Čipiranje zaposlenika u Švedskoj

poruka: 67
|
čitano: 9.942
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Čipiranje zaposlenika u Švedskoj".
14 godina
offline
Re: Čipiranje zaposlenika u Švedskoj
nsoul kaže...

Zašto bi čip bio tolko loš?

Lopovi, silovatelji, svi ostali huligani odma bi se znalo ko je gdje bio i ko je kriv.

kreditne kartice, zdravstvene kartice, plaćanja, javni prijevoz, sve  samo stavljanjem ruke na skener.

 

Kak bi se to moglo zloupotrebljavati? Tako da netko zna gdje sam?  Pa kaj ak zna, zamisli CIA zna gdje je Nikola iz Varaždina.

 

U srednjoj silovali curu iz susjedne škole. Još danas, nakon 12 godina se ne zna tko. Da su imali čip, odsjedili bi u zatvoru .

 ne budi naivan. cim su ukjljceni cipovi i kompijutori znaci podatke je moguce mjenjat, hakirat itd. cipovima bi se onda vjerovalo na sudu 100%. nebi smejo sam nigdje ici jel bi na taj nacin te mogli okrivit za bilo sta. npr dogodi se ubojstvo pred tvojim ocima ali cip ubojice u tome trenutku "ne radi" odnosno hakiran je i pokazuje d aje on na nekom desetom mjestu u tome trenutku ti si automatki kriv i osuden i ne mozes nista

svi ti mali krimlanci bi bili po zatvorima ali veliki bi bilo jos veci jaci mocniji.

 

I uz cipove 99% ideja bi bilo ukradeno. "mali" covjek nikad nebi mogao postic nesto veliko jel bi ga kontroirali i sve znali

9 godina
neaktivan
offline
Re: Čipiranje zaposlenika u Švedskoj
Aldo kaže...
Lion King kaže...
...Izgleda da se cijeli svijet svodi na pretvaranje ljudi u brojke. Novac, novac i novac. Strahota.

 Pa već odavno smo samo resurs....

 Odavno?

 

Oduvijek smo samo resurs. Prvo sabljozubim tigrovima, zatim dominantnim plemenima, robovlasnicima, feudalcima pa mega korporacijama

16 godina
neaktivan
offline
Re: Čipiranje zaposlenika u Švedskoj
Onjegin kaže...
Pendula kaže...

 Loš je jer ljudi vole raditi sitne bezazlene svinjarije. Ako si na poslu obavio svoje dnevne zadatke i zbrisao 15 minuta ranije zar bi te trebalo zbog toga pemalizirati? Ako svakodnevno bježiš već ćeš nastradati, ako to napraviš ponekad veselit ćeš se. Možda biti i bolji radnik i s veseljem dolaziti na posao.

Loši radnici će uvijek biti loši. Na svoje oči sam vidio žensku koja može tri sata sjediti na svom radnom mjestu s olovkom u ruci i gledati u isto slovo na papiru. Po čipu ona će biti savjestan radnik, a ti koji frljaš po kancelariji, s kolegama razgovaraš o poslu, unaprijeđuješ stavove, mišljenja i ideje ispasti ćeš po istom čipu zabušant.

 E ti si primjer čovjeka koji nema pojma što govori. Čip nije osnovno mjerilo produktivnosti, ta ženska će dobiti otkaz jer je njen output minimalan.


Ako ti odeš 15 minuta s posla, zaslužuješ da ti se to odbije od plaće, da dobiješ suspenziju i slično. Razlog je jednostavan: ne radiš svoj posao.

 

Nije bitno šta drugi rade! Nije bitno šta radi neka žena! Nije bitno hoće li ona biti kažnjena.

 

Ako ti ne radiš svoj posao kako treba, zaslužuješ biti kažnjen. Svakodnevno ili ne, prekršeno pravilo je prekršeno pravilo. Da tih 15 minuta nije bitno, kraj vremena bi bio 15 minuta ranije.

 Ovdje sam kao primjer naveo produktivnost, a ne satnicu. Na posao smo došli obaviti posao, a ne zadovoljiti formu. Pračenje zaposlenika na način da pratiš njihovo kretanje kroz svaka vrata u najmanju ruku me podsjeća na zatvor.

Usput, ta ista je žena i napredovala, ali nekim drugim kvalitetama, ali što ćeš, život nije uvijek fer. Još jedno usput - ja sam obavljao njezin posao i imam pojma o čemu govorim.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.1.2015 17:22 (Pendula).
15 godina
offline
Re: Čipiranje zaposlenika u Švedskoj
Onjegin kaže...
Pendula kaže...

 Loš je jer ljudi vole raditi sitne bezazlene svinjarije. Ako si na poslu obavio svoje dnevne zadatke i zbrisao 15 minuta ranije zar bi te trebalo zbog toga pemalizirati? Ako svakodnevno bježiš već ćeš nastradati, ako to napraviš ponekad veselit ćeš se. Možda biti i bolji radnik i s veseljem dolaziti na posao.

Loši radnici će uvijek biti loši. Na svoje oči sam vidio žensku koja može tri sata sjediti na svom radnom mjestu s olovkom u ruci i gledati u isto slovo na papiru. Po čipu ona će biti savjestan radnik, a ti koji frljaš po kancelariji, s kolegama razgovaraš o poslu, unaprijeđuješ stavove, mišljenja i ideje ispasti ćeš po istom čipu zabušant.

 E ti si primjer čovjeka koji nema pojma što govori. Čip nije osnovno mjerilo produktivnosti, ta ženska će dobiti otkaz jer je njen output minimalan.


Ako ti odeš 15 minuta s posla, zaslužuješ da ti se to odbije od plaće, da dobiješ suspenziju i slično. Razlog je jednostavan: ne radiš svoj posao.

 

Nije bitno šta drugi rade! Nije bitno šta radi neka žena! Nije bitno hoće li ona biti kažnjena.

 

Ako ti ne radiš svoj posao kako treba, zaslužuješ biti kažnjen. Svakodnevno ili ne, prekršeno pravilo je prekršeno pravilo. Da tih 15 minuta nije bitno, kraj vremena bi bio 15 minuta ranije.

 Ženska? output? Pa nije ona UPS da mora imat output.

Ovo su ljudi, ne vlasništva korporacije. Ljudi.

Možda vas ekonomiste netko nauči da ljudi - pazi ovo -> imaju obitelji. Žene tu i tamo rađaju djecu. Nekad se dogodi da moraju 15minuta ranije s posla otić radi dice..

Ti si inače teleportiran ovako pametan, a mater te dojila na poslu?

Ne seri.

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Čipiranje zaposlenika u Švedskoj
nitro_vip kaže...

 Ženska? output? Pa nije ona UPS da mora imat output.

Ovo su ljudi, ne vlasništva korporacije. Ljudi.

Možda vas ekonomiste netko nauči da ljudi - pazi ovo -> imaju obitelji. Žene tu i tamo rađaju djecu. Nekad se dogodi da moraju 15minuta ranije s posla otić radi dice..

Ti si inače teleportiran ovako pametan, a mater te dojila na poslu?

Ne seri. 

 Ti uvijek možeš dati ostavku kad god ti zatreba više vremena s obitelji. Inače, posao traje samo 8 sati, tako da ti je preostaje 16 za zabavljanje s djecom.


Ali dok si na poslu od tebe se očekuju rezultati.

 

Ekonomiste treba učiti pameti? Klasični govor neradnika. 

10 godina
offline
Re: Čipiranje zaposlenika u Švedskoj
Pendula kaže...
MasterG kaže...

Evo sad moje mišjenje o čipiranju zaposlenika.

Kao i uvijek, postoje oni ZA i oni PROTIV. I ja sam podjeljenog mišljena čisto iz razloga što se kontrola zaposlenika može obaviti lakše tj bez ugrađivanja čipova u ljude, a ovo je ništa drugo nego kontrola zaposlenika.

 

 

Tek toliko da kažem, MOMENTALNO bi potpisao referendum da naši saborni zastupnici imaju ove čipove i da ih se kontrolira koliko su zapravo na svojem radnom mjestu. Kad bi se to uvelo onda bi zapravo vidjeli da ih je možda 20% redovitih na svojem poslu. A ne da se "unaprijedi sustav kontrole" (što je apsurdno da nije prije bilo toga) i to tako da je (citat) "Sustav je djelo domaće pameti, osmišljen je u Saboru, a nadogradnja će minimalno koštati." - čim ga je sam Sabor osmislio znaš da će funkcionirati, malo sutra

 Nisi kod tog svog podvojenog stava pojasnio da li bi se ti dao čipirati, a želiš čipirati druge.

 

Realno, već smo dovoljno dobro čipirani raznim karticama i gadgetima. Apsolutno nema potrebe zabijati nešto ispod kože. Ako se čak i ukaže potreba za nečije prisilno pračenje postoje narukvice za pračenje kriminalaca i slične već ozakonjene metode.

 

upravo ovo boldano sam ti ja rekao...i nigdje nisam rekao da nebih dao sebe čipirati, ja zaista ne vidim ništa loše u tome...kaj sam jakriminalac da bi me to trebalo brinuti!??! ajde molim vas

15 godina
odjavljen
offline
Čipiranje zaposlenika u Švedskoj

Najbolje bi bilo da pustis ekipu u sobu da gledaju kako hebes svoju zenu/djevojku... Pa ne bi da imas malu kitu pa da se imas cega stidjeti?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Čipiranje zaposlenika u Švedskoj
Hann kaže...

Najbolje bi bilo da pustis ekipu u sobu da gledaju kako hebes svoju zenu/djevojku... Pa ne bi da imas malu kitu pa da se imas cega stidjeti?

 99.999% ljudi ima snošaj. 100% ljudi zna da svi imaju snošaj. Zašto bi se netko sramio toga?

 

Zašto bi se netko stidio malog penisa? Ili netko ponosio velikim? Pa to je genetski uvjetovano.


Ponosiš li se velikim nosom? Ili diplomom s prestižnog fakulteta?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Čipiranje zaposlenika u Švedskoj

Da su smislili prsten ili narukvicu koja radi potpuno identičnu stvar onda bi svi hvalili tu briljantnu ideju i čudo tehnologije, no ovako kad je to nešto što se viđalo u orwelovskim filmova odjednom svi kolektivno paničare. Po meni vrlo nepotrebna ideja, prvenstveno jer se ovo moglo rješiti na puno elegantniji način, recimo narukvicom ili prstenom, a ne da me moraju rezati.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Čipiranje zaposlenika u Švedskoj
Rad u svedskoj.
Svi imaju PN/oib.
Svatko moze saznati kolko mu susjed zaradjuje.
Svaki zdr djelatnik moze vidjeti karton, unutar regije sve, van regije osnovno i bolnicke boravke.
Nemaju zastore na prozorima kuca i SVE mozes vidjet ako zelis.
Mozes proci kroz covjekovo dvoriste ako ne unistavas.
Svaka firma s tvojim PNom moze u par sekundi vidjeti tvoju kreditnu sposobnost, zaradu, gdje zivis i mail i moze ti upisati da nisi rc za struju platio u roku, sto zauvijek poslije svi vide.
Isyto je s minusom na tekucem koji ak ti se dogodi gubis kartice i blokiraju ti ga osim ak si kupio benzin ili ti na racunu vec stoji obavijest o placi, samo je poslodavac odredio da ti vec isplacen novac banka ne smije dati prije datuma za placu (27. U mjesecu za ISTI mj).
Ne uzimaju na tanjur vise neg pojeu. Imaju 6-7 razlicitih posuda za smece (kompost, plastika meka i tvrda, novine, papir, karton, boce alumin, staklo, papir boce, staklo obojeno i ne, elektro otpad...)
Svi radnici imaju kartice za radno vrijeme kojima se logiraju in i out kad rade ili zavrse.
Dve fika pauze dnevno do 25 min unutar radnog vrem, obavezna NEURACUNATA pauza za rucak KOJU MORAS iskoristit najmanje pol sata (do sat).
Mozes 25% radnog vremena manje radit ak imas dijete ispod osam.
Mozes bit u mirovini dvadana u tjednu, tri raditi.
Nema u cipelama po kuci ili stanu. Poneses svoje papuce skup s tobom u goste. Ak je domjenak, onda cipele ciste.
Sve svedsko im je najbolje i to prvo koriste.
Tesko mijenjaju ustaljenu praksu. Ako ce nesto mijenjat, tomu prethodi istrazivanje, pilot itd...
Zakon ne mogu mijenjati po kratkom roku. Dvije skupstine razlicite vazne promjene moraju odobrit, a ne samo jedan saziv.
Na mnogim mjestima imaju wc za SPOLOVE. (Bez razlike).
Ako se salis sovinisticki prema zeni ili religiji ili naciji nekoj i nekog tometa lako mozes ostat bez posla.
Nemaju nacionalni jezik. Kad su raspravlji o tome treba li to stajati ili ne, odlucili se da ne da se drugi narodi ne osjecaju ugrozeno. Himnu niko ne zna pa na pobjedi hokejskog kupa pjevahu zdravicu /snapsvisa/ Helan går!("cijela odjednom ide" ili slobodnije "Nutra z njime" umjesto himne)
Nemaju u ustavu da je svedska zemlja svedjana.
Otvorili su granicu sirijcima za azil da im pomognu.
Jako su samosvjesni o zdravlju.godisnji check-up kod lijecnika pocinju s "od prosle posjete smrsavio sam....i vjezbam svakodnevno..."
Izuzetno cijene svoje obiteljske lijecnike.
Placaju svaki pregled obiteljskog lijecnika10€, bolnickog dr 30€, fakultetske sestre 8€, sr sestre i laboranta i gimnasticara 5€ do limita od 110€ godisnje. Placaju sve lijekove do godisnje 250€.
Srednja placa 2500€, sve skuplje od hrane od Hrvatske oko 10-30%
16 godina
neaktivan
offline
Re: Čipiranje zaposlenika u Švedskoj
BlackDog22 kaže...

Da su smislili prsten ili narukvicu koja radi potpuno identičnu stvar onda bi svi hvalili tu briljantnu ideju i čudo tehnologije, no ovako kad je to nešto što se viđalo u orwelovskim filmova odjednom svi kolektivno paničare. Po meni vrlo nepotrebna ideja, prvenstveno jer se ovo moglo rješiti na puno elegantniji način, recimo narukvicom ili prstenom, a ne da me moraju rezati.

 Nije stvar u rezanju, može se podnijeti. Čak i ako prihvatimo da je na radnom mjestu neka vrsta čipa potrebna ostaje problem slobodnog vremena. Baš nikoga i to stavrano nikoga se ne tiče što ja radim u slobodno vrijeme ako ne izlazi iz okvira zakona. Potpuno je moj problem što ću raditi kada dođem kući s posla. Da li ću nastaviti raditi na nekom projektu za sutrašnji dan, baviti se sportom, ili savim suprotno, naganjati play station, spavati ili jednostavno buljiti u zid. Zbog toga je čip potpuno pogrešan.

 

Ako ništa drugo karticu ili narukvicu možemo ostaviti na porti do sutrašnjeg dana. Koliko vidim ovdje ima takvih koji smatraju da moraju znati koliko pišaš na poslu, ali bar ne moraju uspoređivati radiš li to više ili manje kod kuće.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Čipiranje zaposlenika u Švedskoj
diablo2211 kaže...
  • Nemaju zastore na prozorima kuca i SVE mozes vidjet ako zelis. 
  • Mozes proci kroz covjekovo dvoriste ako ne unistavas. 
  • Ne uzimaju na tanjur vise neg pojeu. 
  • Mozes 25% radnog vremena manje radit ak imas dijete ispod osam.
  • Nema u cipelama po kuci ili stanu. Poneses svoje papuce skup s tobom u goste. Ak je domjenak, onda cipele ciste. 
  • Sve svedsko im je najbolje i to prvo koriste. 
  • Tesko mijenjaju ustaljenu praksu. Ako ce nesto mijenjat, tomu prethodi istrazivanje, pilot itd... 
  • Na mnogim mjestima imaju wc za SPOLOVE. (Bez razlike). 
  • Ako se salis sovinisticki prema zeni ili religiji ili naciji nekoj i nekog tometa lako mozes ostat bez posla. 
  • Nemaju nacionalni jezik
  • Izuzetno cijene svoje obiteljske lijecnike 

Imaju zastore na kućama.

  • Možeš proći kroz čovjekovo dvorište isto kao i u RH. Ako ga pitaš on će ti reći da ne smiješ, isto kao u RH.
  • Na tanjir ne uzimaju više neg pojeu? Što je to? Imao sam priliku da dijelim pečeno prase s jednom švedskom porodicom. Jeli su i bez tanjira!
  • Možeš raditi 0% radnog vremena i živjeti na socijali.
  • I u nas se u kući hoda u čarapama. Mi grijemo kuće i posjedujemo gostinjske papuče (naš je standard očito viši).
  • Obično kupuju ono što žele, nisu uvjetovani kupovino švedske nekvalitetne robe.
  • Najveći mi je užitak kad na kafi s curom osjetim plinove, odem do WC-a da se toga riješim i tresnem jednog debelog dok je ona pored mene. 
  • Ako kažeš bilo što što nije u skladu s hive-mindom dobiješ otkaz jer se Šveđani davno izgubili pravo na slobodu govora i osobno mišljenje.
  • Nemaju nacionalni jezik, ali očekuje se da pričašŠvedski.
  • I mi cijenimo obiteljske liječnike.

 

Švedske ima iznimno neslobodno i opresivno društvo. I da, slika Štokholma od prošle godine.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.1.2015 18:29 (Onjegin).
11 godina
offline
Re: Čipiranje zaposlenika u Švedskoj
Onjegin kaže...

 

Zašto bi se netko stidio malog penisa? Ili netko ponosio velikim? Pa to je genetski uvjetovano.

 pa kad im se okice zacakle, itekako se ponosim jel to bilo genetski uvjetovano ili ne... hehe

 

naravno da bi mi draže bilo genetski uvjetovano da mi je tata bill gates, no ovako u hrpi sirotinje, nek me je zapalo bar nešto

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.1.2015 19:08 (picajzla0707).
16 godina
neaktivan
offline
Čipiranje zaposlenika u Švedskoj

Osobno nikad neću dopustiti da mi itko ugradi čip. U slučaju da uspije... Build-an-EMP-Generator. Ili sam svoj kirurg...

Ako sam u krivu, ispravite me ;)
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.1.2015 19:11 (indig0F10w).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Čipiranje zaposlenika u Švedskoj

Ne vidim u cemu je problem da im daju RFID karticu i da se autentificiraju sa njom. Pa ja jednu takvu imam za ulazak u garazu, nije mi je problem izvadit iz novcanika.

Rvat katolik!
 
4 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Čipiranje zaposlenika u Švedskoj
Onjegin kaže...
Hann kaže...

Najbolje bi bilo da pustis ekipu u sobu da gledaju kako hebes svoju zenu/djevojku... Pa ne bi da imas malu kitu pa da se imas cega stidjeti?

 99.999% ljudi ima snošaj. 100% ljudi zna da svi imaju snošaj. Zašto bi se netko sramio toga?

 

Zašto bi se netko stidio malog penisa? Ili netko ponosio velikim? Pa to je genetski uvjetovano.


Ponosiš li se velikim nosom? Ili diplomom s prestižnog fakulteta?

 

'Fulao si celi fudbal'.

 

Nisam napisao da bi se sexa netko trebao stidjeti (wtf?), kao ni malog/velikog penisa (wtf???).

Aludirao sam na privatnost. Procitaj ponovno likov post, pa procitaj moj. 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Čipiranje zaposlenika u Švedskoj
Hann kaže...

'Fulao si celi fudbal'.

 

Nisam napisao da bi se sexa netko trebao stidjeti (wtf?), kao ni malog/velikog penisa (wtf???).

Aludirao sam na privatnost. Procitaj ponovno likov post, pa procitaj moj. 

 Privatnost je zastario koncept.

15 godina
neaktivan
offline
Čipiranje zaposlenika u Švedskoj

Šta očekivati od takozvane jako demokratske države Zapada. Ono demokratija=totalitarizam=feudalizam, samo promjeniš pakovanje a unutra poop svaki puta.

 

Dalje. Zar se nisu prošle godine hvalili, upravo iz Švedske, kako će uskoro prestati sa upotrebom pravog novca, mislim, papir i kovanice.

Zar to nije super. Monarh klikne mišem i ti si financijski mrtav.

Tehnologija napreduje, zašto da se ograniče samo na ono "financijski".

 
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Čipiranje zaposlenika u Švedskoj

Tehnologija i čipiranje nije ništa dobro sve to je osmišljeno da bogata elita kontrolira veliku većinu i da uklone sve što se njima ne sviđa demokracija je odavno izgubljena u svijetu  taj pojam se koristi samo kao opravdanje da elita ljudima nameće svoja pravila

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Čipiranje zaposlenika u Švedskoj

Slažem se da svakog kriminalca, obiteljskog nasilnika, pedofila treba strogo kontrolirat, makar čipiranjem.

Išao bih čak i dalje i čipirao svakog političara te svakog zaposlenog(uhljebljenog) u javnoj upravi, pa bi se onda vidjelo tko radi svoj posao...

scientia est potentia
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Čipiranje zaposlenika u Švedskoj

A kako je uvijek uredu kad treba čipirati nekog drugog a kad tebe neko hoće čipirati onda sevjerovatno nebi složio  

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Čipiranje zaposlenika u Švedskoj

...

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.1.2015 20:29 (memulica).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Čipiranje zaposlenika u Švedskoj


    Pošto je tijelo biološko računalo, svrha mikročipiranja je preuzimanje tjelesnih elektrokemijskih sustava kako bi se mentalno, emocionalno i fizički nadziralo svako ljudsko biće.
    Čip služi kao sučelje između dva računalna sustava i omogućava da sustav kojim upravljaju vlasti manipulira onime što nazivamo ljudsko tijelo.
    Jednom kada se usadi mikročip ljude se može natjerati da misle, ili da ne misle, što god signali diktiraju , a isto se može učiniti i s emocijama, jer emocije su tek reakcija tijela na um (misli).
    Misli i emocije u tijelu izražavaju se na električnoj i kemijskoj razini. Kemijske promjene događaju se kada prijeđemo u bilo koja emotivna stanja. Kada imate mikročip unutar sebe, „oni” tada imaju pristup tim procesima.
    Svaka misao, reakcija, sve što se čuje i opazi vidom izaziva određen neurološki potencijal, impulse i obrasce u mozgu i njegovim elektromagnetskim poljima, koji se sada mogu dekodirati u misli, slike i glasove. Elektromagnetska stimulacija može stoga promijeniti moždane valove osobe i utjecati na mišićnu aktivnost, izazivajući bolne grčeve mišića koji se doživljavaju kao mučenje.
    Misao proizvodi električne signale i misaone valove – stoga se, idemo li u suprotnom smjeru, upute (misli) mogu usaditi u ljudsku psihu tako da ih se putem čipa šalje u njihovom vibracijskom/električkom obliku. U takvom stanju ljudi nisu ništa drugo nego roboti koji misle i osjećaju što god njihovi operateri odluče.
    Mikročipiranim ljudima može se manipulirati da budu agresivni ili submisivni, pretjerano seksualizirani ili seksualno zakočeni, ili pak da osjećaju ekstremni strah svaki put kada “oni” to žele.
    Nadalje, tu je usputna mogućnost da vas se putem čipa ubije na daljinu ako ikada počnete “talasati” i odbijete biti dobar mali rob. To se može učiniti izravno putem čipa ili čip može prenijeti vašu točnu lokaciju za “čisto” ubojstvo, u stvari, jednom kada je čip na mjestu, mogu činiti što god žele.
    Mikročipiranjem gubimo osobne slobode i mogućnost samostalnog odlučivanja.
    Pomoću mikročipa može se kontrolirati svako naše kretanje, stanje našeg organizma, naše raspoloženje, može nam se to stanje mijenjati kako onima iz Centra odgovara, može nam se, npr., izazvati srčani infarkt ili bolest, i mi ne možemo apsolutno ništa. Ovisno od napretka odgovarajuće tehnologije, koja se i dalje razvija, postaje moguće praktično sve.
    Jedna od primjena čipa je i kontrola rađanja, do sada isprobana u Indiji i nekim drugim dijelovima svijeta. Kontrola rađanja postiže se tako što se osoba čipom dovede u menopauzu, odnosno izaziva se smanjenje i potpuni prestanak lučenja estrogena.
    Čipiranjem Vi niste više slobodno biće. Drugim riječima, na taj se način postiže mentalna, emocionalna kao i fizičko-biološka kontrola svakog nosioca čipa.
    Mikročipovi su, u stvari, daljinski upravljači u čovjeku.

Moj PC  
2 4 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Čipiranje zaposlenika u Švedskoj

Bože kolko gluposti na jednom portalu koji se bavi tehnologijama i kao bi trebao okupaljat i takvu klijentelu. Sad mi je sve jsano kad se čitaju gluposti na portalima tipa index i sl.  

15 godina
offline
Re: Čipiranje zaposlenika u Švedskoj
Onjegin kaže...
nitro_vip kaže...

 Ženska? output? Pa nije ona UPS da mora imat output.

Ovo su ljudi, ne vlasništva korporacije. Ljudi.

Možda vas ekonomiste netko nauči da ljudi - pazi ovo -> imaju obitelji. Žene tu i tamo rađaju djecu. Nekad se dogodi da moraju 15minuta ranije s posla otić radi dice..

Ti si inače teleportiran ovako pametan, a mater te dojila na poslu?

Ne seri. 

 Ti uvijek možeš dati ostavku kad god ti zatreba više vremena s obitelji. Inače, posao traje samo 8 sati, tako da ti je preostaje 16 za zabavljanje s djecom.


Ali dok si na poslu od tebe se očekuju rezultati.

 

Ekonomiste treba učiti pameti? Klasični govor neradnika. 

 Nisi pismen.

11 godina
neaktivan
offline
Čipiranje zaposlenika u Švedskoj

l

TD people now you are on my Death Note
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Čipiranje zaposlenika u Švedskoj
THK kaže...
limitedition kaže...
 Pa da, ako se izgubiš, neznaš plivat ili sexat netko preuzme remote control i izvuče te iz gabule :P  Jako korisno.

Ne možeš se ne znat sexat, to je duboko integrirano u sva živa bića. Nešto poput ChatON-a u Samsungovim mobitelima :)

 Čovjek se uči cijeli život. Samsungovim rom-ovima, ne mobitelima.

 

 

9 godina
protjeran
offline
Re: Čipiranje zaposlenika u Švedskoj
Napisati post od 3000 znakova, bez ikakvog znanja sto je to rfid chip...priceless
15 godina
neaktivan
offline
Re: Čipiranje zaposlenika u Švedskoj
Ejovrh kaže...

Mega post

Ja naivan mislio da se ovdje radi o jednokratnom zapisivanju informacija i kasnije samo read only..:P Dumb me.

14 godina
offline
Re: Čipiranje zaposlenika u Švedskoj
@masterg
"nasi zastupnici"? Niisu oni nasi zastupnici, nego svoji.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice