Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvatskoj

poruka: 133
|
čitano: 23.764
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvatskoj".
13 godina
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats
ihush kaže...
win4crazzy kaže...

gledam sad na tom dreamsparku, i vidim da su ponudjeni operativni sistemi i jos brdo toga, pa me zanima dali je to sve besplatno ili postoji neka caka, i dali je sve ograniceno na 1 download ili mozes koliko hoces skidat(nije u pitanju da to prepordajem ili sta ja znam)

- da, možeš skinuti 523445 kopije (i zagrada je slučajna). Dovoljna ti je jedna, stvar je u licenci-keyu. Školarci dobijaju key. Svejedno je tko, od kuda, koliko skine (ako pri tomu ne krši neka pravila ili zakone).

znaci samo je 1 licenca, pitam to jer sam planirao skinuti, pa ako obrisem winse bilo bi glupo da ne mogu vise instalirat

 

ugl. pito sam glupost :D

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
16 godina
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats
mario.L_hr kaže...
Old Iggy kaže...

MS u ogromnoj većini slučajeva pokriva sve opcije, jednostavno zato jer ga većina koristi. I zato se i bira "bez previše razmišljanja".

A trošak nije takav da ga normalna firma mora izbjeći.

Mislim da si ovime završio raspravu (pri tom mislim da je ovaj, boldani, argument nepobjediv).

Problem je što često previše razmišljanja dovodi do glavobolja. {#}

 

13 godina
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats
win4crazzy kaže...

znaci samo je 1 licenca, pitam to jer sam planirao skinuti, pa ako obrisem winse bilo bi glupo da ne mogu vise instalirat

 

ugl. pito sam glupost :D

Nisi pitao glupost samo nisi dobro sročio pitanje pa si dobio odgovor koji si dobio. Koliko ja znam Dreamspark licenca je retail što znači da nije vezana na računalo na kojem je prvi puta instalirana. Vjerujem da te je to zanimalo.

Stručnjak za odmaganje...
13 godina
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats
mario.L_hr kaže...
win4crazzy kaže...

znaci samo je 1 licenca, pitam to jer sam planirao skinuti, pa ako obrisem winse bilo bi glupo da ne mogu vise instalirat

 

ugl. pito sam glupost :D

Nisi pitao glupost samo nisi dobro sročio pitanje pa si dobio odgovor koji si dobio. Koliko ja znam Dreamspark licenca je retail što znači da nije vezana na računalo na kojem je prvi puta instalirana. Vjerujem da te je to zanimalo.

sad sam i ja zbunjen ali ugl skuzio sam ono sto mi je trebalo

 

jbg hrv mi nije jaca strana-zivio sam u njemackoj 7 godina(od rodjenja) i skroz slabo govorio hrv, vecinom njemacki pa sad imam probleme xd

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
15 godina
neaktivan
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats
mario.L_hr kaže...

Nisi pitao glupost samo nisi dobro sročio pitanje pa si dobio odgovor koji si dobio. Koliko ja znam Dreamspark licenca je retail što znači da nije vezana na računalo na kojem je prvi puta instalirana. Vjerujem da te je to zanimalo.

 

win4crazzy kaže...

sad sam i ja zbunjen ali ugl skuzio sam ono sto mi je trebalo

 

jbg hrv mi nije jaca strana-zivio sam u njemackoj 7 godina(od rodjenja) i skroz slabo govorio hrv, vecinom njemacki pa sad imam probleme xd

Svaka DreamSpark licenca za Windowse vrijedi za DVA računala u isto vrijeme.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.11.2013 13:57 (kizo2703).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats

Office 365 dolazi u raznim oblicima, s više ili manje opcija, a američki gigant Hrvatima će dati tzv. razinu A2, koju ionako može zatražiti i sasvim besplatno dobiti bilo koji učenik ili profesor iz bilo kojeg dijela svijeta imala njegova zemlja s Microsoftom sporazum ili ne.

U Microsoftu su Jutarnjem potvrdili da je s Ministarstvom dogovoreno korištenje Officea 365 razine A2, ali su Ballmerovo monetiziranje nečega što je u osnovi besplatno iz Microsofta prvo negirali, ustvrdivši da je tu famoznu cifru od 12 milijuna dolara zapravo izrekao Vedran Mornar, profesor s FER-a koji je moderirao razgovor Microsoftova šefa s grupom studenata.

Nakon našeg odgovora da posjedujemo snimku razgovora, iz Microsoftova PR-a poslali su da “iako je A2 plan besplatan, riječ je o planu koji je ekvivalent komercijalnom E1 planu koji se naplaćuje 8 američkih dolara mjesečno po osobi, pa sam softver ima svoju komercijalnu vrijednost.”

Inače, sporazumom ETA hrvatska je Vlada ušla u svojevrsno partnerstvo s Microsoftom u izradi ICT strategije za obrazovanje, koju, međutim, nema obvezu prihvatiti.

Do ljeta 2014. trebao bi biti raspisan natječaj za nabavu softvera, a državna uprava jedan je od najvećih kupaca i za licence godišnje samo Microsoftu plaća oko 40 milijuna kuna.

http://www.jutarnji.hr/besplatni-softver-ballmer-nazvao-donacijom-od-12-milijuna-dolara/1138343/

Toliko o velikodušnosti

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.11.2013 10:05 (Visak).
14 godina
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats
pozdrav.. Pitanje za studente i one koje mi mogu pomoć.. Zanima me kak do ovog popusta za windows 8?? Koja je procedura?? http://www.microsoftstore.com/store/msmea/hr_BA/pdp/productID.288903500 Hvala
16 godina
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats
kizo2703 kaže...

Svaka DreamSpark licenca za Windowse vrijedi za DVA računala u isto vrijeme.

Neovisno o 64/32 bitnoj verziji? Ili ide 1 racunalo 32bita, drugo racunalo 64bita?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats
kilkenny kaže...

Neovisno o 64/32 bitnoj verziji? Ili ide 1 racunalo 32bita, drugo racunalo 64bita?

Neovisno. Testirano na Windows 8.1 Pro.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
13 godina
offline
Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvatskoj

Ima li novosti o ovome?

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats
sudy_freak kaže...

Ima li novosti o ovome?

 

Političari su se slikali, bili malo po vijestima, sad studenti nek čekaju par mjeseci (ili godina)...tipična Hr priča

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
neaktivan
offline
Re: Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvats
segregator kaže...
sudy_freak kaže...

Ima li novosti o ovome?

 

Političari su se slikali, bili malo po vijestima, sad studenti nek čekaju par mjeseci (ili godina)...tipična Hr priča

 Ne znam o kome ovisi ali mi ovo koristimo već skoro godinu dana na visokoj školi.

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
13 godina
offline
Besplatan Office akademskoj zajednici u Hrvatskoj

*BUMP*
Nešto sam konota, ima li vijesti o ovome? 

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice