Metro Firefox

poruka: 9
|
čitano: 1.673
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Metro Firefox".
16 godina
neaktivan
offline
Metro Firefox

Ma jel to oni predstavljaju Mozillu ili Chrome?

Sta da ima kazem bio sam veliki fan mozille do verzije 3.6 tako nešto i onda su počeli  k e nj a t i  prozvode.

 

Malo ljudi će pozrdaviti ovu izjavu ali IE 9 nije los u zadnje vrijeme:).

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them .
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.5.2012 10:03 (WItcher).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Metro Firefox
WItcher kaže...

Ma jel to oni predstavljaju Mozillu ili Chrome?

Sta da ima kazem bio sam veliki fan mozille do verzije 4.0 tako nešto i onda su počeli  k e nj a t i  prozvode.

 

Malo ljudi će pozrdaviti ovu izjavu ali IE 9 nije los u zadnje vrijeme:).

4.0 je bila revolucija barem koliko se ja sjecam, svi su zeljno iscekivali da izade i taman izade i onda sam stancaju verzije.

Nothing lasts forever
16 godina
neaktivan
offline
Metro Firefox
Ajde 5 je jos nesto vrijedio, a sve iza toga je koma. Koristim FF na PCu jer sam se naviknuo ali isto tako vjezbam psovke svako malo. Glavni razlog su par dodataka.
 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Metro Firefox

Firefox je, imo, već jedno vrijeme u problemima. Koristio sam i Firefox i Thunderbird za mail do prije dvije-tri godine, ali Chrome je trenutno jednostavno bolji. Oni koji se žale da nema nekih ekstenzija kao za FF su djelomično u pravu - nema ih toliko, ali 90% onoga što vam za browsanje treba Chrome ima, a ostalih 9.9% IMA ekstenzija. Onih 1% ekstenzija koje svaki 100. čovjek koristi nema za Chrome, ali ima za FF - a bože moj, ako baš trebate tu ekstenziju za skidanje partova sa rapida, onda koristite FF za to. Nitko vam ne kaže da morate koristiti samo jedan browser. Ja ih imam nekoliko i tu i tamo zakoračim u jednog od njih koji nije Chrome ako baš nešto trebam specifično za taj browser. A i pošto radim web stranice, to mi je nužnost da provjerim kako izlgeda u kojem browseru.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Metro Firefox

Slažem se,

 

svako malo izdaju novu verziju, a ne vidim ništa zapravo bitno novo.

Ono na čemu bi trebali poraditi je brzina, jer je Chrome dosta brži, i što se tiče renderinga i odaziva, pogotovo kad imaš otvoreno više tabova (tko nema danas?).

Svaki tab je u Chrome-u zaseban proces, a to je po meni velika prednost.

 

Stekao sam i dojam da je i za developere bolji Chrome. Pisao sam ekstenzije za oba i mogu reći da da je to nekako jednostavnije, intuitivnije i organiziranije u Chrome-u, a i dosta dobro dokumentirano.

 

Sve u svemu, imam osjećaj da su s Firefoxom i ekstenzijama otišli tako daleko da bi za neko veće poboljšanje performansi morali krenuti od nule.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Metro Firefox
PaleRider kaže...
svako malo izdaju novu verziju, a ne vidim ništa zapravo bitno novo.

Ono na čemu bi trebali poraditi je brzina, jer je Chrome dosta brži, i što se tiče renderinga i odaziva, pogotovo kad imaš otvoreno više tabova (tko nema danas?).

Svaki tab je u Chrome-u zaseban proces, a to je po meni velika prednost.

Google izdaje nove verzija Chromea puno brže nego ostali, a šta si vidio bitno novo u prošlim verzijama?

Iduće verzije Firefoxa će biti više fokusirane na brži rad http://en.wikipedia.org/wiki/Firefox#Future_releases

To što Chrome ima svaki tab u posebnom procesu mu je inače "mana" jer imaš onda hrpetinu procesa sa puno više progutane memorije sveukupno.

 

Slažem se da je Chrome nešto fluidniji, ali na Firefoxu imam nekako više funkcionalnosti i ne samo kroz puno više/boljih dodataka, Chrome mi je malo preškrt opcijama, nevolim previše jednostavnosti ako to znači da pola toga nemogu namjestiti/promijeniti koliko mogu u Firefoxu.

01101110 01101010 01101111 01101110 01101010 01101001
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.5.2012 22:18 (njonji).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Metro Firefox
PaleRider kaže...
svako malo izdaju novu verziju, a ne vidim ništa zapravo bitno novo.

A sto bi ti htio vidjeti? Ne mogu preslagivati interface u svakoj novoj verziji. Stvari koje se mijenjaju mijenjaju se uglavnom pod haubom.

 

Cesto izdavanje verzija je drasticno skratilo vrijeme od implementacije novih stvari do krajnjih korisnika. Firefox se i dalje razvija jednakom brzinom, samo sto imas cesce releasove toga sto je u meduvremenu ucinjeno. Potpuno si krivo shvatio ovaj novi nacin izdavanja verzija, koji vise nije uvjetovan novim featuresima nego vremenski.

 

Ionmonkey je trenutno u razvoju i bit ce, ako se ne varam, tamo negdje do kraja godine, icecold ce ti znati reci vise o ovome. To bi trebalo donjeti znacanja ubrzanja. A trenutno se stvari vrte oko responsivnosti i potrosnje memorije (analiziraju se cak i addoni pocevsi od najpopularnijih).

 

PaleRider kaže...
Ono na čemu bi trebali poraditi je brzina, jer je Chrome dosta brži, i što se tiče renderinga i odaziva

Na mojim racunalima bogami nije. Ali sam iskusio ne jednu nego vise regresija u perfomansama html5 video reprodukcije, nisam jos posve siguran je li to do youtubea jer isti video radi sasvim normalno kada ga firefox ne reproducira kroz youtube website. Jednom kada uhvatim vremena istjerat cu to nacisto.

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
16 godina
neaktivan
offline
Metro Firefox

Istina - dosta često (čitaj: uvijek) imam problema sa gledanjem videa na YT u Chromeu ako je onaj novi HTML5 player.

 

Istina da nekima možda fali opcija po defaultu ili čak putem addonova, ali to stvarno varira od osobe do osobe. Rekao bih da Chrome ima superioran način updateanja u usporedbi sa bilo kojim drugim browserom. Imenovanje verzija je stvar akademske rasprave. Jel će biti 1.1, 1.2 ili 1, 2 je svejedno, Chrome je eto na 18.kusur XD

 

Mišljenja oko hrpe procesa koje Chrome pokreće su podijeljena. Čim više jezgri procesor ima, tim bolje. Doduše, vidim kako bi hrpa procesa mogla postati problem na jednojezgrenim procesorima ili čak dvojezgrenim bez HT-a. Bilo bi zgodno kada bi to bila opcija, tj da postoji "multithreading" i "obična" verzija Chromea za skinuti, ali to bi stvarno dosta promjena u kodu zahtjevalo.

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2012 0:25 (FioPro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Metro Firefox
njonji kaže...

To što Chrome ima svaki tab u posebnom procesu mu je inače "mana" jer imaš onda hrpetinu procesa sa puno više progutane memorije sveukupno.

 

Slažem se da je Chrome nešto fluidniji, ali na Firefoxu imam nekako više funkcionalnosti i ne samo kroz puno više/boljih dodataka, Chrome mi je malo preškrt opcijama, nevolim previše jednostavnosti ako to znači da pola toga nemogu namjestiti/promijeniti koliko mogu u Firefoxu.

 

Ne bih se složio da je mana, istina za preko 50 tabova se osjeti i tu Firefox ima prednost, čak je i brži (http://www.geek.com/articles/news/firefox-easily-outperforms-chrome-with-many-tabs-open-201108), ali za 'normalnu' upotrebu, overhead zbog više procesa je mali. Inače koristim i Firefox i Chrome, na jednom monitoru je Firefox, na drugom Chrome, i u svakom trenutku na oba je oko 30 tabova. Zauzeće memorije je podjednako.

 

Moje iskustvo je takvo da je Chrome boljeg odaziva i općenito brži (Windows 7 x64, Core i7 920, 6 GB RAM). Kako čitam, nekima je obrnuto, pa je možda to pitanje sadržaja i/ili konfiguracije...zapravo pada mi sad napamet da u Firefoxu imam više ekstenzija, a to sigurno igra ulogu.

 

Nisam mislio popljuvati Firefox, ipak je i meni to još uvijek 'glavni' browser, samo iznosim svoje dojmove.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice