Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 30.294
|
čitano: 14.131.442
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Treba se samo vozikati...

'Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran' - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
14 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Novosti od Zeta

 

LINK, da se bolje vidi

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.10.2014 15:25 (Franjo15).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

http://www.speedtest.net/result/3149309179.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Franjo15 kaže...

Novosti od Zeta

 

LINK, da se bolje vidi

Trebali su čekati do 12.mjeseca s time jer nema smisla to napraviti u proljeće ili ljeto {#}

'Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran' - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
14 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Pero Dinamit kaže...
Franjo15 kaže...

Novosti od Zeta

 

LINK, da se bolje vidi

Trebali su čekati do 12.mjeseca s time jer nema smisla to napraviti u proljeće ili ljeto {#}

Ma ovo im je pilot projekt očito, što je mogli su u sam vrh zime staviti ovo. 

 

Ali inače nije loša ideja ako zaživi, ja sam taman na liniji 102, i mogao bih par puta provesti se s busom ako to uopće bude funkcioniralo malo do mihaljevca pa nazad se vratiti sam. 

 

Ima tu dosta jahanja. 

11 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pa poanta brdskog biciklizma je da voziš i uzbrdo,a ne da budeš curica i zakvačiš ga na bus i spuštaš se dole,iako ne mislim da je loša ideja imam osjećaj da će Medvednica bit neprohodna vikendima.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
evang kaže...

Pa poanta brdskog biciklizma je da voziš i uzbrdo,a ne da budeš curica i zakvačiš ga na bus i spuštaš se dole,iako ne mislim da je loša ideja imam osjećaj da će Medvednica bit neprohodna vikendima.

Pa ovih dana mi se baš i ne da penjati s biciklom :P

Živim na brdu, znam šta pričaš. Dobro meni idu brda. Ali nekad je dobro i ovako se povesti i malo prošvercati :D 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
evang kaže...

Pa poanta brdskog biciklizma je da voziš i uzbrdo,a ne da budeš curica i zakvačiš ga na bus i spuštaš se dole,iako ne mislim da je loša ideja imam osjećaj da će Medvednica bit neprohodna vikendima.

Pa ovisi o disciplini brdskog biciklizma. Uostalom i prije se vozilo busom gore, nema ljepšeg nego Lojstekom do vrha, pa se spustiš nekom stazom tipa 57-55 do Mihaljevca, pa opet gore jedan put, taman se odmoriš, pa nekom drugom stazom tipa 18-20. Ili 2x gore busom pa se odmoran spuštaš, ali onda nemaš gušta obnavljanja energije vinskim gulašem i štrudelom od višnje u Lugarnici.

 

Naravno, za cestu se tu gubi smisao, ali to nije ni brdski biciklizam.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
11 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Jel se uopće službeno smije biciklom po stazama po Medvednici?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Službeno nije zabranjeno nigdje osim po Nacionalnim parkovima (tipa Premužićeva), imaš neke planinarske staze (tipa po južnom Velebitu) gdje je to isto zabranjeno, ali nitko te neće kazniti ako si pristojan i ne ometaš/ugrožavaš druge osobe na planini (naravno ovisi o rangeru jer možeš i pošteno platit).

Izbjegavaš dane gužve i popularne staze (recimo 9ka vikendom na Sljemenu). Preko tjedna na 9ki vidiš ako i jednog čovjeka recimo. Naravno ima staza gdje je potpuno zavladalo nepisano pravilo izbjegavanja vožnje po tim stazama - uvijek. Ne moraš se pridržavat tog pravila, ali to je na štetu svih biciklista. To su staze tipa Bikčevićeva, Omladinska, Lojstek i slično koje su glavne rute uspona na Sljeme. Imaš tako i potpuno DH staza gdje nema ljudi - Medvedgrad recimo. 

 

Kao i svugdje je bitno da si ok i da ne ugrožavaš nikoga. Pri mimoilaženju usporiš na brzinu hoda, pozdraviš, ponekad popričaš, etc. U životu nisam imao problema s planinarima, a s bikeom sam prošao skoro sve planine u Dalmaciji, te poprilično planinarskih staza po ostatku HR i okolici, uključujući i neke zabranjene staze. Ipak kad sve zbrojiš mi smo i planinari, jedino se spuštamo malo drugačije, ali uzbrdo smo jednaki i tu ionako već susretneš skoro sve s kojima ćeš se mimoić, pogotovo jer sve te veće i poznatije vrhove obilazimo u sredini tjedna. Tako smo tipa na putu za Vaganski vrh vidjeli 7 ljudi, nizbrdo 0. Na Biokovu smo vidjeli 6 ljudi nizbrdo, 10ak na vrhu i 3 na Vošcu, na Dinari je bilo 5 ljudi s kojima se doplaninarilo do vrha, Konj na Ivanšćici je platio s 3-4 planinara nizbrdo, etc. da ne pišem dalje.

 

 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Uzeo sam KCNC eva foam gripove i danas je nisam uspia ugurat do kraja, pa me zanima što stavit ispod da se to s lakoćom ugura. Može li običan alkohol da se namoči na kraj kormila ili?

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

prije nego što sam počeo koristit lock-on gripove sam znao natjerati foam grip s pomoćo čarlija, namažeš gore, navučeš grip i pustiš da se osuši i onda je zacementirano. :)

 

Promatram jučer da vidim korake budućnosti
15 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

A kad odlučim opet mijenjat, kako se skida i to?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Najlakše je skinut pomoću kompresora..

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Mitsuoka kaže...

Pa ovisi o disciplini brdskog biciklizma. Uostalom i prije se vozilo busom gore, nema ljepšeg nego Lojstekom do vrha, pa se spustiš nekom stazom tipa 57-55 do Mihaljevca, pa opet gore jedan put, taman se odmoriš, pa nekom drugom stazom tipa 18-20. Ili 2x gore busom pa se odmoran spuštaš, ali onda nemaš gušta obnavljanja energije vinskim gulašem i štrudelom od višnje u Lugarnici.

 

Naravno, za cestu se tu gubi smisao, ali to nije ni brdski biciklizam.

Ma sve je to super ako nemaš ništa raditi cijeli dan, ali 2x gore bajkom se penjati i onda takav spuštati je smrt što se mene tiče. Budeš umoran ko pas kasnije, a i izgubi se dosta vremena. Super tko to može tako, ali ja nemam niti toliko vremena niti volje {#}

joze kaže...

A kad odlučim opet mijenjat, kako se skida i to?

Ja sam skidao pomoću neke plastične plosnate šipke, gurao polako i tako pravio cijeli krug oko volana dok ga nisam skinuo. Malo sam se napatio, ali je ipak otišlo dolje. Iako je puno bolje i lakše pomoću kompresora ako ga imaš kako je Hrvek1909 već tu predložio.

'Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran' - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.10.2014 10:06 (Pero Dinamit).
14 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Zašto ne, to se sve riješi dobrim tajmingom u max 3h. Češće vozi bus na Sljeme nego neki gradski u ST.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

E pa kad se provrti šaraf...

 

https://www.facebook.com/pages/Filip-Radulovi%C4%87/504432012929374
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Lakše i jednostavnije (brže) bi bilo da ga je samo zarezao sa flexom i odšarafio sa ravnim šrafencigerom i još bi diskovi ostali cjeli.

Promatram jučer da vidim korake budućnosti
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Mitsuoka kaže...

Zašto ne, to se sve riješi dobrim tajmingom u max 3h. Češće vozi bus na Sljeme nego neki gradski u ST.

Ma ja sam mislio ako bi se išlo bajkom cijelo vrijeme, ne busom. Busom je druga priča {#}

'Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran' - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
14 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

~50min gore, ~20min 57 dolje, to je nešto više od sat vremena, s dodatkom cca pola sata hranjenja za recharge, ponovit 2x, da se isto u 3h, malo više malo manje ovisno o drugoj stazi.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Sad ga malo pretjeruješ. Lako za prvi puta gore, drugi puta sumnjam da netko može ići istim tempom.

Osim toga, nisam baš čitao da ljudi idu 2x gore-dolje samo tako. Znam da sam čitao da je netko to napravio prije nekog vremena pa je kasnije bio mrtav umoran. A i ovi svi što idu redovito na Sljeme ne idu baš 2x gore dolje bajkom koliko mi je poznato...

'Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran' - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
16 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Mitsuoka kaže...

~50min gore, ~20min 57 dolje, to je nešto više od sat vremena, s dodatkom cca pola sata hranjenja za recharge, ponovit 2x, da se isto u 3h, malo više malo manje ovisno o drugoj stazi.

Potvrđujem ovu procjenu koja je pogođena skroz. Naravno da ne može svatko dva puta do gore istim tempom, ali realno gledajući doć od stanice Bliznec do vrha za 50min nije jurenje tako da...

 

Evo jedino bi dulje vremena sada trebalo jer se gore treba presvuč za spust pa dolje opet za uspon...

https://www.facebook.com/pages/Filip-Radulovi%C4%87/504432012929374
11 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozz ekipa.

 

dva pitanja, molim vas misljenje:

 

1. ima li tko Cube Attention SL 29er 2015 godiste, zanima me RL iskustvo....Naime, uzimam novi bajk, a ovaj mi je nekako zapeo za oko dizajnom i opremom...

 

2. Prethodno spomenut bajk dolazi sa 21" ili 23" ramom...ja sam 191cm, pa sad dvojim koja bi mi vise odgovarala (trenutno imam 22" Meridu iz 2008e)...moze nekakva sugestija (naravno bajk cu i isprobati)

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.10.2014 10:28 (Maddog_HR).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Maddog_HR kaže...

Pozz ekipa.

 

dva pitanja, molim vas misljenje:

 

1. ima li tko Cube Attention SL 29er 2015 godiste, zanima me RL iskustvo....Naime, uzimam novi bajk, a ovaj mi je nekako zapeo za oko dizajnom i opremom...

 

2. Prethodno spomenut bajk dolazi sa 21" ili 23"...ja sam 191cm, pa sad dvojim koja bi mi vise odgovarala (trenutno imam 22" Meridu iz 2008e)...moze nekakva sugestija (naravno bajk cu i isprobati)

Službena stranica od Cube-a za detaljni odabir veličine rame: http://www.cube.eu/en/service/faq/faq-detail/article/how-do-i-determine-the-correct-frame-size/

https://www.facebook.com/pages/Filip-Radulovi%C4%87/504432012929374
14 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Oni koji to rade ne pišu, a ove fensi 'enduro' ekipe su Weekend warriori i nisu u nekoj spremi.

Ja sam s 4-5 osoba napravio taj pothvat kad sam bio u ZG, a moja brzina je odredena kadencom, tako da je stalno oko ove minutaze osim ako se svako malo čekamo, a to mi se ne da. Uz tih par ljudi znam ih još 4 koji to čine često. Od toga samo jedan radi redovite reporte po forumima. 

 

Sad, recimo dodan pola sata-sat tu ovisno o spremi, opet dolazis do toga da ima vremena za pdradit sljeme 2x gore dolje bez puno slobodnog vremena (naravno ljeti, a ne sad kad je dan kratak i poslije posla je još malo pa odmah noć).

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Nisam znao da sada i biciklisti koa i automobili moraju imati stalno upaljena svjetla dok se voze bez obzira bio mrak ili ne {#}

'Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran' - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
Moj PC  
1 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Nego sto. Ti si prometalo, jbg. Macije oči bi isto trebao imat na kolima i na pedalama. Ako nemas može ti isto oderati kaznu.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ne znam jel me sad zayebavaš ili si ozbiljan.

Ali samo kažem što sam čuo dok je radio bio upaljen. Iako de8ili nisu rekli da se to odnosi na noć ili dok je smanjena vidljivost, makar sam mislio da se to podrazumjeva bez obzira koji dan je u godini. Ne kužim koji vrag su onda to uopće spominjali...

Sad oni dječačići koji se ne slaže sa mojim postom, mogao je barem reći što sam krivo rekao ili me ispraviti.

'Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran' - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
14 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ja sam ozbiljan. Mačije oči su zaista propisane zakonom. Ne znam kako se kažnjava, po ST ne kažnjavaju za ništa, a sad kako je u ZG... 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Mene nisu nikad kaznili, samo ne znam kako da ja uvjerim tamo nekakvog debeljuškastog policajca koji se bar 10 godina nije bavio nikakvom aktivnosti, da ja na spd pedalama nisam nikad imao mačje oči niti ih mogu naknadno ugradit ? {#}

BTW: ja sam i sa kotača skinuo mačje oči, primjetio sam kad sam sudjelovao na xc utrkama da ih ja jedini imam, pa sam se osjećao kao kikić sa biciklom na pomoćne kotače {#}, nešto sam i prišparao na težini (zanemarivo), uglavnom vozim po danu i vraćam se prije mraka, a kad planiram vožnju u kojoj se neću stić vratit prije mraka, namontiram prednju i stražnju lampu i sve pet, do sad nisam nikada imao problema.

 

EDIT: mislim da je zakonom propisan i reflektirajući prsluk za noćnu vožnju...

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.10.2014 20:12 (1BIT).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice