Xiaomi Mi5

poruka: 2.282
|
čitano: 450.770
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Xiaomi Mi5

Flashao sam najnoviji twrp 3.1.x nezz sad tocno, preko njega uspio flashati miui 6.11.10 v8-6.0 i bootao je, nakon toga sam se vratio u recovery i restorao efs i izbacio je gresku naravno i ne znam ni sam kako ali kad sam rebootao trazio me password od mog miui racuna i pogledam gore ima mrezu, upisem *#06# i normalno mi prikazuje oba imei-a.. Sasvim slucajno problem rijesen tako da znaju ostali ako se nadu u istom sranju ko i ja

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.3.2017 12:47 (domac5).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za stavljanje romova?
Shpiro31 kaže...

 

Jesi flashao 6.11.10 prije prelaska na Nougat? Ili si išao direkt sa official ROMa?

 

Ne, prvo sam stavio 'xiaomi.eu_multi_MI5_V8.1.6.0.MAACNDI_v8-6.0.' pa onda probao 'xiaomi.eo_multi_MI5_V8.1.3.0.MAACNDI_v8-6.0.' oba su na MM ako se ne varam. Nougat nisam ni probao. Možda sam krive verzije pokušavao.. kad se usudim opet probat ću s 6.11.10

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
MASVA kaže...

@Sik

trebao si napraviti format data u TWRP-u, da makneš enkripciju data particije 

zatim reboot u recovery (iz TWRP-a, da)

kopirati multi ROM na mob pa flash

 Pokušao ali nije upalilo.. koliko sam čitao nekome uspije to, a nekome ne

7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi5

Pozdrav,

 

Presao bi sa global beta sa global stable. Jel tko radio i moze li mi ukratko objasniti?

 

Isao sam preko miflash aplikacije, pa mi odradi sekund pise da je gotovo i naravno nije nista odradio.

 

 

EDIT: Nakon otkljucanog bootlandera proslo uredno preko updater aplikacije. Pa eto, super

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.3.2017 22:39 (pajaro19).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi5

Evo nočas mi se updejtalo na nougat.. sa global stable 8.1.2.0 (MAAMIDI) na global stable 8.2.1.0 (NAAMIEB)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
znaci global stable 8.1.2.0 je zadnji miui rom baziram na androidu M?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5

moja greška, ipak je bio na 8.1.4.0.. mislim da je to zadnji

14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Ekipa jel imao netko problem s wifi-em nakon updatea na nougat?
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi5

Pitanjce u vezi global stable 8.1.4 - da li ta verzija ima automated tasks u security app?

8.1.2. imam i tada toga još nije bilo, pojavilo se u kasnijim dev romovima. Po nekoj logici trebale su te izmjene ući u 8.1.4 koji se kasnije pojavio.

S mobačem je došao neki 8.0.2 čini mi se, dosad sam imao 2 ili 3 OTA updatea, ali je stao na 8.1.2, ni traga od 8.1.4. Mogu ga skinuti sa sitea i dignuti, ali radije ne bi ako nema automated tasks. Na 8.2. nougat ne bi još dok se ne potvrdi da radi sve ok.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
Koje olaksanje sa global beta na global stable. Na zadnjiih 4,5 romova bete, baterija mi nije isla preko 3.5 SOT-a. Sad na stable, ostalo 30% a na 4ipo sata SOT-a.
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Xiaomi Mi5

Ima li zadnji Global stable za Mi5 hrvatski jezik ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
Na 8.2.1.0 ima.
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi5

Meni je 8.2.1.0 baš lijepo sjeo. 

Na 8.1.2.0 sam imao problem sa kačenjem na t-comov ruter, sad normalno radi i baterija mi je mrvicu bolja.

Nekih većih problema nisam imao zasad, eto možda jedino šta se aplikacija miui forum srušila par puta i to dok ju ne koristim

 

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Xiaomi Mi5

Ima li itko problema sa instalacijom aplikacija preko play storea, ja i kolega obadva imamo zlatne mi5 i oba smo na dev romu, ja na eu on na global dev i ista stvar, probali smo sve ove internet upute i nista ne radi. Zna li itko do cega moze biti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5

Imam Global Dev i nemam nikakvih problema sa downloadom sa Play Store-a. Vidio sam u komentarima da su se ljudi žalili ali meni radi najnormalnije.

14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Igormaric kaže...

Ima li itko problema sa instalacijom aplikacija preko play storea, ja i kolega obadva imamo zlatne mi5 i oba smo na dev romu, ja na eu on na global dev i ista stvar, probali smo sve ove internet upute i nista ne radi. Zna li itko do cega moze biti?

 Prošlu stranicu sam pisao o tome.

 

Postavke/Instalirane aplikacije/Playstore/ obrisati ažuriranja.

Ovo je privremeno rješenje jer čim se playstore updatea na verziju 7. . . (verzija 6.9.40. radi) neće više raditi. No onda opet deinstal ažuriranja i radi.

Valjd će to srediti ubrzo.

BF Nick: Xtreme_Switch
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
bubimir13 kaže...

Imam Global Dev i nemam nikakvih problema sa downloadom sa Play Store-a. Vidio sam u komentarima da su se ljudi žalili ali meni radi najnormalnije.

 

Imam na mobu Global Dev zadnji, dakle, 7.3.30 i verzija Play Marketa je 7.5.08 i sve radi normalno.

14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
bubimir13 kaže...
bubimir13 kaže...

Imam Global Dev i nemam nikakvih problema sa downloadom sa Play Store-a. Vidio sam u komentarima da su se ljudi žalili ali meni radi najnormalnije.

 

Imam na mobu Global Dev zadnji, dakle, 7.3.30 i verzija Play Marketa je 7.5.08 i sve radi normalno.

 Verzija 7.6.08.N-all ne radi.

BF Nick: Xtreme_Switch
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
Meni radi na 7.6.08
Global stable 8.2.1.0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5

Skinuo danas Play Store 7.7.08, i dalje ne radi.

ROM je xiaomi.eu 8.2.1.0 (NAACNEB) Stable.

Otkad sam probao sa "uninstall updates" mi uopće više ne nudi tu opciju (nudi za Play Services), i cijelo vrijeme stoji u notifikacijama da pokušava skinuti Google Play - waiting for wifi (screenshot).

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Shpiro31 kaže...

Skinuo danas Play Store 7.7.08, i dalje ne radi.

ROM je xiaomi.eu 8.2.1.0 (NAACNEB) Stable.

Otkad sam probao sa "uninstall updates" mi uopće više ne nudi tu opciju (nudi za Play Services), i cijelo vrijeme stoji u notifikacijama da pokušava skinuti Google Play - waiting for wifi (screenshot).

 Koja je to tema? pitam samo zbog ikona, svidaju mi se pa bi si prilagodio svoju trenutnu sa ovim ikonama..

btw zasad mozes preko lucky patchera stavit moded playstore pa neces imat problema dok ova gospoda ne rijese problem s ovim

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.4.2017 12:19 (domac5).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5

Ikone su Eureka 8 Pro, ostatak teme je Melon Rondet. Nažalost imam problema sa dark temama, uvijek se negdje prejebe font pa ispadne crno na crnom ili bijelo na bijelom (tipa u notifikacijama ili status baru). Font je Moby Aaallltred.


Hvala za info, nisam znao za lucky patcher, probat ću. 

13 godina
offline
Xiaomi Mi5

Naručio sa giztopa mislih si neće cariniti kad evo:

Retention reason : Invoice missing

 

Btw poslali su 30.3 stiglo 3.4 u hrvatsku. Eto tko misli uzimati sa giztopa, da zna da možda neće izbjeći carinu. Javim detalje nakon što dobijem mob :)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.4.2017 18:47 (Ivan_cno).
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
ofc, ne salju preko francuske na onu svoju foru vise inace bi ga cekao 15 dana.. sad trazi da ti vrate pare jer ce ga ocarinit i javi jel se budu natezali jer prije par mjeseci se isto desilo nekome pa nakon vise dana komunikacije prek kurca dogovorili da ce vratit pare i vrate pola pa dalje ne znam sta je bilo s tim i jesu vratili cijeli iznos al da znas imas posla s velikim govnima
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5

Vec sam im poslao mail da ono njihovo no custom tax ne vrijedi. Budem im se prijetio da cu dici dispute na paypal-u :D

 

Edit: odgovorili kinezi:D

 

hello,

sorry for the customs issue, please offer them the payment proof for the purchase, we will offer you the refund for customs taxes you need to pay. Ok?

 

Pa cemo vidjeti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.4.2017 10:45 (Ivan_cno).
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi5

Trenutno sam na 8.1.2 global stable i prilično sam zadovoljan sa svime. Ali ne daje mi vrag mira... Zanima me kako radi GPS na 8.2.1 global stable verziji? Osim brzine fiksiranja satelita kakva je i preciznost?

Pisalo se se po forumima kako za ažuirianje na 8.1.4 sa OTA treba upisati Indiju u local, pa jel vrijedi isto i za 8.2.1 verziju uz preskakanje prethodnih verzija?    

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.4.2017 16:01 (Pincek).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
Pincek kaže...

Trenutno sam na 8.1.2 global stable i prilično sam zadovoljan sa svime. Ali ne daje mi vrag mira... Zanima me kako radi GPS na 8.2.1 global stable verziji? Osim brzine fiksiranja satelita kakva je i preciznost?

Pisalo se se po forumima kako za ažuirianje na 8.1.4 sa OTA treba upisati Indiju u local, pa jel vrijedi isto i za 8.2.1 verziju uz preskakanje prethodnih verzija?    

 Da, kad staviš India pod region, updater nudi 8.1.4, ali ne i 8.2.1 (barem je meni tako bilo)

12 godina
offline
Xiaomi Mi5

Ja stavio na India region i nema nikakvih updateova, mob je id dalje na stable 8.1.2. Osim što mi se kod prebacivanja na India instalira par aplikacija. Mob je uredno ranije updatean preko OTA s početne 8.0.2 verzije do 8.1.2 nekoliko puta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5

Super to zvuci. Ali budi oprezan jer nerijetko svoja obecanja o refundovima ne provedu u djelo

 

Mislim ne oni, nego opcenito kinez. Uvalit ce ti ga kako stigne, a uvijek je "dear frend, do not worry"

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.4.2017 17:55 (pajaro19).
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
@pajaro19

 

 

 

Budem mu prijetio da cu na paypal podici dispute da proizvod nije kao opisan :D

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.4.2017 18:14 (Ivan_cno).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice