Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.114
|
čitano: 13.253.633
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lijep pozdrav.
Planiram u dogledno vrijeme uzeti auto.
U planu mi je Audi a5 coupe ili kabrio 2008-2009 g
Ako može neki savjet šta treba izbjegavati?
Meni je zapeo za oko 3.0 TDI quattro.
Ili neki prijedlog druge marke a da nije BMW.
Znači neću ga uzimati danas sutra nego u idućih 4-5 mjeseci pa bih volio znati na što da obraćam pažnju jer ja i auto dva različita svijeta 😀
Unaprijed se zahvaljujem na pomoći.
I da u Njemačkoj uzimam.
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.10.2018 9:24 (Garac24).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

dizel cabrio 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...
RuskeGTT kaže...

 sorry al ako ne probas, neznas ;) to sta se vi zgrazate na spomen tog imena, ne znaci da su gume lose, dapace...mene sluze vec 6000+ km bez ikakve greske, bez ikakvog proklizavanja  po svim uvjetima i bez skoro ikakvog trosenja...

 

uostalom covjek trazi gume za duju, a ne za porsche 911 - oce savu - taurus je definitivno bolji po mokrome...to je to sta mogu tvrditi, jer sam vozio oboje...

 Kao prvo, taurus uhp kao ni hp u 14 cola ne postoji. Kao dugo kaj mislis da duja kao svaki drugi auto netreba kvalitetne gume?

A kao trece, mapirana cupra da ne vrti taurusa? Svašta!

 

 

 tko je spomenuo cupru? i moj pojam vrti-ne vrti ne odnosi se na startove, nego na zavoje, klizanje po mokrome i sl...na startu svaka guma vrti, ako znas startat kako treba jel (ne mislim na svakodnevno startanje, nego na startanje a-la street race 60ft i slicno :D)

5 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

dizel cabrio 

 Da i??? To sta ti iz nekog cudnog razloga opcenito mrzis dizele je smijesno. To je samo jedna od opcija uz benzin, plin i struju. Svakome nesto pase i to je bit da nije sve isto. Znam covjeka koji ima alfu spider dizel od 200ks i neznam po cemu je to los auto, ide kao metak a malo trosi, na zvuk dizela se naviknes a i danas to nije vise kao prije da se cuju kao golf dvojka. Svaka cast decku na odabiru auta i ja bi ga uzeo da za njega imam love i za odrzavanje, 3.0 tdi je nepoderiv i stedljiviji puno od 3.2fsi 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...
extrametalika kaže...

 Nemoj vrijeđati nego ajde objasni zasto polo nije najbolji izbor. Ili si samo od onih koji vrijeđaju vag koncern i misle da su najpametniji na svijetu jer voze japance. Lijepo sam dao covijeku svoje misljenje i sta bi ja 

regao si se ovdje samo da bi rekao da je Polo najbolji izbor?

Kako znaš da ima najmanje kilometara? jer tako piše i to je to? nema 100 tisuća više?

što ako je pohaban iznutra? ogrebena vrata, udaren prag? što ako ima zamjenska svjetla umjesto originalnih...

i dalje bi bio tvoj izbor od svih onih?

 

 

 A gdje si ti vidio link i slike auta???? Naravno da ovisi o stanju auta i da se gledaju detalji. Napisao po onome sta je covijek napisao i po tim detaljima se polo cini naj izbor

5 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Garac24 kaže...
Lijep pozdrav.
Planiram u dogledno vrijeme uzeti auto.
U planu mi je Audi a5 coupe ili kabrio 2008-2009 g
Ako može neki savjet šta treba izbjegavati?
Meni je zapeo za oko 3.0 TDI quattro.
Ili neki prijedlog druge marke a da nije BMW.
Znači neću ga uzimati danas sutra nego u idućih 4-5 mjeseci pa bih volio znati na što da obraćam pažnju jer ja i auto dva različita svijeta 😀
Unaprijed se zahvaljujem na pomoći.
I da u Njemačkoj uzimam.

 Bilo bi ti dobro recimo da je prvi vlasnik i da je servisiran u ovlastenom servisu. Za kilometrazu u Njemackoj bi trebao biti siguran a i opcenito a5 cabrio nije auto koji ljudi voze kao a6, vise je vikend auto i manja kilometraza je realna. Kod automatika gledaj da je sve servisirano i bolji je izbor nego manualni. Ako neces bmw, konkurencija je c klasa ali audi je po meni bolji izbor, pogotovo ta linija a5 jos aktualno izgleda i 3.0 tdi ti je najbolji izbor za taj auto jer je motor provjeren. Cestitam na odabiru i sretno sa potragom

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
extrametalika kaže...
nine kaže...

dizel cabrio 

 Da i??? To sta ti iz nekog cudnog razloga opcenito mrzis dizele je smijesno. T

 Legenda kaže: Dok je prije cca 2 i više godine imao ludu, naprao ga je 1.9tdi tako da se je skoro ugušio u dimu  Jel tako nine? 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...

Kod mog auta redovni servis u ovlaštenom: ulje, filter ulja, filter zraka, ulje za kočnice (svake 2god), filter kabine s radom = 1120kn

 

 

 Sa radom, ja platim 500 kuna sve to, osim kočione tekućine. 

I to ne W5 ulje nego top proizvođači(Mobil1 FS, Castrol Edge Titanium FST, Mann filteri, ...). Neki dan se lega pohvalio kako mu nova Kia ima 7 godina garancije, a redovni servis 1600 kuna. Da ne spominjemo kočnice i takve skuplje potrošne dijelove.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
5 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...
extrametalika kaže...

 izgledom vw modeli su uvijek dugovijecni i dobro izgledaj

 Ak si Helen Keller.

 Ista je stvar i sa bmw-om i audiem, oni i vw ce puno duze izgledati aktualno i normalno naspram francuza i japanaca koji izgledaju stvarno super kada izadju, to ne osporavam i rade lijepe aute. Ali japanci i francuzi zbog takvog dizajna za 7-8 godina izgledaju puno starije nego njemacki koji prate klasicne linije i po nekima dosadne. Upravo zbog "dosadnih" linija i klasicnog interijera izgledaju bolje nego francuzi i japanci, i sigurnija su kupnja, naravno bolja je i kvaliteta materijala

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kvaliteta je toliko dobra da je Valeo glavni dobavljac za VAG grupu, Francuzi sami sebi pucaju u nogu jer stavljaju lošije Valeo dijelove u svoja auta, one ultra kvalitetne Valeo dijelove šalju u Njemačku, a ako im je kvaliteta interijera kao kod mene u sedmici onda bolje da otpuste nekog francuza koji mi je sklepao interijer. 

13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...
Ziga kaže...

Kod mog auta redovni servis u ovlaštenom: ulje, filter ulja, filter zraka, ulje za kočnice (svake 2god), filter kabine s radom = 1120kn

 

 

 Sa radom, ja platim 500 kuna sve to, osim kočione tekućine. 

I to ne W5 ulje nego top proizvođači(Mobil1 FS, Castrol Edge Titanium FST, Mann filteri, ...). Neki dan se lega pohvalio kako mu nova Kia ima 7 godina garancije, a redovni servis 1600 kuna. Da ne spominjemo kočnice i takve skuplje potrošne dijelove.

 a ja 400

12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Gdje se mogu vidit pravila za dozvole? Zanima me jedna informacija za A kat.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

 Legenda kaže: Dok je prije cca 2 i više godine imao ludu, naprao ga je 1.9tdi tako da se je skoro ugušio u dimu  Jel tako nine? 

 

how yes no 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Smontirao nove gume po preporuci kolege 1BIT ... Otisao kod lasic.si i usput rezervirao dimenzije... Dodem tamo baba me krivo cula i rezervirala 185/65/14 a ja hocu 185/60... i nista nafurio se te se vratio nazad i kod furlana namontirao Uniroyal Rainexpert 3...

Koji preporod nakon sava eskimo s3+.... drzi cestu kao lud, a sad cekam kisu da probam po kisi. Pri brzini 160kmh volan se niti malo ne trese... kao da je auto parkiran... fantasticno balansirano.

Felge su novo plastificirane. i male ratkape oem vw :)

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Koliko se kreću cijene da se pjeskare i lakiraju/powder-coat-aju čelične felge? I gdje se to može odraditi?

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.10.2018 10:20 (INCOGNITO99).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
extrametalika kaže...

 Ista je stvar i sa bmw-om i audiem, oni i vw ce puno duze izgledati aktualno i normalno naspram francuza i japanaca koji izgledaju stvarno super kada izadju, to ne osporavam i rade lijepe aute. Ali japanci i francuzi zbog takvog dizajna za 7-8 godina izgledaju puno starije nego njemacki koji prate klasicne linije i po nekima dosadne. Upravo zbog "dosadnih" linija i klasicnog interijera izgledaju bolje nego francuzi i japanci, i sigurnija su kupnja, naravno bolja je i kvaliteta materijala

Pa svabi nekad i danas su isti auti s novim farovima i zaobljenijim rubovima...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...
Lord_Marko kaže...

 Legenda kaže: Dok je prije cca 2 i više godine imao ludu, naprao ga je 1.9tdi tako da se je skoro ugušio u dimu  Jel tako nine? 

 

how yes no 

Ajde ajde, obična luda 2.0 je koliko? Negdje 8.7-9 do stotke, kao i traktor PD 130 iz četvorke sa 3vr, još ako je remapan (šta se obično prekasno skuži hehe).. To je onda već grdo..

 

 

 

In the name of tragedy...
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

Smontirao nove gume po preporuci kolege 1BIT ... Otisao kod lasic.si i usput rezervirao dimenzije... Dodem tamo baba me krivo cula i rezervirala 185/65/14 a ja hocu 185/60... i nista nafurio se te se vratio nazad i kod furlana namontirao Uniroyal Rainexpert 3...

Koji preporod nakon sava eskimo s3+.... drzi cestu kao lud, a sad cekam kisu da probam po kisi. Pri brzini 160kmh volan se niti malo ne trese... kao da je auto parkiran... fantasticno balansirano.

Felge su novo plastificirane. i male ratkape oem vw :)

 Ma bit će ti odlične rainexpertice, samo šteta kaj ćemo ih morat skinut sad za mjesec dana i vratit se savama

Tak da guštaj dok možeš

 

Slovenci su zakon, imaju bolju opremu nego tu naši vulkanizeri (dovoljno ti je vidjet da stroj kojim hvata felge prilikom skidanja/montiraja guma ima plastificirane vrhove da ti ne izgrebe felge, dok naši vulkanizeri to nemaju, čak sam jednom vidio u vulkalu Sesvetama da su im ti vrhovi popucali i samo su ih zašvasali/zavarili nazad, ali jako loše, varove nisu opće pobrusili, srećom da sam tada bio sa čeličnim felgama, pa me boli k za felge...), naši vulkanizeri ti felge sa pneumatskim čekićim stegnu, samo da te se čim prije riješe, dok slovenci svaki šraf stežu moment ključem točno koliko treba i ravnomjerno...jednostavno imaju puno bolju uslugu a i odlične cijene...

 

Moguće da su friško zaposlili žensku, pa se ne snalazi još, ja sa Lašićem nikad nisam imao problema i uvijek su ljubazni bili, Furlan je isto odličan, al meni je nekako Lašić bolji, ja prvo Lašiću idem, pa ak nema, onda Furlanu

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
INCOGNITO99 kaže...
Koliko se kreću cijene da se pjeskare i lakiraju/powder postaju čelične felge? I gdje se to može odraditi?

 200 pjeskarenje

250 plastificiranje

Napisi na google blaž pjeskarenje ježdovečka ( ježdovec )

Blaževic plastificiranje. ( ulica mikulini ) isto ježdovec.

Nisu ista dva lika da se nebi zabunio.

Uglavnom zadovoljan sam skroz.

 

 

1BIT kaže...
Fake_Alert kaže...

Smontirao nove gume po preporuci kolege 1BIT ... Otisao kod lasic.si i usput rezervirao dimenzije... Dodem tamo baba me krivo cula i rezervirala 185/65/14 a ja hocu 185/60... i nista nafurio se te se vratio nazad i kod furlana namontirao Uniroyal Rainexpert 3...

Koji preporod nakon sava eskimo s3+.... drzi cestu kao lud, a sad cekam kisu da probam po kisi. Pri brzini 160kmh volan se niti malo ne trese... kao da je auto parkiran... fantasticno balansirano.

Felge su novo plastificirane. i male ratkape oem vw :)

 Ma bit će ti odlične rainexpertice, samo šteta kaj ćemo ih morat skinut sad za mjesec dana i vratit se savama

Tak da guštaj dok možeš

 

Slovenci su zakon, imaju bolju opremu nego tu naši vulkanizeri (dovoljno ti je vidjet da stroj kojim hvata felge prilikom skidanja/montiraja guma ima plastificirane vrhove da ti ne izgrebe felge, dok naši vulkanizeri to nemaju, čak sam jednom vidio u vulkalu Sesvetama da su im ti vrhovi popucali i samo su ih zašvasali/zavarili nazad, ali jako loše, varove nisu opće pobrusili, srećom da sam tada bio sa čeličnim felgama, pa me boli k za felge...), naši vulkanizeri ti felge sa pneumatskim čekićim stegnu, samo da te se čim prije riješe, dok slovenci svaki šraf stežu moment ključem točno koliko treba i ravnomjerno...jednostavno imaju puno bolju uslugu a i odlične cijene...

 

Moguće da su friško zaposlili žensku, pa se ne snalazi još, ja sa Lašićem nikad nisam imao problema i uvijek su ljubazni bili, Furlan je isto odličan, al meni je nekako Lašić bolji, ja prvo Lašiću idem, pa ak nema, onda Furlanu

 Uopce ih ne zelim skidat...one savulje su mi sad gadne haha...Vidit cu ako nebude snijega vozit cu se...a ako ga padne onda necu.

Koje zimulje da kupim?  Goodyear ug9?

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2018 12:14 (Fake_Alert).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

Koje zimulje da kupim?  Goodyear ug9?

 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

TS860

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel ovo puno?

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Hrvatska verzija cars and coffeja žali bože vremena.

9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav,

 

Na autu su mi trenutno 225/40/18 ljetne gume. Radi se o Golfu 7 GTD s kojim će mi ovo biti prva zima, pa nemam iskustva sa zimskim gumama.

Zanima me koja je bolja opcija - uzeti dodatni set felgi, tipa 17" i deblju gumu ili uzeti istu dimenziju gume, pa ih montirati na felge koje su na njemu?

 

Isto tako, gledao sam nešto tipa Goodyear UltraGrip 8, koje sam imao na prošlom autu i bile su odlične.

No tada je u pitanju bio 1.6 TDI - 250 Nm, a sada 2.0 TDI DSG - 380 Nm. Razlika je osjetna na ljetnim gumama, pa se ne bih htio zeznuti sa zimskim.

 

 

 

16 godina
online
Auti - ultimativna tema

Ako hoćeš imati 2 seta felgi za promjenu izgleda auta, onda kupi druge felge, 17 ili 18, koje god tebi više odgovaraju. Što se guma tiče, idi na jednu od ove tri, to su daleko najbolje zimske gume; Continental WinterContact TS860, Goodyear UltraGrip 9, Dunlop Winter Sport 5 (tj. nisam ni gledao imaju li te tri u tvojoj dimenziji, no vjerojatno imaju - koju god od njih kupiš nećeš pogriješiti).

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2018 17:40 (Hacker002).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...

Hrvatska verzija cars and coffeja žali bože vremena.

 meh, sve beskorisno, nejde po makadamu, di su prave makine koje dižu prašinu

 

13 godina
online
Auti - ultimativna tema

svakih 60000 stari moj...ja bi se prije propucao da mjenjam na svojim autima (koliko god vrijedili ili ne vrijedili) nakon toliko dugo ulje i filter...

cu se ciganit za 300/550kn - ne...ako treba i 2x godisnje, svakih 7000km i tocka

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

 

 200 pjeskarenje

250 plastificiranje

Napisi na google blaž pjeskarenje ježdovečka ( ježdovec )

Blaževic plastificiranje. ( ulica mikulini ) isto ježdovec.

Nisu ista dva lika da se nebi zabunio.

Uglavnom zadovoljan sam skroz.

 

 

 To za sve 4 ili po komadu?

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

svakih 60000 stari moj...ja bi se prije propucao da mjenjam na svojim autima (koliko god vrijedili ili ne vrijedili) nakon toliko dugo ulje i filter...

cu se ciganit za 300/550kn - ne...ako treba i 2x godisnje, svakih 7000km i tocka

 

Ako se drzis preporuke priozvodjaca, onda neces imat problema.

 

Naravno, ako imas modan motor, sa turboom, treba cesce mijenjati i ulje i hladnjaku i masini.

 

Obicno kazu da je to 7 do 8.000km. Dok standardni tvornicki motori imaju ciklus od 15 do 20.000km.

Al nije greska izmjenit ulje i prije, osobito ako znas da si vozio na pisti i malo jace potjerao masinu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.10.2018 10:29 (Čitatelj).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
INCOGNITO99 kaže...
Fake_Alert kaže...

 

 200 pjeskarenje

250 plastificiranje

Napisi na google blaž pjeskarenje ježdovečka ( ježdovec )

Blaževic plastificiranje. ( ulica mikulini ) isto ježdovec.

Nisu ista dva lika da se nebi zabunio.

Uglavnom zadovoljan sam skroz.

 

 

 To za sve 4 ili po komadu?

 sve 4.. slike su dolje kada su dosle sa plastificiranja.

Čitatelj kaže...
RuskeGTT kaže...

svakih 60000 stari moj...ja bi se prije propucao da mjenjam na svojim autima (koliko god vrijedili ili ne vrijedili) nakon toliko dugo ulje i filter...

cu se ciganit za 300/550kn - ne...ako treba i 2x godisnje, svakih 7000km i tocka

 

Ako se drzis preporuke priozvodjaca, onda neces imat problema.

 

Naravno, ako imas modan motor, sa turboom, treba cesce mijenjati i ulje i hladnjaku i masini.

 

Obicno kazu da je to 7 do 8.000km. Dok standardni tvornicki motori imaju ciklus od 15 do 20.000km.

Al nije greska izmjenit ulje i prije, osobito ako znas da si vozio na pisti i malo jace potjerao masinu.

 Upravo suprotno. Gradska voznja opterecuje vise motor a samim time i ulje... stani kreni.... dok autocesta je samo odrzavanje brzine. Osobno na duji mjenjam na 6-8tkm... jer sam vecinom po gradu a volim ga ganjat...

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.10.2018 10:56 (Fake_Alert).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice