"Siromašnije" i jeftinije mehaničke tipkovnice iz

poruka: 32
|
čitano: 4.305
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na ""Siromašnije" i jeftinije mehaničke tipkovnice iz ".
15 godina
offline
"Siromašnije" i jeftinije mehaničke tipkovnice iz

Ovo je najgluplja "vijest" koju sam ikada pročitao na ovom forumu.

I knew a man who once said : Death smiles at us all. All a man can do is smile back.
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Siromašnije" i jeftinije mehaničke tipkovnice
Ipak su najbolje tipkovnice od 50kn
TD people now you are on my Death Note
8 godina
odjavljen
offline
"Siromašnije" i jeftinije mehaničke tipkovnice iz

Meni i dalje nije jasno čemu služi pozadinsko osvjetljenje tipaka na tipkovnici. Zar se bojite da će fotoreceptori u vašim prstima ostati zapostavljeni ako tipke ne svijetle?

Qrčim se, a drugi 3,14zde.
Moj PC  
3 12 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Siromašnije" i jeftinije mehaničke tipkovnice
Arendelle kaže...

Meni i dalje nije jasno čemu služi pozadinsko osvjetljenje tipaka na tipkovnici. Zar se bojite da će fotoreceptori u vašim prstima ostati zapostavljeni ako tipke ne svijetle?

Ili da možeš vidjeti sve tipke kad si u mračnoj sobi...

 

Ispričavam se radi loše kvalitete, slikano tabletom

Ubi bene, ibi patria.
14 godina
neaktivan
offline
Re: "Siromašnije" i jeftinije mehaničke tipkovnice
Et_Tu_Brute? kaže...

Ili da možeš vidjeti sve tipke kad si u mračnoj sobi...

 

 Pretpostavljam da upravo doživljava intelektualne slomove pri spoznaji ovog nevjerovatnog otkrića. Ponekad pomislim da je trol, ali onda me uhvati jeza i ugrizem se za jezik kad shvatim da zapravo nije... onak, u rangu nastranog francuskog horora.

 

Tipkam po blackwidow ultimate već negdje dvije godine i fn+f12 dođe na red barem jednom u 24h, brzo, jednostavno, praktično.

16 godina
online
Re: "Siromašnije" i jeftinije mehaničke tipkovnice
Vecina ljudi koji redovno rade na racunalu znaju raspored tipki i tipkaju bez gledanja u tipkovnicu.
Fora feature ali nije da mi treba, pogotovo ne za te novce.
12 godina
offline
Re: "Siromašnije" i jeftinije mehaničke tipkovnice
Nije to tak los proizvod, samo sto napuhavaju cijene s njim.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
"Siromašnije" i jeftinije mehaničke tipkovnice iz

realno, sve osim mehaničkih tipki je višak (kakav crni aluminij, svjetla, izrasline, bakrači, pizdematerine?!). a i enter bi mogao biti pune veličine. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Siromašnije" i jeftinije mehaničke tipkovnice
Ajar kaže...

realno, sve osim mehaničkih tipki je višak (kakav crni aluminij, svjetla, izrasline, bakrači, pizdematerine?!). a i enter bi mogao biti pune veličine. 

 Istina. Hajd, još bih mogao razumjeti samo znakove koji svijetle za one manje snalažljive s tipkama u mraku, hajd i dodatne mm i macro tipke(iako nisam ljubitelj),
ali pa ova tipkovnica ima "programirajuće pulsirajuće osvjetljenje u duginim bojama", vu metre, tajmer-sat, nekakve  šipke sa strane, držač za kabel miša, odmaralište za dlanove... ovo je lajtšou
a ne alat. Možda da ih pitam jel mogu napraviti model sa "piju pijong prrr dingding" zvukovima flipera, pepeljarom i vibro sa upozorenjem za tiltanje? To jedino fali. Hm. Bojim se da bi me shvatili ozbiljno.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
offline
Re: "Siromašnije" i jeftinije mehaničke tipkovnice
Et_Tu_Brute? kaže...
Arendelle kaže...

Meni i dalje nije jasno čemu služi pozadinsko osvjetljenje tipaka na tipkovnici. Zar se bojite da će fotoreceptori u vašim prstima ostati zapostavljeni ako tipke ne svijetle?

Ili da možeš vidjeti sve tipke kad si u mračnoj sobi...

 

Ispričavam se radi loše kvalitete, slikano tabletom

 Ajme mlađarijo :) Pa vi koji ste odrasli uz internet od puno mlađe dobi nego generacije iza vas, koji ste sa pupčanom vrpcom povezani uz mobitele, SMS-ove i razne chat aplikacije, nekako bi se trebalo uzeti zdravo za gotovo da uopće netrebate gledati u tipkovnicu dok tipkate, nego sve po osjećaju i muscle memory metodi.

 

Nakon 3-5 godina intenzivnog tipkanja po kompu svaki dan, ako neide tipkanje u mračnoj sobi bez svjetla, ma naslijepo ako treba onda tu nešto nije u redu sa vama :P

 

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
13 godina
offline
"Siromašnije" i jeftinije mehaničke tipkovnice iz

ja tipkam vec 10+ godina i jos uvjek ispromasujem pola slova kad ne gledam,jebiga,nisam nikad naucio tipkat po pravilu

Svemirski mega car
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Siromašnije" i jeftinije mehaničke tipkovnice
matkoGSi kaže...

ja tipkam vec 10+ godina i jos uvjek ispromasujem pola slova kad ne gledam,jebiga,nisam nikad naucio tipkat po pravilu

 Zapravo je vrlo lako i ne zahtjeva toliko mnogo posla.

 

Čak imaš i pomagala na tipkama za pravilno namjestiti prste bez da gledaš u tipke (izbočine na slovu F i J), tu idu kažiprsti. 

 

http://www.how-to-type.com/touch-typing-lessons/how-to-type-home-keys/

Swedish latin super funk.
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Siromašnije" i jeftinije mehaničke tipkovnice
matkoGSi kaže...

ja tipkam vec 10+ godina i jos uvjek ispromasujem pola slova kad ne gledam,jebiga,nisam nikad naucio tipkat po pravilu

 2008 sam dobio komp i tek sam nedavno naucio tipkati da ne gledam,ali vazda moram prvo slovo pogledati

CAUSE BABY I COULD BUILD A CASTLE OUT OF ALL THE BRICKS THEY THREW AT ME
12 godina
offline
Re: "Siromašnije" i jeftinije mehaničke tipkovnice
Colossus7 kaže...
Et_Tu_Brute? kaže...
Arendelle kaže...

Meni i dalje nije jasno čemu služi pozadinsko osvjetljenje tipaka na tipkovnici. Zar se bojite da će fotoreceptori u vašim prstima ostati zapostavljeni ako tipke ne svijetle?

Ili da možeš vidjeti sve tipke kad si u mračnoj sobi...

 

Ispričavam se radi loše kvalitete, slikano tabletom

 Ajme mlađarijo :) Pa vi koji ste odrasli uz internet od puno mlađe dobi nego generacije iza vas, koji ste sa pupčanom vrpcom povezani uz mobitele, SMS-ove i razne chat aplikacije, nekako bi se trebalo uzeti zdravo za gotovo da uopće netrebate gledati u tipkovnicu dok tipkate, nego sve po osjećaju i muscle memory metodi.

 

Nakon 3-5 godina intenzivnog tipkanja po kompu svaki dan, ako neide tipkanje u mračnoj sobi bez svjetla, ma naslijepo ako treba onda tu nešto nije u redu sa vama :P

 

 

 

 Dobro, kad budeš išao u zahod obavit nuždu tijekom noći, nemoj ni palit svjetlo u wcu, znas gdje je wc školjka, znaš gdje je papir znas gdje su ti ruke i gdje ti je guzica...

Ali šalu na stranu... Nisam toliko mlad :) Nego, kad sam si nabavljalo novu tipkovnicu, naletio sam na ponudu gdje nude tipkovnicu sa pozadinskim osvjetljenjem i miš za 300 kn... reko zašto ne, da vidim valja li to išta.

Ono, jeli se može bez toga, može... ali zasto ne ako mi možda jednom u xy slučajeva pomogne.

Ubi bene, ibi patria.
16 godina
offline
Re: "Siromašnije" i jeftinije mehaničke tipkovnice
Et_Tu_Brute? kaže...

naletio sam na ponudu gdje nude tipkovnicu sa pozadinskim osvjetljenjem i miš za 300 kn... reko zašto ne, da vidim valja li to išta.Ono, jeli se može bez toga, može... ali zasto ne ako mi možda jednom u xy slučajeva pomogne.

 E da i ja ubo nekakvu takvu kombinaciju na nekakvoj vikend akciji. Pomogne da nađem tipkovnicu u mraku, jer je negdje pod stolom često. 
Ali bljeeešti (itreperi) jao. Tako da jedino držim na bijelom svjetlu, minimum osvjetljenja i još (ponekad) smeta. 
nego kakvi bakrači. Ovo je mehanička tipkovnica a ne ti neki...
http://www.usbtypewriter.com/

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
offline
Re: "Siromašnije" i jeftinije mehaničke tipkovnice
hanteed kaže...
matkoGSi kaže...

ja tipkam vec 10+ godina i jos uvjek ispromasujem pola slova kad ne gledam,jebiga,nisam nikad naucio tipkat po pravilu

 2008 sam dobio komp i tek sam nedavno naucio tipkati da ne gledam,ali vazda moram prvo slovo pogledati

 Zato na tastaturi slova F i J imaju male izbočine na sebi kako bi prstima osjetio i pravilno rasporedio prste za desetoprstno slijepo tipkanje.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
10 godina
offline
Re: "Siromašnije" i jeftinije mehaničke tipkovnice
overhaul kaže...

 E da i ja ubo nekakvu takvu kombinaciju na nekakvoj vikend akciji. Pomogne da nađem tipkovnicu u mraku, jer je negdje pod stolom često. 
Ali bljeeešti (itreperi) jao. Tako da jedino držim na bijelom svjetlu, minimum osvjetljenja i još (ponekad) smeta. 
nego kakvi bakrači. Ovo je mehanička tipkovnica a ne ti neki...
http://www.usbtypewriter.com/

 Upravo zbog toga sam se vratila na one najobičnije tipkovnice bez osvjetljenja. Moja migrena obožava takva krasna svjetla. 

Sad je u pogonu najobičnija tipkovnica i noćna tinjalica iza leđa(bubamara ko maloj bebi), to mi je dosta da nađem određene multimedijske tipke a za "normalno žlabranje" ionako ne gledam tipkovnicu.

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
12 godina
offline
"Siromašnije" i jeftinije mehaničke tipkovnice iz

Ja poprilicno brzo tipkam,ali ipak moram tu i tamo pogledati u tipkovnicu,zato mi je dosta bitno pozadinsko osvjetljenje prostorije dok tipkam.

Probao sam "svjetlece" tipke i jbt ne mogu-smetaju mi(vjerovatno nisam navikao)

Isto tako mrzim tipkovnice sa "gumenim" tipkama,tj.one koje imajo osjecaj gume pod prstima(ili full gumene tipkovnice),vjerovali ili ne,tjeraju me na povračanje(doslovno).

 

  Sjecate li se starih tipkovnica koje su imale POW ON/OFF,restart tipku,pa onda malo "modernije" koje su imale i volume slider....eeee nostalgija!

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: "Siromašnije" i jeftinije mehaničke tipkovnice
Milka30 kaže...

Ja poprilicno brzo tipkam,ali ipak moram tu i tamo pogledati u tipkovnicu,zato mi je dosta bitno pozadinsko osvjetljenje prostorije dok tipkam.

 Ako moraš ijednom pogledati u tipkovnicu, ne tipkaš dovoljno brzo. Inače, postoji klasifikacija daktilografa pa se može više-manje točno reći u kolikoj je mjeri netko brz. Ja sam, eto, internacionalna velemajstorica (kako to uštogljeno zvuči!), a ti si u najboljem slučaju nešto ispod crte najniže klase. Za dobrog je daktilografa također važno poznavanje pravopisne norme, što bi ti moglo stvarati velike probleme.

 

P. S. Nakon što sam napisala kilometarski odgovor onom Canisu, sustav se sjebao i odgovor je otišao u nepovrat. Možda i bolje - izbjegoh sigurno isključenje.

Qrčim se, a drugi 3,14zde.
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Siromašnije" i jeftinije mehaničke tipkovnice
Arendelle kaže...
Milka30 kaže...

Ja poprilicno brzo tipkam,ali ipak moram tu i tamo pogledati u tipkovnicu,zato mi je dosta bitno pozadinsko osvjetljenje prostorije dok tipkam.

 Ako moraš ijednom pogledati u tipkovnicu, ne tipkaš dovoljno brzo. Inače, postoji klasifikacija daktilografa pa se može više-manje točno reći u kolikoj je mjeri netko brz. Ja sam, eto, internacionalna velemajstorica (kako to uštogljeno zvuči!), a ti si u najboljem slučaju nešto ispod crte najniže klase. Za dobrog je daktilografa također važno poznavanje pravopisne norme, što bi ti moglo stvarati velike probleme.

 

P. S. Nakon što sam napisala kilometarski odgovor onom Canisu, sustav se sjebao i odgovor je otišao u nepovrat. Možda i bolje - izbjegoh sigurno isključenje.

 Nebih rekao... Ja kada nesto tipkam isto ponekad pogledam u tipkovnicu, bez usporavanja, ono imam osjecaj da cu se pogubit dok nesto dugo pisem pa samo pocnem gledati gdje prsti letaju.

Neznam gdje je napisano to pravilo, zar je bitno jel gledas u tipkovnicu ili monitor?

8 godina
odjavljen
offline
Re: "Siromašnije" i jeftinije mehaničke tipkovnice
shady1024 kaže...
Neznam gdje je napisano to pravilo, zar je bitno jel gledas u tipkovnicu ili monitor?

 Da, jest. Daktilografija se uči s isključenim zaslonom i pregradom[1] koja stoji ispod brade kako ni teoretski ne bi mogao vidjeti tipkovnicu. Svakom izučenom daktilografu ne bi bilo problematično cijelo radno vrijeme raditi s isključenim zaslonom i tom pregradom (u slučaju da je pregrada udobna) ako priroda trenutnog posla to dopušta.

 

[1] Može proći i snažna samokontrola.

Qrčim se, a drugi 3,14zde.
14 godina
offline
Re: "Siromašnije" i jeftinije mehaničke tipkovnice
Et_Tu_Brute? kaže...

 

 Dobro, kad budeš išao u zahod obavit nuždu tijekom noći, nemoj ni palit svjetlo u wcu, znas gdje je wc školjka, znaš gdje je papir znas gdje su ti ruke i gdje ti je guzica...

Ali šalu na stranu... Nisam toliko mlad :) Nego, kad sam si nabavljalo novu tipkovnicu, naletio sam na ponudu gdje nude tipkovnicu sa pozadinskim osvjetljenjem i miš za 300 kn... reko zašto ne, da vidim valja li to išta.

Ono, jeli se može bez toga, može... ali zasto ne ako mi možda jednom u xy slučajeva pomogne.

 :)

 

Dok sam bio mlađi kao bivši Hardcore gamer jedna od prvih stvari koje naučiš jeste ninja kretanje po kući, do WCa ili frižidera u kuhinji  uz silne neprospavane noći na MP serverima, dok ostatak familije i normalnog svijeta negdje lebdi u carstvu snova, mi smo bili u svom eko sistemu. Naravno ako pališ svjetla i radiš buku čitavu noć onda nastaje svađa. Oni koji su bili dio tog kluba znaju točno o čemu pričam.

 

Sve je to stvar navike i načina kako mozak funkcionira, nema ništa loše u tome ako netko mora gledati u keyboard dok tipka ili mu treba osvjetljenje, bilo radi toga što se osjeća kao cool Pimp ili radi potrebe. Znam ljude koji tipkaju vrlo brzo, a ima ljudi koje znam i nakon 20 godina rada na računalu još nabadaju jednom rukom po tipkama.

 

Post je bio malo trolanje, jer kad gledam ove generacije rođenje od cca 90te pa nadalje, njima je današnja tehnologija sljepljena na čelo, htjeli oni to ili ne.

 

Ja osobno sam prestao gledati u keyboard dok tipkam tamo negdje davne 1997 godine.

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
14 godina
offline
Re: "Siromašnije" i jeftinije mehaničke tipkovnice
Arendelle kaže...
shady1024 kaže...
Neznam gdje je napisano to pravilo, zar je bitno jel gledas u tipkovnicu ili monitor?

 Da, jest. Daktilografija se uči s isključenim zaslonom i pregradom[1] koja stoji ispod brade kako ni teoretski ne bi mogao vidjeti tipkovnicu. Svakom izučenom daktilografu ne bi bilo problematično cijelo radno vrijeme raditi s isključenim zaslonom i tom pregradom (u slučaju da je pregrada udobna) ako priroda trenutnog posla to dopušta.

 

[1] Može proći i snažna samokontrola.

 

Locirali smo Ardanellu :)

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
8 godina
odjavljen
offline
Re: "Siromašnije" i jeftinije mehaničke tipkovnice
Colossus7 kaže...
Post je bio malo trolanje, jer kad gledam ove generacije rođenje od cca 90te pa nadalje, njima je današnja tehnologija sljepljena na čelo, htjeli oni to ili ne.

 Zapravo, većina generacije koju spominješ potpuno je daktilografski neuka - ne znaš gdje tipkaju lošije i s više pogrešaka, na fizičkoj tipkovnici ili zaslonima osjetljivim na dodir. Ako ništa drugo, istrenirat će strpljivost jer im za jednu složenu rečenicu treba stostruko više vremena negoli npr. meni ili tebi.

Colossus7 kaže...
Locirali smo Ardanellu :)

 Tko je to?

Qrčim se, a drugi 3,14zde.
14 godina
offline
"Siromašnije" i jeftinije mehaničke tipkovnice iz

Internacionalna velemajstorica čije ime je krivo napisano :D

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: "Siromašnije" i jeftinije mehaničke tipkovnice
Colossus7 kaže...

Internacionalna velemajstorica čije ime je krivo napisano :D

 Svaki bi pošteni daktilograf (kao i -kinja, za osjetljivije!) znao za Wackernagelovo pravilo (ima na internetima nešto materijala o njemu), ali ti očito nisi jedan od tih koji dobro vladaju materijom. Ah, odista me trebaš nazivati internacionalnom velemajstoricom - za tebe sam izvanzemaljka!

 

P. S. Malo afektiram, nećeš se valjda naljutiti? ;)

Qrčim se, a drugi 3,14zde.
10 godina
offline
Re: "Siromašnije" i jeftinije mehaničke tipkovnice
Colossus7 kaže... 

Dok sam bio mlađi kao bivši Hardcore gamer jedna od prvih stvari koje naučiš jeste ninja kretanje po kući, do WCa ili frižidera u kuhinji  uz silne neprospavane noći na MP serverima, dok ostatak familije i normalnog svijeta negdje lebdi u carstvu snova, mi smo bili u svom eko sistemu. Naravno ako pališ svjetla i radiš buku čitavu noć onda nastaje svađa. Oni koji su bili dio tog kluba znaju točno o čemu pričam.

 Na prstima odgmižeš do wc-a usput preskačući pseto koje se razvalilo nasred prolaza a na povratku uletiš u kuhinju i jednom rukom iz frižidera čupaš litru jogurta i paštetu dok drugom držiš lampicu da se ne upali. 

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
14 godina
offline
Re: "Siromašnije" i jeftinije mehaničke tipkovnice
Arendelle kaže...
Colossus7 kaže...

Internacionalna velemajstorica čije ime je krivo napisano :D

 Svaki bi pošteni daktilograf (kao i -kinja, za osjetljivije!) znao za Wackernagelovo pravilo (ima na internetima nešto materijala o njemu), ali ti očito nisi jedan od tih koji dobro vladaju materijom. Ah, odista me trebaš nazivati internacionalnom velemajstoricom - za tebe sam izvanzemaljka!

 

P. S. Malo afektiram, nećeš se valjda naljutiti? ;)

 

 

 

Jedina gramatika koju ja cijenim je nešto ovog tipa :

 

http://www.poetryfoundation.org/poem/175772

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
8 godina
odjavljen
offline
Re: "Siromašnije" i jeftinije mehaničke tipkovnice
ddarknessfairyy kaže...

 Na prstima odgmižeš do wc-a usput preskačući pseto koje se razvalilo nasred prolaza a na povratku uletiš u kuhinju i jednom rukom iz frižidera čupaš litru jogurta i paštetu dok drugom držiš lampicu da se ne upali. 

 Nekako se bojim upitati kojom rukom uspiješ zatvoriti vrata hladnjaka... (Nemoj napisati "trećom", molim te!)

Qrčim se, a drugi 3,14zde.
14 godina
offline
Re: "Siromašnije" i jeftinije mehaničke tipkovnice
ddarknessfairyy kaže...
Colossus7 kaže... 

Dok sam bio mlađi kao bivši Hardcore gamer jedna od prvih stvari koje naučiš jeste ninja kretanje po kući, do WCa ili frižidera u kuhinji  uz silne neprospavane noći na MP serverima, dok ostatak familije i normalnog svijeta negdje lebdi u carstvu snova, mi smo bili u svom eko sistemu. Naravno ako pališ svjetla i radiš buku čitavu noć onda nastaje svađa. Oni koji su bili dio tog kluba znaju točno o čemu pričam.

 Na prstima odgmižeš do wc-a usput preskačući pseto koje se razvalilo nasred prolaza a na povratku uletiš u kuhinju i jednom rukom iz frižidera čupaš litru jogurta i paštetu dok drugom držiš lampicu da se ne upali. 

 Usput si doktorirao otvaranje i zatvaranje vrata u hodniku, wcu i vrata od frižidera da se ne čuje ni najmanji škripac :) Ne treba uopće spominjati silent walking mod, na kojem bi zavidio i Garret iz Thief serijala. Inače primjetio sam jednu vrlo fascinantnu stvar, jedan sam od rijetkih ljudi koji dok hoda cestom u tenisicama može non šalantno približiti mački sa boka ili leđa da me ne skuzi i onda se toliko isprepada jer nije skuzila ninja gamer sneak attack :D

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice