Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.352
|
čitano: 14.155.075
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma idem po Sony ipak ima 5 god. garancije.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2017 11:33 (garfield1).
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Grga1984 kaže...

Ma idem po Sony ipak ima 5 god. garancije.

 Ma uzmi ti Sonya, kakvi Philips, kakvi bakraci :)

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
Grga1984 kaže...

Uzeo sam starcima 6401 i jednostavno mi je bzvz. android šteka i slika je loša.

 Pa na Sonyu nečeš imat ništa bolju sliku:) Ovdje imaš kalibraciju. A što se tiče Androida, treba napravit updejt Softwera. Sad se nadgrađuje Android 6.0., pa če radit bez problema.

 

http://www.philips.hr/c-p/55PUT6401_12/6000-series-izuzetno-tanki-4k-televizor-sa-sustavom-android-tvtm-s-tehnologijama-ambilight-s-2-strane-i-pixel-plus-ultra-hd/support

 

A imaš ovdje veoma dobru opciju.Ovaj model je več nešto bolji, napram modelu 6401.

https://www.nabava.net/televizori__240/philips-televizor-55pus6501-55-139-cm-60-152-cm-lcd-led__22363551

Probao sam tu kalibraciju na svom 6401 i na kraju sam dobio katastrofa sliku. Ne preporucujem nikome. A i tvornicki dode sa losim postavkama.

Ocigledno nisu isti 6501 i 6401. Na kraju sam si sam nastimao kako mi odgovara i super sam zadovoljan sa slikom.

A po noci uz ugasena svijetla ambilight stvara dojam da je crna stvarno skroz crna, nema probijanja pozadinskog osvjetljenja i sl., ja sam prezadovoljan sto sam dobio za 3500 kn.

Sto se tice androida meni radi sve bez greske, od kodija pa na dalje, a chromecast je predobar i bez ikakve konkurencije, mislim u odnosu na miracast i sl. jer sam ih sve probao do sada, sliku s mob-a, tableta, pc-a, prebacuje u roku pola sekunde bez ikakvih gresaka, artefakata, prekidanja i sl.

 

Usput jedno pitanje, mozda je netko probao:

- spajanje pc-a i tv-a, graficka ima DP i HDMI, u specifikacijama grafe pise da mi 4k rezoluciju moze dati i na HDMI i na DP, samo sto na HDMI dobijem 30hz, a na DP 60hz, a tv nema DP ulaz. Pa sam gledao malo i vidio da postoje adapteri DP->HDMI, e sad me zanima da li cu putem tog adaptera moci dobiti 4k 60hz? Netko je mozda probao?

 

edit: i jedna zanimljivost; kada spojim hdmi direkt sa pc u tv, u postavkama graficke mi pise 3820 x 2160 60Hz. Ne mogu ni promijeniti tih 60 u nesto drugo za probu... hmm, kako mogu znati da li to dobro pokazuje?

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2017 13:51 (digitall).
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koji je model grafičke u pitanju ?

 

Ako ti grafička ima samo HDMI 1.4 izlaz, onda možeš imati 4k, ali na max 30 fps. Hdmi 2.0 je minimalan za 4k pri 60 fps.

 

Ili da dokupiš club3D Adapter displayport 1.2 na hdmi 2.0. Tad ćeš imati 4k na 60 fps. On ti košta 250-300 kuna. Ali ti grafička mora imati display port 1.2 minimalno.

 

Za informaciju, pritisni info na daljinskom od tv-a, da ti pokaže informacije o hdmi inputu.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ovu http://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-gtx-660/specifications

 

3 - 3840x2160 at 30Hz or 4096x2160 at 24Hz supported over HDMI. 4096x2160 (including 3840x2160) at 60Hz supported over Displayport.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Eto, sad znaš šta ti treba ;)

 

EDIT: Adapter dođe oko 300-ak kuna sa dostavom,

 

https://www.amazon.co.uk/d/Adapters/Club3D-Displayport-1-2-HDMI-Active-Adapter-CAC-1070/B017BQ8I54

 

a u tebe je to već stara grafička za 4k 60 fps. Možda još bolje, prodaj ju, dodaš cca nešto sitno više kuna od tih 300 kuna za adapter i kupiš gtx1050...

 

http://www.nabava.net/search.php?q=gtx1050

 

Dobiješ bolju grafičku, i možeš preko HDMI 2.0 kojeg dotična ima spojiti na tv sa rezom 4k 60 fps.

 

A da ne spominjem displayportove 1.3 i 1.4 koje isto dotična ima, možeš u budućnosti i kakav 8k televizor da uplugaš 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2017 14:40 (Doktor Rambaudi).
 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

evo sad gledam te adaptere, postoje aktivni, pasivni..  netko probao? vidio neku razliku medu njima? dodaju li lag?

@doktor pa nisu bas ni jeftini adapteri.. sta je sa ovim pasivnima za 50 kn? 

ne bi jos mijenjao grafu, ne mislim igrat 3d igre na 4k, a za sve ostalo ce biti dobra jos neko vrijeme. treba mi puno radnog prostora

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2017 14:44 (digitall).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

il ti ja prodam R9 390 umjesto 1050 :P btw koji je najj najj full hd tv ? do recimo 49"

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2017 14:45 (sseennoonn).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ja imam taj adapter oko godinu dana i nikakvih problema nemam na fury x-u ...ali sam kupio kod nas u conrad-u 450kn me doslo...

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2017 14:48 (4mal).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

What is the difference between a passive and active DisplayPort converter?

 

When you convert video from a source that uses DisplayPort or Mini DisplayPort to DVI or HDMI (for example, a computer to a monitor), you will need to consider the difference between passive and active adapters.

If the source supports dual-mode DisplayPort (also known as DP++), then you can use a passive adapter because the source can perform the conversion. If the source does not support DP++, then you need to use an active converter, which includes additional chips to perform the conversion.

Thunderbolt ports support DP++ natively. To run multiple monitors from the same computer, refer to the Active Adapters section below.

Passive Adapters

Passive adapters are less expensive since they do not need to include additional chips. A quick way to check whether you can use a passive adapter is to see if the DisplayPort or Mini DisplayPort source has the DP++ symbol above it. The symbol is a D with a P inside of it, with two + signs to the left, one on top of the other.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pola tih na ebayu su fake iako pise ds podrzavaju 4k60p

ako je to bitno ali posto kazes da ti nije bitan gaming onda ti je svejedno koji uzeo jer ti je bitan 4k-24,30p

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
digitall kaže...

 

@doktor

ne bi jos mijenjao grafu, ne mislim igrat 3d igre na 4k, a za sve ostalo ce biti dobra jos neko vrijeme. treba mi puno radnog prostora

 

Da pojasnim što sam želio reći, ako ostaneš na gtx660 imaš nju i moraš kupiti adapter od minimalno 300 kuna.

 

Ako uspiješ prodati gtx660 za 500-600 koliko vidim da se drže polovne onda ti je dodatak za gtx1050 cca okvirno nek bude 500. Znači samo 200 kuna više ngo što ćeš morati svakako izdvojiti za adapter.

Sa gtx1050 ti adapter ne treba.

 

Dobiješ puno bolju grafičku, uopće ne pričam o igrama samo jer ti neće biti dovoljna ni gtx1050 za 4k igranje... ali hardwersko dekodiranje HEVCA (oslobađa cpu te zadaće) , i nativni HDCP 2.2 HDMI 2.0 izlaz su po meni vrijedni te nadoplate i napora.

 

Ti nakraju odluči što ti se više isplati, odnosno za koju soluciju imaš više volje.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2017 15:23 (Doktor Rambaudi).
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Doktor Rambaudi kaže...
digitall kaže...

 

@doktor

ne bi jos mijenjao grafu, ne mislim igrat 3d igre na 4k, a za sve ostalo ce biti dobra jos neko vrijeme. treba mi puno radnog prostora

 

Da pojasnim što sam želio reći, ako ostaneš na gtx660 imaš nju i moraš kupiti adapter od minimalno 300 kuna.

 

Ako uspiješ prodati gtx660 za 500-600 koliko vidim da se drže polovne onda ti je dodatak za gtx1050 cca okvirno nek bude 500. Znači samo 200 kuna više ngo što ćeš morati svakako izdvojiti za adapter.

Sa gtx1050 ti adapter ne treba.

 

Dobiješ puno bolju grafičku, uopće ne pričam o igrama samo jer ti neće biti dovoljna ni gtx1050 za 4k igranje... ali hardwersko dekodiranje HEVCA (oslobađa cpu te zadaće) , i nativni HDCP 2.2 HDMI 2.0 izlaz su po meni vrijedni te nadoplate i napora.

 

Ti nakraju odluči što ti se više isplati, odnosno za koju soluciju imaš više volje.

ma da, razumijem sto zelis reci, i to je ok, mozda i bude tako, ali trenutno bi rijesio stvar nekim adaptercicem za 50-100 kn, mislim 300kn i vise za neki adapter je vec upitno sto dobijam s tim.. 

znaci pasivni jeftini adapter mi ne vrijedi? http://www.chipoteka.hr/artikl/127537/adapter-displayport-m-hdmi-z-020m-valueline-vlcp37150b02-polybag-8080520029

nemam dp++ ocigledno?

4mal kaže...

ja imam taj adapter oko godinu dana i nikakvih problema nemam na fury x-u ...ali sam kupio kod nas u conrad-u 450kn me doslo...

 

 jebote.. to je puno novaca za jebeni adapter... meni barem, onda bi sigurno mijenjao grafu

 

4mal kaže...

pola tih na ebayu su fake iako pise ds podrzavaju 4k60p

ako je to bitno ali posto kazes da ti nije bitan gaming onda ti je svejedno koji uzeo jer ti je bitan 4k-24,30p

 to vec imam trenutno putem hdmi bez ikakvog adaptera

 

i dalje ne razumijem zasto mi na pc pise da je na 60hz

 

da li je teoretski moguce da su na hdmi 1.4 dodali podrsku za 4k 60hz?

 

http://www.tomshardware.com/news/nvidia-kepler-4k-hdmi-1.4,27117.html

 

izgleda da jesu! jer na hdmi opcijama na tv-u moram stavit 4:2:0 da bi dobio sliku

sto opet nije bas dobro jer tekst nije tako ostar, bas kao sto pise u tom clanku

probat cu kasnije spustit na 30hz i 4:4:4

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2017 16:06 (digitall).
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok, 

 

Trebao bih pomoc oko odabira televizora. Zivjet ce na zidu ureda, pozeljno 5god garancije, smart tv, podrska za casting (ne mora ali bilo bi lijepo). Znaci gore ce biti prezentacije i to, zamjena za monitor/projektor prakticki :) Dijagonala 48" na dalje. Budzet je 4000kn sa dostavom.

 

Ovak nabrzaka nasao sam ove:

 

 http://www.ekupi.hr/SAMSUNG-LED-TV-50J6282-FHD-SMART-986735.aspx
 http://www.ekupi.hr/LG-LED-TV-49LH570V--5-godina-jamstva-904111.aspx
 http://www.ekupi.hr/SONY-LED-TV-KDL48WD655B-954938.aspx

 http://www.elipso.hr/audio__video/televizori/GRUNDIG-55VLE6621BP/
 http://www.elipso.hr/audio__video/televizori/GRUNDIG-55GFW6628/

 

 

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2017 16:05 (srcipesak).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
digitall kaže...

 

da li je teoretski moguce da su na hdmi 1.4 dodali podrsku za 4k 60hz?

 

http://www.tomshardware.com/news/nvidia-kepler-4k-hdmi-1.4,27117.html

 

izgleda da jesu! jer na hdmi opcijama na tv-u moram stavit 4:2:0 da bi dobio sliku

sto opet nije bas dobro jer tekst nije tako ostar, bas kao sto pise u tom clanku

probat cu kasnije spustit na 30hz i 4:4:4

 Pa da, logično ako ''stisnu'' video informacije da prođu kroz hdmi 1.4, da će doći do distorzija u slici. Nisu za džabe ti standardi.

 

S druge strane, pri 30 fps će ti doći do efekta trokačine miša prilikom preleta ekrana...što mi je još gora varijanta. Probaj, ali mislim da ti se neće svidjeti.

 

Obe solucije imaju mane, i nisu cjelovita rješenja za picajzle.

14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

koji tv

-32"

-FHD

-DVB-T2

-HEVC

-do 3500 kn

 

hvala

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa ja sam se ponovio u Philips 43PUS6501

Nakon trazenja i citanja svega i svacega odlucio se za ovaj jer je to u biti ono sto mi i treba.Ima i 5god garancije.

Zahvaljujem na svim savjetima u ovih par tjedana.

Ostat cu jos jedno vrijeme na temi,malo popratit a i upute procitati i savjete vec ponosnih vlasnika istog modela :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2017 20:00 (MrkiMrki).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa,

 

spreman se ovih dana kupiti TV. Uvjet je bar 40", SMART dobar, 1920 x 1080 (ne mora veća) i oko 3000 kn(do 3000 ;)). Trenutno na elipso gledam SONY KDL40WD655BAEP i čini mi se OK za te novce, no kako mi je dosta bitna SMART funkcija nisam potpuno siguran da funkcionira na ovom TVu kako treba. Ima dosta loših rewievs(koiliko im se može vjerovati) vezano upravo za smart funkciju na njemačkom Amazonu. Tako da više nisam siguran.

 

Molio bi neku preporuku ili savjet za TV gore navedenih osobina. Unaprijed Hvala :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Stel kaže...

Pozdrav ekipa,

 

spreman se ovih dana kupiti TV. Uvjet je bar 40", SMART dobar, 1920 x 1080 (ne mora veća) i oko 3000 kn(do 3000 ;)). Trenutno na elipso gledam SONY KDL40WD655BAEP i čini mi se OK za te novce, no kako mi je dosta bitna SMART funkcija nisam potpuno siguran da funkcionira na ovom TVu kako treba. Ima dosta loših rewievs(koiliko im se može vjerovati) vezano upravo za smart funkciju na njemačkom Amazonu. Tako da više nisam siguran.

 

Molio bi neku preporuku ili savjet za TV gore navedenih osobina. Unaprijed Hvala :)

 Ovaj Sony ti nije baš najbolji što se tiče smarta, jer nema Android. Pored toga nema ni ove godine interpolacijskog procesora, nema ni Hevc itd..Ja bi ti preporučio nešto od ovog..

https://www.jeftinije.hr/Proizvod/7919737/audio-video/televizori/lcd-led-tv/philips-40pfh550188-fhd-android-led-televizor

 

 

 

/www.jeftinije.hr/Proizvod/7885282/audio-video/televizori/lcd-led-tv/lg-led-televizor-43lh630v

 

https://www.jeftinije.hr/Proizvod/5294125/audio-video/televizori/lcd-led-tv/samsung-led-televizor-ue40k5502

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2017 9:46 (garfield1).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da bio sam gledao da taj Samsung, mislim da ću biti prisiljen kupiti njega, iako mi je malo iznad buđeta. Mislim da se isplati. Hvala na odgovoru :)

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo kupljen Samsung na Ekupi. :)

9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koliko treba izdvojit za pouzdan UHD TV,32'' ili veći?Vidio sam JVC za nekih 3.5k,jel valja to šta?

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CyberPlague kaže...

Koliko treba izdvojit za pouzdan UHD TV,32'' ili veći?Vidio sam JVC za nekih 3.5k,jel valja to šta?

 Ne valja..Jer dobijaš za nešto malo više para, več dosta bolji televizor veličine 40-43.

7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Philips je kinez, za njega je Beko pardon Grundig svemir po pitanju kvalitete 

 

Zadovoljan sam svojim učinkom, kad vidim da ljudi hladno zaobiđu tvoje ''preporuke'' i kupe prvog Samsunga, Sonya ili LG a usprkos tvom silnom trudu i uvjeravanjima.

 

In your face 

 
1 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Doktor Rambaudi kaže...
Grga1984 kaže...

Ma idem po Sony ipak ima 5 god. garancije.

 Ma uzmi ti Sonya, kakvi Philips, kakvi bakraci :) Evo uzeo sam SONY-a.

Uzeo Sony-a, prezadovoljan sam za te novce.

Napravio sam kalibraciju.

Složio sam si Amazon prime, Američki Netflix i Kodi na njega.

Sve radi odlično.

The Grand Tour izgleda prebolesno u HDR-u, primjetno bolje nego na Philipsu.

Znam da TV nema WCG i dovoljnu svjetlinu za HDR 1000, ali ja sam prezadovoljan za te novce.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2017 13:08 (Grga1984).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Grga1984 kaže...
Doktor Rambaudi kaže...
Grga1984 kaže...

Ma idem po Sony ipak ima 5 god. garancije.

 Ma uzmi ti Sonya, kakvi Philips, kakvi bakraci :) Evo uzeo sam SONY-a.

Uzeo Sony-a, prezadovoljan sam za te novce.

Napravio sam kalibraciju.

Složio sam si Amazon prime, Američki Netflix i Kodi na njega.

Sve radi odlično.

The Grand Tour izgleda prebolesno u HDR-u, primjetno bolje nego na Philipsu.

Znam da TV nema WCG i dovoljnu svjetlinu za HDR 1000, ali ja sam prezadovoljan za te novce.

 Ako je na oba televizora napravljena kalibracija, nema velikih razlika u prikazovanju HDR slike, jer imata oba jednak kontrast , zatemnenje i svetilnost.Jeste, da ima Sony nešto malo bolju svetilnost panela 496 cd/m2 napram 380 cd/m2. 

Primjetno bolje je ako ima jedan televizor 400 cd/m2. a jedan 700 cd/m2.  ili više..

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2017 13:23 (garfield1).
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Grga1984 kaže...
Doktor Rambaudi kaže...
Grga1984 kaže...

Ma idem po Sony ipak ima 5 god. garancije.

 Ma uzmi ti Sonya, kakvi Philips, kakvi bakraci :) Evo uzeo sam SONY-a.

Uzeo Sony-a, prezadovoljan sam za te novce.

Napravio sam kalibraciju.

Složio sam si Amazon prime, Američki Netflix i Kodi na njega.

Sve radi odlično.

The Grand Tour izgleda prebolesno u HDR-u, primjetno bolje nego na Philipsu.

Znam da TV nema WCG i dovoljnu svjetlinu za HDR 1000, ali ja sam prezadovoljan za te novce.

 Neka kolega, drago mi je da si zadovoljan. Vjerujem da će većina postupiti tako kako si i ti postupio.

 

A zamisli da si zamalo na nečiju preporuku kupio tv koji umjesto crne boje prikazuje sivu, a istu stvar pokušava zamaskirati led lampicama iz čajna šopa  da ne spominjem rušenje Androida itd itd

 

I šta je najgore, platio bi taj tv isto kao i taj Sony.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa dobro crna nije sigurno dobra kao na Samsungu ili edge LED telkama, ali sigurno nije siva.

Na uhd sadržaju sam sa crnom više nego zadovoljan, na 720p bude malo sivkasta.

Ali nećemo se zavaravati imam 6401 kod staraca i vidljiva je razlika u fluidnosti sustava i kvaliteti slike.

 

Mislim da je to zbog 10 bitnog panela i zadnjeg reda u navedenoj usporedbi, ali nisam stručnjak. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice