Špijuniranje Skypea?

poruka: 43
|
čitano: 6.145
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Špijuniranje Skypea?".
11 godina
protjeran
offline
Re: Špijuniranje Skypea?
MrBlc kaže...
redneck kaže...

Špijanja otkad je svijeta i vijeka..Onaj tko se drži ispod radara,obično je špijama i nezanimljiv,drugim rječima,ako živiš svoj život,ne zabadaš nos gdje mu nije mjesto,nećeš biti niti primjećen..

 

Seksualne aspiracije,morbidni hobiji,politički stavovi i ostale nezanimljivosti,definitivno ne zanimmaju službe ili vlade koje se bave time..

Možda ne u ovom trenutku, ali to je kvalitetan ulog za budućnost. Onaj danas dosadni i nezanimljivi lik koji drka neke perverzije možda danas nije zanimljiv, ali ako se sutra kandidira na izborima i krene se zalagati za privatnost, svašta bi moglo isplivati iz neke arhive!

Mdaa..istina,no kako stvari danas stoje,sa tim izopačenim perverzijama,gleedee seksualnih usmmjerenja,to im može još samo dići popularnost..Jer danas biti klasični konzervativac,je izgleda pogubno..{#}

15 godina
offline
Re: Špijuniranje Skypea?
redneck kaže...
.Jer danas biti klasični konzervativac,je izgleda pogubno..{#}

 

Nemoj me krivo shvatiti, ali zbog svog opredijeljenja imati unaprijed definiran stav o svemu je lose.

 

Mozda najbolje je to sazeo Chris Rock u jednom od njegovih standupova

 

Everybody's so busy wanting to be down with the gang. "I'm conservative", "I'm liberal", "I'm conservative". Bullshit! Be a fucking person! Lis-ten! Let it swirl around your head. Then form your opinion. No normal, decent person is one thing, okay? I've got some shit I'm conservative about, I've got some shit I'm liberal about. Crime, I'm conservative. Prostitution, I'm liberal!

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
13 godina
protjeran
offline
Re: Špijuniranje Skypea?
Cognitor kaže...

 

"Prisluškivanje" Skype-a je bilo moguće od samog početka, dakle puno prije nego je Microsoft kupio isti. Ono što je bilo dobro (i još uvijek jeste) je da lokalni mangupi iz manjih država to (vjerojatno) nisu u stanju. Ipak ćete priznati da Vas manje zanima to što Vas prisluškuje tamo neki Amerikanac, nego da Vam to radi netko "vaš"....

Nađi jedan klon skype na internetu ako je prisluškivanje moguće. Dakle klon skype-a znači da je enkripcija probijena, te da netko može napraviti svoj skype like im klijent pomoću kojeg će moći komunicirati sa ljudima koji imaju skype. Samo jedan nađi. Jedan jedini.

 

Pričaš gluposti bez pokrića, dakle dobro su te okarakterizirali kao troll-a.

Ad astra peronospora
11 godina
protjeran
offline
Re: Špijuniranje Skypea?
syncmaster245b kaže...
redneck kaže...
.Jer danas biti klasični konzervativac,je izgleda pogubno..{#}

 

Nemoj me krivo shvatiti, ali zbog svog opredijeljenja imati unaprijed definiran stav o svemu je lose.

 

Mozda najbolje je to sazeo Chris Rock u jednom od njegovih standupova

 

Everybody's so busy wanting to be down with the gang. "I'm conservative", "I'm liberal", "I'm conservative". Bullshit! Be a fucking person! Lis-ten! Let it swirl around your head. Then form your opinion. No normal, decent person is one thing, okay? I've got some shit I'm conservative about, I've got some shit I'm liberal about. Crime, I'm conservative. Prostitution, I'm liberal!

Ovako momak..Davno sam ja prošao sva ta mladenačka "samotraženja",anarhijska iživljavanja,"okretanja oko sebe"..Danas,znam točno do čega držim..Držim do onih vrijednosti kojima sam se kao nezrela osoba smijao i na koja

 

sam odmahivao glavom..Kažeš "biti osoba"?? Pa lik koji se trudi "biti" osoba,je u stvari nezrela osoba koja se svojim cool i in političkim,seksualnim i inim trendovima pokušava "ustoličiti" u društvu..

 

Svi smo mi osobe i individualci,a baš koji se još "traže" i usput pljuckaju po svemu što iole vrijedi,su u biti nedozreli i nesigurni pojedinci,osobe naravno..{#}

16 godina
odjavljen
offline
Re: Špijuniranje Skypea?
redneck kaže...

Ovako momak..Davno sam ja prošao sva ta mladenačka "samotraženja",anarhijska iživljavanja,"okretanja oko sebe"..Danas,znam točno do čega držim..Držim do onih vrijednosti kojima sam se kao nezrela osoba smijao i na koja

 

sam odmahivao glavom..Kažeš "biti osoba"?? Pa lik koji se trudi "biti" osoba,je u stvari nezrela osoba koja se svojim cool i in političkim,seksualnim i inim trendovima pokušava "ustoličiti" u društvu..

 

Svi smo mi osobe i individualci,a baš koji se još "traže" i usput pljuckaju po svemu što iole vrijedi,su u biti nedozreli i nesigurni pojedinci,osobe naravno..{#}

Yep...

Prije 15-16 godina mi nije bio problem ako mi frendovi dođu i zapale travu ili ako ćemo do birtije ići vozeći se na krovu od auta (a voljeli smo to). Sada to izričito branim svojoj djeci! Sve u svoje vrijeme...

Freak Show Inc.
11 godina
protjeran
offline
Re: Špijuniranje Skypea?
Friday kaže...
redneck kaže...

Ovako momak..Davno sam ja prošao sva ta mladenačka "samotraženja",anarhijska iživljavanja,"okretanja oko sebe"..Danas,znam točno do čega držim..Držim do onih vrijednosti kojima sam se kao nezrela osoba smijao i na koja

 

sam odmahivao glavom..Kažeš "biti osoba"?? Pa lik koji se trudi "biti" osoba,je u stvari nezrela osoba koja se svojim cool i in političkim,seksualnim i inim trendovima pokušava "ustoličiti" u društvu..

 

Svi smo mi osobe i individualci,a baš koji se još "traže" i usput pljuckaju po svemu što iole vrijedi,su u biti nedozreli i nesigurni pojedinci,osobe naravno..{#}

Yep...

Prije 15-16 godina mi nije bio problem ako mi frendovi dođu i zapale travu ili ako ćemo do birtije ići vozeći se na krovu od auta (a voljeli smo to). Sada to izričito branim svojoj djeci! Sve u svoje vrijeme...

Ma sve je to faza sazrijevanja i odrastanja..Ništa loše..No kako grabim godine,a one sve bržu idu,sve više imam stavove kao "naši stari",a dao Bog,da su i vrijednosti takve kao nekad,daleko bi bolje svima bilo..

 

Činjenica jeste,da postoji jako moćna interesna sfera,društvo podijeliti na teške individualce,hedoniste,koji su jako dobar materijal za potrošača,dok se sve više obitelj kao glavna jedinica društva gleda što više marginalizirati..

 

 

13 godina
protjeran
offline
Re: Špijuniranje Skypea?
Friday kaže...

Prije 15-16 godina mi nije bio problem ako mi frendovi dođu i zapale travu ili ako ćemo do birtije ići vozeći se na krovu od auta (a voljeli smo to). Sada to izričito branim svojoj djeci! Sve u svoje vrijeme...

I kao što nas povijest uči, ma što god ti branio, klinci će raditi po svome do određene mjere. Kao što smo mi to radili, naši roditelji, djedovi itd, ovisno o društvenim normama u tom trenutku (odnosno onih kojih se nećeš držati).

Ad astra peronospora
13 godina
protjeran
offline
Re: Špijuniranje Skypea?
redneck kaže...

Ma sve je to faza sazrijevanja i odrastanja..Ništa loše..No kako grabim godine,a one sve bržu idu,sve više imam stavove kao "naši stari",a dao Bog,da su i vrijednosti takve kao nekad,daleko bi bolje svima bilo..

 

Činjenica jeste,da postoji jako moćna interesna sfera,društvo podijeliti na teške individualce,hedoniste,koji su jako dobar materijal za potrošača,dok se sve više obitelj kao glavna jedinica društva gleda što više marginalizirati..

 

 

Pa i ne. To su ljudske slobode, a kako se društvo razvija tako se odbacuju neke konzervativne ideje. Tako je kroz cijelu povijest. Evolucija društva, ništa drugo. To ti u biti ide gore dolje ako gledaš kroz povijest. Recimo rimsko doba bi bilo vrlo slično današnjem. Sve ovisi o stupnju razvoja društva.

 

Ali debeli offtopic.

Ad astra peronospora
15 godina
offline
Re: Špijuniranje Skypea?
redneck kaže...

Ovako momak..Davno sam ja prošao sva ta mladenačka "samotraženja",anarhijska iživljavanja,"okretanja oko sebe"..Danas,znam točno do čega držim..Držim do onih vrijednosti kojima sam se kao nezrela osoba smijao i na koja

 

sam odmahivao glavom..Kažeš "biti osoba"?? Pa lik koji se trudi "biti" osoba,je u stvari nezrela osoba koja se svojim cool i in političkim,seksualnim i inim trendovima pokušava "ustoličiti" u društvu..

 

Svi smo mi osobe i individualci,a baš koji se još "traže" i usput pljuckaju po svemu što iole vrijedi,su u biti nedozreli i nesigurni pojedinci,osobe naravno..{#}

 

Nisam ja niti aludirao na mladenacka samotrazenja, nego sam rekao da svaka nedoumica zahtijeva malo promisljanja. Nista drugo.

Inace glavna karakteristika konzervativaca je strah od promijena, pa je donekle i razumljivo.

 

Eh da, hvala na onom "momak"{#}

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
10 godina
protjeran
offline
Špijuniranje Skypea?

OK, dragi ste i stari :-)
Ontopic:

Jel' netko probao ovo:

WebRTC - Wiki, ofišl, overview 4 busy ppl

 - zamjena za Skype, trebalo bi raditi npr Firefox <> Chrome bez obzira na platformu (Android, iOS, Linux, OSX, Windows...)

čak i MS radi podršku za novi IExploder.

Samo za razliku od Skypea full Open Source, bez backdoorova i "prava" enkripcija.

edit: da, podržava i direktnu P2P razmjenu podataka iz browsera :-)

http://www.sharefest.me/

is.gd/filipvk1000 : -Da bar NEBUDE,bilo bi super VIDIT ali imam tako jak OSJEČAJ da će ovo LIČIT strašno na Android- is.gd/VelikiBrat -Ne znam, meni ovo očajno izgleda (VIZUALNO).-
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.7.2013 2:34 (C0rto).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Špijuniranje Skypea?
C0rto kaže...

OK, dragi ste i stari :-)
Ontopic:

Jel' netko probao ovo:

WebRTC - Wiki, ofišl, overview 4 busy ppl

 - zamjena za Skype, trebalo bi raditi npr Firefox <> Chrome bez obzira na platformu (Android, iOS, Linux, OSX, Windows...)

čak i MS radi podršku za novi IExploder.

Samo za razliku od Skypea full Open Source, bez backdoorova i "prava" enkripcija.

edit: da, podržava i direktnu P2P razmjenu podataka iz browsera :-)

http://www.sharefest.me/

 

Koliko shvatih, to je Googleova aplikacija.

Iz dosadasnjeg iskustva, mogu sa gotovo 100% sigurnoscu reci da ce enkripcija imati master kljuc, da ce backdoorovi postojati i da ce Google na tome zaradjivati.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
15 godina
neaktivan
offline
Re: Špijuniranje Skypea?
C0rto kaže...

WebRTC

 - zamjena za Skype, trebalo bi raditi npr Firefox <> Chrome bez obzira na platformu (Android, iOS, Linux, OSX, Windows...)

čak i MS radi podršku za novi IExploder.

Samo za razliku od Skypea full Open Source, bez backdoorova i "prava" enkripcija.

Google (i bilo šta preporučeno od Googlea) i privatnost?! {#}

 

Naivac ..... svatko se može pozivati na ''Open Source'' ,samo je u ovom slučaju vjerojatno ovo već ''Open'' ,samo bez Sourcea. {#}

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.7.2013 18:01 (kizo2703).
15 godina
neaktivan
offline
Špijuniranje Skypea?

https://prism-break.org/

Evo zamjena za sve i svašta...

Listen, this is no set of rules. I'm not tellin' you what to do, all I'm saying is I'm bringing up of three things that are like, so important to the world, I don't have to find as much importance in.
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice