Xiaomi Redmi 5

poruka: 189
|
čitano: 71.695
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 5
Ni slučajno !!! jer nemaš otključan bootloader
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 5
Gogo222 kaže...
Ni slučajno !!! jer nemaš otključan bootloader

 što to znaći? 

8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 5
Googlaj :)
 
1 1 hvala 0
8 godina
offline
Xiaomi Redmi 5

jeste sigurni da se ne može instalirati službena nova verzija Global za Redmi 5 plus na Redmi 5 plus naručen sa honorbuya ?

 

tj ovo: Author: MIUI Official TeamVersion: V9.2.6.0.NEGMIEK (MIUI9) Size: 1.5G

 

na ovo: 9.2.0.2 negmiei

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Redmi 5

Koliko sam pratio priču,problem je bio nekakav kuhani seller rom koji bi zbrikao uređaj nakon istalacije update-a preko OTA

Ovo je službeni rom tako da pretpostavljam da ne bi smjelo bit problema

I za instalaciju službenih romova( Stable i Beta) nebitno je imao otključan ili zaključan bootloader

Al mislim da je svakako bolje pričekati koji dan,pratiti forume i vidjeti dal sve radi kako treba

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 5
Baš taj 9.2.0.2 negmiei i je bio problematičan
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 5
Jel netko probao ?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 5
Z004 kaže...
Jel netko probao ?

 Ni u ludilu , i dalje ko nema otključan botloader dobije ciglu.

Meni sutra ističe 360 sati pa stavljan  twrp i eu room.

12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi 5

Slažem se s članom brmbo, trenutno je najbolje otključati bootloader i staviti xiaomi.eu rom (vidi mojeg dolje :).

 

Ja stavio, i sve super radi, osobito GPS radi stabilno (dok na china romu stalno se gubio).

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.2.2018 20:17 (skolarek).
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 5
Ali ja ne mogu otključati bootloader zbog 86006 error
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 5
Turbo VPN, China..
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 5

Evo najzad prošlo otključavanje botloadera i stavljen TWRP i eu room.

Mob radi super , dosta brže nego prije a i nema više straha od cigle.

Nakon fleshanja eu rooma sve app i podaci ostali.

 

14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi 5

Stigao mi je Redmi 5 Plus s China Stable 9.0.4.0(NEGCNEI). Da li ja mogu bez straha skinuti update na 9.2.3.0 ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 5
Odakle si naručio, može link?
Jel ima puno kineskoga bloatwarea?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 5
Odakle si naručio, može link?
Jel ima puno kineskoga bloatwarea?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Redmi 5

Da li mi netko od vas može postepeno objasniti kako da otključam bootloader na svom mobitelu?? Hvala!

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi 5
TomyNX kaže...

Stigao mi je Redmi 5 Plus s China Stable 9.0.4.0(NEGCNEI). Da li ja mogu bez straha skinuti update na 9.2.3.0 ?

 Nemoj nista radit, prvo bootloader unlockaj pa onda stavi nesto..

10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 5
Miki_16 kaže...

Da li mi netko od vas može postepeno objasniti kako da otključam bootloader na svom mobitelu?? Hvala!

 Izvolis, samo slijedi korake. Kada ti odobre obicno se ceka 3-20 dana, neko manje, neko vise, ovisi. 

 

Otkljucavanje bootloadera

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi 5

Naručio s Aliexpress-a trgovina Goldway. Kao dostavu izabrao DHL i doslo bez problema. Ima bloatware oko 20 app, ali većina se može deinstalirati.

16 godina
offline
Xiaomi Redmi 5

Jel bolje odmah uzet china verziju koja je i najjeftinija pa koliko sam shvatio otkljucat bootloader i flashnut global koji je vani ili odmah uzet global??

 

Pa mislim koji je smisao platiti cirka 200 kuna više ako možeš sam flesnut??

 

Mada se jako dvoumim uzet ili ne, pošto bi ipak trebao uzaci redmi note 5.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 5
amd freak kaže...

Jel bolje odmah uzet china verziju koja je i najjeftinija pa koliko sam shvatio otkljucat bootloader i flashnut global koji je vani ili odmah uzet global??

 

Pa mislim koji je smisao platiti cirka 200 kuna više ako možeš sam flesnut??

 

Mada se jako dvoumim uzet ili ne, pošto bi ipak trebao uzaci redmi note 5.

 

 Trebala bi biti razlika podrska frekvencije za 4g mrezu B20 i punjac je eu, izmedu china i global/internacional verzije.  Bar je tako bilo sa modelom cetvorke, vjerujem da je i s peticom ista stvar, neka ti neko potvrdi jos. 

A u vezi roma, da, lako stavis koji hoces. 

15 godina
online
Xiaomi Redmi 5

naručio bih 5 plus s honor buy-a kao poklon za nekog starijeg kome se neda zajebavat s drkanjima oko bootloadera, a neda se ni meni. jel taj ota global update sad rješena stvar ili se još uvijek može brickat device?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 5
To pitanje postavi Hoborbuy- u
 
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Xiaomi Redmi 5
Gogo222 kaže...
To pitanje postavi Hoborbuy- u

 hvala na pomoci, pretpostavljam da si i u zivotu inace tak koristan... da se likovi ko ovaj ne zbune, prvo pitam ovdje jer sam mislio da je možda netko preko njih uzeo, ako ima takvih unaprijed hvala na infu.

9 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 5
Kakav si odg očekivao? Ja sam naručio s honorbuya i sve je bilo ok. Dobio sam china rom. Jer mobitel nabavljaju u kini. Sad kad je izasao global rom mozda ga stave i u kini. Problem je u tom što ti treba utključan mob da prijedes s china na global. A to traje 360h. Neće oni u trgovini čekati da ti otključaju. Ako xiaomi stavi sam global onda će i oni nuditi global. Na honorbuyu trenutno nude China stable koji sam i ja dobio. Ima samo eng i kineski. Rom nije loš.
Btw, stavio sam i global stable (uspjesno ga updatao) i eu rom (koji sad koristim) bez problema
8 godina
neaktivan
offline
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 5
Blade18 kaže...

naručio bih 5 plus s honor buy-a kao poklon za nekog starijeg kome se neda zajebavat s drkanjima oko bootloadera, a neda se ni meni. jel taj ota global update sad rješena stvar ili se još uvijek može brickat device?

 

 Ja ga pratim vec neko vrijeme i moja zapažanja su sljedeća:

 

Postoje 3 modela. Prvi je kineski model sa kineskim i engleskim jezikom. Drugi je "global" kojeg preprodavači fleshaju svoji softwerom odnosno modificiraju kineski softver kojim imaš dodatne jezike. Treći je pravi globalni.

 

Prva dva su uvijek u crveo0j kutiji, koja ako je tvornički zapakirana dobio si kinesku čistu verziju, a ako nema celofana onda si dobio modificiranu verziju.

 

Pravi global ima naračastu kutiju koja je također u foliji a ispod koje je naljepnica global.

 

Problem je što je trenutno praznik u Kini i prave global verzije još u teoriji nema na eu skladištima. Barem ne u svim bojama, mislim da sam samo vidio varijante u zlatnoj sa cijenom od 250 dolara plus 30 za shipping što je ogromno.

 

Uglavnom treba pričekat tamo 1.3 u kad honorbuy dobije na stanju tipa crne global onda uzet. 

 

 

15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 5

 Dali je to sa google camerom doljnje slike, po dnevnim slikama se primjeti sitna razlika, al nočne su nebo i zemlja 

S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi 5
amd freak kaže...
Blade18 kaže...

naručio bih 5 plus s honor buy-a kao poklon za nekog starijeg kome se neda zajebavat s drkanjima oko bootloadera, a neda se ni meni. jel taj ota global update sad rješena stvar ili se još uvijek može brickat device?

 

 Ja ga pratim vec neko vrijeme i moja zapažanja su sljedeća:

 

Postoje 3 modela. Prvi je kineski model sa kineskim i engleskim jezikom. Drugi je "global" kojeg preprodavači fleshaju svoji softwerom odnosno modificiraju kineski softver kojim imaš dodatne jezike. Treći je pravi globalni.

 

Prva dva su uvijek u crveo0j kutiji, koja ako je tvornički zapakirana dobio si kinesku čistu verziju, a ako nema celofana onda si dobio modificiranu verziju.

 

Pravi global ima naračastu kutiju koja je također u foliji a ispod koje je naljepnica global.

 

Problem je što je trenutno praznik u Kini i prave global verzije još u teoriji nema na eu skladištima. Barem ne u svim bojama, mislim da sam samo vidio varijante u zlatnoj sa cijenom od 250 dolara plus 30 za shipping što je ogromno.

 

Uglavnom treba pričekat tamo 1.3 u kad honorbuy dobije na stanju tipa crne global onda uzet. 

 

 

 E i da, prava global verzija ti ima kutiju na engleskom kao i manual. ;)

 

Inače imaš ako te zanim 3 32 verzija ovo na stanju u eu:

 

https://www.honorbuy.com/1315-xiaomi-redmi-5-plus-32gb-official-global-version-smartphone-black.html#/option-global_version_332gb_black

 

Izađe te s poštarinom nekih 1300kn.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi 5
ivan262 kaže...

 Dali je to sa google camerom doljnje slike, po dnevnim slikama se primjeti sitna razlika, al nočne su nebo i zemlja 

 Pa pise ti tamo, ali da nnocne su nebo i zemlja..

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice