Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

poruka: 2.376
|
čitano: 575.341
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

dobro eu je na banggodu, sorry samo pitam, jel ima netko da je platio carinu a narucio je preko priority line, jer prioriti line i je dostupan za sve eu drzave koliko sam vidio, dok nasi susjeda ne, bih, srb

 

al dobro, nego ako mozda netko zna u cemu je caka

na mi global store isti mobiteli mi9t imaju razlicite cijene (stavit cu i usporedbu sa goldwayom)

 

6/64

mi 9t crni 309,99 ili 279,09  (GW 309,99)

mi 9t crveni 299,99 ili 292,57 (GW 309,99)

mi 9t plavi 289,46 ili 269.99  (GW 274,99)

 

6/128

mi 9t crni 339,99 ili 299,84  (GW 349,99)

mi 9t crveni 329,99 ili 310,21 (GW 349,99)

mi 9t plavi 318,14 ili 294,99  (GW 294,99)

 

naravno cijene su bez 27$ DHLa

 

https://www.aliexpress.com/store/group/Mi-9T-Redmi-K20-Global-version/3010045_514256763.html?spm=a2g1y.12024536.pcShopHead_6510564.1_1_3

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.9.2019 13:20 (16OR).
 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Imam upravo suprotno iskustvo od tvojeg posta.

 

Odabrano gearbest HK skladište, način slanja priority line i došao bez dodatnih troškova jučer.

 

Poslali ga iz kine u DE i odande preko DHL-a do HR pa predana pošti da mi dostavi (meni sve DHL pakete dostavlja pošta za njih jer sam van zone dostave DHL-a).

http://www.bug.hr/forum/topic/sluzbene-obavijesti-pravila/pravila-foruma/96209.aspx
13 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

2 vlado i kregol

 

vlado mozes ti objasnjavati koliko hoces i sve sto kazes je jasno kao dan i noc, ali ne vidim praksu, dali je netko platio carinu tj pdv ili ne, evo xxxman kaze da nije, ja bi volio da se javi netko i kaze da platio sam, oderali su me i amen

 

 

jel treba rec da na gearbestu pod ocjenama/recenzijama proizvoda imas hrpu komentara gdje pisu priority line no tax, free duty, k...palac

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.9.2019 13:33 (16OR).
 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Ima i barem dvojica u MI 9 temi koji su tako naručili i prošli bez davanja.

http://www.bug.hr/forum/topic/sluzbene-obavijesti-pravila/pravila-foruma/96209.aspx
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Nitko sretniji od mene da ste u pravu, ali meni to izgleda na krumpiranje.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
16OR kaže...

2 vlado i kregol

 

vlado mozes ti objasnjavati koliko hoces i sve sto kazes je jasno kao dan i noc, ali ne vidim praksu, dali je netko platio carinu tj pdv ili ne, evo xxxman kaze da nije, ja bi volio da se javi netko i kaze da platio sam, oderali su me i amen

 

 

jel treba rec da na gearbestu pod ocjenama/recenzijama proizvoda imas hrpu komentara gdje pisu priority line no tax, free duty, k...palac

a ja i puno ostalih kupaca bi voljelo da neko službeno stavi na stranicu gdje se prodaje PRIORTIY LINE NO TAX kao sto su stavili mi global i goldway i da isto to kazu u sluzbenoj korisničkoj podršci NO TAX na prirority line dostavu ali oni kazu suprotno.

 

tako da moze bit da nema poreza jer ih je puno dobilo bez poreza a moze bit i da ima a ti koji su platili tax mozda nisu ostavili u komentaru ili nisu clanovi tu na forumu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.9.2019 15:09 (vlado051).
14 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Morate razumijeti da to što kinezi zaobilaze carinu nije nimalno legalno i nitko normalan ne bi to javno priznao ili još gore stavio na stranicu, pogotovo ne netko tko ima EU skladišta.

http://www.bug.hr/forum/topic/sluzbene-obavijesti-pravila/pravila-foruma/96209.aspx
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
XXX-Man kaže...

Morate razumijeti da to što kinezi zaobilaze carinu nije nimalno legalno i nitko normalan ne bi to javno priznao ili još gore stavio na stranicu, pogotovo ne netko tko ima EU skladišta.

 Pa mi store i goldway tako rade vec par godina i reklamiraju to na naslovnoj stranici svakog proizvoda za kojeg imaju takvu no tax dostavu tako da ne vjerujem da je nesto sumnjivo iako neznam o cemu se tocno radi ali kod uvoza robe u uk plate davanja. Ups ima opciju da se unaprijed plate davanja pa mozda tako i rade. Vjerojatno nesto kao i onaj global shipping program na ebaju gdje se kod kupovine unaprijed plate davanja

14 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Prodavač na aliexpressu/ebayu/gdjegod nije isto što i trgovina!

 

Plate davanja, moš mislit... 

http://www.bug.hr/forum/topic/sluzbene-obavijesti-pravila/pravila-foruma/96209.aspx
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
XXX-Man kaže...

Prodavač na aliexpressu/ebayu/gdjegod nije isto što i trgovina!

 

Plate davanja, moš mislit... 

Na aliexpress i eBayu je registrirano i masu velikih i poznatih trgovina koje osim u fizuckim trgovinama i online trgovinama imaju i ovdje jedan dio zarade i tu je sve cisto.

 

A za uvoz robe u uk tu se njih nepita nego uk i nekoj ozbiljnoj trgovini ili dostavnoj sluzbi kao upsu nije do igre sa uk zakonima pa da placa milijunske kazne.

14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Kupio u jednom dućanu jučer kaljeno staklo za K20 (Mi9T) i naravno tamo su mi ga i namjestili. 

Danas gledam mob i na svim rubovima mi je naravno zrak. Kakavo je to loše kaljeno staklo, stvarno ne razumijem :(

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Kregol kaže...

Jucer sam bio na chatu sa gearbestom u vezi toga i receno mi je da se salje iz HK, nikakva EU skladista i kombinacije. 

 Pa dobro su ti rekli, šalje se iz HK, samo što ti nisu rekli da se ne šalje od tamo na tvoju adresu već na drugu EU adresu odakle se "prepakira" i šaljem na tvoju adresu.

A sad ti vjeruj što želiš. Imaš ovdje samo u ovoj temi nekoliko korisnika koji su to potvrdili, osobno redovito tako naručujem i nikada nikakvih problema. To se ne odnosi samo na mobitele, već i na druge proizvode.

 

Ako želiš pismenu potvrdu od strane Kineza nećeš je dobiti, prvo zato što oni prodaju tu robu na tone i dnevno dobiju vjerojatno na desetke tisuća upita poput tvog i na njih odgovaraju generički sa unaprijed pripremljenim odgovorima, a drugo zato što to što rade nije 100% prema propisima i pravilima.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
vlado051 kaže...
mzopg kaže...
vlado051 kaže...
kekec01 kaže...

Mi 9t pro, cijena preko maila za Gearbest je 345$ za 6/64 varijantu. Mislim da ima kod i na Kimovilu. 

to je za dostavu iz hongkonga, znaci na 2300kn ide 40% davanja to je 2300+900 je 3200kn sve skupa. znaci to je cijena kad ga dobijes, a po toj cijeni ga kupis i ovdje u trgovini i dobijes ga odmah.

ovo gore sa alija iz mi store i goldwaya je konacna cijena s carinom.

 To bi bilo točno kad bi se koristila klasična dostava, ali već duže postoji "Priority line" koji je slanje iz druge EU države, tako da nema dodatnih troškova, a poštarina je par dolara.

 

 

da razjasnimo onda situaciju, proizvod je stock u hk znaci dostava ide iz hk sto je potvrdiila i korisnicka sluzba.

znaci vrsta dostave (registered, priority line, expedited) ima veze s duzinom vremena dostave, a ne s tim otkud se s šalje proizvod.

kupci koji su dobili proizvod iz eu bez carine, dobili su ga zato jer im je pod stock pisalo neka zemlja eu ili neki broj skladišta iz eu npr. fst23, fst28 ili neko treće, ili su birali ship from pa neka zemlja eu, a ne zato jer su birali vrstu dostave priority line ili expedited ili registered.

 

i to je pravilo koje važi za sve trgovine na inernetu osim ako nije posebno istaknuto kao što je za taj mi global i goldway s alija koji imaju neku kombinaciju upsa do uk, a od uk dhl pa dodje bez carine i pdva ali oni su to sve objasnili na glavnoj slicii gdje prodaju proizvod i dalje u opisu proizvoda tako da nema zabune

 

znaci za mi9t/pro sa gearbesta se placa carina i pdv kod uvoza

Uspio si napisati post u kojem je apsolutno sve netočno. 

 

Da razjasnimo situaciju bilo bi dobro da prvo stvarno nešto kupiš od te trgovine preko priority line-a pa onda ideš razjašnjivati stvari. Imaš u ovoj temi dosta korisnika koji su stvarno to provjerili i nitko nije napisao da je platio dodatne troškove, ali ti ideš objašnjavati nama koji tamo redovito kupujemo kako sistem funkcionira?!

 

Svi proizvodi stižu iz HK, čak i oni koje kupuješ u HR trgovinama.

 

Priority line je poseban način dostave i nema veze s brzinom putovanja već s načinom slanja paketa, imaš na internetu na desetke objašnjenja pa malo proguglaj, čak i u ovoj temi imaš link koji sam ranije postavio gdje je sve objašnjeno. Uz to imaš i na samim proizvodima reviewe u kojima kupci potvrđuju da nisu platili "import charges".

 

Treću rečenicu nema smisla uopće komentirati, mi smo svi debili pa ne znamo da smo odabrali EU skladište, a ne HK i zato nam je stiglo bez PDV-a, hvala na objašnjenju.

 

Na Aliu puno trgovaca tako šalje, ali samo neki imaju dodatno objašnjenje i napomenu da je DHL tax free, tako da ni to nije točno što si napisao.

 

Znači ako naručite nešto sa GB-a i koristite Priority Line proizvod će stići bez carine (jer nema carine na informatičku opremu) i bez PDV-a (jer se proizvod na vašu adresu šalje iz druge EU države).

 

Naravno postoji mogućnost da mi sve ovo pišemo kako bi tebe navukli da kupiš nešto preko GB-a i platiš nepostojeću carinu i 25% PDV-a. 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
mzopg kaže...
Kregol kaže...

Jucer sam bio na chatu sa gearbestom u vezi toga i receno mi je da se salje iz HK, nikakva EU skladista i kombinacije. 

 Pa dobro su ti rekli, šalje se iz HK, samo što ti nisu rekli da se ne šalje od tamo na tvoju adresu već na drugu EU adresu odakle se "prepakira" i šaljem na tvoju adresu.

A sad ti vjeruj što želiš. Imaš ovdje samo u ovoj temi nekoliko korisnika koji su to potvrdili, osobno redovito tako naručujem i nikada nikakvih problema. To se ne odnosi samo na mobitele, već i na druge proizvode.

 

Ako želiš pismenu potvrdu od strane Kineza nećeš je dobiti, prvo zato što oni prodaju tu robu na tone i dnevno dobiju vjerojatno na desetke tisuća upita poput tvog i na njih odgovaraju generički sa unaprijed pripremljenim odgovorima, a drugo zato što to što rade nije 100% prema propisima i pravilima.

 

 

 

Ok! Ima logike to kaj pišeš.

Idem vidjet još jednom pa me pohlepa možda ponese...

Hvala na info

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.9.2019 20:30 (Kregol).
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Kregol kaže...
mzopg kaže...
Kregol kaže...

Jucer sam bio na chatu sa gearbestom u vezi toga i receno mi je da se salje iz HK, nikakva EU skladista i kombinacije. 

 Pa dobro su ti rekli, šalje se iz HK, samo što ti nisu rekli da se ne šalje od tamo na tvoju adresu već na drugu EU adresu odakle se "prepakira" i šaljem na tvoju adresu.

A sad ti vjeruj što želiš. Imaš ovdje samo u ovoj temi nekoliko korisnika koji su to potvrdili, osobno redovito tako naručujem i nikada nikakvih problema. To se ne odnosi samo na mobitele, već i na druge proizvode.

 

Ako želiš pismenu potvrdu od strane Kineza nećeš je dobiti, prvo zato što oni prodaju tu robu na tone i dnevno dobiju vjerojatno na desetke tisuća upita poput tvog i na njih odgovaraju generički sa unaprijed pripremljenim odgovorima, a drugo zato što to što rade nije 100% prema propisima i pravilima.

 

 

 

Ok! Ima logike to kaj pišeš.

Idem vidjet još jednom pa me pohlepa možda ponese...

Hvala na info

Slobodno naručite, stiže Vam na kućnu adresu bez ikakvih problema jer imaju skladište u DE za ovaj dio EU!

 

Govorim Vam iz vlastitog iskustva jer sam i sam prije koji tjedan naručio Mi 9 | 6/128 Gb | Global version | Piano Black i evo na moje zadovoljstvo koristim ga od kada je došao, bez ikakvih problema!

 

Nisam platio ništa dodatno, čak niti HP-u.

 

Samo pazite prilikom odabira vrste dostave odaberite Priority Line, osiguranje paketa (nekih 10$ ili €), Warehouse koji u svom nazivu ima EU i to Vam je to!

 

Sretno!

 

P.S.

Jedino vidim da posvuda polako prestaje Flash Sale tako da je upitno koju cijenu možete "izvući" tj. isplati li se?!

 

Addendum

Sada se sjetih, i ja sam bio na "chatu" te su mi isto rekli što i Vama jer drugačije ne smiju tj. ako to otvoreno kažu, ode taj "kanal" prodaje koliko sam uspjeo razumjeti, tako da, morate malo "čitati između redova".

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.9.2019 10:16 (Jehonan).
10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Par riječi i od mene.

 

Ne znam koliko sam kompetentan komentirati ovaj mobitel (Mi 9T), s obzirom da mobitele jako rijetko mijenjam i najnovije što sam koristio je moj trenutni (još uvijek, ali ne još dugo) mobitel Samsung GT I9070 (iz 2012.)

 

Mobitel sam koristio svega nekoliko sati, kako bih prošao kroz podešavanja i vidio kako što radi. Ono što sam htio napisati su dvije stvari koje su me fascinirale na prvu. Prva je ekran, a druga je zvuk. Kada sam otvorio one njegove sample slike, samo što nisam zinuo od iznenađenja. Fenomenalan prikaz boja! Trebam testirati malo više videa i slika te općenito koristiti uređaj više vremena, kako bih dobio bolji dojam, ali ovo je bio prvi wow efekt.

 

Isprobavanje zvučnika bio je drugi wow efekt. Nisam imao pojma da je zvuk na mobitelu(ima) toliko poboljšan. Nema tu više onog krčanja i tonova koji paraju uši. Probao sam nekoliko različitih glazbenih žanrova i svi su zvučali i više nego pristojno. Ako sam dobro popratio temu, netko se žalio na niske tonove (bas). Ne znam kakvu reprodukciju niskih tonova netko očekuje od zvučnika na mobitelu, ali meni ta stavka zvuči prihvatljivo.

Glasnoća je takva da me je i ona iznenadila. Inače, ovako na prvu, nisam primjetio neko značajnije pogoršanje kvalitete reprodukcije s pojačavanjem glasnoće, iako ulogu u tome vjerojatno ima i to što su preslušavane večinom flac datoteke.

 

 

Kameru sam testirao tek toliko da vidim da li radi, tako da neki dojam još uvijek nemam.

 

Ne znam je li to do mojih prstiju, ali zapinju mi jagodice prstiju kada ih vučem po ekranu, tako da sam morao scrolati sa zglobom. :)

Nadam se da će neka zaštita za ekran to riješiti.

 

Vidim i to da će biti problematično nositi uređaj u džepu, jer u njemu ima dosta težine pa bi hlače mogle kliziti. :)

 

Sve ostalo sam tek površinski zagrebao pa nema puno smisla nadodavati još nešto.

 

Kao što sam već napisao, dolazim iz kamenog doba što se tiče mobitela, tako da je moj doživljaj ovog uređaja drugačiji od toga kako ga doživljava netko tko mobitele mijenja barem godišnje ili dvogodišnje, a da ne kažem češće. Za onoga tko dulje od tog razdoblja nije mijenjao mobitel, bit će ovo zasigurno ogroman skok unaprijed.

 

 

Kada ulovim više vremena, testirati ću još neke stvari koje me zanimaju te nakon korištenja uređaja kroz neki period, napisati još koju riječ više o krajnjem dojmu.

 
5 0 hvala 4
11 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

 Ja upravo sada naručio sa GB jedan mobitel form HK i odabrao Priority Line, jel me čeka kakav PDV ili misliš da će proći bez toga i koliko od prilike treba čekat da mob stigne na kučnu adresu?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
minarelli kaže...

 Ja upravo sada naručio sa GB jedan mobitel form HK i odabrao Priority Line, jel me čeka kakav PDV ili misliš da će proći bez toga i koliko od prilike treba čekat da mob stigne na kučnu adresu?

 Trebao bi proći bez dodatnih troškova. Isporuka je obično oko 15-20 dana.

Svakako napiši rezultat kad stigne. 

14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Bootloader otkljucan😀 kak sad root ide ?
Samobor je lepa varoš
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.9.2019 6:07 (geek_boy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Na gearbestu vam je MI 9T 6/64 Blue za 262 USD skupa sa shippingom uz kupon MI9T64BLUE

 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Jel ima kakvih novosti kad bi trebao proradit AOD za Viber?

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
evang kaže...

Jel ima kakvih novosti kad bi trebao proradit AOD za Viber?

 

 Što je to?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Ne prikazuje obavijesti za Viber na zagašenom ekranu,za sve ostale radi normalno 

 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Da li netko ima 360° masku na ovom telefonu? Frendica hoće da joj naručim masku iz 2 dijela sa magnetima, koji kad se spoje zaštite kompletan telefon (obje polovine su od kaljenog stakla), a ne znam hoće li onda raditi fingerprint senzor.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Mi 9t  40 dana bez zaštite naprijed i nazad . Ni jedne ogrebotine . Rijetko ispada iz ruku jer se lijepi za prste ( samo jednom do sada bez posljedica). Prestao sam razmišljati o prelasku na mi 9t pro  i mi mix 4. Ovaj  je dovoljan za sve. Jedino mi ekran mali ( čitaj uski ) . Mi Max 3 je preveliki i slabiji. Tražim nešto sa veličinom između ta dva , i da nije slabiji od Mi 9t . Bez notch-a.  Kamera mora biti 48 MP ili više. Negdje piše da nema razlike između 48 MP i 12 MP ali meni je razlika drastična. 

shit happens too often
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.9.2019 7:43 (Wox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Trenutno ima malo novih mobitela s punim ekranom. Trebaš čekati i pratiti najave.

 

Btw, kakva je to fora da se kvaliteta kamere gleda prema megapixelima? DSLR od 15.000 kuna s 12 MP će davati bolje slike nego neki mobitel s 100 MP.

Radije gledaj kvalitetu slike i pročitaj pokoji review mobitela koji te zanima

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
CyberDemonVZ kaže...

Trenutno ima malo novih mobitela s punim ekranom. Trebaš čekati i pratiti najave.

 

Btw, kakva je to fora da se kvaliteta kamere gleda prema megapixelima? DSLR od 15.000 kuna s 12 MP će davati bolje slike nego neki mobitel s 100 MP.

Radije gledaj kvalitetu slike i pročitaj pokoji review mobitela koji te zanima

 koliko sam ja primjetio 48 MP slika gledana  na 4k tv-u ima više detalja nego 12 MP slika . Osim toga ja koristim uglavnom  ručne postavke ( ISO, itd) i slike su odlične. A ponekad koristim i Opencameru. Ako ima šuma to uklonim preko jednog  programa.

I zaboravio sam spomenuti gcam koji daje odlične slike bez šuma ali 12 MP jer za sada ne podržava 48 MP.

shit happens too often
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.9.2019 15:01 (Wox).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Wox kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Trenutno ima malo novih mobitela s punim ekranom. Trebaš čekati i pratiti najave.

 

Btw, kakva je to fora da se kvaliteta kamere gleda prema megapixelima? DSLR od 15.000 kuna s 12 MP će davati bolje slike nego neki mobitel s 100 MP.

Radije gledaj kvalitetu slike i pročitaj pokoji review mobitela koji te zanima

 koliko sam ja primjetio 48 MP slika gledana  na 4k tv-u ima više detalja nego 12 MP slika . Osim toga ja koristim uglavnom  ručne postavke ( ISO, itd) i slike su odlične. A ponekad koristim i Opencameru. Ako ima šuma to uklonim preko jednog  programa.

I zaboravio sam spomenuti gcam koji daje odlične slike bez šuma ali 12 MP jer za sada ne podržava 48 MP.

Općenito mišljenje. Stvari treba kupovati i koristiti prema osobnim preferencijama i namjeni. Većini korisnika je i 12MP previše jer uglavnom koriste fotić za šeranje po raznim društvenim mrežama i tu je 48MP apsurdno koristiti jer se samo nepotrebno zatrpava prostor na mobu sa ogromnim jpg datotekama.

 

Ukoliko netko želi slike gledati na 4k/8k velikim ekranima ili još bitnije koristiti ih u grafičkoj ili web pripremi onda je 48MP korisna opcija upravo radi većeg broja detalja.

14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Nervira me za poludit šta mi se mobitel zaključa za vrijeme razgovora i kad idem prekinit poziv, prvo moram otključat mobitel pa stisnit prekidanje poziva, ako mi već netko s druge strane ne prekine poziv. 

Ima li tko ovakav slučaj ili zna rješenje za isti jer kopam po postavkama i nisam se uspio snać.,

 

Uz to, kupio sam zaštitno staklo i naravno da su mi ga postavili i opet imam zrak sa svih strana stakla. Tragedija.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice