Samsung Galaxy Note 8, rasprava!

poruka: 1.035
|
čitano: 270.368
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy Note 8, rasprava!
digitall kaže...
explorer 4 kaže...

 Oduvijek su bili smećari po pitanju nadogradnji. Uvijek najsporiji, neke mobitele koji bi trebali dobiti update odjebu i sl.

onda nemas pojma o stanju kod drugih po tom pitanju.. 

 to što su drugi nesposobni ne bi smjelo utjecat na samsung

trebaju se ugledat na apple po tom pitanju

9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 8, rasprava!
Glavas_ZG kaže...
digitall kaže...
explorer 4 kaže...

 Oduvijek su bili smećari po pitanju nadogradnji. Uvijek najsporiji, neke mobitele koji bi trebali dobiti update odjebu i sl.

onda nemas pojma o stanju kod drugih po tom pitanju.. 

 to što su drugi nesposobni ne bi smjelo utjecat na samsung

trebaju se ugledat na apple po tom pitanju

to je druga prica. na apple se ne mogu ugledat dok nemaju vlastiti os, ovako prvo google izbaci pa onda oni svoju verziju, jedino kad budu imali cisti android.. znaci nikad.

u svijetu drugih koji nemaju cisti android ili gotovo cisti android samsung je jedan od brzih po tom pitanju..

 

lg g4 jos nije dobio ni 7.0, a ni nece, iako su obecali prije godinu dana, kud debelo kasne jos i lazu.. i sigurno ce prije s8 dobit oreo nego g6, a g6 je prije izasao

to je samo jedan primjer.

mene samsung jos cudi sto izdaju mjesecna azuriranja za sad vec stari s7e, to ne znam da li itko radi od ovih sto nemaju cisti android, a pogotovo za stariji uredaj..

zenin j5 2016 (dakle j-jadna serija) za koju sam mislio da update nikad nece vidjet niti je to itko ocekivao, dobio je 7.1.1.

drugi te neke j-jadne modele ni ne pogledaju nakon prodaje..

htc i sony su brzi po pitanju najnovijeg aktualnog flashipa, cim vise nije najnoviji odmah zaborav i debela kasnjenja..

 

http://www.smartphonehrvatska.com/2018/02/08/krece-sluzbeni-oreo-za-galaxy-s8-i-s8/

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.2.2018 11:09 (digitall).
13 godina
offline
Samsung Galaxy Note 8, rasprava!

Imao sam whitestone dome staklo i sve super i odlično ali nakon 2 tjedna lagano se pojavio zrak na lijevom rubu ekrana i išao sve do gore i tu se napravio kao zračni balon. Mob niti je pao, niti je vode vidio i poslikam ja to, pošaljem reklamaciju, dobijem drugo besplatno i stavim i sve u redu i opet ista stvar nedugo nakon toga. Malo je preskupo i strašno me razočaralo. Mislim da ću otić do arene da nakelje tu foliju za koju garantiraju i bez brige!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 8, rasprava!

Zanimljiva usporedba brzine!
Eto svim stručnjacima s prethodnih stranica odgovor. Brz gotovo kao stock Android, a kud i kamo ljepše sučelje. Ali ok, uvijek će se naći neki koji će prigovarati. Također ne znam za kolegu koji ima problem s ramom šta sve drži u njemu, posto ja na s8 sam prezadovoljan. Bivši Nexus 5x s 2gb rama nije mogao imati u pozadini više od 2-3 teže aplikacije da se ne refreshaju. To me živciralo, a eto, stock Android...
13 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy Note 8, rasprava!
x360gamer kaže...


Zanimljiva usporedba brzine!
Eto svim stručnjacima s prethodnih stranica odgovor. Brz gotovo kao stock Android, a kud i kamo ljepše sučelje. Ali ok, uvijek će se naći neki koji će prigovarati. Također ne znam za kolegu koji ima problem s ramom šta sve drži u njemu, posto ja na s8 sam prezadovoljan. Bivši Nexus 5x s 2gb rama nije mogao imati u pozadini više od 2-3 teže aplikacije da se ne refreshaju. To me živciralo, a eto, stock Android...

Brzina otvaranja nema veze sa fluidnoscu animacija i samog sucelja. Meni Mi Note 3 vise aplikacija drzi od Note 8, a recimo Pixel od prosle godine takoder vise ili jednako sa manje RAM-a. Nisam rekao da je na Notu ocajan RAM managment, ali mislim da moze bolje.

 

Ali da, meni Note 8 radi sasvim zadovoljavajuce za flagship model, nisam imao nikakvih problema. Takoder i S8+. Samsung je puno napredovao sa svojim suceljem od prije par godina. 

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 8, rasprava!
digitall kaže...

to je druga prica. na apple se ne mogu ugledat dok nemaju vlastiti os, ovako prvo google izbaci pa onda oni svoju verziju, jedino kad budu imali cisti android.. znaci nikad.

u svijetu drugih koji nemaju cisti android ili gotovo cisti android samsung je jedan od brzih po tom pitanju..

 

lg g4 jos nije dobio ni 7.0, a ni nece, iako su obecali prije godinu dana, kud debelo kasne jos i lazu.. i sigurno ce prije s8 dobit oreo nego g6, a g6 je prije izasao

to je samo jedan primjer.

mene samsung jos cudi sto izdaju mjesecna azuriranja za sad vec stari s7e, to ne znam da li itko radi od ovih sto nemaju cisti android, a pogotovo za stariji uredaj..

zenin j5 2016 (dakle j-jadna serija) za koju sam mislio da update nikad nece vidjet niti je to itko ocekivao, dobio je 7.1.1.

drugi te neke j-jadne modele ni ne pogledaju nakon prodaje..

htc i sony su brzi po pitanju najnovijeg aktualnog flashipa, cim vise nije najnoviji odmah zaborav i debela kasnjenja..

 

http://www.smartphonehrvatska.com/2018/02/08/krece-sluzbeni-oreo-za-galaxy-s8-i-s8/

Ne znam čemu toliko nabrijavanje na novi Android kad je od verzije 5.0 pa na dalje to sve neka kozmetička promjena s malo novih stvari.

 

Evo ja imam Oreo 8.1, i šta mi to znaći. Ne znam u kakvoj sam ja sad prednosti naspram Vas.

 

Kad pogleda kompletan Android....pa Samsung je s svojim TW dodao davnih dana pun kurac stvari., koje će Stock Android dobit na verziji 12.0 karikiram.

 

Ako gledamo prilagodbu, neke nove dodatke, mogučnosti i sl - Samsung je tu prvi. Sam primjer je ovaj plutajuči ekran tj mali prozorčić (radiš nešto drugo na mobu i gledaš npr you tube). To sam imao na Samsungu čini mi se na S6.

Ili primjer ona padajući izbornik (centar obavjesti) gdje su sve moguće kratice. Na Pixelu se sad može putem otiska prsta navedeno spusti., a na Samsungu možeš povući po sredini ekrana i on se spust.

 

 

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Note 8, rasprava!

Točno tako, promjene su zaista mizerne, ne kužim to navaljivanje na oreo kao da dolazi nešto revolucionarno. Pripakirano govno.

 

To što si rekao stoji, samsungov rom je manje više space shuttle za ostale.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Samsung Galaxy Note 8, rasprava!

Jučer sam baš usporedio mate 10 pro i note 8 od frendova (oba dva novi, bilo im produženje pretplate).

Uglavnom,  mate ima puno bolji dizajn prednjeg kraja, note je skroz debilan s zaobljenim ekranom.

To su plusevi matea.

Ostalo je bolje kod notea.

Mrzim amoled, ali opet je i takav bolji od ekrana na mateu (debilno su ga kalibriralii).

E da, i ima dosta izražen backlight bleed kad se gleda pod kutom, čak je općenito ekran daleko lošiji od boe ekrana na mome xiaomiju note 4x, koji je i bolje kalibriran (više po mom ukusu) i ima bolji ton osvjetljenja.

Tak da mate tu opako puši i od moga moba, a kamoli tek od notea 8.

A kamera na noteu je bar dvije klase iznad matea, začudilo me da pri osrednjem svjetlu su čak i bolje slike na mom mobu (google hdr+ aplikacija), a note 8 ih dere oba.

E sad, u fluidnosti oba puše od mog xiaomija, skužim trzaje na svakom koraku, a to su kao flagshipi...

Ali, uzmite to s rezervom, može biti da je zato kaj obojica imaju onaj mutavi floating widget od messengera pa ih možda to zajebava.

Uglavnom, ako nije zbog toga onda sam iskreno totalno šokiran trokiranjem tih mobitela.

Još sam ih malo i sprdao 😁

Btw, ovaj s noteom je prošle godine bio zagrizao za mi mix, ali kad je skužio da nikad nije čuo za tu marku odmah se ohladio, a to je zapravo i profil prosječnog kupca...

Uglavnom, note 8 je bar dvije klase iznad matea, tak da onaj kolega opako halucinira.

 

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.2.2018 9:49 (fer-de-lance).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 8, rasprava!
fer-de-lance kaže...

Jučer sam baš usporedio mate 10 pro i note 8 od frendova (oba dva novi, bilo im produženje pretplate).

Uglavnom,  mate ima puno bolji dizajn prednjeg kraja, note je skroz debilan s zaobljenim ekranom.

To su plusevi matea.

Ostalo je bolje kod notea.

Mrzim amoled, ali opet je i takav bolji od ekrana na mateu (debilno su ga kalibriralii).

E da, i ima dosta izražen backlight bleed kad se gleda pod kutom, čak je općenito ekran daleko lošiji od boe ekrana na mome xiaomiju note 4x, koji je i bolje kalibriran (više po mom ukusu) i ima bolji ton osvjetljenja.

Tak da mate tu opako puši i od moga moba, a kamoli tek od notea 8.

A kamera na noteu je bar dvije klase iznad matea, začudilo me da pri osrednjem svjetlu su čak i bolje slike na mom mobu (google hdr+ aplikacija), a note 8 ih dere oba.

E sad, u fluidnosti oba puše od mog xiaomija, skužim trzaje na svakom koraku, a to su kao flagshipi...

Ali, uzmite to s rezervom, može biti da je zato kaj obojica imaju onaj mutavi floating widget od messengera pa ih možda to zajebava.

Uglavnom, ako nije zbog toga onda sam iskreno totalno šokiran trokiranjem tih mobitela.

Još sam ih malo i sprdao 😁

Btw, ovaj s noteom je prošle godine bio zagrizao za mi mix, ali kad je skužio da nikad nije čuo za tu marku odmah se ohladio, a to je zapravo i profil prosječnog kupca...

Uglavnom, note 8 je bar dvije klase iznad matea, tak da onaj kolega opako halucinira.

 

 

 

Pa zato je i on htio Note 8 a ne Mate 10, ali su prodavači T-coma odradili svoje.

Ja ne znam tko bi me mogao nagovorit da uzmem ono što nisam htio.

 

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 8, rasprava!
Stigao novi security update od 562MB
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note 8, rasprava!
fer-de-lance kaže...

Jučer sam baš usporedio mate 10 pro i note 8 od frendova (oba dva novi, bilo im produženje pretplate).

Uglavnom,  mate ima puno bolji dizajn prednjeg kraja, note je skroz debilan s zaobljenim ekranom.

To su plusevi matea.

Ostalo je bolje kod notea.

Mrzim amoled, ali opet je i takav bolji od ekrana na mateu (debilno su ga kalibriralii).

E da, i ima dosta izražen backlight bleed kad se gleda pod kutom, čak je općenito ekran daleko lošiji od boe ekrana na mome xiaomiju note 4x, koji je i bolje kalibriran (više po mom ukusu) i ima bolji ton osvjetljenja.

Tak da mate tu opako puši i od moga moba, a kamoli tek od notea 8.

A kamera na noteu je bar dvije klase iznad matea, začudilo me da pri osrednjem svjetlu su čak i bolje slike na mom mobu (google hdr+ aplikacija), a note 8 ih dere oba.

E sad, u fluidnosti oba puše od mog xiaomija, skužim trzaje na svakom koraku, a to su kao flagshipi...

Ali, uzmite to s rezervom, može biti da je zato kaj obojica imaju onaj mutavi floating widget od messengera pa ih možda to zajebava.

Uglavnom, ako nije zbog toga onda sam iskreno totalno šokiran trokiranjem tih mobitela.

Još sam ih malo i sprdao 😁

Btw, ovaj s noteom je prošle godine bio zagrizao za mi mix, ali kad je skužio da nikad nije čuo za tu marku odmah se ohladio, a to je zapravo i profil prosječnog kupca...

Uglavnom, note 8 je bar dvije klase iznad matea, tak da onaj kolega opako halucinira.

 

 

 

 Šta je bilo kad si se probudio ???

14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Note 8, rasprava!

Vjerojatno i dalje isto :D

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
1 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy Note 8, rasprava!

Došlo nešto od 800MB

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 8, rasprava!
belami63 kaže...

 Šta je bilo kad si se probudio ???

 

Oho, još jedan butthurt mate obožavatelj...

Pomiri se s činjenicom da je note 8 najbolji flagship trenutne generacije, premda je mate nedodirljiv u budget flagship kategoriji (i to ako O+ ne računamo).

Samo kaj su neki slijepi kraj zdravih očiju....

 

 

Kruha i igala...
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 8, rasprava!
fer-de-lance kaže...
belami63 kaže...

 Šta je bilo kad si se probudio ???

 

Oho, još jedan butthurt mate obožavatelj...

Pomiri se s činjenicom da je note 8 najbolji flagship trenutne generacije, premda je mate nedodirljiv u budget flagship kategoriji (i to ako O+ ne računamo).

Samo kaj su neki slijepi kraj zdravih očiju....

 

 

Odi na temu o kameri...nema kraja Mate obožavateljima. 

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note 8, rasprava!

Dakle Samsung ugodno iznenadio, redoviti update na N8. Sve mi se vise svida :D

Dirtbike - most fun you can have with your clothes on
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 8, rasprava!
bbbmarko01 kaže...

Dakle Samsung ugodno iznenadio, redoviti update na N8. Sve mi se vise svida :D

 Bilo bi tužno da je drugačije, možda bi se tužbe nazirale. Ipak im je to trenutno najbolji mob a i generalno među 3 najbolja na tržištu. 

 

 

EDIT: jel ikome od vas ova plava traka na vrhu foruma čudna? Ili su boju promijenili, ili nešto drugo, al evo, već dva dana me to kopka da je nešto drugačije čim uletim na forum.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.2.2018 21:02 (dax-lax).
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 8, rasprava!
Jucer i ja postap vlasnik crnog N8... iiii odlicno....bez rijeci sam....isto kako sam bio kad je Note 3 izasao i odmah dosao jedan iz Njemacke... sluzio me je do jucer i stvarno se vidi koja je to razlika od trojke do osmice :D.... sve super radi.... odmah Spigen Tough Armour i folija u Mobile O u Areni....i odlicno je sve sjelo.... Jel ko stavljo one deblje folije tamo? ona najdeblja je ko kaljeno staklo debela kako mi se cini...
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 8, rasprava!
dax-lax kaže...

 

 

EDIT: jel ikome od vas ova plava traka na vrhu foruma čudna? Ili su boju promijenili, ili nešto drugo, al evo, već dva dana me to kopka da je nešto drugačije čim uletim na forum.

 

 

Je drugacija je, a ja jos jucer krenuo podesavati boje na monitoru jer mi se ucinilo da su se rastimale.

13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Note 8, rasprava!

Sta nosi ovaj update od 811mb? Jel oreo ili neka poboljsanja koja jeste ili niste primjetili? 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 8, rasprava!
R36 kaže...
fer-de-lance kaže...
belami63 kaže...

 Šta je bilo kad si se probudio ???

 

Oho, još jedan butthurt mate obožavatelj...

Pomiri se s činjenicom da je note 8 najbolji flagship trenutne generacije, premda je mate nedodirljiv u budget flagship kategoriji (i to ako O+ ne računamo).

Samo kaj su neki slijepi kraj zdravih očiju....

 

 

Odi na temu o kameri...nema kraja Mate obožavateljima. 

 

 

 Imam Note 8 i mate 10 pro.. Oba mobitela su super stvarno, cak mi za ruku vise pase mate 10 pro.. Ali u svim aspektima je note 8 bolji i tocka.. 

Moze reci tko sta hoce i samo se tjesiti.. 

Mate 10 pro ide na njsukalo.. 

zahtjevi za test liste iptv na mail: jmnemonic158@gmail.com ili http://www.next-tv.ml/narudzba/
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 8, rasprava!
I dalje je 7.1.1
VenAtoR#2231
8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy Note 8, rasprava!
fakEEE kaže...

Sta nosi ovaj update od 811mb? Jel oreo ili neka poboljsanja koja jeste ili niste primjetili? 

 Ja sam instalirao jučer , i dalje piše 7.1.1.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note 8, rasprava!
R36 kaže...
intelduo1 kaže...
Meni je kod Notea 8 najveći minus 3200 mAh baterija naspram 3500 kod S8+, a ima veći ekran. Olovka je super, al osobno mislim da nije vrijedno velike razlike u cijeni naspram S8+.

 Razlika u cijeni je neopravdano visoka i tu se slazem.

U svakom slucaju ne vidim razlog kupovanja Note 8 pored S8 serije osim ako ti treba S pen.

Ocekivao sam vise od Note 8 bas zbog toga sto su sjebali Note 7...

evo prosera a bitno je da si znao upasti u raspravu kod huawe mata pro 10.a dok sam ja imao note8 ti nisi ni znao sto je note tako da si sorao i po prasini dok sam ja to koristio uglavno je not bana spram mata pro 10.drugo ne lazem a ovo ti dokaz moga note 8...hahahahahaah.koje panjine....

HUAWE
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 8, rasprava!
MARKOZD15 kaže...

Kako vi ne shvacate da dok god mu odgovarate na poruke on ce pisati i dalje?? Jednostavno ga stavite na ignore i mirna Bosna, gori ste od njega

A i to što kažeš...

Rekao sam mu da vrati frendu mob (Note 8) i da se više ne blamira.

 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 8, rasprava!

Meni je stigao update 562mb.. 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy Note 8, rasprava!
R36 kaže...
MARKOZD15 kaže...

Kako vi ne shvacate da dok god mu odgovarate na poruke on ce pisati i dalje?? Jednostavno ga stavite na ignore i mirna Bosna, gori ste od njega

A i to što kažeš...

Rekao sam mu da vrati frendu mob (Note 8) i da se više ne blamira.

 Nemojte da Mate 10 zaboravi vratit.

13 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy Note 8, rasprava!

Kada bi mogao Oreo update doci? Nesto citam da su ga povukli za S8.. Nisam vise uopce upucen u ovo, jeli se Knox okida flashanjem stock ROM-a sa Sammobile?

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy Note 8, rasprava!

Jel nije sramta da najbolji mobitel ja svijetu još nije dobio naj novoji OS ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy Note 8, rasprava!

https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-8/themes/google-camera-hdr-portrait-t3730325

 

Google kamera za Note 8 Exynos verziju. Dobijete portret mod na prednjoj kameri koji radi prva liga zasada sto sam probao! A zadnja kamera se poprilicno poboljsa u low lightu. Jedino da malo poprave brzinu okidanja i ovo ce biti vrhunski, zamijenit cu stock aplikaciju s njom.

 

Evo i razlika stock aplikacije i Google kamere, stock je sramotno losija:

https://www.flickr.com/photos/155350262@N05/shares/p82uSo

 
0 0 hvala 2
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice