Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

poruka: 2.376
|
čitano: 572.585
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Kso što rekoh, kod mi9t ne radi se o super amoledu by samsung. On je rezerviran za top uređaje kao što su mi9t pro i mi9. Kao što i priliči. To opet ne znači da mi9t nije odličan uređaj u svom cjenovnom rangu. Problem je što su mnogi kod nas emotivno vezani za svoj mobitel i svoj izbor.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.10.2019 18:54 (gnomisa).
 
0 5 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Pitanje za vas koji imate 64gb verziju, jel u globalu dovoljno za neko prosječno korištenje? Ne fotografiram niti snimam videa nešto puno... osnovne aplikacije i to je to...koliko samo system zauzima? Mutavi tcom nema u ponudi 128gb verziju a u tele2 je pak neraspoloživ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.10.2019 20:19 (Klipson).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Ja sam dosao s s10 od 128 gb na ovaj 9t od 64 imao sam slika i videa i 10 igrica itd...dosao na manje od 40gb..tak da mislim da ti bu dosta

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.10.2019 20:37 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Klipson kaže...
Pitanje za vas koji imate 64gb verziju, jel u globalu dovoljno za neko prosječno korištenje? Ne fotografiram niti snimam videa nešto puno... osnovne aplikacije i to je to...koliko samo system zauzima? Mutavi tcom nema u ponudi 128gb verziju a u tele2 je pak neraspoloživ...

 System zauzima oko 9GB, a predinstalirane aplikacije negdje oko 4GB. Minuta videa (1080p - 30fps) zauzima oko 150MB.

Ako koristiš mobitel ovako kako si rekao, mislim da ti neće trebati više od 64GB, pogotovo ako s vremena na vrijeme presnimiš ono što si snimio/slikao. Meni je nešto poput ovog rezervna opcija, ali ne vidim da će mi biti potrebno. :)

6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Da li mi 9t display ima dc dimming opciju kao mi 9 ili mi 9t pro?Hvala!
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
@gnomisa, mi 9 lite nije top ponuda, al ima samsungov ekran i to sa hw dc dimming-om + coating. Meni jači procesor od mi 9t nije bitan, al jest taj ružni notch koji bode oči. Zato ipak gledam 9t, al ispada da baš u taj stavljaju loše ekrane od visionoxa da uštede. Prvo sam mislio da to ide u Kinu, al izgleda ide baš u EU. Naime Jeftine mobitele u Kini kompenziraju oglasima u miui, a u EU lošim HW. Samo prva serija ide sa dobrim HWom da recenzije odrade svoje. Eto još se po kući povlači Mi A1 sa tolikom retencijom da je kao i burn in. I eto usput kolega mi je rekao da je dobio burn in mi 9t i vratio mob sve u prva dva tjedna? Stavio je izgleda neku Temu zbog koje se nije pomicao sat za koji pixel. I ostao okvir sata. Htjeli su mu odbiti garanciju jer Teme nisu podrzane u našoj regiji!, al ga je uspio vratiti jer je naručio internetom.
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Ala koje teorije zavjere.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Sad će opet počet sa mi9
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Mojojo kaže...
Sad će opet počet sa mi9

Mi9t. Imaš typo.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.10.2019 12:40 (gnomisa).
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Mackey kaže...
Klipson kaže...
Pitanje za vas koji imate 64gb verziju, jel u globalu dovoljno za neko prosječno korištenje? Ne fotografiram niti snimam videa nešto puno... osnovne aplikacije i to je to...koliko samo system zauzima? Mutavi tcom nema u ponudi 128gb verziju a u tele2 je pak neraspoloživ...

 System zauzima oko 9GB, a predinstalirane aplikacije negdje oko 4GB. Minuta videa (1080p - 30fps) zauzima oko 150MB.

Ako koristiš mobitel ovako kako si rekao, mislim da ti neće trebati više od 64GB, pogotovo ako s vremena na vrijeme presnimiš ono što si snimio/slikao. Meni je nešto poput ovog rezervna opcija, ali ne vidim da će mi biti potrebno. :)

 

 

Imam i ja to, vrlo zgodno za nuzdu...ako mislimo na isto.

Imam viska tih kartica pa ako sam negdje na putu u par poteza prebacim slike i videa na SD karticu i oslobodim prostor na mobu.

Ustekam taj USB u mob, u njega ubodem SD card i prebacim sto zelim.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.10.2019 13:32 (ocean77).
11 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Pa kaj nije jednostavnije uploadat na google disk i izbrisat sa moba?

Ja sam uzeo 128gig verziju čisto jer je bila na akciji,mislim da je bilo 100kn razlike,za average usera 64gige su sasvim dovoljne.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
evang kaže...

Pa kaj nije jednostavnije uploadat na google disk i izbrisat sa moba?

Ja sam uzeo 128gig verziju čisto jer je bila na akciji,mislim da je bilo 100kn razlike,za average usera 64gige su sasvim dovoljne.

 Nego kaj neg je dovoljno. OS zauzima nekih 9 gigi i imaš cca 50 GIGI free što je sasvim dovoljno. Osim ak ti mob ne služi za iživljavanje sa 4k snimcima i za skidanje milijon filmova prek torrenta. A i kaj veliš postoji cloud a za sitne pare ima i dosta prostora.

10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
evang kaže...

Pa kaj nije jednostavnije uploadat na google disk i izbrisat sa moba?

Ja sam uzeo 128gig verziju čisto jer je bila na akciji,mislim da je bilo 100kn razlike,za average usera 64gige su sasvim dovoljne.

 

Naravno da sve ide na Google Photos, ali isto tako zadrzavam sve slike i videa u punoj kvaliteti na HDD.

11 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Pa kaj nije opet jednostavnije prebacit to na komp,ak već ne želiš sink sa cloudom iz bilo kakvog razloga?

 
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Ekipa sto uzeti Mi9T Pro ili Mi9? Ne mogu se odlučiti...

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
gnomisa kaže...
Mojojo kaže...
Sad će opet počet sa mi9

Mi9t. Imaš typo.

 Poi se ličit.

6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Odlučila sam se za Mi 9t preko HG spota. Mislim da za mene će to biti dovoljno dobra kamera i baterija.

Nego. Ja sam manje više idiot za tehniku. Ono samo što me još zanima, laički da mi odgovorite jest, da li na Mi 9t ima opcija da meni je tamo kad kliknem meni, a ne da mi je sve na početnom zaslonu. Jer decko mi ima stari Redmi note 4 i mene to uzasno zivcira sto nema odvojeno meni, ako ste me shvatili sto hocu reci. Ne kuzim je li to taj neki miui ili kako već, jbg :D 

tnx ;)

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
inazuma kaže...

Odlučila sam se za Mi 9t preko HG spota. Mislim da za mene će to biti dovoljno dobra kamera i baterija.

Nego. Ja sam manje više idiot za tehniku. Ono samo što me još zanima, laički da mi odgovorite jest, da li na Mi 9t ima opcija da meni je tamo kad kliknem meni, a ne da mi je sve na početnom zaslonu. Jer decko mi ima stari Redmi note 4 i mene to uzasno zivcira sto nema odvojeno meni, ako ste me shvatili sto hocu reci. Ne kuzim je li to taj neki miui ili kako već, jbg :D 

tnx ;)

 Ne kužim o kojem meniju pričaš. Ne mora ti biti sve na zalosnu, možeš koristiti neki launcher (poco ili koji već) sa play storea i napraviti si da imaš "ladicu" i kak hoćeš da ti bude složeno.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Znači, kao na honoru recimo i svim starim mobitelima.

Da na početnom zaslonu kliknem tipa button ovaj za točkicama i onda imam sve aplikacije i ostalo. 

A ne da mi je to sve na početnom zaslonu, pa makar i potrpano u mape. Ne znam kako da bolje objasnim :D

Dummy :D

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
inazuma kaže...

Znači, kao na honoru recimo i svim starim mobitelima.

Da na početnom zaslonu kliknem tipa button ovaj za točkicama i onda imam sve aplikacije i ostalo. 

A ne da mi je to sve na početnom zaslonu, pa makar i potrpano u mape. Ne znam kako da bolje objasnim :D

Dummy :D

Da....s bilo kojim launcherom (mi launcher, poco launcher itd) ćeš imati tu ikonu/opciju na sredini "ladice" dole na dnu ekrana...sve se da podesiti...

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2019 10:39 (gnomisa).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
gnomisa kaže...
inazuma kaže...

Znači, kao na honoru recimo i svim starim mobitelima.

Da na početnom zaslonu kliknem tipa button ovaj za točkicama i onda imam sve aplikacije i ostalo. 

A ne da mi je to sve na početnom zaslonu, pa makar i potrpano u mape. Ne znam kako da bolje objasnim :D

Dummy :D

Da....s bilo kojim launcherom (mi launcher, pco launcher itd) ćeš imati tu ikonu/opciju na sredini "ladice" dole na dnu ekrana...sve se da podesiti...

 

Hvala puno :D 

znam da sma malo nejasna bila al eto, nisam dugo kupovala novi mob haha.

6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Ma naravno, dok sam se ja smislila nema 128gb verzije više u HGspotu. 

Gdje još trenutno je povoljan, ako možda znate?

Uzimam za keš.

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
inazuma kaže...

Ma naravno, dok sam se ja smislila nema 128gb verzije više u HGspotu. 

Gdje još trenutno je povoljan, ako možda znate?

Uzimam za keš.

 

 ADM.hr 2600kn....ali po meni tebi ne treba 128GB....

6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
gnomisa kaže...
inazuma kaže...

Ma naravno, dok sam se ja smislila nema 128gb verzije više u HGspotu. 

Gdje još trenutno je povoljan, ako možda znate?

Uzimam za keš.

 

 ADM.hr 2600kn....ali po meni tebi ne treba 128GB....

 

Pa o tome se i ja razmisljam. ALi imam jako jako puno fotki i videa, pa sam zbog toga mislila...

Ne radim nesto na mobu sto prosjecni korisnik ne radi ali zbog kolicine aplikacija i fotografija sam mislila.

10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
inazuma kaže...
gnomisa kaže...
inazuma kaže...

Ma naravno, dok sam se ja smislila nema 128gb verzije više u HGspotu. 

Gdje još trenutno je povoljan, ako možda znate?

Uzimam za keš.

 

 ADM.hr 2600kn....ali po meni tebi ne treba 128GB....

 

Pa o tome se i ja razmisljam. ALi imam jako jako puno fotki i videa, pa sam zbog toga mislila...

Ne radim nesto na mobu sto prosjecni korisnik ne radi ali zbog kolicine aplikacija i fotografija sam mislila.

 Uzmi 128 ako financije dozvoljavaju. Bolje da ima viška nego da fali. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
thebatman kaže...
inazuma kaže...
gnomisa kaže...
inazuma kaže...

Ma naravno, dok sam se ja smislila nema 128gb verzije više u HGspotu. 

Gdje još trenutno je povoljan, ako možda znate?

Uzimam za keš.

 

 ADM.hr 2600kn....ali po meni tebi ne treba 128GB....

 

Pa o tome se i ja razmisljam. ALi imam jako jako puno fotki i videa, pa sam zbog toga mislila...

Ne radim nesto na mobu sto prosjecni korisnik ne radi ali zbog kolicine aplikacija i fotografija sam mislila.

 Uzmi 128 ako financije dozvoljavaju. Bolje da ima viška nego da fali. 

 Jedino ak joj mob služi kao storage medije koju stalno pregledava. Inače nema smisla jer to može i na cloudu. 100 GB nekih 120 kn godišnje, pa nadalje.

14 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Uspio sam maknuti onu obavijest koja kaže da se aplikacija messenger prikazuje preko drugih aplikacija. Skinuo sam app "AutoNotifications" i u njoj sam odabrao app "Sustav Android" i nju sam ugasio odnosno obavijesti od nje i evo već nekoliko dana mi se nije pojavila ta obavijest. Isto tako, odmah nakon što sam instalirao tu app i ugasio tu obavijest, deinstalirao sam ju i idalje mi se ta obavijest ne pojavljuje. Tako da evo, ako kome jos to smeta da ovaj nacin radi izgleda.

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Znaci ovak...skoro 7 sati sota..i nepunjenje moba 2 dana i 16 sati...strava batka..mix usage wifi i 3g i jos ostalo 9%..svijetlina na 50-60%...razgovori i surf te jedno sat vremena igrica..i sat i pol netflixa..to sam samo mogso sanjat na s10 s njegovom optimizacijom baterije..😁

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Drugi tjedan mi dolazi 9T Pro pa me zanima kakva je situacija sa stavljanjem custom romova i rootanjem.

Malo sam gledao XDA i vidio neke upute u 50-tak koraka. Nije valjda tak komplicirano.

 

Mob vjerojatno dolazi s Global romom (Gearbest), a išao bi na EU

 

Koji ROM koristite?

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
SosT kaže...

Drugi tjedan mi dolazi 9T Pro pa me zanima kakva je situacija sa stavljanjem custom romova i rootanjem.

Malo sam gledao XDA i vidio neke upute u 50-tak koraka. Nije valjda tak komplicirano.

 

Mob vjerojatno dolazi s Global romom (Gearbest), a išao bi na EU

 

Koji ROM koristite?

 

 Ja se ne bih zamarao sa rootanjem pa ni otključavanjem bootloadera . Skroz nepotrebno . Neke aplikacije recimo od banke se ne mogu nakon toga pokrenuti. Softver je i ovako dobar . Nije valjda da želiš osposobit 75 hz refresh ekrana. Ja prestao sa rootanjem svakog mobitela prije tri godine i ne fale mi te radnje ni malo

shit happens too often
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice