Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.625.860
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
toxic kaže...
eywa33 kaže...
XXX kaže...

Jel igrate vi kaj ili stalno mjerite zauzeče 

Mora bit i onih koji mjere zauzeće. Barem približno kolko ima onih koji igraju. To ti se zove balans. Magični. Pitaj Lucija za detaljni doktorski elaborat na temu.

 pravi bakrači imaju jedan monitor za gaming naravno Viša klasa high ultra premium gold refresh gaming dok drugi low budget jadni 60hz stoji za monitoring i to teško prati..

 Luci se neće rješiti te provale s balansom dok je ziv ili dok ne nabavi 4k 100+ hz, a onda sljedi i paljba po onima sa budget 60hz monitorima 

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
mrsmith kaže...
XXX kaže...

Jel igrate vi kaj ili stalno mjerite zauzeče 

Vidiš da je najaktivnije ujutro dok se "radi" Igranje je za popodnevne/večernje sate!

 jbg 1. mjesec je, skoro sve što povlačim povlačim za cijelu godinu, vrti se SAP po desetak minuta,  ode još minuta dok mi eksportira 50-60k redaka u excel... stigne se skičnuti na forum 

15 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Nego onaj ludi AOC 31,5" 1440p Freesync 75hz + VA panel je nešto najbolje što se da kupit.

Majketi samo 1800kn...omfg..

 

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
toxic kaže...

Nego onaj ludi AOC 31,5" 1440p Freesync 75hz + VA panel je nešto najbolje što se da kupit.

Majketi samo 1800kn...omfg..

 

 onaj na alzi?

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...
toxic kaže...

Nego onaj ludi AOC 31,5" 1440p Freesync 75hz + VA panel je nešto najbolje što se da kupit.

Majketi samo 1800kn...omfg..

 

 onaj na alzi?

 ovo : https://www.futura-it.hr/katalog/periferija/monitori/27plus/20995

 

AOC LED 31,5" Q3279VWF

16 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Pričajte vi što hoćete, ni dan danas nema igre koja može pošteno iskoristiti četveromodulni FX. Tako to bude kada napraviš arhitekturu koju se ne može na normalan način iskoristiti.

Predlažem da AMD složi Ryzen FX procesore, dakle moderni FX s SMT-om, to se do 2050 ne bi moglo pravilno iskoristiti, kao ni šuplja bačva, sipaš sipaš a nikako napunit (kad curi na sve strane).

 

Ka ono stiže Ryzen 25, Ryzen 2 5, Ryzen II 5, Ryzen+ 5 ili kako ga već hoće zvati, naljeto? Možda baš tada nadogradim komp...

Twitter: @191x7
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
191x7 kaže...

 

Ka ono stiže Ryzen 25, Ryzen 2 5, Ryzen II 5, Ryzen+ 5 ili kako ga već hoće zvati, naljeto? Možda baš tada nadogradim komp...

 prolječe rizen+

kradem mine iz minskog polja
14 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

ja taman naručio i5 8400 da se mogu kur*it, kad ono ispada da je to niža klasa 

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
loky4i4 kaže...

ja taman naručio i5 8400 da se mogu kur*it, kad ono ispada da je to niža klasa 

 Ne možeš se kurcit kad taj nema K....

kradem mine iz minskog polja
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
loky4i4 kaže...

ja taman naručio i5 8400 da se mogu kur*it, kad ono ispada da je to niža klasa 

a ono low/mid range, zažmirit ćemo

16 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
dery kaže...
191x7 kaže...

 

Ka ono stiže Ryzen 25, Ryzen 2 5, Ryzen II 5, Ryzen+ 5 ili kako ga već hoće zvati, naljeto? Možda baš tada nadogradim komp...

 prolječe rizen+

 Je, u travnju Ryzen 7 refresh. Mene ne zanima to preskupo, nego donja klasa, dakle Ryzen 5 refresh s 6 jezgri.

Twitter: @191x7
13 godina
online
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
191x7 kaže...

Mene ne zanima to preskupo, nego donja klasa, dakle Ryzen 5 refresh s 6 jezgri.

Ti to mijenjaš već dugo i nikako da zamjeniš.

16 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Valentin17 kaže...
191x7 kaže...

Mene ne zanima to preskupo, nego donja klasa, dakle Ryzen 5 refresh s 6 jezgri.

Ti to mijenjaš već dugo i nikako da zamjeniš.

 Pa kad stalno izlazi nešto novo, a ovo moje me služi i još će...

Twitter: @191x7
13 godina
online
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
191x7 kaže...

 Pa kad stalno izlazi nešto novo, a ovo moje me služi i još će...

Ma onda lako preskočiš još par generacija.

16 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Valentin17 kaže...
191x7 kaže...

 Pa kad stalno izlazi nešto novo, a ovo moje me služi i još će...

Ma onda lako preskočiš još par generacija.

 Nije to preskakanje baš tako lako i svaki put je skok sve teži. Al zato jednom kada skočiš i ne preskočiš, e onda to bude skok za pamćenje.

Twitter: @191x7
12 godina
suspendiran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Koja sam ja onda klasa sa i3 8350k?
6 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
mislioc kaže...
Koja sam ja onda klasa sa i3 8350k?

 

Under Dog

12 godina
suspendiran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Ali procesor je fakat čist fajn za gaming.
16 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Pa to ti je kao koju generaciju star i5, nekad bilo srednja kalsa - danas je to low end. Isti koš kao npr AMD FX 8-jezgreni ili i7 stariji od Haswella.

Twitter: @191x7
16 godina
online
Chat tema ljubitelja hardvera

a koja sam ja klasa sa vremesnim i7 3770k 

16 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
4mal kaže...

a koja sam ja klasa sa vremesnim i7 3770k 

 U klubu vlasnika starinskih procesora, a taj proc ti je, naravno, donja klasa, neki bi možda rekli srednja al današnja srednja ti ima 6 jezgri i mogućnost overclocka.

Twitter: @191x7
11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
loky4i4 kaže...

ja taman naručio i5 8400 da se mogu kur*it, kad ono ispada da je to niža klasa 

A šta si mislio šta onaj "K" znači? U guessed it right ;)

191x7 kaže...
Valentin17 kaže...
191x7 kaže...

 Pa kad stalno izlazi nešto novo, a ovo moje me služi i još će...

Ma onda lako preskočiš još par generacija.

 Nije to preskakanje baš tako lako i svaki put je skok sve teži. Al zato jednom kada skočiš i ne preskočiš, e onda to bude skok za pamćenje.

Nešto ovako?

 

 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
13 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
toxic kaže...

Nego onaj ludi AOC 31,5" 1440p Freesync 75hz + VA panel je nešto najbolje što se da kupit.

Majketi samo 1800kn...omfg..

 

  Jel ima to tko sa foruma ??

16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Tko je jamio, jamio je GTX 1060 6 gb G1 1500 kn

 

 

Ista stvar, jamio 16 gb ddr4 za manje od 800 kn

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.1.2018 17:58 (XXX).
12 godina
suspendiran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
I ja sam jamio neki dan gtx 1060 aorus extreme 2800. I još sam ram 16 gigi uzrei za 1600.Pa ti vidi koji sam ja panj.
11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
191x7 kaže...

Pričajte vi što hoćete, ni dan danas nema igre koja može pošteno iskoristiti četveromodulni FX. Tako to bude kada napraviš arhitekturu koju se ne može na normalan način iskoristiti.

Predlažem da AMD složi Ryzen FX procesore, dakle moderni FX s SMT-om, to se do 2050 ne bi moglo pravilno iskoristiti, kao ni šuplja bačva, sipaš sipaš a nikako napunit (kad curi na sve strane).

 

Ka ono stiže Ryzen 25, Ryzen 2 5, Ryzen II 5, Ryzen+ 5 ili kako ga već hoće zvati, naljeto? Možda baš tada nadogradim komp...

bf1

witcher 3
gta 5
civ 6 i
ashes of the singularity
cities skylines

tomb raider

 

sve posteno iskoristavaju sve dostupne jezgre, koliko ih god bilo

 

svaka optimizacija za ryzen koja je izasla nakon lansiranja procesora, pokazuje da se sve jezgre mogu iskoristiti kada se to isprogramira kako spada

 

i sve buduce igre

 

ovak napamet nabrzinu koje su mi pale na pamet

12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
I opet je intel tu cak i sa kabijem u prednosti, a coffee je druga dimenzija, eto jedino u "megapopularnom" ashesu nije, sto znaci da su frekvencija i pogodnija ring arhitektura jos uvijek otac.
15 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Taj "Ferrari 8700K" mi je malo smiješan prema mojem, al' dobro. Činjenica je da se i ovaj može clockat na 5 s chillerom (al' onda buči k'o vrag) i malo me prpa zbog struje koju povlači; već je bilo spaljenih pinova po netu.

 

No, ono bitno je da smo nekidan testirali frendov 3570K na 4.5GHz versus 7700K na 5GHz kojim ga je planirao zamijeniti. Smiješno i pomalo tragikomično je da je razlika između ta dva proca u igrama jadna i nikakva. Zapravo, i onaj Pentium odrađuje skoro pa isti posao, samo kad bi imao još dvije ili četiri jezgre za ove modernije igre.

Intel muda pod bubrege prodaje već dugo, edge koji rijetko zapravo znači nekome nešto. Ispada da svi procesori unazad 5-6 godina, zadovoljavaju 60 FPS za sve igre, a da se razlike vide debelo nakon toga, u svijetu u kojem većina gejmera ionako ima 60Hz monitore.

Nope.
14 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
XXX kaže...

Tko je jamio, jamio je GTX 1060 6 gb G1 1500 kn

 

 

 I sam trazim 1080,mislio sam nakon nove padaju cijene,s 500 sada na 620eur u njemackoj. Izgleda da r9 za gaming ostaje i dalje u kucistu 

 

 

Kad je već  (polu)rasprava o monitorima. Uz gtx 1080 trazim 1440p 144hz monitor. Naravno, znam da gtx1080 to nemoze drzat no to mi je vise za buducnost kada dodu grafe koje ce moc. Najvise me zanima,od vas koji imate gsync monitore,koliko gsync znaci u igrama. Jer ne mislim dat neku ludu lovu za taj monitor. Ima sa TN po nekoj normalnoj cijeni sa gysync,IPS su vec malo preskupi,jedino bez gsync. Pa me zanima vase misljenje il neka preporuka. Cak nemora bit 144hz,100hz+ na 1440p. Npr dopada mi se ovaj sto je toxic preporucio,mozda bi se i dao OC,al nema gsync,te upravo zato ovo pitanje.

11 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
izvone kaže...

 I sam trazim 1080,mislio sam nakon nove padaju cijene,s 500 sada na 620eur u njemackoj. Izgleda da r9 za gaming ostaje i dalje u kucistu 

 

 

Kad je već  (polu)rasprava o monitorima. Uz gtx 1080 trazim 1440p 144hz monitor. Naravno, znam da gtx1080 to nemoze drzat no to mi je vise za buducnost kada dodu grafe koje ce moc. Najvise me zanima,od vas koji imate gsync monitore,koliko gsync znaci u igrama. Jer ne mislim dat neku ludu lovu za taj monitor. Ima sa TN po nekoj normalnoj cijeni sa gysync,IPS su vec malo preskupi,jedino bez gsync. Pa me zanima vase misljenje il neka preporuka. Cak nemora bit 144hz,100hz+ na 1440p. Npr dopada mi se ovaj sto je toxic preporucio,mozda bi se i dao OC,al nema gsync,te upravo zato ovo pitanje.

Ako ćeš moć držat fps lock na željenim hz onda g-sync nije nužan. Stvar je što nećeš to moć bez rezanja detalja, negdje malo, negdje debelo, a negdje i nećeš (rijetko). Meni je g-sync must have sve dok ne budemo mogli bez rezanja lockat fps, a to neće bit nikad valjda jer kako budu napredovale grafe, tako će i devovi trpat više eye-candy u igru. Gsync ti daje tearless gameplay i bez stuttera. Plug n play, i radi. Tonči će ti reć da mu je draži ulmb i da bi radije spuštao detalje da postigne fps lock... Meni vidiš nije ta ruta bolja opcija, jer kompromisi koje moraš napravit nisu vrijedni po meni. Kompromisi - morat ćeš negdje spuštat detalje, manji je brightness, manje hz... a sve to da bi dobio mrvu manji motion blur (ovisno koji je panel naravno)...

 

S druge strane, cijena g-sync modula je smiješno visoka... Najradije bi im Jensenu pokazao srednjaka, al navika je zahebana stvar 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice