Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.352
|
čitano: 14.155.582
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stršljen kaže...

kolko vodim ovdje glavnu riječ vvode philips isony donekle se spominje samsung lg u tragovima ali niko ne preporučuje panasonic tv.e šta su oni toliko lošiji od gore navedenih,govorim o serijama ex 6 i ex 7 serijama. i pitanje za majstora2 dali 65pus6412 ima aplikaciju gogle play trgovinu.brat mi je zagrizo za taj tv još je na akciji u elipsu 9.000kn može in 12 rata bez kamata. garancija2+3g. samo da me nebi poslje krivio ako bude problema sa philipsom.ja sam još u pozrazi za tv.eom srce me vuče isto na philips 65pus6412 a razum da još ne srljam.da li je panasonic 58ex703 isplativa za 8.000kn

 Philips prevladava jer jedna te ista osoba ga non stop preporucuje a ocito je da radi za philips ili ima neke veze s njima. Nebi uzeo philipsa ni da je jedini tv.

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stršljen kaže...

kolko vodim ovdje glavnu riječ vvode philips isony donekle se spominje samsung lg u tragovima ali niko ne preporučuje panasonic tv.e šta su oni toliko lošiji od gore navedenih,govorim o serijama ex 6 i ex 7 serijama. i pitanje za majstora2 dali 65pus6412 ima aplikaciju gogle play trgovinu.brat mi je zagrizo za taj tv još je na akciji u elipsu 9.000kn može in 12 rata bez kamata. garancija2+3g. samo da me nebi poslje krivio ako bude problema sa philipsom.ja sam još u pozrazi za tv.eom srce me vuče isto na philips 65pus6412 a razum da još ne srljam.da li je panasonic 58ex703 isplativa za 8.000kn

Naravno, da ima:) I što se tiče tog modela Philipsa, ga ima nekoliko ljudi na tom forumu, pa možeš koga pitat ili pročitat kako su zadovolnji..A i Panasaonic je dobar izbor, jedino je minus pošto ima osnovan smart i stoga bitno manje mogučnosti rada što se tiče smarta  i samih aplikacija.

6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

jel mi moze netko reci razliku izmedu samsunga 50MU6172 i 49MU6402.

 

Na ovom 6402 negdje pise da ima ADS panel a negdje pise VA pa sam zbunjen.

koji ima manji input lag? I koji je bolji za ps4 pro.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bitmap kaže...

jel mi moze netko reci razliku izmedu samsunga 50MU6172 i 49MU6402.

 

Na ovom 6402 negdje pise da ima ADS panel a negdje pise VA pa sam zbunjen.

koji ima manji input lag? I koji je bolji za ps4 pro.

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/0646c69

https://www.displayspecifications.com/en/model/be1eb41

Da, JA ! A+ Rvat Akoholičar
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2018 17:12 (Anđeo bez falinge).
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

meni nije toliko važan smart sustav jer bi si uzeo kvalitetnji android box, meni je važnija kvaliteta sd slike i sporta kao i filmova kučno kino imam inače puno gledam tv jer sam invalid i večinu vremena sam u kuči.što se brata tiče njemu što jednostavnije i manje dodatnih uređaja samo da šljaka.58 incha naj manje buđet da 10.000kn.jednom i drugom.

stršljen
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stršljen kaže...

meni nije toliko važan smart sustav jer bi si uzeo kvalitetnji android box, meni je važnija kvaliteta sd slike i sporta kao i filmova kučno kino imam inače puno gledam tv jer sam invalid i večinu vremena sam u kuči.što se brata tiče njemu što jednostavnije i manje dodatnih uređaja samo da šljaka.58 incha naj manje buđet da 10.000kn.jednom i drugom.

Blizu si nekog 55ˇ" OLED tv-a za te novce pa si miran.

 

Da, JA ! A+ Rvat Akoholičar
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2018 18:07 (Anđeo bez falinge).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
bitmap kaže...

jel mi moze netko reci razliku izmedu samsunga 50MU6172 i 49MU6402.

 

Na ovom 6402 negdje pise da ima ADS panel a negdje pise VA pa sam zbunjen.

koji ima manji input lag? I koji je bolji za ps4 pro.

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/0646c69

https://www.displayspecifications.com/en/model/be1eb41

 Vidio sam to vec ali mi nista ne pomaze. Pise da 6402 ima ADS panel a na drugim stranicama pise VA, koliko znam to su dva potpuno razlicita panela. 

 

Za 6402 pise input lag 21 ms dok za 6172 ne pise nista.

 

6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Elektronika ima veliku ulogu pa ne mora IPS panel biti loš kao ni VA super dobar.

Zato je (tko može) najbolje dobiti savjet od nekoga tko te teveje ima ili da ih sam isprobaš sa stickom na kojemu su razni sadržaji.

Ovako ćeš dobiti bezbroj poluinformacija ili preporuku za nekog vrhunskog, jeftinog a turbo kvalitetnog Philipsa. 

 

Piše ti i za seriju 6100 da ima odličan input lag za igre https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu6100 ..ali ostatak tog televizora bi se sveo pod zajednički nazivnik ; "koliko para toliko muzike"

Da, JA ! A+ Rvat Akoholičar
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2018 18:17 (Anđeo bez falinge).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
stršljen kaže...

meni nije toliko važan smart sustav jer bi si uzeo kvalitetnji android box, meni je važnija kvaliteta sd slike i sporta kao i filmova kučno kino imam inače puno gledam tv jer sam invalid i večinu vremena sam u kuči.što se brata tiče njemu što jednostavnije i manje dodatnih uređaja samo da šljaka.58 incha naj manje buđet da 10.000kn.jednom i drugom.

Blizu si nekog 55ˇ" OLED tv-a za te novce pa si miran.

 

 sa 4 m. gledam 95 posto gledam ležeći jer se teško krećem.pao sa krova i vrat slomio.onda znaš koji je problem ići po servisima ili vraćat fv. meni je teško ih vidjet  u živo.

stršljen
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pozdrav koji tv kupit velicina 40 cijena do 3000kn?

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stršljen kaže...

 sa 4 m. gledam 95 posto gledam ležeći jer se teško krećem.pao sa krova i vrat slomio.onda znaš koji je problem ići po servisima ili vraćat fv. meni je teško ih vidjet  uživo.

Kad sam spomenuo BLIZU mislio sam na financije, jer već za 12t kn možeš kupiti 55 inch OLED TV koji ima najkvalitetniji panel (ekran) koji će ti pokazati sliku koja će ispuniti sve zahtjeve brzine odaziva, kontrasta, kvalitete koju svi želimo.

Da, JA ! A+ Rvat Akoholičar
6 godina
neaktivan
offline
Preporuka za Smart tv UHD

Pozdrav!

Uzimamo TV pa može kakva preporuka i par odgovora tj objašnjenja kome nije problem :)

Treba nam smart tv
Plaćanje karticom na rate u nekom webshopu koji ima dostavu.
Dijagonala 100 ili 110
Išli bi na 4K UHD

E sad koja je točno razlika smart tva i android tva, kontam ima android sustav i može se skidat sadržaj iz play storea, da li to znači da neki televizor koji nema android možda neće imati Netflix ili Hbo aplikaciju...
Naišla sam da Grundig ne dopušta Netflix aplikaciju, ne znam kako je s ostalima....

Išli bi na cijenu od otprilike 3000 kn, ali

vidili smo TCL Android Tv model U43P6046 za cca 3600 kn, i ako je to dosta isplativije prema nekom smart tvu od cca 3000 kn onda bi svakako išli na TCL


Hvala čujemo se;)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Preporuka za Smart tv UHD
Petra1313 kaže...

Pozdrav!

Uzimamo TV pa može kakva preporuka i par odgovora tj objašnjenja kome nije problem :)

Treba nam smart tv
Plaćanje karticom na rate u nekom webshopu koji ima dostavu.
Dijagonala 100 ili 110
Išli bi na 4K UHD

E sad koja je točno razlika smart tva i android tva, kontam ima android sustav i može se skidat sadržaj iz play storea, da li to znači da neki televizor koji nema android možda neće imati Netflix ili Hbo aplikaciju...
Naišla sam da Grundig ne dopušta Netflix aplikaciju, ne znam kako je s ostalima....

Išli bi na cijenu od otprilike 3000 kn, ali

vidili smo TCL Android Tv model U43P6046 za cca 3600 kn, i ako je to dosta isplativije prema nekom smart tvu od cca 3000 kn onda bi svakako išli na TCL


Hvala čujemo se;)

Za 3000kn dobit Android TV 4K - teško.

 

Ako ne uzimamo u obzir TCL, prvi jeftini (a tako i po kvaliteti) Android TV ti je Philips https://www.ekupi.hr/PHILIPS-LED-TVnbsp43PUS650112-Ultra-HD-SMART-941960.aspx

 

Moja preporuka : https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-43xe7005-4k.aspx i uzmeš neki Android Box.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.2.2018 10:56 (R36).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka za Smart tv UHD

Aha hvala ti na savjetu.

A ako ne bi android nego obični smart isto će imati sve aplikacije potrebne, Netflix,Hbo,YouTube...?

 

Btw. TCL ne valja ili?

6 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka za Smart tv UHD
Petra1313 kaže...

Pozdrav!

Uzimamo TV pa može kakva preporuka i par odgovora tj objašnjenja kome nije problem :)

Treba nam smart tv
Plaćanje karticom na rate u nekom webshopu koji ima dostavu.
Dijagonala 100 ili 110
Išli bi na 4K UHD

E sad koja je točno razlika smart tva i android tva, kontam ima android sustav i može se skidat sadržaj iz play storea, da li to znači da neki televizor koji nema android možda neće imati Netflix ili Hbo aplikaciju...
Naišla sam da Grundig ne dopušta Netflix aplikaciju, ne znam kako je s ostalima....

Išli bi na cijenu od otprilike 3000 kn, ali

vidili smo TCL Android Tv model U43P6046 za cca 3600 kn, i ako je to dosta isplativije prema nekom smart tvu od cca 3000 kn onda bi svakako išli na TCL


Hvala čujemo se;)

 

LG webOS je najbolji smart TV sustav.( Android TV nema HBO Go za HR)

https://www.nabava.net/televizori__240/lg-televizor-43uj6307-43-110-cm-led__43570471

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
stršljen kaže...

 sa 4 m. gledam 95 posto gledam ležeći jer se teško krećem.pao sa krova i vrat slomio.onda znaš koji je problem ići po servisima ili vraćat fv. meni je teško ih vidjet  uživo.

Kad sam spomenuo BLIZU mislio sam na financije, jer već za 12t kn možeš kupiti 55 inch OLED TV koji ima najkvalitetniji panel (ekran) koji će ti pokazati sliku koja će ispuniti sve zahtjeve brzine odaziva, kontrasta, kvalitete koju svi želimo.

 da kužim al nemogu ić preko 10.000kn mala mirovina.do svjetskog moram nešto kupit.

stršljen
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

koji tv kupit LG 40UH630V UHD TV, Sony KDL40R455CBAEP,Sony KDL40R450CBAEP ilisamsung 40mu6122

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.2.2018 17:18 (gost32).
 
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stršljen kaže...
da kužim al nemogu ić preko 10.000kn mala mirovina.do svjetskog moram nešto kupit.

Ljeto je daleko. 

Ako si već nagrecao 10t kn mislim da bi bilo razborito sačekati još malo jer će OLED Tv-i 55 inch vjerojatno pasti u tvoj budžet a isplati se malo i nadodati jer je to velik iznos za LCD. Bolje je malo dodati pa kupiti OLED.

 

 

Da, JA ! A+ Rvat Akoholičar
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.2.2018 17:45 (Anđeo bez falinge).
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja isto ciljam na novi TV do svjetskog :D važem isplati li se dati više novaca ili ne. Imam super prostor za gledanje i jedino fali neka dobra telka. Jučer sam bio u Elipsu i SD i na niti jednom tv-u mi obični tv program nije izgledao dobro, valjda sam ja ipak previše očekivao.

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
A dali je sigurno najjeftiniji oled, znači najniža serija bolji od više serije lcd-a sa va panelom i direct led?
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

VA panel u dijagonali 49". 

Sve sam zivo pretrazija u nas al skoro svi su IPS.

 

Zna li itko do 4000kn VA panel osim TCL p6046/6006?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

50mu6172

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

uzeo sam Phillips 49PUS6412 pred par tjedana i pokušavam od tada naći optimalne postavke za njega, ali bezuspješno.

Malo sam 'krao' postavke od 6501 i sam se igrao s njima :) i došao sam do toga da za sve osim sporta izgleda dobro.

Na sportskim prijenosima mi slika je pixelasta, nema oštrine ako je širokokutni kadar, oko igrača u pokretu se lome obrisi... uglavnom, nije onak fluidno i čisto kako očekujem.

Imam BNET i karticu u CI modulu, bez njihovog receveira. 

 

Može kakav savjet, link.... jer ja nisam ništa uspio pronaći :( 

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Grga1984 kaže...

50mu6172

 Na taj san zaboravija. Moran ga negdi nac u živo i vidit kakav je...

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo ovako ekipa, budget ide do 4000, eventualno do 5000, ali ako je baš mus.

 

Trebao bih neki UHD, možda i 4k, od 100 do 120cm, u tom rangu ubiti, pa ako mi možete preporučiti, znači ne mora biti 4k, to mi nije nikakav faktor, ali ono, ako je provjereno dobar i pristupačan, može preporuka. :)

 

Bez žurbe, uzimam ga na plaći, znači tamo oko šestog, sedmog :)

No me interesa nada!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Antonio3003 kaže...
A dali je sigurno najjeftiniji oled, znači najniža serija bolji od više serije lcd-a sa va panelom i direct led?

I najeftiniji Oled Lg B7 ima isti panel i procesor kao i Lg W77 koji košta 100.000kn. Znači kvaliteta slike je ista, cijenu poskupljuje veličina i zvučno rješenje. I bolji su od svakog Led tv-a, skupog il jeftinog...

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

steta sto se tu papci promjenili za 2k18 a tak je bilo i na 2k16 OLED-ma ;)

bilo koja 7 serija je vrhunska....

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.2.2018 14:16 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mislim da se ne može generalizirati kako je oled bolji od lcd. Uzevši u obzir istu cijenu, npr 13000 kn.
Ako gledaš film u mračnoj sobi oled je vrh, recimo LG B7 ali ako gledaš tekmu po danu na svjetlu siguran sam da je bolji SONY 9300.
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozz svima, trebam TV za sobu, max 43inch, sound nebitan, smart tv pozeljan da slusam pjesme na youtube... najvaznije mi je da slika kvalitetna jer cu ga koristiti iskljucivo za igranje (PS4 PRO).

Sto mislite na ovaj LG 43UJ701 ? 3700kn je u hg spotu preko web shopa?

Hvala

Mjera čovjekova stvarna karaktera je ono što bi učinio kada za to nitko ne bi saznao...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Oled je svemirski brod za LCD

i po mraku i po danu

imam 55B7V i to je jedino sto me zadovoljilo nakon 7 godina 50'' Panasonic plazme 50G30

vrhunska slika vrhunska crna vrh za filmove i sport 120Hz

ko ima love neka kupuje

Preporuka a LG webos pogotovo u verziji 3.5 je top sto se smarta tice i bolje od trzajuceg androida TV

Samsung S8+
Moj PC  
4 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice