Trump: Natjerat ću Apple da proizvodnju vrati u SA

poruka: 53
|
čitano: 7.085
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Trump: Natjerat ću Apple da proizvodnju vrati u SA".
15 godina
neaktivan
offline
Trump: Natjerat ću Apple da proizvodnju vrati u SA

Možda tu bude kraj izrabljivanju radnika u aziji za sitne novce i onda prodavanju proizvoda za ogromne sume.

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Trump: Natjerat ću Apple da proizvodnju vrati
Mitch kaže...
hanteed kaže...
volio bi da trump dobije izbore nego hilary

 Zasto?

 tebi nije dovoljno americkih neoliberalnih sran*a po svijetu??Meni bogami jeste..

15 godina
offline
Re: Trump: Natjerat ću Apple da proizvodnju vrati
duhonja kaže...
Mitch kaže...
hanteed kaže...
volio bi da trump dobije izbore nego hilary

 Zasto?

 tebi nije dovoljno americkih neoliberalnih sran*a po svijetu??Meni bogami jeste..

A Trump ce uciniti sto konkretno oko toga? Povecati broj trupa u Iraku i Siriji? Odlican napredak.

 

Ali off-topic.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
12 godina
offline
Re: Trump: Natjerat ću Apple da proizvodnju vrati
Stjepanj kaže...
Old Iggy kaže...
ATJLučko kaže...

bili oni mogli za recimo deset godina stvoriti kapacitete i potencijale za kompletnu proizvodnju u USA?! 

Imaju oni odavno kapacitete i potencijale, problem je što je preskupo (zato se i seli u Kinu).

 u kini za taj posao dobiju valjda mjesecno 150$(koliko sam procitao o prosjecnoj kineskoj placi) a u americi 2000$...

iznenadio bi se kada bi cuo podatak da su kineske prosjecne place u gradovima otprilike jednake nasem prosijeku iako seljak van grada ima i 10 puta manje prihode, siromaha ima isto mnogo oko 48 miliona

14 godina
offline
Trump: Natjerat ću Apple da proizvodnju vrati u SA

Kad god ugledam ovog plavokosog pokemona sa najačim Comb-overom u povijesti frizura ikada, sjetim se ove karikature :D

 

 

Ali s obzirom na činjenicu da je Junior mogao biti El Prezidente Amerike 2 mandata, nebih se čudio i da ovog panja stave kao sljedeću lutku na koncu.

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Trump: Natjerat ću Apple da proizvodnju vrati u SA

sto se preseljenja proizvodnje u USA, to je moguce i izgledno ali ne na Trumpov nacin.

 

Posto je assembly danas gotovo u potpunosti automoatiziran a ljudstvo se svodi na check sim check tam, taj bi se dio proizvodnje brzo mogao vratiti u USA... sklapanje elektronike takodjer vrlo automatizirano.... ono sto ce ostati na istoku su tvornice komponenti, nije nemoguce i to vratiti na zapad, ipak postoje kapaciteti (Intel je dovoljan za navesti) ali to bi ipak bila faza dva...

 

Ekonomija Europe i USA, na neki nacin partnera, di je ipak USA lisica i mi ovce :) je u strasnom kolapsu, zapad ima i znanje i skole ali nema poletnost, sve su prepustili drugima, uljenili se i sada pate/patimo, ovisno kako se stavljamo u taj kontekst, sve nedace tih odluka, koje su neko vrijme donosile unosne bonuse managerima ali sto je to ucinilo trzistu? ne samo trzistu u smislu robe vec trzistu rada? nasoj edukaciji?

 

usmijereni smo oblaku ali bukvalno :D ali realnost je da bez proizvoda, proizvodnja, R&D i kompetentnih ljudi postajes suocen sa situacijom u kojoj nemas bas mnogo manevarskog prostora a pred malo si bio CAR! :D

 

nadam se da ce nasi mocnici, posto mi nista tu ne mozemo, jednom odluciti pametno i vratiti proizvodnju na zapad, ukljucujuci i istocnu europu!

a to je ujedno i jedino sto moze spasiti Hrvatsku i slicne ekonomije.... sve ostalo su gluposti, bacanje vremna i iluzije za ofce :)

 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Trump: Natjerat ću Apple da proizvodnju vrati
Mitch kaže...
hanteed kaže...
volio bi da trump dobije izbore nego hilary

 Zasto?

 Da gledamo taj cirkus :)

 

16 godina
offline
Re: Trump: Natjerat ću Apple da proizvodnju vrati
Kill Frenzy kaže...

 nema razlike izmedju vw i kie?

pogadjam ti si vlasnik kie?

 

 

Ja sam vlasnik kie, cee'd, sada je star 6 godina. Nisam imao nijedan problem sa autom, samo svake godine redovan servis.

 

Kada sam kupovao gledao sam o volkswage, i renault, citroen, opel (prijašnji mi je bio Astra)... i kada pogledaš paket opreme kia ih sve tuče. Model od ovih europskih sa tom opremom (dizel 1.6, alu felge, klima, mp3 u radiju sa USB konektorima, bluetooth hands free, grijači u retrovizorima....) bi me koštao barem 30 000 kn više. Kod volksvagena čak ne ni auto iste klase nego Polo. On čak nema ni naslon za lakat između vozača i suvozača nego je i to dodatni užitak koji treba platiti koju tisuću, USB konekcija za radio isto tako...

 

Ove godine ću vjerojatno kupovati novi i za sada je najveća vjerojatnost da će opet biti kia...

 

Imao sam i Golfa prije 10+ godina, trojku, što se tiče luksuza iznutra čak je kia i bolja. Naravno, ima oprema za vw koja je wow, no isto tako ima i i kia takvu opremu, samo što to isto košta.

14 godina
offline
Trump: Natjerat ću Apple da proizvodnju vrati u SA

ne radi se ovdje o cijeni i opremi nego o kvaliteti.ne kažem da je kia loša ali je miljama ispod vw.

ovo me podjseca na frenda koji je uzeo škodu i sad po njegovom nema neke bitne razlike između škode i mercedesa.kaže sve je to isto.

e pa nije vozio sam ih sve i razlike su više nego očite.bezpredmetno je uopće raspravljat

Stranice su trenutno nedostupne.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Trump: Natjerat ću Apple da proizvodnju vrati
Kill Frenzy kaže...

ne radi se ovdje o cijeni i opremi nego o kvaliteti.ne kažem da je kia loša ali je miljama ispod vw.

ovo me podjseca na frenda koji je uzeo škodu i sad po njegovom nema neke bitne razlike između škode i mercedesa.kaže sve je to isto.

e pa nije vozio sam ih sve i razlike su više nego očite.bezpredmetno je uopće raspravljat

 zato kia daje veće jamstvo od vw jer je "miljama ispod po kvaliteti" 

čudi me kako onda vw ne daje toliko jamstvo ili kako kia dosad nije propala od silnih troškova za pokrivanje tako dugog jamstva

 

podsjećaš me na mog starog koji je do zadnjeg trenutka frktao na japance, jer dok je on bio mlad japanci su bili sprdnja

16 godina
offline
Re: Trump: Natjerat ću Apple da proizvodnju vrati
LudaRajcica kaže...

sto se preseljenja proizvodnje u USA, to je moguce i izgledno ali ne na Trumpov nacin.

 

Posto je assembly danas gotovo u potpunosti automoatiziran a ljudstvo se svodi na check sim check tam,

...

 

nadam se da ce nasi mocnici, posto mi nista tu ne mozemo, jednom odluciti pametno i vratiti proizvodnju na zapad, ukljucujuci i istocnu europu!

a to je ujedno i jedino sto moze spasiti Hrvatsku i slicne ekonomije.... sve ostalo su gluposti, bacanje vremna i iluzije za ofce :)

 

 

Preskupo je investirati u potpuno automatizirane tvornice, za sada.

Vratili bi proizvodnju kad bi bilo isplativo.

A politika tu ništa posebno ne može napraviti, osim toliko prilagoditi okvir da ovima prvima bude isplativo. No to povlači za sobom druge probleme.

Kill Frenzy kaže...

ne radi se ovdje o cijeni i opremi nego o kvaliteti.ne kažem da je kia loša ali je miljama ispod vw.

To nije vrijedilo ni za vrijeme golfa dvice, kamoli danas...

16 godina
moderator
offline
Re: Trump: Natjerat ću Apple da proizvodnju vrati
1domagoj1 kaže...

Izgleda jako malo, cca 2100 kn no kad se stavi u kontekst da je Kina "jeftina" (iz nase perspektive, zato navodnici), recimo kapi za nos dodu 70 lipa, onda i nije toliko lose.

 

 

:-)

 

Iz ovoga vidim supatnika sa stalno začepljenim nosom!

 

 

This space for rent!
11 godina
offline
Re: Trump: Natjerat ću Apple da proizvodnju vrati
picajzla0707 kaže...
Kill Frenzy kaže...

ne radi se ovdje o cijeni i opremi nego o kvaliteti.ne kažem da je kia loša ali je miljama ispod vw.

ovo me podjseca na frenda koji je uzeo škodu i sad po njegovom nema neke bitne razlike između škode i mercedesa.kaže sve je to isto.

e pa nije vozio sam ih sve i razlike su više nego očite.bezpredmetno je uopće raspravljat

 zato kia daje veće jamstvo od vw jer je "miljama ispod po kvaliteti" 

čudi me kako onda vw ne daje toliko jamstvo ili kako kia dosad nije propala od silnih troškova za pokrivanje tako dugog jamstva

 

podsjećaš me na mog starog koji je do zadnjeg trenutka frktao na japance, jer dok je on bio mlad japanci su bili sprdnja

 Daje KIA dulje jamstvo i od Mercedesa,BMW,Audia,Bentlya,Volva,Toyote... jel kvalitetnija?!

 Ta jamstva 7godina ili 150.000km ili 5godina.... sva kriju određene cake, nije zlato sve što sija.

 

Kia je sa sedam godina jamstva na svoja nova vozila lider na tržištu. Čak 2555 dana tvornica jamči za kvalitetu automobila. Ali, obuhvaća li to čitav automobil? Kod jamstva se moraju čitati i mala slova, jer niti jedan proizvođač ne nudi jamstvo baš na sve dijelove odnosno za neke dijelove jamstvo traje kraće. Najčešće se jamstvom ne pokrivaju potrošni dijelovi koji spadaju u redovno održavanje.

Tako primjerice, Kia na lak daje pet godina, na akumulator i rashladno sredstvo u klima-uređaju 12 mjeseci.

Šest mjeseci na gume

Šest mjeseci traje jamstvo na gume i geometriju ovjesa, a godinu dana ili 20.000 km traje garancija na remenje, kočne obloge, diskove i pločice, žarulje, osigurače, lamelu i korpu spojke, potisni ležaj, metlice brisača te svjećice i grijače za paljenje. Tvorničko jamstvo na svoje automobile Huyndai daje na pet godina. Ali, baš kao i bratska Kia, korejski Hyundai nudi jamstvo na rezervne dijelove na godinu dana ili 20.000 km.

Toyota također daje jamstvo na pet godina, ali prve tri godine (do 100.000 km) aktualno je jamstvo proizvođača, dok u četvrtoj i petoj godini korištenja za automobil jamči zastupnik Toyote za Hrvatsku, i to bez ograničenja kilometraže.

Članovi VW grupacije - Volkswagen, Škoda, Seat i Audi - na svoje automobile daju četiri godine jamstva. Dvije godine jamstva daje tvornica bez ograničenja kilometraže, a još dvije godine produljenog jamstva daje zastupnik Porsche Croatia, uz uvjet da automobil nije prešao više od 100.000 km. U jamstvenom listu nisu navedeni dijelovi koji ne spadaju u jamstvo, već se samo koristi formulacija “prirodno trošenje dijelova vozila ne smatra se nedostatkom”. U odnosu na Kiju, VW grupa daje 4 godine jamstva na lamelu, korpu spojke, potisni ležaj, remenje. S druge strane, jamstvo ne pokriva kočne obloge, diskove i pločice, žarulje, metlice brisača i svjećice jer se to smatra redovnim održavanjem.

Tri godine jamstva u Hrvatskoj na svoje automobile daju, primjerice, Mitsubishi, Subaru, Suzuki, Nissan uz najčešće ograničenje kilometraže od 100.000 km. Renault, Citroën, Peugeot i Opel imaju jamstvo od dvije godine bez ograničenja kilometraže. Svi oni nude i doplatu za produljeno jamstvo do pet godina. Ako vam je jamstvo jedan od bitnijih elemenata pri kupnji automobila, zatražite cijeli jamstveni list i pročitajte sva sitna slova. Ne ustručavajte se tražiti pojašnjenje, ako vam iz jamstvenog lista ne bude sve jasno.

Kia nudi najdulje jamstvo, VW grupa najsveobuhvatnije

Kia

– 7 godina ili 150.000 km

– ograničenja: 6 mjeseci na gume i geometriju ovjesa 12 mjeseci ili 20.000 km: remenje, kočne obloge, diskove i pločice, žarulje, osigurače, lamelu i korpu spojke, potisni ležaj, metlice brisača te svjećice i grijače za paljenje, akumulator

Toyota

- 5 godina bez ograničenja km

– ograničenja: žarulje, čepove, vodilice, utikače, frikcijske materijale kočnice i kvačila, metlice brisača, kabele, cijevi, crijeva, ožičenje, tkano ožičenje i remenje

VW, Škoda, Seat, Audi

– 4 godine ili 100.000 km– ograničenja: zamijenit će se lamela, spojka, potisni ležaj, remenje, a pod jamstvo ne spadaju kočne obloge, diskovi i pločice, žarulje i svječice.

Citroen

- 2 godine bez ograničenja km ograničenja: pročistači ulja, zraka, goriva, kabine, pločice, obloge i diskovi kočnica, spojka, remenje, amortizeri, pomoćni akumulator, metlice brisača, svjećice, žarulje, baterije i osigurači, zglobovi (ako zamjena nije potrebna zbog neispravnosti)

Redovno servisiranje u ovlaštenom servisu

Proizvođači propisuju slične uvjete za priznavanje jamstva. Primjerice, jamstvo se ne priznaje ako je nedostatak na vozilu izazvan namjerno ili je posljedica nepravilne uporabe vozila, sudara, puknuća gume, elementarne nepogode, prirodnog trošenja i/ili habanja, oštećenja uzrokovanog vanjskim mehaničkim i/ili kemijskim utjecajima...Niti jedan proizvođač neće priznati jamstvo ako vozilo nije servisirano u ovlaštenoj mreži u predviđenom vremenskom razdoblju ili nakon predviđenog prijeđenog broja kilometara.

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
14 godina
offline
Re: Trump: Natjerat ću Apple da proizvodnju vrati
picajzla0707 kaže...

 zato kia daje veće jamstvo od vw jer je "miljama ispod po kvaliteti" 

čudi me kako onda vw ne daje toliko jamstvo ili kako kia dosad nije propala od silnih troškova za pokrivanje tako dugog jamstva

 

podsjećaš me na mog starog koji je do zadnjeg trenutka frktao na japance, jer dok je on bio mlad japanci su bili sprdnja

 pa nije propala zato sto masne pare zaradjuju na tom tvom jamstvu.svaki servis sve sve mora bit napravljeno kod njih po paprenoj cijeni.ako si auto ikad servisirao u ovlaštenom servisu sve ti je jasno.

to tvoje jamstvo je jeben marketinški trik koji si i ti popušio a da ne spominjem razna ograničenja za kilometre i ostalo

Stranice su trenutno nedostupne.
11 godina
online
Re: Trump: Natjerat ću Apple da proizvodnju vrati
Kill Frenzy kaže...

 pa nije propala zato sto masne pare zaradjuju na tom tvom jamstvu.svaki servis sve sve mora bit napravljeno kod njih po paprenoj cijeni.ako si auto ikad servisirao u ovlaštenom servisu sve ti je jasno.

to tvoje jamstvo je jeben marketinški trik koji si i ti popušio a da ne spominjem razna ograničenja za kilometre i ostalo

 vjerojatno jest trik, doduše nisam siguran da ni kod vw ne zarađuju na servisima ili da su kod njih puno jeftiniji servisi

 

obratio sam se najviše na tvoju paušalnu ocjenu "miljama ispod po kvaliteti" jer isto tako paušalno mogu i ja potvrditi da moj susjed već 5-6 godina vozi kiu ceed i dosad nikad nije imao problema, a moj ujak s tri godine starim audijem stalno je na servisu - problemi s motorom, gubitak ulja, ovjes prolupao, smrdi gorivo, problemi s lampicama itd

 

pa je po tome audi govno, a kia zakon i nema veze što se radi o jednom primjerku obje tvrtke - zaključak je da je audi "miljama ispod kie po kvaliteti"

8 godina
odjavljen
offline
Re: Trump: Natjerat ću Apple da proizvodnju vrati
Sheldon Cooper Ph.D kaže...
picajzla0707 kaže...
Kill Frenzy kaže...

ne radi se ovdje o cijeni i opremi nego o kvaliteti.ne kažem da je kia loša ali je miljama ispod vw.

ovo me podjseca na frenda koji je uzeo škodu i sad po njegovom nema neke bitne razlike između škode i mercedesa.kaže sve je to isto.

e pa nije vozio sam ih sve i razlike su više nego očite.bezpredmetno je uopće raspravljat

 zato kia daje veće jamstvo od vw jer je "miljama ispod po kvaliteti" 

čudi me kako onda vw ne daje toliko jamstvo ili kako kia dosad nije propala od silnih troškova za pokrivanje tako dugog jamstva

 

podsjećaš me na mog starog koji je do zadnjeg trenutka frktao na japance, jer dok je on bio mlad japanci su bili sprdnja

 Daje KIA dulje jamstvo i od Mercedesa,BMW,Audia,Bentlya,Volva,Toyote... jel kvalitetnija?!

 Ta jamstva 7godina ili 150.000km ili 5godina.... sva kriju određene cake, nije zlato sve što sija.

 

 Pa zar ikome zvuci logično da ti neko daje garanciju na potrošni materijal? Tj da daje garanciju da se neće potrošiti? To je blesavo u startu za očekivati. Oni ti daju garanciju da će to raditi u okviru specifikacija a ne da će trajati vječno... Samo da napomenem da nisu svi isti. Mercedes daje garanciju i na treću godinu ako si prešao manje od 100.000 ali nezvanično. Zavisi šta je u pitanju... I čisto da predupredim kako znam. Radio sam 5 godina u ovlaštenom servisu Mercedes-Benza...

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.1.2016 12:29 (Torent).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Trump: Natjerat ću Apple da proizvodnju vrati
Drago kaže...
:-)

 

Iz ovoga vidim supatnika sa stalno začepljenim nosom!

Ne stalno, ali cim bude malo hladnije, curi, zacepi se i tako to... xD

 

Kad smo vec kod proizvodnje u Kini, naletio sam na jedan zanimljiv clanak pa koga zanima...

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2016 18:37 (1domagoj1).
13 godina
neaktivan
offline
Trump: Natjerat ću Apple da proizvodnju vrati u SA

Volio bi da Trump pobijedi zbog zabave. Zabava u obliku politike. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.1.2016 2:18 (lovacmaki).
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Trump: Natjerat ću Apple da proizvodnju vrati
Kill Frenzy kaže...

ne radi se ovdje o cijeni i opremi nego o kvaliteti.ne kažem da je kia loša ali je miljama ispod vw.

ovo me podjseca na frenda koji je uzeo škodu i sad po njegovom nema neke bitne razlike između škode i mercedesa.kaže sve je to isto.

e pa nije vozio sam ih sve i razlike su više nego očite.bezpredmetno je uopće raspravljat

WTF, po kojoj logici? Ozbiljno, osim tvog dojma, po kojoj logici? Otvorim nasumično dvije stranice i gle čuda, na obje na izboru za najpouzdaniji brand je KIA je ispred VW.

http://www.cheatsheet.com/automobiles/10-of-the-highest-quality-car-brands-for-2015.html/?a=viewall

http://www.newsday.com/classifieds/cars/consumer-reports-best-and-worst-car-brands-in-2015-include-lexus-mazda-and-toyota-1.10387053

 

P.S evo još:

http://money.cnn.com/gallery/autos/2015/10/20/consumer-reports-most-reliable-brands/6.html

http://www.consumerreports.org/cars/how-car-brands-compare-for-reliability

http://www.autoguide.com/auto-news/2015/06/10-best-car-brands-in-initial-quality.html

 

Ozbiljno, WTF?!?

16 godina
offline
Re: Trump: Natjerat ću Apple da proizvodnju vrati
Sheldon Cooper Ph.D kaže...
picajzla0707 kaže...
Kill Frenzy kaže...

ne radi se ovdje o cijeni i opremi nego o kvaliteti.ne kažem da je kia loša ali je miljama ispod vw.

ovo me podjseca na frenda koji je uzeo škodu i sad po njegovom nema neke bitne razlike između škode i mercedesa.kaže sve je to isto.

e pa nije vozio sam ih sve i razlike su više nego očite.bezpredmetno je uopće raspravljat

 zato kia daje veće jamstvo od vw jer je "miljama ispod po kvaliteti" 

čudi me kako onda vw ne daje toliko jamstvo ili kako kia dosad nije propala od silnih troškova za pokrivanje tako dugog jamstva

 

podsjećaš me na mog starog koji je do zadnjeg trenutka frktao na japance, jer dok je on bio mlad japanci su bili sprdnja

 Daje KIA dulje jamstvo i od Mercedesa,BMW,Audia,Bentlya,Volva,Toyote... jel kvalitetnija?!

 Ta jamstva 7godina ili 150.000km ili 5godina.... sva kriju određene cake, nije zlato sve što sija.

 

Kia je sa sedam godina jamstva na svoja nova vozila lider na tržištu. Čak 2555 dana tvornica jamči za kvalitetu automobila. Ali, obuhvaća li to čitav automobil? Kod jamstva se moraju čitati i mala slova, jer niti jedan proizvođač ne nudi jamstvo baš na sve dijelove odnosno za neke dijelove jamstvo traje kraće. Najčešće se jamstvom ne pokrivaju potrošni dijelovi koji spadaju u redovno održavanje.

Tako primjerice, Kia na lak daje pet godina, na akumulator i rashladno sredstvo u klima-uređaju 12 mjeseci.

Šest mjeseci na gume

Šest mjeseci traje jamstvo na gume i geometriju ovjesa, a godinu dana ili 20.000 km traje garancija na remenje, kočne obloge, diskove i pločice, žarulje, osigurače, lamelu i korpu spojke, potisni ležaj, metlice brisača te svjećice i grijače za paljenje. Tvorničko jamstvo na svoje automobile Huyndai daje na pet godina. Ali, baš kao i bratska Kia, korejski Hyundai nudi jamstvo na rezervne dijelove na godinu dana ili 20.000 km.

Toyota također daje jamstvo na pet godina, ali prve tri godine (do 100.000 km) aktualno je jamstvo proizvođača, dok u četvrtoj i petoj godini korištenja za automobil jamči zastupnik Toyote za Hrvatsku, i to bez ograničenja kilometraže.

Članovi VW grupacije - Volkswagen, Škoda, Seat i Audi - na svoje automobile daju četiri godine jamstva. Dvije godine jamstva daje tvornica bez ograničenja kilometraže, a još dvije godine produljenog jamstva daje zastupnik Porsche Croatia, uz uvjet da automobil nije prešao više od 100.000 km. U jamstvenom listu nisu navedeni dijelovi koji ne spadaju u jamstvo, već se samo koristi formulacija “prirodno trošenje dijelova vozila ne smatra se nedostatkom”. U odnosu na Kiju, VW grupa daje 4 godine jamstva na lamelu, korpu spojke, potisni ležaj, remenje. S druge strane, jamstvo ne pokriva kočne obloge, diskove i pločice, žarulje, metlice brisača i svjećice jer se to smatra redovnim održavanjem.

Tri godine jamstva u Hrvatskoj na svoje automobile daju, primjerice, Mitsubishi, Subaru, Suzuki, Nissan uz najčešće ograničenje kilometraže od 100.000 km. Renault, Citroën, Peugeot i Opel imaju jamstvo od dvije godine bez ograničenja kilometraže. Svi oni nude i doplatu za produljeno jamstvo do pet godina. Ako vam je jamstvo jedan od bitnijih elemenata pri kupnji automobila, zatražite cijeli jamstveni list i pročitajte sva sitna slova. Ne ustručavajte se tražiti pojašnjenje, ako vam iz jamstvenog lista ne bude sve jasno.

Kia nudi najdulje jamstvo, VW grupa najsveobuhvatnije

Kia

– 7 godina ili 150.000 km

– ograničenja: 6 mjeseci na gume i geometriju ovjesa 12 mjeseci ili 20.000 km: remenje, kočne obloge, diskove i pločice, žarulje, osigurače, lamelu i korpu spojke, potisni ležaj, metlice brisača te svjećice i grijače za paljenje, akumulator

Toyota

- 5 godina bez ograničenja km

– ograničenja: žarulje, čepove, vodilice, utikače, frikcijske materijale kočnice i kvačila, metlice brisača, kabele, cijevi, crijeva, ožičenje, tkano ožičenje i remenje

VW, Škoda, Seat, Audi

– 4 godine ili 100.000 km– ograničenja: zamijenit će se lamela, spojka, potisni ležaj, remenje, a pod jamstvo ne spadaju kočne obloge, diskovi i pločice, žarulje i svječice.

Citroen

- 2 godine bez ograničenja km ograničenja: pročistači ulja, zraka, goriva, kabine, pločice, obloge i diskovi kočnica, spojka, remenje, amortizeri, pomoćni akumulator, metlice brisača, svjećice, žarulje, baterije i osigurači, zglobovi (ako zamjena nije potrebna zbog neispravnosti)

Redovno servisiranje u ovlaštenom servisu

Proizvođači propisuju slične uvjete za priznavanje jamstva. Primjerice, jamstvo se ne priznaje ako je nedostatak na vozilu izazvan namjerno ili je posljedica nepravilne uporabe vozila, sudara, puknuća gume, elementarne nepogode, prirodnog trošenja i/ili habanja, oštećenja uzrokovanog vanjskim mehaničkim i/ili kemijskim utjecajima...Niti jedan proizvođač neće priznati jamstvo ako vozilo nije servisirano u ovlaštenoj mreži u predviđenom vremenskom razdoblju ili nakon predviđenog prijeđenog broja kilometara.

 Iako je OT. Jučer preuzeo novi i30. 5 godina tvorničkog + mobilno jamstvo bez obizra na kilometražu.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Trump: Natjerat ću Apple da proizvodnju vrati
.jpg kaže...
Mitch kaže...
hanteed kaže...
volio bi da trump dobije izbore nego hilary

 Zasto?

 Da gledamo taj cirkus :)

 

 



Nemoj dvaput reći. Ovo nema ni Sjeverna Koreja.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Trump: Natjerat ću Apple da proizvodnju vrati
MdN kaže...



Nemoj dvaput reći. Ovo nema ni Sjeverna Koreja.

 

Dio mene je umro nakon sto sam ovo odgledao.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
8 godina
offline
Re: Trump: Natjerat ću Apple da proizvodnju vrati
Haha, jos samo da je iza curica vojni odred, tenkovi i rakete zakleo bi se da je sj. Koreja :)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice