Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.114
|
čitano: 13.252.051
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...
ante5656 kaže...

Pozdrav

,prije par dana sam postao ponosni vlasnik golfa 4(1.9 tdi 74kw)

 

To mi je prvi auto, do sada sam vozio sve novije aute(sluzbeni,rent a car i sl),te nemam iskustva sa starjim vozilima, te imam neka pitanja;

 

Kada dam kontakt dolaze nekakvi cudni zvukovi iz dijela gdje se nalazi ladica i zracni jastuk za suvozača.Zna li netko sto se desava? Da li itko ima istoh iskustva?

 

Zna li itko kada se treba upaliti svijetlo u vratima, ja otvarao ne otvarao ono ne gori ,sad neznam jel izgorilo ili ne.

 

Takoder me zanima da li negdje sa osiguraca mogu dobiti 12 volti koji se ''pale'' tek kada dam kontakt?

 

 

Kada vozim na otvorenoj brzina cca 80-100kmh i otvorim zadnje prozore na vratima, desava se to da pocme nekakav zvuk kao kad avion poljece,da li je to normalno ili nesto s mojom aerodinamikom nije u redu?

 

Takoder ima jedan problem kod golfova koji me je naucio na sva sreca laksi nacin.

 

Znaci ako ugasim auto i izvadim kljuc i zatvorim auto ,auto ce se nakon xx sekundi sam zakljucat , i ista stvar ce se desiti ako kljuc ostavim na sjedistu tako da ostajem bez kljuca, jel to mozda neka greska kod mog golfa ili?

 

Takoder nemam gumb za ESP , jel to znaci da nemam esp ili?

 

Eto toliko,
mnogi ce mi reci da pitam na vwclubforumu,al rega sam se cekam odobrenje, pa upitao ovdije..

hvala

1. Ne znam kod nekih auta se cuje relej i ostala elektronika kada se okrene na drugu poziciju.

 

2. Trebala bih se paliti probaj sa suvozacevim vratima ako se ne upali onda je pregorjela zarulja.

 

3. Ne znam

 

4. To je normalno da se stvara zvuk pri vecim brzinama.

 

5. Gasi se preko VAGCOM-a to, normalna stvar je da zakljuca vrata nakon nekoga vremena.

 

6. Vjerovatno nema ESP/ASR.

 

 1. rekleji se nalaze ispod volana, i znam kak klikaju releji,ovo nisu releji , ovo nesto kao da miš gljođe plastiku ...

hvala na ostalim odgovorima.

Može
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

12 volta povučeš sa svjetala za čitanje, svjetla u pretincu za rukavice, zavisi gdje ti treba.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Je li auto ima automatsku klimu mozda? Vjerovatno je do ventilacije taj zvuk.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.9.2017 0:47 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Mislim da svi 1.9 tdi pd imaju bar ASR, a poslije i ESP. Mozda je netko mijenjao taj gumb? 

Odi na pijesak i u voznji ga poklopi u drugoj.. Ako ne proklize, imas esp :)

Najbolje bi ti bilo spojit vcds pa sve lijepo vidis.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ako nema tipke na kojoj pise ASR/ESP onda nema.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dombak1608 kaže...

Pozdrav slatinčanu, lijepa prinova, puno sretnih milja. 

 

Automatik?

 
Manualac 5ro brzinac, nisam ljubitelj automatika

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Evo par univerzalnih savjeta kada si vec auto kupio. Uzmi torx 10 ( imbus zvijezda ) odvrni oplatu oko kotaca kod PREDNJIH. Ili odvrni 2 3 sarafa prema strani di je kabina jer kada se vozis tu gume bacaju blato i ulaze izmedu praga i te plastike te se zadrzava vlaga i pocne prag truliti.

 

Uzmi silikonski sprej par desetaka kuna u ducanima i podmazi vodilice prozora ( to je ono po cemu prozor klizi na vratima ) jer dolazi zima i da neces imati problema sa prozorom koji kedva ide ili da motoric ne dode u pre opterece je, a produljiti ces vijek motoricu i sajlama.

 

Ocisti si masu na autu. Ako znas sta je to. Ocistis sa brusnim papirom. Imas jednu kod akumulatora, na getribi... pogledaj di ide debeli kabel kod akumulatora se sve krece. S vremenom se smece skupi na kontaktu mase i onda pocne bozicno drvce lampi od vani ( ako si  nekad skuzio u prometu da ljudi daju zmigavac a ono blinka im zmigavac i stop svijetlo, dakle masa probija )

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
LepiSladja kaže...
dombak1608 kaže...

Pozdrav slatinčanu, lijepa prinova, puno sretnih milja. 

 

Automatik?

 
Manualac 5ro brzinac, nisam ljubitelj automatika

 Wise man.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Neće meni auto određivati kako ću ga JA voziti :D
a i odbija me veća potrošnja, vozio sam se čovjekom u 2015 astri benzincu (neznam koji motor) kad sam vidio da mu pokazuje 9.1l, nisam mogao vjerovati mu auto troši 20,25% više od W124 iz 1991 od mog starog

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.9.2017 10:23 (LepiSladja).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Prije 2 godine na svojoj opel corsi c sam promjenio sve 4 ljetne gume continental eco contact 5,danas na tehnickom pregledu me ruši i kaze da treba mjenjat 2 prednje gume.Ovo me dosta zacudilo jer auto ne vozim bas puno i po zavojima nisam "trgač" guma.

Jeli moguce da ovako brzo guma se potrosi?

14 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Eco contact se brže troše jbg, a prednje se brže troše na takvim autima. Si rotirao gume pri zamjeni?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
LepiSladja kaže...

Neće meni auto određivati kako ću ga JA voziti :D
a i odbija me veća potrošnja, vozio sam se čovjekom u 2015 astri benzincu (neznam koji motor) kad sam vidio da mu pokazuje 9.1l, nisam mogao vjerovati mu auto troši 20,25% više od W124 iz 1991 od mog starog

 Zato jer opel ima smece od automatika.

noviji automatici trose manje od manualnih mjenjaca,imaji bolje ubrzanje i saltaju neprimjetno. To su mjenjaci tipa DSG I ZF koji je npr u novijim BMW-u. Ja se i sad tucem po glavi kaj nisam uzeo automatik. Sljedeci auto mi je automatik 100%. 

 

PSN:Tomislav025
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vidim da je to dosta invidualno koliko automatici izdrze bez reparacije mijenjaca itd.DSG nekom prdne na 200 tkm,nekom na 300 tkm ( valjda neregularna izmjena ulja i filtera u mijenjacu ),koliko kod BMW-a izdrze ? 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
doky01akablava kaže...

Vidim da je to dosta invidualno koliko automatici izdrze bez reparacije mijenjaca itd.DSG nekom prdne na 200 tkm,nekom na 300 tkm ( valjda neregularna izmjena ulja i filtera u mijenjacu ),koliko kod BMW-a izdrze ? 

Vise je do toga dal ljudi rade kilometre u gradu di se stalno mjenjaju brzine ili na otvorenoj cesti di mjenjac miruje.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel ovom opće radi brzinomjer

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav kolege, polovan auto recimo do 7000 eura se ne isplati uvoz izvana, bolje da se samo u Rh nekaj gleda? Tata i ja odlučili uzeti malo bolji auto do nekih 7000 eura, možda i malo preko, gledali smo nešto tipa octavia ili golf 6 karavan, ne znam što bi se to tog budgeta isplatilo uopće gledati. Imamo 3 uvjeta: 1. mora biti dizel, 2. što manje kilometara, 3. mora imati automatsku klimu. E sada ne znam da li smo mi realni da li se uopće može naći nešto takvo do 7000 eura, i ne znam da li da gledamo auto kuće u Rh ili da kupimo od privatne osobe ili sve to na kraju sve isto. Hvala svima od pomoći.

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Interesantno, vezano za promjenu omjera u kompjuteru.


Citroen Savska kaže da se to radi samo na automatskim mjenjačima(promjena unešenog omjera), a CIB kaže da se radi i na ručnima.
Dogovorio sam sa Savskom da ujutro idem, ali ne znam koliko je to pametno kad tvrde da se ne radi na ručnim mjenjačima. To je samo čovjek za pultom, ali opet...

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

Evo par univerzalnih savjeta kada si vec auto kupio. Uzmi torx 10 ( imbus zvijezda ) odvrni oplatu oko kotaca kod PREDNJIH. Ili odvrni 2 3 sarafa prema strani di je kabina jer kada se vozis tu gume bacaju blato i ulaze izmedu praga i te plastike te se zadrzava vlaga i pocne prag truliti.

 

Uzmi silikonski sprej par desetaka kuna u ducanima i podmazi vodilice prozora ( to je ono po cemu prozor klizi na vratima ) jer dolazi zima i da neces imati problema sa prozorom koji kedva ide ili da motoric ne dode u pre opterece je, a produljiti ces vijek motoricu i sajlama.

 

Ocisti si masu na autu. Ako znas sta je to. Ocistis sa brusnim papirom. Imas jednu kod akumulatora, na getribi... pogledaj di ide debeli kabel kod akumulatora se sve krece. S vremenom se smece skupi na kontaktu mase i onda pocne bozicno drvce lampi od vani ( ako si  nekad skuzio u prometu da ljudi daju zmigavac a ono blinka im zmigavac i stop svijetlo, dakle masa probija )

 
Pretpostavljam da se ovo odnosi na mene?!(iak osu univerzalni)

 

Ovo za skidanje oplata je vec napravlje no i izbaceno  blato i prepiturano sprejem u boji(nije bilo trulezi) ,cak sam se razmisljao bi li to namazao sa onom kao tekucom gumom za podvozje.

 

Drugo takoder imam u planu napravit jer cujem da se motor kao muči to gurati,a takoder primjetim i da kada spustam dizem prozore pa pri pokretanju motora prozora  kratka svijetla oslabe(pad napona)

 

Masu znam sto je,  svakako budem ocistio.

Hvala na savjetima....

 

 

 

Što se tice cudnih zvukova iz predjela pretinca za rukavice evo video;

 

 

 

 

I takoder imam jos par pitanja.

 

Dakle kada neko vrijeme sjedim u autu ,slusam radio (ebz kontakta) palim srednje svijetlo za čitanje te onda krenem umetnuti kljuc i dati kontakt, e pa onda kada dam kontakt sirena se upali na sekund dvije,, neznam da li je to normalno? al to nikad nisam vidio na vozilima.

 

 

Takoder da li netko zna da li se moze rijesiti da kada auto zaključavam(daljinsko) da mi sirena ''okine'' bip ?

Hvala

Može
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ovo zvuči kao klapna ventilacije koja se ne da pomaknuti.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Otislo ti je krilce za recirkulaciju zraka.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jakovp kaže...

Eco contact se brže troše jbg, a prednje se brže troše na takvim autima. Si rotirao gume pri zamjeni?

 Ali ovoliko brzo da će se potrošit to me stvarno začudilo,"normalan" sam vozač,bez neke jurnjave i sl. pa me ovo stvarno čudi.Stavit ću prednje 2 sad nove,samo neznam koje. Što mi preporučujetemna ljetne gume mislim

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ante5656 kaže...

 Da za tebe. To je do mase taj pad napona. I nama se desava te treba pocistiti masu kako spada.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
DuMe kaže...
Jakovp kaže...

Eco contact se brže troše jbg, a prednje se brže troše na takvim autima. Si rotirao gume pri zamjeni?

 Ali ovoliko brzo da će se potrošit to me stvarno začudilo,"normalan" sam vozač,bez neke jurnjave i sl. pa me ovo stvarno čudi.Stavit ću prednje 2 sad nove,samo neznam koje. Što mi preporučujetemna ljetne gume mislim

 Ne može se na corsi nikako guma potrošiti za 2godine, ili taj auto ima 200ks ili ste prešli 40k km. I ne uzimaj ta eco sranja.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.9.2017 15:24 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Ako nema tipke na kojoj pise ASR/ESP onda nema.

 Ipak si u pravu. Bio sam uvjeren da ne postoji mk4 bez ASR-a, no guglanjem vidim da ih ima.

...

Taj bip sirene je enkodiran u vcdsu. S njim i malo youtubea se to vrati ako ti smeta.

 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

 

5. Gasi se preko VAGCOM-a to, normalna stvar je da zakljuca vrata nakon nekoga vremena.

 

 

 To NIJE normalna stvar da se sam zaključa ako si otvorio auta i zatvorio ih.

Isto se desilo mom tati na Audiju, skinuo jaknu i stavio u gepek, zatvorio gepek i taman da krene do vozačevih vratiju, a auto KLIK žmigavcima i sam se zaključao
(ključevi su ostali u jakni)

 

Normalno je samo da se sam zaključa ako si ga otključao a nisi ušao unutra nakon 30 sekundi + kad dosegneš određenu brzinu za vrijeme vožnje

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.9.2017 18:32 (Ziga).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To je normalno, renault to isto radi.

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Možda je kod novijih modela unazad 10g. to normalno, kod starijih nisam baš siguran, bar kod mojeg nisam nikad doživio ništa slično u 11g.

 

Za PD 74kW četvorku mi to sigurno nije normalno, bar ne bez potvrde električara iz prve ruke. Vozio sam se otključan milijardu puta, još toliko ga ostavljao otvorenog preko noći, pa čak i danima, heck, otvoren je non-stop na moru u dvorištu, spuštenih ili dignutih prozora, nikad se nije sam zaključao..

 

Ja bi to ipak provjerio kod električara i na VAGCOM-u..

 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=201371&page=2

 

Različiti su odgovori u najmanju ruku :

 

1. Ovo sa zaključavanjem napamet je dosta čest kvar kod Vau-vau grupe. Problem je u vozačkoj bravi tj jednom malom mikroprekidaču u bravi. Taj prekidać u biti služi kao senzor otvaranja vrata. E kad on krepa (a krepa često jer je od shit plastike i opčenito drek kvalitete) ecu ne vidi da su vrata bila otvarana i nakon minute-dvije zaključa sva vrata. Uglavnom kad taj prekidać vrisne počinje show s zaključavanjem. E problem je što naravno nije predviđeno da se on sam mjenja nego cijela brava, tako da u ovlaštenom to nema za naručiti zasebno iako se u biti da lagano zamjeniti (zašto bi prodavali prekidać od 30 kn kad mogu cijelu brav od 1000 kn ). Navodno ima u chipoteci za kupiti sličan prekidać koji se da pripasati na mjesto ovog orginalnog. odfite malo na specijalizirane forume za neke marke iz VW grupacije pa ćete nać hrpu ljudi s tim problemom i načine kako su ih rješili.

 

2. To nije nikakav kvar, nego ti je aktiviran sustav automatskog zaključavanja, tzv. "Speedlock".
Taj sustav zaključava auto kad to vozač zaboravi učiniti. Inače se Speedlock ne uključuje kad je ključ u kontakt bravici, ali samo ako je prije toga bio u "kontaktu".
Kod tebe je problem nastao jer je neko u autopraonici otključao auto i samo gurnuo ključ u bravicu (bez davanja kontakta) i potom zalupio vrata. Tada sustav ne može prepoznati da je ključ ostao unutra.

Inače, Speedlock se može isključiti na slijedeći način:

1.) Uključiti kontakt
2.)Isključiti kontakt i izvući ključ
3.)Prekidač za otključavanje i zaključavanje na vozačkim vratima stisnuti i držati stisnuto
4.)Dodatno na ključu pritisnuti tipku "ZAKLJUČAJ" i drži pritisnuto (prozori se na nekim modelima spuštaju)
5.)Nakon 2 do 5 sec oglasi se "PIP" ton, pusti tipke i zatvori prozore.

 

 

In the name of tragedy...
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.9.2017 18:36 (thedream).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Slažem se s tobom, vozio sam Astru, Golfa, Clia, 307icu, 308icu...

 

nkad ni jednom se auto nije sam zaključao nakon što si jednom otvorio vrata i zatvorio ih

 

 

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vjerojatno negdje vlaga ostetila instalaciju pa blesira.
Osjetljivo mjesto su zice u pregibima vrata zasticene onom gumom,sa vremenom i otvaranjem vrata dolazi do ostecenja i ludiranja centralnog zakljucavanja.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
DuMe kaže...
Jakovp kaže...

Eco contact se brže troše jbg, a prednje se brže troše na takvim autima. Si rotirao gume pri zamjeni?

 Ali ovoliko brzo da će se potrošit to me stvarno začudilo,"normalan" sam vozač,bez neke jurnjave i sl. pa me ovo stvarno čudi.Stavit ću prednje 2 sad nove,samo neznam koje. Što mi preporučujetemna ljetne gume mislim

 

Da, malo je čudno. Možda su ti ceste loše, ili si napravio jako puno kilometara. Uzmi pirelli P1, dobre su a ne troše se brzo.

 

ivanzu kaže...

 Ne može se na corsi nikako guma potrošiti za 2godine, ili taj auto ima 200ks ili ste prešli 40k km. I ne uzimaj ta eco sranja.

 

Da eco sranja, pazi ovo To su odlične gume, među najboljima u klasi, kao i druge "eco" gume visoke klase (goodyear, dunlop, pirelli, bridgestone, michelin...)

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice