"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.318
|
čitano: 5.740.706
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
perix231 kaže...

mislis povrat troskova pdv-a? coolicool i pandawill ali prvo moras za nekih 7 eura pri kupnji osigurati taj paket

 10% cijene mobitela da ti vrate 25% pdv-a i troškove carine, po meni se isplati.

Bene docet, qui bene distinguit.
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
LordTony kaže...

Ljudi molim vas, trebam pomoć. Fastcardtech prodaje Xiaomi MI4 za 270$ što mi je malo sumnjivo. Vidim da piše Manufacturer: Mike, kontaktirao sam ih i oni su rekli da je mobitel pravi Xiaomi i da je to ime Mike zbog ovog izmijenjenog poklopca na zadnjem dijelu. Evo sad baš gledam i vidim da nema onih MI srebrnih slova u gornjem lijevom kutu iznad ekrana. Sad sam skoro siguran da je klon ali eto da čujem i vaše mišljenje. Hvala

 

https://www.fastcardtech.com/MIKE-MI4.html

http://imgur.com/oyr9Fxe

 brzinski sam preletio fastcardtechovu stranicu i na 4-5 mjesta sam vidio MIKE MI4, a nigdje Xiaomi!?

10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

@dado314

https://www.fastcardtech.com/Xiaomi-MI4-on-sale.html

 

Ne znam zašto ali ovaj model se ne može naći na tražilici na njihovoj stranici, jedino na google-u. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.5.2015 18:01 (LordTony).
14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

čisto sumnjam da bi zbog jedne maske/poklopca promijenili ime kvalitetnog brenda u nešto za što nitko nije čuo. ja se ne bih upuštao u kupnju toga

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Hvala, neću kupovati, prevelik je rizik. Nije mi jasno kako MIKE MI3 s te iste stranice ima 200+ pozitivnih review-a. Uzet ću taj za 289 i kupon ILOVEFCT2015 za 5% popusta.

10 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Zar nitko??

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pogledaj, Xiaomi note 4g, vidim da su naveli 1gb rama makar ima 2gb. Asus zenfone 5 koji ima losiju bateriju od note ali zato bolju kameru, Gionee elite e7 samo provjeri jer je na 3g 900/2100mhz frekvencija makar koliko vidim trebala bi biti, jedini nedostatak je sta nema micro sd slot. Ove ostale ne bih niti gledao. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.5.2015 23:15 (Patrick_cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

ako mislis na wowshop, mislim da nisu krivo napisali za redmi note 4g jer do prije 3 tjedna je bio sa 2GB i kostao je 1750 a ovaj je 1600

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav, nikad nisam kupovao kineske mobitele, ali i meni je napokon doslo do glave da mi se ne isplati placati brend 1000-2000kn vise u usporedbi s nekom kineskom firmom. Malo sam proucavao novije kineske mobitele i od svih mi je najvise zapeo za oko Jiayu S3, mobitel kosta 190$ sto bi me sa carinom i pdvom ispalo oko 1800kn i to mi je sasvim ok za mobitel sa takvim specifikacijama, međutim gledao sam i na njuskalu pa vidim da se tamo prodaje za 1600kn i navodno nije koristen, jel mislite da mi se vise isplati dati 200kn vise i pricekati koji tjedan mobitel ili da ga uzmem rađe na njuskalu?

 

http://www.njuskalo.hr/ostali-mobiteli/jiayu-s3-zapakirano-1599kn-oglas-15269317

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
markomarkozg kaže...

Pozdrav, nikad nisam kupovao kineske mobitele, ali i meni je napokon doslo do glave da mi se ne isplati placati brend 1000-2000kn vise u usporedbi s nekom kineskom firmom. Malo sam proucavao novije kineske mobitele i od svih mi je najvise zapeo za oko Jiayu S3, mobitel kosta 190$ sto bi me sa carinom i pdvom ispalo oko 1800kn i to mi je sasvim ok za mobitel sa takvim specifikacijama, međutim gledao sam i na njuskalu pa vidim da se tamo prodaje za 1600kn i navodno nije koristen, jel mislite da mi se vise isplati dati 200kn vise i pricekati koji tjedan mobitel ili da ga uzmem rađe na njuskalu?

 

http://www.njuskalo.hr/ostali-mobiteli/jiayu-s3-zapakirano-1599kn-oglas-15269317

 dati 200 kn više

11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

zasto dati više 200 kuna kad se možeš nać oči u oči sa frajerom koji to prodaje? Pa isprobaš mobitel, ako sve radi, ako ima račune itd. zašto ne ...

Bene docet, qui bene distinguit.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ma dvoumim se zato sto sam uvijek bio skeptik prema tim likovima koji prodaju preko njuskala, do sad sam kupovao samo direktno u trgovini. Ali da imas pravo, nis me ne kosta ako odem pogledat mobitel uzivo, bar cu vidjet na licu mjesta jel sve u redu. 

14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Moja računica kaže da je to nekih 1630 kuna sa PDV-om i poštarinom.

Lik vjerojatno nije platio davanja, pa mu se isplati ..... kupuj 

dak
14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

taj na Njuškalu je verzija od 2GB, a za 180 USD dobiješ 3 GB...

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

A gdje to?? Daj link.

dak
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
markomarkozg kaže...

Pozdrav, nikad nisam kupovao kineske mobitele, ali i meni je napokon doslo do glave da mi se ne isplati placati brend 1000-2000kn vise u usporedbi s nekom kineskom firmom. Malo sam proucavao novije kineske mobitele i od svih mi je najvise zapeo za oko Jiayu S3, mobitel kosta 190$ sto bi me sa carinom i pdvom ispalo oko 1800kn i to mi je sasvim ok za mobitel sa takvim specifikacijama, međutim gledao sam i na njuskalu pa vidim da se tamo prodaje za 1600kn i navodno nije koristen, jel mislite da mi se vise isplati dati 200kn vise i pricekati koji tjedan mobitel ili da ga uzmem rađe na njuskalu?

 

http://www.njuskalo.hr/ostali-mobiteli/jiayu-s3-zapakirano-1599kn-oglas-15269317

 Jiayu S3 klik 

 

Evo ispadne te ispod 1700 kn i stigne ti za par dana plus besplatna dostava.

Frka85
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Hmm...prodajni dolar je dns 6,98kn x 245$ = 1710kn i pise note ispod da se placa 29€ ekstra ako sam iz Hrvatske, sto je jos 221kn s obzirom da je euro 7,62kn , znaci racunica ispadne 1931kn?

14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
markomarkozg kaže...

Hmm...prodajni dolar je dns 6,98kn x 245$ = 1710kn i pise note ispod da se placa 29€ ekstra ako sam iz Hrvatske, sto je jos 221kn s obzirom da je euro 7,62kn , znaci racunica ispadne 1931kn?

 CICWEBFE evo kupon za 2% manju cijenu dakle 240$.

Shipping je free kao što piše, jedan od kolega je naručio i nije platio slanje te mu je mobitel došao za par dana...pročitaj malo unazad. Ako nisi siguran jeli slanje besplatno pošalji upit na mali support@coolicool.com.

Frka85
15 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Evo ja sam nedavno kupio Jiayu s3 advenced preko to2c i mogu rec da sam prezadovoljan. Kvaliteta izrade odlicna, ekran odlican, malo steka na reprodukciji 3+ gigi filmova al sve ispod vrti savrseno. Igre se vrte koje god os, a kamera je ono "ok" nije savrsena al sasvim uredu za prosjecnog korisnika. GPS radi napokon kako bog zapovjeda u odnosu na prethodnike, a signal 3g 4g i sve to vata sasvim uredu na t-mobile mrezi.

 

Ako ces ga vec nabavljat, nabavljaj iz europe i pozeljno s servisom u europi za slucaj da imas problema s njim. 

15 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

daj još malo podataka, kako si prošao na carini oko pdv-a? kamera ti nije nešto, koliko sam ja gledao, primjeri na netu su odlični za mobitel ovog ranga. video je možda tako-tako, ali fotke su meni odlične! za koliko ti napravi prvi lock gps-a? kvaliteta i jačina zvuka? jeli lolipop na njemu?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
halflife kaže...

daj još malo podataka, kako si prošao na carini oko pdv-a? kamera ti nije nešto, koliko sam ja gledao, primjeri na netu su odlični za mobitel ovog ranga. video je možda tako-tako, ali fotke su meni odlične! za koliko ti napravi prvi lock gps-a? kvaliteta i jačina zvuka? jeli lolipop na njemu?

 Isti podaci mene zanimaju, čitao sam da igre baš nisu nešto na ovom mob premda čisto sumnjam.

 

Frka85
15 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

carina je naplatila 415 kn na iznos od otprilike 1600 kn (uzimo sam tempered glass i te gluposti). Ko sto rekoh slike mi nisu bas nest posebno al moze biti do softwera koji je na njemu trenutno (android 4.4.4). Gps mi locka za 30 tak sekundi. Kvaliteta zvuka je uredu, a i poprilicno je glasan. Lolipop ko sto rekoh jos nemam al najavili su ga uskoro tak da budemo jos vidjeli.

 

Ev i primjer fotografije, nije lose al nist posebno.

http://i.imgur.com/wLlFBuq.jpg

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2015 22:03 (AlphaQ).
15 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Jel itko naručivao Jiayu F2, ili ga imao u rukama da kaže kakav je mobitel za cijenu?

LoL EU west : citizen
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
makaweli kaže...

Jel itko naručivao Jiayu F2, ili ga imao u rukama da kaže kakav je mobitel za cijenu?

 

http://www.bug.hr/forum/topic/prijenosna-racunala/ultimativna-tema-odabir-prijenosnika/48197.aspx?jumpto=4626760&sort=asc&view=flat

 

Ako te kaj zanima, pucaj :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2015 23:56 (Gam3r).
14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ujutro mi je stigao Ulefone Be Pro za 133$ za gearbesta.

 

++

Brzina, znači cijeli dan instaliravam aplikacije, multitaskam i nijednom nisam primijetio ni najmanji lag

Ekran, izgleda odlično 

Baterija, napunio sam ga jednom otkako je došao i evo sada je na 15 % uz cijlednevno maltretiranje

Kvaliteta izrade, materijali se doimaju čvrsto i estetski u privlačni, mobitel je dosta tanak

 

~Kamera, nije ni loša niti dobra, nije 13MP neko interpolirana 8MP, al za ovu cijenu je i više nego zadovoljavajuća pri dobrom svjetlu

 

---

konektori, 3.5 milimetarski jack je preširok i predubok, kada spojim svoje slušalice(nedobijete u paketu ništa) one se lako izvuku van te zvuk nije dobar osim ako ja fizički ne pritišćem kabel u mobitel

usb konektor mi se isto čini čudan, njhov punjač dobro leži, ali probao sam punjač od samsunga s4 i one se jako slabo drži tj. lako ispada

 

Sve u svemu odličam mobitel, jako sam zadovoljan s uloženim i dobivenim, osim tog prokletog headphone konektora.

Ako ima netko pitanja, tu sam, mogu i picture sampleove poslati :)

 

Pozz.

SEO, web design/coding, fb app development
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
stručnjak kaže...

 

 http://www.thlmobilestore.com/thl-5000-mtk6592-octa-core-android-4-2-2gb-32gb-smartphone-5-0-inch.html

Moj Neo 003 nema 3g na 900Mhz pa isto potrošim nešto manje od 3Gb ali zato čim odem van grada ili na posao nemam 3g pa muku mučim otvoriti neki tekst.

 Ja sam na svom Neu problem 900MHz "riješio" tako da imam 2 SIMa od 2 različita operatera (na svakoj 3GB prometa) tako da mi se gotovo nikada više ne dogodi da nema 3G signala barem na jednoj kartici - onda jednostavno klikom prebaciš 3G na drugi SIM. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
stručnjak kaže...
molnyi kaže...

@strucnjak - rootas mob i stavis si taj modem za 900mhz na tom THL 5000 :) tako da npr. to nije problem.

 Ma ja imam Neo n003 kojem na kojem sam stavio dr modem i nešto je bolje ali jednostavno mobitel ne podržava 3g na 900 Mhz i nemam što kopati pa da dodatno uključim.

Isprobao sam hrpu modema i najbolji mi se pokazao v.19 i što se tiče 3G prijema, telefoniranja i svega ostalog, probaj s njim, ako treba pošaljem. A ovih 900 MHz se ionako ne može "uključiti" jer je to do samog čipa, a ne do firmwarea modema... 

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2015 1:44 (frulex).
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Netko planira kupiti Meizu M1 Note?

Fuck me I am famous.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
makaweli kaže...

Jel itko naručivao Jiayu F2, ili ga imao u rukama da kaže kakav je mobitel za cijenu?

 Za te novce (cca 110-120 EUR) je sigurno jedan od best-buy telefona, ako nista drugo bar ga pravi ozbiljna firma sa podrskom. Mozda mozes pogledati i UMI Hammer za istih 120 EUR sa novim MTK procesorom 64-bit.

14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
frulex kaže...
stručnjak kaže...
molnyi kaže...

@strucnjak - rootas mob i stavis si taj modem za 900mhz na tom THL 5000 :) tako da npr. to nije problem.

 Ma ja imam Neo n003 kojem na kojem sam stavio dr modem i nešto je bolje ali jednostavno mobitel ne podržava 3g na 900 Mhz i nemam što kopati pa da dodatno uključim.

Isprobao sam hrpu modema i najbolji mi se pokazao v.19 i što se tiče 3G prijema, telefoniranja i svega ostalog, probaj s njim, ako treba pošaljem. A ovih 900 MHz se ionako ne može "uključiti" jer je to do samog čipa, a ne do firmwarea modema... 

 Kako se to probaje??, Baš bi to pokušao na svome Mlaisu. Link neki?

dak
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice