BugOnline - dodatak za Firefox izdvojena tema

poruka: 236
|
čitano: 118.688
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Bug.hr izbornik 1.5 za Firefox, Bug.hr izbornik 1.7 za Firefox
15 godina
neaktivan
offline
RE: BugOnline - dodatak za Firefox
DamageHigh kaže...
djdomi kaže...

1.)npr. u ovom mjesecu sam napisao poruku u nespavalicama, ali je ne želim pratiti. hoću namjestiti da mi tu temu ne provjerava. znam da je nekak bez minimalizma, ali probajte ak znate.

2.)pod ekspresno brzo mislite ovo? stavite provjeru na pola minute i onda za tih pola minute pregledava, a to vrijeme dok pregledava je brže? ak je to, onda sam ja krivo mislio :)

Ja tebe niš ne kužim..

Pa osvježe se teme u manje od sekunde...

 

1.) pa na forumu makni onu kvačicu kod prati ovu temu i stvar rješena..

a teme u kojima sudjelujem?

Dočekali...10.11. The MW2
14 godina
offline
RE: BugOnline - dodatak za Firefox

Pa koristi teme koje pratim..

Dijelim časopis VIDI u PDF-u! (iz arhive, dakle svaki mjesec imam za prošli mjesec)
16 godina
moderator
offline
RE: BugOnline - dodatak za Firefox
djdomi kaže...

2.)pod ekspresno brzo mislite ovo? stavite provjeru na pola minute i onda za tih pola minute pregledava, a to vrijeme dok pregledava je brže? ak je to, onda sam ja krivo mislio :)

Pa nece valjda raditi provjeru ima li novih tema svakih 20 milisekundi! To je onda chat, a ne forum! Osmijeh "Ekspresno brzo" se odnosi na samo osvjezavanje ("Provjeri poruke sada", koje ide svakih pola minute, minutu, dvije... kako si vec podesis), a ne na razmake izmedju osvjezavanja. Prije je na sporijoj vezi/racunalima (nagadjam - ne znam tocno koliko je koji faktor odgovoran za to) to trajalo mozda pola sekunde, cetvrtinu sekunde - sad jedva da stignes vidjeti onaj kruzni "ajax-loader".

14 godina
neaktivan
offline
BugOnline - dodatak za Firefox

Svaka čast.

Nisam je dodao ali ću. Osmijeh (nemam trenutno vremena)

Ono što me zanima, jel' razmišljaš da napraviš i za JetPack? (da bude addon bez restartovanja)

There's no sense crying over every mistake. You just keep on trying till you run out of cake.
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: BugOnline - dodatak za Firefox
icecold kaže...

Svaka čast.

Nisam je dodao ali ću. Osmijeh (nemam trenutno vremena)

Ono što me zanima, jel' razmišljaš da napraviš i za JetPack? (da bude addon bez restartovanja)

Ne razmisljam sad o tome - rijetko izbacujemo nove verzije, a za tu jednu nadogradnju ne bi trebao biti problem restaratati Firefox. Namigiva Prioritet je jos par mogucnosti za dodati, onda optimizirati i srediti kod da bude skoro potpuno OOP, te mozda srediti jos kakve sitnice. Add-on je pri kraju - nema se tu sto vise pametnoga za dodati. Napravit cu jos jednu mikro-ikonu koja ce mijenjati sve tri ikone u statusbaru, dodati mogucnost da si korisnik iskljuci pojedine ikone u statusbaru, dodati mogucnost da se sakrije Bug Online izbornik, dodati mogucnost da si korisnik odabere zeli li ikone u taskbaru s lijeve ili desne strane (ostalo znam kako cu srediti, ovo zadnje ne znam - zapravo, mogu zaobilaznim putem, ali mi se to rjesenje ne svidja).

 

Ako netko ima jos kakve zelje ili ideje - slobodno kaze.

14 godina
neaktivan
offline
BugOnline - dodatak za Firefox

Ma nije meni problem restartovati. (još kada na 3.7a5pre ide glatko i brzo) nego eto čisto. :D

Za JetPack sam pitao, pošto će to uskoro početi gurati. Ali znam da i sa JetPack neke opcije tj. mogućnosti addona nisu moguće. (ili se varam)

Nisam se nešto interesovao za JP.

Sve u svemu, samo pohvale za trud i ideju.Namigiva

There's no sense crying over every mistake. You just keep on trying till you run out of cake.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
BugOnline - dodatak za Firefox

Hvala za update, odlicno izgleda!

I'm sorry, I can't hear you over the sound of how awesome I am.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: BugOnline - dodatak za Firefox
I kad se zgotovi za FF počinjete s verzijom za Operu? Jeli tako? :)
Ingame: (_.:BRUNO:._) // Ako ne gori zeleno, ne znači da nisam tu...
16 godina
moderator
offline
RE: BugOnline - dodatak za Firefox
Šef kaže...
I kad se zgotovi za FF počinjete s verzijom za Operu? Jeli tako? :)

Kad se zgotovi, mislim da je moj posao zavrsen. Namigiva Moj cilj je dotjerati ovaj izbornik do visoke razine - do takve da bih ga i sam svakodnevno koristio (sto je prakticki ispunjeno) i da se malo ispraksiram u JavaScriptu, posto sam ga poceo uciti tek pred koji mjesec (sto je takodjer prakticki ispunjeno). Stoga... Ostavljam nekome drugome da vjezba JavaScript slagajuci verziju za Operu - glavni posao ionako je vec obavljen. Osmijeh Ja osobno nemam apsolutno nikakav interes ni potrebu ici taj izbornik raditi za Operu, a kako sam uvijek kratak s vremenom, stvar je jasna. Nisam zapravo imao vremena ni za ovaj izbornik, ali eto - to sam pregrmio. To mi je bio izazov - sad da istu stvar idem preradjivati za Operu - to mi vise nije izazov. To mi je sljakerski posao. Nekome drugome mozda ce biti izazov.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.6.2010 1:14 (mbaksa).
14 godina
protjeran
offline
BugOnline - dodatak za Firefox

Ovaj addon je zaista sve bolji i bolji. Smijeh

Prijavite se!- www.aboutgamers.tk
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
BugOnline - dodatak za Firefox

Verzija 1.5 (21.6.2010.), Direktni link na instalacijsku datoteku add-ona. Link na stranicu add-ona na Mozillinim stranicama.

Izmijenjeno:

  • Dijalog za podešavanje
    Dijalog za podešavanje Dijalog za podešavanje
  • Mala reorganizacija izbornika Bug Online
  • Interne promjene u kodu (većina koda prebačena u objekte)


Novo:

  • Pozicija ikona u statusbaru može se birati - lijevo ili desno
  • Isključivanje/uključivanje pojedinih ikona u statusbaru
  • Isključivanje izbornika Bug Online (da ostanu samo ikone u statusbaru)
  • Multi-status ikona
  • Posebna ikona za slučaj kad korisnik nije logiran


Nešto više o ingenioznoj multi/mikro-status ikoni - zauzima manje mjesta nego da imate sve tri ikone zasebno, kad nema poruka onda je siva, kad ima poruka, onda je u boji i na njoj se pojave mikro-ikone s vrstama novih poruka:

  • ako ima novih poruka u temama koje se prate, u gornjem-lijevom kutu pojavi se crveno srce
  • ako ima poruka u temama u kojima se sudjeluje, u gornjem-desnom kutu pojavi se narančasti balončić
  • ako ima privatnih poruka, o donjem-desnom kutu pojavi se žuto pismo.

Multi-status ikona (padajući izbornik za lijevi i srednji klik mišem) Multi-status ikona (padajući izbornik za lijevi i srednji klik mišem)
Klik lijevim ili srednjim gumbom (kotačićem) miša otvara padajući izbornik preko kojeg se može pristupiti ideksu pojedinih vrsta poruka (kao da se klikne na neku od odvojenih ikona).
Multi-status ikona (tooltip s popisom tema u kojima ima novih poruka) Multi-status ikona (tooltip s popisom tema u kojima ima novih poruka)
Kad se ostavi kursor miša iznad nje, u oblačiću (tooltipu) prikaže se popis tema iz svih uključenih vrsta poruka.

 

Uživajte! I javite što bi još željeli, kakve izmjene, nove mogućnosti... Ponestaje nam ideja... Osmijeh

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.6.2010 15:18 (mbaksa).
 
2 0 hvala 9
15 godina
offline
BugOnline - dodatak za Firefox

e probao dlat mslm da se nemoze bez da se ulogiramo skinut addon :S

Zelim OC-ati procesor, ako mi neko moze pomoc nek se javi na PP jer mi je to novo i prvi put biradio.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: BugOnline - dodatak za Firefox
DommY kaže...

e probao dlat mslm da se nemoze bez da se ulogiramo skinut addon :S

Probaj sad - stavio sam drugi link. Ovo je samo privremeno, dok se add-on ne odobri i ne postane vidljiv na Mozillinoj stranici.

15 godina
offline
RE: BugOnline - dodatak za Firefox
mbaksa kaže...
DommY kaže...

e probao dlat mslm da se nemoze bez da se ulogiramo skinut addon :S

Probaj sad - stavio sam drugi link. Ovo je samo privremeno, dok se add-on ne odobri i ne postane vidljiv na Mozillinoj stranici.

evo sad radi super je

hvala.

Zelim OC-ati procesor, ako mi neko moze pomoc nek se javi na PP jer mi je to novo i prvi put biradio.
15 godina
neaktivan
offline
BugOnline - dodatak za Firefox

Samo da velim...bravo majstore!

dzodzoista doista
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
BugOnline - dodatak za Firefox

Odličan posao dečki!

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
BugOnline - dodatak za Firefox

Odličan posao. Radi na FF 4.0b1 bez problema.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
BugOnline - dodatak za Firefox

Idem ja isprobat nesto sklepat za chrome. Nist ne obecajem jer nemam blage kako se addonovi za chrome rade. Ali tu sam da naucim.

[url=http://profile.mygamercard.net/IgorFastGun][img]http://card.mygamercard.net/gelsig/IgorFastGun.png[/img][/url]
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: BugOnline - dodatak za Firefox
Šef kaže...
I kad se zgotovi za FF počinjete s verzijom za Operu? Jeli tako? :)

Šefe moj, nitko nece nista za operu radi, nista nece bit dok se netko od nas ne prihvati posla

 

Inter pedes virginum gaudium est iuvenum
14 godina
neaktivan
offline
BugOnline - dodatak za Firefox

BugOnline dodatak više ne radi sa Firefox 4.0 beta 2 pre.

Razlog je XPCOM koji se pojavio danas u 20100702 buildu.

Link za bug: https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=568691

Evo i teme gde je bilo diskusije kako je ova promena onesposobila masu dodataka:  http://forums.mozillazine.org/viewtopic.php?f=23&t=1936817

Pogledajte pod regresijama i bugove vezane za XPCOM.

https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=576492

Izgleda da je ova promena ubrzala podizanje Firefoxa.

https://wiki.mozilla.org/XPCOM_Startup

 

Nisam upoznat sa XPCOM i uopšte sa pravljenjem dodataka ali sam siguran da ćete ovo rešiti.

Svakako XPCOM je namenjen da bude jedna od novih stvari u Firefox Beta 2.

There's no sense crying over every mistake. You just keep on trying till you run out of cake.
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
BugOnline - dodatak za Firefox

Instalirao sam poslednjo hourly (703) i sada radi dodatak.

Mada verovatno stoji neka fora oko tih promena za XPCOM pa bi bilo dobro da pogledate.

 

There's no sense crying over every mistake. You just keep on trying till you run out of cake.
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: BugOnline - dodatak za Firefox

Necemo. Osmijeh Bug.hr izbornik ima propisno definirane defaultne postavke i nema smisla da sad idemo to micat i stavljat rucno iscitavanje postavki iz Firefoxa i postavljanje defaultnih ako ih nema u Firefoxovom "registryju". Time bi se zgubio smisao definiranja defaultnih postavki na nacin koji je dosad bio ispravan. Greska je u Firefoxu pa nije red da od svih programera add-onova traze da zaobilaze tu gresku.

14 godina
neaktivan
offline
RE: BugOnline - dodatak za Firefox
mbaksa kaže...

Necemo. Osmijeh Bug.hr izbornik ima propisno definirane defaultne postavke i nema smisla da sad idemo to micat i stavljat rucno iscitavanje postavki iz Firefoxa i postavljanje defaultnih ako ih nema u Firefoxovom "registryju". Time bi se zgubio smisao definiranja defaultnih postavki na nacin koji je dosad bio ispravan. Greska je u Firefoxu pa nije red da od svih programera add-onova traze da zaobilaze tu gresku.

Ma ok, vi ste developeri. :)

A šta je sa ovim? https://wiki.mozilla.org/XPCOM_Startup

There's no sense crying over every mistake. You just keep on trying till you run out of cake.
16 godina
moderator
offline
RE: BugOnline - dodatak za Firefox

Nisam bas siguran dal to ima velike veze s Bug.hr izbornikom. Ako i ima, iz tog teksta ne znam sto konkretno bi mi trebali poduzeti.

13 godina
offline
RE: BugOnline - dodatak za Firefox

Ja sam ti dao 5 zvjezdica i reko Bravo!stvarno je dobar dodatak

Alala
13 godina
neaktivan
offline
RE: BugOnline - dodatak za Firefox
mbaksa kaže...

Verzija 1.5 (21.6.2010.), Direktni link na instalacijsku datoteku add-ona. Link na stranicu add-ona na Mozillinim stranicama.

Izmijenjeno:

  • Dijalog za podešavanje
  • Mala reorganizacija izbornika Bug Online
  • Interne promjene u kodu (većina koda prebačena u objekte)


Novo:

  • Pozicija ikona u statusbaru može se birati - lijevo ili desno
  • Isključivanje/uključivanje pojedinih ikona u statusbaru
  • Isključivanje izbornika Bug Online (da ostanu samo ikone u statusbaru)
  • Multi-status ikona
  • Posebna ikona za slučaj kad korisnik nije logiran


Nešto više o ingenioznoj multi/mikro-status ikoni - zauzima manje mjesta nego da imate sve tri ikone zasebno, kad nema poruka onda je siva, kad ima poruka, onda je u boji i na njoj se pojave mikro-ikone s vrstama novih poruka:

  • ako ima novih poruka u temama koje se prate, u gornjem-lijevom kutu pojavi se crveno srce
  • ako ima poruka u temama u kojima se sudjeluje, u gornjem-desnom kutu pojavi se narančasti balončić
  • ako ima privatnih poruka, o donjem-desnom kutu pojavi se žuto pismo.

Klik lijevim ili srednjim gumbom (kotačićem) miša otvara padajući izbornik preko kojeg se može pristupiti ideksu pojedinih vrsta poruka (kao da se klikne na neku od odvojenih ikona). Kad se ostavi kursor miša iznad nje, u oblačiću (tooltipu) prikaže se popis tema iz svih uključenih vrsta poruka.

 

Uživajte! I javite što bi još željeli, kakve izmjene, nove mogućnosti... Ponestaje nam ideja... Osmijeh

 

ja ima mozzilu firefox 4.2b.i kažemi da nije kompaktibilan??

15 godina
offline
RE: BugOnline - dodatak za Firefox
Tommy_123 kaže...
mbaksa kaže...

Verzija 1.5 (21.6.2010.), Direktni link na instalacijsku datoteku add-ona. Link na stranicu add-ona na Mozillinim stranicama.

Izmijenjeno:

  • Dijalog za podešavanje
  • Mala reorganizacija izbornika Bug Online
  • Interne promjene u kodu (većina koda prebačena u objekte)


Novo:

  • Pozicija ikona u statusbaru može se birati - lijevo ili desno
  • Isključivanje/uključivanje pojedinih ikona u statusbaru
  • Isključivanje izbornika Bug Online (da ostanu samo ikone u statusbaru)
  • Multi-status ikona
  • Posebna ikona za slučaj kad korisnik nije logiran


Nešto više o ingenioznoj multi/mikro-status ikoni - zauzima manje mjesta nego da imate sve tri ikone zasebno, kad nema poruka onda je siva, kad ima poruka, onda je u boji i na njoj se pojave mikro-ikone s vrstama novih poruka:

  • ako ima novih poruka u temama koje se prate, u gornjem-lijevom kutu pojavi se crveno srce
  • ako ima poruka u temama u kojima se sudjeluje, u gornjem-desnom kutu pojavi se narančasti balončić
  • ako ima privatnih poruka, o donjem-desnom kutu pojavi se žuto pismo.

Klik lijevim ili srednjim gumbom (kotačićem) miša otvara padajući izbornik preko kojeg se može pristupiti ideksu pojedinih vrsta poruka (kao da se klikne na neku od odvojenih ikona). Kad se ostavi kursor miša iznad nje, u oblačiću (tooltipu) prikaže se popis tema iz svih uključenih vrsta poruka.

 

Uživajte! I javite što bi još željeli, kakve izmjene, nove mogućnosti... Ponestaje nam ideja... Osmijeh

 

ja ima mozzilu firefox 4.2b.i kažemi da nije kompaktibilan??

Stavio sam da se može dodati i na novije bete firefox-a, sad možeš bez problema dodati addon.

I was here. | http://www.bug.hr/forum/topic/44412.aspx
15 godina
offline
BugOnline - dodatak za Firefox

Verzija 1.6 (18.8.2010.), Direktni link na instalacijsku datoteku add-ona. Link na stranicu add-ona na Mozillinim stranicama.

Izmijenjeno:

  • Interne promjene u kodu
  • Dodane sticky teme nastale nakon zadnje nadogradnje
  • Kompatibilan je s najnovijom verzijom (4.0b4pre)


Novo:

  • Dodan je Bug.hr gumb u navigacijsku traku (gumb se dodaje tako da se ide desnim klikom blizu navigacije -> Customize... -> povuće se Bugova bubamara na željeno mjesto na toolbaru)              

                 - Klikom na strelicu otvara se izbornik sa navigacijom Bug portala, foruma i stcky tema

                  - Klikom na gumb je pregled stanja novih/nepročitanih poruka
                  - Gumb mjenja boju s obzirom na nove/nepročitane poruke
                  - Kad je strelica miša iznad ikone. prikazuje se oblačić (tooltip) novih/nepročitanih poruka

  • Dodan je gumb sa starim smajlijima (u editor se stavlja pomoću "drag 'n' drop")

                - Klikom na strelicu otvara se popis svih smajla, te klikom na jednog smajla otvara se prozor sa tim smajlom

                - Klikom na gumb  se otvara mali prozor sa smajlijima

 

 

Ako imate koju ideju za nešto dodati ili izmjeniti u dodatak, samo javite Osmijeh.

P.S. Trenutno radim na još jednom addonu; pa tko želi, evo: Link na mozillinu stracnicu, link na temu...tj. na postNamigiva.

I was here. | http://www.bug.hr/forum/topic/44412.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.8.2010 17:11 (Zayc_17).
Moj PC  
13 0 hvala 17
14 godina
neaktivan
offline
RE: BugOnline - dodatak za Firefox
Zayc_17 kaže...

Verzija 1.6 (18.8.2010.), Direktni link na instalacijsku datoteku add-ona. Link na stranicu add-ona na Mozillinim stranicama.

Mislim da hvala nije dovoljno http://www.bug.hr/d.tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-cool.gif

You and me baby ain't nothing but mammals. So let's do it like they do on the Discovery Channel. Gettin' horny now!
15 godina
offline
RE: BugOnline - dodatak za Firefox
Zayc_17 kaže...
  • Dodan je gumb sa starim smajlijima (u editor se stavlja pomoću "drag 'n' drop")

awawaw... stari smajliji!!! http://www.bug.hr/d.tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-kiss.gif

Atomska bubamara
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Bug.hr izbornik 1.5 za Firefox, Bug.hr izbornik 1.7 za Firefox
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice