Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.114
|
čitano: 13.252.051
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Ne samo Toyota, nego svi Japanci. Radjeni su za uvjete gdje nema puno snijega i soli. Dok u Alpama gdje zima traje 6 mjeseci i soli se u kolicinama megatona,

to nije slucaj za te karoserije. Ista stvar je u Hr u Dalmaciji, gdje kad bura nanese soli, auti koji su vani negarazirani, a ne odrzavaju, dobiju po glavi stanovnika.

 

Zato i mijenjam auto svakih 4-5 godina, jer ih sol jede. Sve je super, al u Austriji je problem sol i duge zime. Dao sam na zadnjem B-Maxu staviti zastitu od hrdje,

dali je pomoglo? Djelomicno, ali ne toliko koliko sam platio. Dakle hrdje ima svuda nakon 5 godina, i naravno da treba taj auto svake godine odrzavati i cistiti,

al kome se to da? Nekom auto entuzijastu koji ce raditi to u garazi - da, obicnom korisniku sigurno ne.

 Zar ne bi toyota trebala raditi aute namjenjene za uvjete gdje ih prodaje?

Eto jos jedno glupo pitanje ali to mi nekako djeluje prirodno u normalnoj ekonomiji. :)
Mislim da siromasne zemlje samo dobiju sranje kvalitetu od svevga jer nemjaju jednostavno veliku kupovnu moc pa oni moraju nekako smanjiti cijenu auta a da se prodaje...

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
=xfact= kaže...
Stric_Jura kaže...

Ja sam nakon 17 g. prodao Hyundai Elantru 1.6 GL s 298 kkm...

 

uzeo kao privremeno rješenje koje ću u 3 g. otplatiti bez brige - Suzuki Ignis....

 

perverzija je u tome, da prvi put od kad imamo klinku i idemo na more, moja žena nije imala ništa pod nogama....kad sam vidio hrpu prtljage bio sam skeptičan, kad sam zatvorio zadnja vrata i na dasku stavio samo dva šešira bio sam zelo presenečen....

 

Elantra je duga 450, a Ignis 370 cm....

 

I da se razumijemo, Elantra je bila jako dobar auto... ali ovo mi je smiješno čudo, lagan, ide ko mutav, i cucla 4,8 na 100ku...

 

 neznam cemu cudjenje.nasa vitara stoji na 6.6 l ciste gradske voznje. napravili smo 7000 km za sada. 1.6 120ks motor

 gle meni je prosjek na Elantri bio 7,2 a kad smo išli na more ispod 6,2.... ali ovo je još smješnije jer ga stiščem i on ide, i malo troši...

 

jedino nije za puni gas po autocesti, tu ga ubaciš u 5. i držiš 140 kmh i opet dobro

Ju je je? Je ju je!
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...

Pa onda je toyota vec trebala bankrotirati posto daju garanciju na prohrđavanje 12 godina...

Da, al cega? Karoserija sigurno nece - osim gdje je ogrebana do metala, a to opet nejde u jamstvo.
Pod isto tako nejde u jamstvo, jer njega izgrebe prasina i kamencici, tako da ce i to pohrdjati.

 

A bankrotirati sigurno nece, jer na to se i ide, da auto vozis dok je u jamstvu, dakle do 5 godina, i onda kupis novi,

a taj stari auto ide u siromasnija trzista itd.

 

unknown kaže...

 Zar ne bi toyota trebala raditi aute namjenjene za uvjete gdje ih prodaje?

Eto jos jedno glupo pitanje ali to mi nekako djeluje prirodno u normalnoj ekonomiji. :)
Mislim da siromasne zemlje samo dobiju sranje kvalitetu od svevga jer nemjaju jednostavno veliku kupovnu moc pa oni moraju nekako smanjiti cijenu auta a da se prodaje...

Trebala bi i Toyota i svi drugi, ali mislim da je sama optimizacija prema trzistu veoma kompleksna i skupa, jer bi morao imati vise linija,

vise vrste premaza i lakova, a i svaka vrsta tog vozila treba atestirati itd.

 

Dovoljno je ionako zbrka sa raznim modelima na raznim trzistima. Pogledaj Yarisa za Indijsko trziste - limuzina, a ne mali gradski auto.


Sve u svemu, moja preporuka da se auto jednom mjesecno zimi provuce kroz praonicu koja pere pod i sprica zastitu (placa se ekstra, oko 12€ sve skupa, al se isplati).

Je puno, skupi se godisnje preko 1000kn samo na pranje, ali zato se na taj nacin auto odrzava. Ljeti cak i nije toliki problem, gdje je suho, a sta da ja radim kad u Tirolu ljeti pada 4 puta kisa u tjednu.

 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ja svoju mazdu svake 3 godine vozim na zastitu podvozja jer limarija im je kao od kartona, i to im je najveca mana, jbga....

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

bok, gdje to ideš na zaštitu podvozja, koji je postupak (netko specijaliziran za Mazde?)...

 

 

hvala

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...

bok, gdje to ideš na zaštitu podvozja, koji je postupak (netko specijaliziran za Mazde?)...

 

 

hvala

 okolica vz-a, tocnije trnovec, covjek se bavi bas limarijom a i nekoliko godina je radil u mazdi...malo je skuplji, ali vrijedi svake lipe

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

cars will never get old

 

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Po tome bi se moja corolla trebala raspasti nakon 20 godina... a još uvijek original boja nikad ništa rađeno po tom pitanju, hrđe ima naravno, ali ništa gore od hrpe drugih auta tog godišta i prolazi tehnički bez brige

Ali valjda treba odmah mijenjati temu čim potegneš pitanje pouzdanosti svete folcike :)))
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nije ni VW imun na hrdu, gledajuci po nordijskim zemljama mislim da VW u prosjeku hrda vise od svih europljana. 

 

Audi A4: 56 st, 11 %
BMW 3-serien: 90 st, 4 %
BMW 5-serien: 60 st, 5 %
Citroën C3: 34 st, 35 %
Citroën C5: 24 st, 4 %
Fiat Punto: 64 st, 18 %
Ford Focus: 110 st, 3 %
Ford Mondeo: 96 st, 8 %
Hyundai i30: 18 st, 11 %
Hyundai Santa Fe: 18 st, 38 %
Kia Cee´d: 62 st, 18 %
Mazda 6: 22 st, 18 %
Mercedes C-klass: 24 st, 8 %
Mercedes E-klass: 54 st, 9 %
Opel Astra: 48 st, 4 %
Peugeot 307: 38 st, 8 %
Renault Clio: 10 st, 0 %
Renault Mégane: 140 st 3 %
Toyota Avensis: 62 st, 2 %
Toyota Corolla: 42 st, 14 %
VW Golf: 136 st, 13 %
VW Passat: 122 st, 41 %
Volvo C30: 22 st, 9 %
Volvo S40: 18 st, 11 %
Volvo V50: 94 st, 8 %
Volvo V70: 82 st, 7 %
Volvo S80: 20 st, 15 %

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.8.2018 0:48 (ivanzu).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pa i moja duja iz 89te prolazi tehnički, origigi boja, je ima nešto hrđe kad zadnjih 7 godina stoji na kiši/snijegu/suncu. Ali stvari su održavane kako treba kod ljudi koji odrade posao kako treba.

A recimo frendova Toyota iz 94te je doslovce raspad, ne znam kak se usudi sjest u to. Al jbg on to kupio pitajboga od koga u kakvom stanju, odveze nekom rođi mehi prije tehničkog da mal pošrafa i logično da je krš.

 

A nova vozila imaju probleme. Ne znam kaj se ljudi čude tomu ko pura d*eku. Većina dijelova se proizvodi kod partnera dobavljača, koji gle čuda proizvodi dijelove i za 10tak proizvođača auta. Ponekad dio kao dio prođe testiranja i unutar je specifikacija ali kad se ugradi u komplet, onda iz ovog ili onog razloga ode u k*rac. Ponekad si eto, kak se veli, k*rčeve sreće pa baš tebe upadne primjerak koji će iz ovog ili onog razloga imat problem. 
Nijedan proizvođač nije imun na probleme. Činjenica jest da ukoliko uvodiš neke nove stvari, da postoji šansa da nešto crkne. Također, ako izbacuješ daleko više vozila, koristiš i automatski više dijelova i šanse su da se nađe veći broj problematičnih primjeraka.

 

@natablice hrđanja

Osim što sam vjerojatno glup pa ne kužim što je pisac htio reć jer ove tablice na slikama i brojke koje si naveo nemaju apsolutno nikakve veze. Valja uzet u obzir broj vozila prvo, a ono najvažnije jest od kud su uzeta ta vozila i u kakvom stanju, da li su održavana jednako, da li su eksploatirana u jednakim uvjetima. A prilično sam siguran da odgovor na ta dva pitanja nije pozitivan, pa onda možeš i diskreditirati test. Naravno, pokazuje nešto, ali nije to kompletno točno jer možda da si uzeo 50 drugih primjeraka istih modela možda bi dobio druge rezultate. 

 

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sva vozila su iz Svedske, KIMAB centar za istrazivanje materijala je dao gore navedene postotke za aute stare 5-7 godina i statistiku iz ranih 2000-ih, uzorak testiranih je razlicit ali dovoljan da se vidi stanje.  

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.8.2018 0:51 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Sva vozila su iz Svedske, KIMAB centar za istrazivanje materijala je dao gore navedene postotke za aute stare 5-7 godina i statistiku iz ranih 2000-ih, uzorak testiranih je razlicit ali dovoljan da se vidi stanje.  

 Cak i da je razlicit, smijesno je uopce uzimat u obzir ozbiljnost rezultata jer je uzorak testiranja premal.

 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Na stranu mali uzorak, na stranu što je različit, čak nije pretjerano bitno. Ono što sam pitao, na što nije dan specifičan odgovor, što očito znači da ili nema podataka ili je negativan je bitna stvar kod takvih testova ne bili donio nekakav zaključak koji onda možeš smatrati relevantnim. 

Dakle i da je od svakog modela po 2 auta, od kojih jedan bude odgovarajuće održavan, garažiran, a drugi nek rođo ušrafa nešto sitno tek toliko, vani na snijegu, kiši, suncu, da su apsolutno svi napravili isti broj kilometara na istim cestama u istim uvjetima, onda rezultate možeš uzeti kao nekakav dokaz.

Ovak je sve to na razini forumskih priča. Doduše čak su i one puno relevantnije jer eto uglavnom se onda uz rezultat u forumskoj priči iznese i neka pozadinska priča. Ovdje ne znaš ništa o vozilima osim godine proizvodnje.  Da li su barem sva vozila imala približno sličan broj kilometara, tipa unutar 5% ili ni tog podatka nema? 

 

Isto ko da ja kažem na temelju podataka iz HR da je Ford tehnički loše vozilo jer je postotak tehnički neispravnih vozila s manje od 50k km 19,97%, a Dacia je superiornije vozilo jer je bilo samo 5,07% neispravnih vozila. I to sad zvuči loše, iako nemam ni podatak o tome koji su točno modeli u pitanju, ni koji je razlog što je proglašeno tehnički neispravnih vozilom. Ali imam jedan drugi zanimljivi podatak koji odmah baca drukčiju sliku. Prosjek starosti ovih Fordova s manje od 50k km je 10,87, a Dacije je 2,69. Broj vozila u pitanju je 13743 kod Forda i 5754 kod Dacie. Sad je slika kompletno drukčija. A ako pogledamo još druge podatke za vozila mlađa od 5 godina onda je postotak neispravnih 2,96% kod Forda i 5,12% kod Dacije. 
Zaključak izvedi sam.

 

Kao što sam rekao, s brojkama možeš što hoćeš. Pogotovo kad uzimaš iste u nekontroliranim uvjetima. 

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...

Pa i moja duja iz 89te prolazi tehnički, origigi boja, je ima nešto hrđe kad zadnjih 7 godina stoji na kiši/snijegu/suncu. Ali stvari su održavane kako treba kod ljudi koji odrade posao kako treba.

a moja toyota od tih 20 godina starosti zadnjih 15 stoji na kiši/snijegu/suncu, jednog dana nije bila garažirana i nije bilo baš nikakvog održavanja limarije i donjeg postroja

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Netko na temi vozi E39 redizajn? 525d konkretno? Imam jednu kombinaciju i ponudu za zamjenu + doplatu za svoj A3, pa sam na teškim mukama.

In the name of tragedy...
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Danas ujutro u 7:20 sa zaobilaznice...

 
 
 
 

Nije valjda brake check-ao šlepera

16 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Koliko je rizicno sa moje strane kupiti kineske jeftine gume koje imaju "relativno" dobre recenzije poput ovih 
https://www.reifendirekt.de/cgi-bin/rshop.pl?dsco=100&cart_id=fRjGsm0OsyEk7GnQ.100.1026238606&Cookie=sea_rd_de_Google_Search&sowigan=Wi&Breite=235&Quer=50&Felge=18&Speed=&kategorie=6&tyre_for=&x_tyre_for=&rsmFahrzeugart=ALL&Label=C-C-72-2&details=Ordern&typ=R-364853

Mislim Kina nije vise kao sto je nekada bila... barem se nadam. :D

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
unknown kaže...

Koliko je rizicno sa moje strane kupiti kineske jeftine gume koje imaju "relativno" dobre recenzije poput ovih 
https://www.reifendirekt.de/cgi-bin/rshop.pl?dsco=100&cart_id=fRjGsm0OsyEk7GnQ.100.1026238606&Cookie=sea_rd_de_Google_Search&sowigan=Wi&Breite=235&Quer=50&Felge=18&Speed=&kategorie=6&tyre_for=&x_tyre_for=&rsmFahrzeugart=ALL&Label=C-C-72-2&details=Ordern&typ=R-364853
Mislim Kina nije vise kao sto je nekada bila... barem se nadam. :D

 Sve kaj mogu kupujem iz kine. Elektornika, mobiteli, kućne potrepštine...

 

Osim auto guma.

Na tome ne želim štedjeti. Troje klinci u autu, pa dok 100% ne budem siguran, ne hvala.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberDemonVZ kaže...

 Sve kaj mogu kupujem iz kine. Elektornika, mobiteli, kućne potrepštine...

 

Osim auto guma.

Na tome ne želim štedjeti. Troje klinci u autu, pa dok 100% ne budem siguran, ne hvala.

 Čini se da je i zaštita bila kineska

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

  

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 Sve kaj mogu kupujem iz kine. Elektornika, mobiteli, kućne potrepštine...

 

Osim auto guma.

Na tome ne želim štedjeti. Troje klinci u autu, pa dok 100% ne budem siguran, ne hvala.

 Čini se da je i zaštita bila kineska

 Haha, smrade :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberDemonVZ kaže...
1BIT kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 Sve kaj mogu kupujem iz kine. Elektornika, mobiteli, kućne potrepštine...

 

Osim auto guma.

Na tome ne želim štedjeti. Troje klinci u autu, pa dok 100% ne budem siguran, ne hvala.

 Čini se da je i zaštita bila kineska

 Haha, smrade :D

 A je te lijepo, odmah me podsjeti na ovo:

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.8.2018 17:32 (vrinho).
16 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Hey hey postavio sam pitanje :D

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Tesko da ces pronaci gumu da valja ispod 130€.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Uzmi Dunlop Wintersport 5.

 

Imaš za 18" točkove, a nemaš za gume...

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Samo nemoj uzeti minerva,lmao

Najveći ološ

Ako gledaš budget možda Nexen korejski?

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

Uzmi Dunlop Wintersport 5.

 

Imaš za 18" točkove, a nemaš za gume...

 Kakav je laik jos ce uzet 13 cola i probat nagurat na 18...jebajiga

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Gdje je volja tu je i put

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...
chutac kaže...

Uzmi Dunlop Wintersport 5.

 

Imaš za 18" točkove, a nemaš za gume...

 Kakav je laik jos ce uzet 13 cola i probat nagurat na 18...jebajiga

 Maybe.. let us try it on the new episode of the mythbusters. :D

Najgore je u tome kaj nisam kupio auto radi guma samo sam gledao da li mi se auto izunutra i izvana svidja i koja je cijena. :P
A daj mi pojasni zasto ove od gooride-a nisu dobre? Mislim dobro su ocjenjene po europskoj komisiji pogle usporedbu sada.
Mislim ja vozim po propisima kao stara bakica raditi ludarije me ne zanima... uvjek po ogranicenju drzati razmak i te spike. :P

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice