Raspberry Pi ispred Commodorea 64

poruka: 12
|
čitano: 1.824
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Raspberry Pi ispred Commodorea 64".
12 godina
offline
Raspberry Pi ispred Commodorea 64

Wizard of Wor 😈

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.3.2017 16:37 (mGT).
 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi ispred Commodorea 64
To je neusporedivo, u odnosu na ondašnju cijenu c64, a i informatičke prilike i pismenost.

To je kao da uspoređuju istu količinu dolara onda i danas, bez da uspoređuju vrijednost istih.

No rqzumijem da je dobar marketinški trik
 
13 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi ispred Commodorea 64
To je neusporedivo, u odnosu na ondašnju cijenu c64, a i informatičke prilike i pismenost.

To je kao da uspoređuju istu količinu dolara onda i danas, bez da uspoređuju vrijednost istih.

No rqzumijem da je dobar marketinški trik
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Raspberry Pi ispred Commodorea 64

Commodore 64 je postojao u više verzija. Verzije su se razlikovale vizualno ali i po ugrađivanim komponentama (ne po elektroničkim specifikacijama). U nekakvom poretku PC, Mac, Rapsbery Pi puno toga ne štima. Da li je kriterij platforma ili proizvođač? OS? Što spada pod PC?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Raspberry Pi ispred Commodorea 64
BlueMax kaže...

Commodore 64 je postojao u više verzija. Verzije su se razlikovale vizualno ali i po ugrađivanim komponentama (ne po elektroničkim specifikacijama). U nekakvom poretku PC, Mac, Rapsbery Pi puno toga ne štima. Da li je kriterij platforma ili proizvođač? OS? Što spada pod PC?

 Razlike su bile drugačija konfiguracija memorijskih čipova i drugačiji (novija revizija) SID čip. 90% onoga ispod haube se nije mijenjalo. Slobodno možeš uzeti matičnu iz C64C modela i staviti ju u "originalni" C64.

12 godina
offline
Re: Raspberry Pi ispred Commodorea 64
Solo761 kaže...
BlueMax kaže...

Commodore 64 je postojao u više verzija. Verzije su se razlikovale vizualno ali i po ugrađivanim komponentama (ne po elektroničkim specifikacijama). U nekakvom poretku PC, Mac, Rapsbery Pi puno toga ne štima. Da li je kriterij platforma ili proizvođač? OS? Što spada pod PC?

 Razlike su bile drugačija konfiguracija memorijskih čipova i drugačiji (novija revizija) SID čip. 90% onoga ispod haube se nije mijenjalo. Slobodno možeš uzeti matičnu iz C64C modela i staviti ju u "originalni" C64.

 Pa to sam i napisao. Mogao si iz C64C staviti u original C64 ali obrnuto nisi (fizički ne stane).

7 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi ispred Commodorea 64

logicno da raspberry pi je najprodavaniji pc ikada

kao prvo košta deset dolara

kao drugo košta deset dolara

kao treće košta deset dolara

kao četvrto ne košta deset dolara već mnogi nakon jednog odlučuju ponovno kupiti noviju verziju

kao peto košta deset dolara

 

Vi ste programer? Da. Amater? A mater? Ne, ona doma kuha ručak.
Moj PC  
2 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Raspberry Pi ispred Commodorea 64
Oupce ne kosta 10$
7 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi ispred Commodorea 64

pardon dvajspet nisam vidio izvinite lega

Vi ste programer? Da. Amater? A mater? Ne, ona doma kuha ručak.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Raspberry Pi ispred Commodorea 64
BlueMax kaže...

 Pa to sam i napisao. Mogao si iz C64C staviti u original C64 ali obrnuto nisi (fizički ne stane).

 Hm, nisam baš siguran, "originalni" C64 je imao manje kućište nego C64C koji se malo "furao" na Amigu. No matična je gabaritima i konektorima identična. Barem je tako bilo kada sam ih zadnji put uspoređivao ove koje imam doma mi je izgledalo prilično kompatibilno.

 

originalni C64

http://www.mos6502.com/images/C64Internal/c64SLi_large.jpg

 

Prva verzija C64C (matična kao kod originalnog)

https://ilesj.files.wordpress.com/2010/07/c64c-new-motherboard.jpg

 

Novija verzija C64C (matična manja po visini od originalne, ali konektori na istim mjestima)

https://ilesj.files.wordpress.com/2010/07/c64c-new-motherboard.jpg

 

hakintosrh kaže...

pardon dvajspet nisam vidio izvinite lega

 

Službeno trispet, ali kada so doda poštarina, pakiranje itd, itd, bude i preko 40.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi ispred Commodorea 64
hakintosrh kaže...

pardon dvajspet nisam vidio izvinite lega

 

Službeno trispet, ali kada so doda poštarina, pakiranje itd, itd, bude i preko 40.

 nije bit dal košta 25 il 50 jer je i dalje najjeftiniji pc koji uopće možeš kupiti

Vi ste programer? Da. Amater? A mater? Ne, ona doma kuha ručak.
12 godina
offline
Re: Raspberry Pi ispred Commodorea 64
hakintosrh kaže...
hakintosrh kaže...

pardon dvajspet nisam vidio izvinite lega

 

Službeno trispet, ali kada so doda poštarina, pakiranje itd, itd, bude i preko 40.

 nije bit dal košta 25 il 50 jer je i dalje najjeftiniji pc koji uopće možeš kupiti

 Ni blizu.

https://getchip.com/pages/chip

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice