao CM imao sam velikih problema i svašta sam radio, ne znam kako sam isto uspio....

 

Ako ti je problem napisati sve ovo, nema problema, ako ima neke online upute, isto bi bilo super :)

12 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
marin_bar kaže...

Znam da ću ispasti ili malo glup ili lijen :) ali...

 

1) Što se tiče TWRp-a, provjerio sam u internal storag-e, imam folder TWRP, a unutra se nalazi file naziva .twrps - da li to znači da imam instaliran TWRP recovery?

2) Kako napraviti facory reset i full wipe ?

3) Da li na ovoj stranici http://en.miui.com/thread-176388-1-1.html skinem MIUI 7 Stable build ? Na toj stranici gdje je 1s verzija stoji :

 

Redmi 1S (3G) - V7.0.5.0.KHCMICI
Fastboot ROM (856MB)
http://bigota.d.miui.com/V7.0.5.0.KHCMICI/armani_global_images_V7.0.5.0.KHCMICI_20151016.0000.3_4.4_global_734b75fed8.tgz
Recovery ROM (682MB)
http://bigota.d.miui.com/V7.0.5.0.KHCMICI/miui_HM1SWCGlobal_V7.0.5.0.KHCMICI_e3d1ce758f_4.4.zip

 

Što od toga skinuti i instalirati?

 

4) Kad skinem taj Stable build, kako ga instaliram?

5) Xcelerate kernel, da li je to neka aplikacija? Kad da to instaliram? :)

 

Znam da je puno pitanja, ali kada sam instalirao CM imao sam velikih problema i svašta sam radio, ne znam kako sam isto uspio....

 

Ako ti je problem napisati sve ovo, nema problema, ako ima neke online upute, isto bi bilo super :)

1. Da vidiš imaš li instaliran TWRP Recovery, zagasi mobitel i upali ga tako da držiš Power button i Volume + tupku zajedno nekoliko sekundi dok ne uđe u Recovery.

2. Factory reset i wipe data imaš kao opciju u TWRP-u, vidjet češ veliki gumb WIPE i onda imaš tamo advanced opcije. Označiš sve osim USB OTG i External SD (micro sd kartica).

3. Da, sa te stranice skini ovaj Recovery ROM (.zip)

4, Kada skineš taj MIUI 7 Stable Recovery ROM, odi u Recovery i pobriši sav data. Zatim spoji mob na komp sa usb kabelom i u TWRP Recovery odi na Mount gumb da mountaš internal i external storage. Zatim na kompu otvoriš My Computer i tamo bi trebao imati Internal storage i SD karticu od mobitela prikazano. Otvori SD Karticu ili Internal storage i tamo kopiraj skinuti rom. Zatim  odeš unmount i stisneš na Install gumb, odabereš taj .zip i pričekaš par minuta.

5. Nakon što instaliraš rom, restartaš device i prođeš onaj setup wizard, spojiš se na internet, povežeš google account itd.

 

6. Vratiš se nazad u TWRP recovery, opet mountaš storage, prebaciš Xcelerate kernel i instaliraš ga kao što si i rom i onda je to to, samo reboot napraviš.

 

Xcelerate kernel download:
https://www.androidfilehost.com/?fid=24269982087001941

 

Imaš i tu neki video tutorial, mada je za MIUI 6, instalacija je ista:

 

Xiaomi Redmi 1S + Mi Band - MIUI Device Team
12 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Puno hvala, skidam, instaliram pa javim :)

12 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Instalirano, puno hvala :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
marin_bar kaže...

Instalirano, puno hvala :)

 Super, drago mi je da si uspio :)

 

Xiaomi Redmi 1S + Mi Band - MIUI Device Team
12 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Kada uđem pod settings, accounts i probam se spojiti s svojim google account stoji mi poruka : "Couldn't sig in, there was a problem with communicating with Google servers....

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Očito ima nekakvih privremenih problema.

Inače ne koristim Gapps tako da ne mogu isprobati

Xiaomi Redmi 1S + Mi Band - MIUI Device Team
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Koristi li tko xposed i greenify na redmi 1s?

Nitko ne umire kao djevac, jer život svakoga izj*be.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Ja koristim greenfiy i uz njegovo koristenje te instaliran xcelerate kernel bude mi po 4 i pol sata SOT-a a bez toga preko 3 tesko..

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
Pezer kaže...

Ja koristim greenfiy i uz njegovo koristenje te instaliran xcelerate kernel bude mi po 4 i pol sata SOT-a a bez toga preko 3 tesko..

 

Ja samo sa xcelerate kernelom dobivam preko 4-5 sati uvijek, svaki dan, kaj got da radio na njemu.

14 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

E onda ne znam, ja iskreno nisam ni probavao bez greenify, samo xcelerate koristit, iako mi greenify dobro dođe svejedno kad se popali pun k procesa u pozadini da ih on pogasi, nego da mi steka mob..

 

Meni eto uz to dvoje je također to nekih 4-5 sati, iako nisam prezahtjevan korisnik, ja koristim whatsapp, face stalno, imam jos aplikacije tipa, rezultati, NBA, Instagram, ali to ja mozda upalim u prosjeku dva puta dnevno :D Rezultate malo češće vikendom i to je to

13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

moje koristenje je whatsapp, malo browsanje, imgur i citanje mange. Znaci cijelo vrijeme u aplikacijama, svjetlina na pola uvijek, nekada i vise. Stvarno sam jako jako zadovoljan baterijom. SOT pojede i one sa 3000 mAh baterijom ponekad. Xcelerate kernel je pila :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

ja na 3g imam oko 2 sata najvise a na wifiu oko 3h 30 min

Nitko ne umire kao djevac, jer život svakoga izj*be.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

flashaj si prvo xcelerate kernel, on je zakon, a onda uz to mozes i greenify instalirat ;)

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2015 23:24 (Pezer).
14 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

xcelerated koristim otkad je izasla prva verzija, trenutno imam cm 12.1 od fefifofum-a zadnju verziju i sad sam stavio greenify, od aplikacija redovno koristim whatsapp, fb messenger, instagram i music player

Nitko ne umire kao djevac, jer život svakoga izj*be.
14 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

pa to je zapravo isto koristenje kao i ja, ne znam kako ti tako malo SOTa daje..

 

Doduse meni je dopisivanje i sve preslo na whatsapp, ali imam mesenger, na face ulazim redovno kad mi je dosadno, vise nesvjesno i upalim ga bas pun k puta, nikad ispod 4 i pol sata mi SOT nije..

14 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review
To mi i nije jasno, ja sam redovno na whatsappu, messenger manje, na Facebook ulazim preko web-a i tu i tamo provjerim instagram... Koje postavke od kernela imas podesene?
Nitko ne umire kao djevac, jer život svakoga izj*be.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Sve defaultno, dakle samo sam ga flashao i to je to, nista podesavao nisam..

 

Mozda da probas kalibrirati bateriju ako nisi dosad??

14 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Aj sad ljudi opet pomoc, jedno vrijeme mi sve prolazi na ovom mobu i onda odjednom ispadam glup -.-'

 

Bio mi je mob rootan, sve normalno i to na MIUI7 i dođe mi update za MIUI, ja uprem OK, instalira se i sad mob opet treba rootati, ali imam problem, klasicna metoda da twrp instaliram sa play storea ne prolazi jer trazi root access, a preko MI Recoverya mi ne prihvaca "update.zip", kako da instaliram SuperSU i sl, koji je zapravo najlaksi nacin za to, iako mi je cudno, koliko se sjecam, svaki put prije kad bi instalirao ili Custom ROM ili cak MIUI ono bi odmah pitalo dal hocu da se instalira SuperSu, prihvatim i sve dobro

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Pitanje za vlasnike 1S, ako bi netko mogao pogledati da li stock MIUI ROM ili onaj s xiaomi.eu V6 ili V7 koristi ZRAM?

Jednostavno se pogleda s diskinfo: 

https://play.google.com/store/apps/details?id=me.kuder.diskinfo

 

Pri dnu stranice ispod RAM, mora biti SWAP i tu kad se klikne mora doći slično kao na slici, slika je s mojeg redmi 1 (MTK) s moddanim vrijednostima pa možda ne bude isto.

 

Može se pogledati i iz terminal emulatora ili adb shella, komanda:

cat /proc/swaps

 

Evo primjer kod mene:

 

shell@HM2013023:/ $ cat /proc/swaps
Filename Type Size Used Priority
/dev/block/zram0 partition 65532 49680 0
/dev/block/zram1 partition 65532 65328 1
/dev/block/zram2 partition 65532 65440 2
/dev/block/zram3 partition 65532 65488 3

 

Zanima me kako su na 1S sredili memory management, na MTK-u od verzije stable 17 (MIUI V5, android 4.2) koriste ZRAM - 512 MB odvoje, definiraju 4 particije kao na slici i podese agresivniji swapping tako da tu kernel odswapa (i komprimira) sve što ne treba, na taj način su rastegnuli tih jadnih 1 GB RAM-a na malo više :)

Inače samo MIUI V7 + Xiaomi servisi pojede cca 800 MB :)

Custom romovi ovo možda ne koriste, pogotovo ako nije MIUI jer AOSP i derivati ne troše toliko RAM-a.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.3.2016 8:19 (cshadow).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Necu ti biti od neke pomoci sto se tice 1S, ali sam probao "cat /proce/swaps/ na Redmi 1, StayOS i rezultat je nista, ne koristi se.

Inace kako ti se cini MIUI v7 na Redmi 1, jel ga preporučujes? Ja trenutno koristim StayOS i nije los, ima bugova, ali je i takav brzi od ostalih koje sam probao i nemam sa cim boljjim d aga zamenim.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Hongmi (Red Rice) WCDMA 3G - review

Jel ima možda neko iz Čakovca Redmi 1/Redmi 1S/Redmi 2? Trebao bi samo bateriju isprobati u svojem jer brijem da je moja riknula pa da ne narucujem bezveze novu ako nije u tom problem.

samo nešto struže..
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice