Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.117.614
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
16 godina
offline
Intel i7 Club

Ovi noviji skylake x procesori iziskuju puno vecu silu da se delidaju, tako da svakako ako dajes za proc 1k $ 30-40$ je sitnica za tool koji ce to odraditi kako spada, a nije bas da je jednostavno napraviti tool koji radi kako spada, ipak ti treba i proc da mozes dizajnirati tool, pa materijal pa 3d printer.  Za starije procesore imas 3d nacrte na netu i oni ne iziskuju ni priblizno toliku silu da se delidaju jer mozes napraviti sa obicnim toolom od malo deblje plastike.

delid tool

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Intel i7 Club

Treba pazit kako se okrece proc kod delidanja sa toolom zato jer su na jednoj strani smd-ovi koje ces unistit ako krivo okrenes proc, kod ovih modela sa jos vise jezgri od 7900x ce biti jos vise tih smd-ova pa ce i postupak delidanja biti jos uveliko rizicniji, upitno je i hoce li uopce biti moguc 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Intel i7 Club

Ma kakvo pazenje, nema tu puno mudrosti, stavis u tool i okreces dok ne vidis da se pomaknulo. Neces sigurno sa cekicom nabijat proc od 1k $, ili ici sa ziletom ako si neiskusan i nisi to prije radio. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Intel i7 Club

Kazem da treba pazit kako se okrece proc, citaj... 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Intel i7 Club

Moras biti budala da okrenes naopacke jer ne mozes delidati da ga hebes onda, jer je tool tako napravljen. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Intel i7 Club

Zasto naopacke? dovoljno je da ga okrenes na stranu gdje nije kvacica...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7 Club
Patrick_cro kaže...

Moras biti budala da okrenes naopacke jer ne mozes delidati da ga hebes onda, jer je tool tako napravljen. 

 hoće ti reći da proc ima s tri strane osjetljive dijelove koji su vrlo blizu ruba poklopca kojeg delid tool struže prema sredini

 

ako ga okreneš da tool gura ihs od strane koju sam zaokružio, ima dovoljno "čistog prostora" da metalni rub ihs-a ne sjebe nešto bitno 

16 godina
offline
Intel i7 Club

Ma dobro sve je to ok sta kazes, ali to je kao da na maticnu stavis proc u krivom smjeru, a imas sve nacrtano, tako je i kod ovoga. Proc od 1k $ valjda ces pogledati kako se stavlja, a jos ti i pise i imas objasnjeno tako da ako fulas onda si stvarno tukac

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Intel i7 Club

Badeve rasprava o bundevi koju nebu nitko kod nas kupil , a bome ju nema niti muda skalpirati. Uzalud vam trud svirači :)

Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7 Club
Patrick_cro kaže...

...valjda ces pogledati kako se stavlja, a jos ti i pise i imas objasnjeno tako da ako fulas onda si stvarno tukac

 podcjenjuješ ljudsku glupost

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7 Club

Valjda ne budu usrali s novim main streamom.

14 godina
neaktivan
offline
Intel i7 Club

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.6.2017 11:38 (alexspalato).
 
2 0 hvala 1
7 godina
offline
Intel i7 Club

i7-7740X delidan vs i7-7700K

 

benchmark i temperature

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7 Club

Opet.. sve iznad fhd za gaming nema razlike.

eskeiouarvikei
8 godina
protjeran
offline
Intel i7 Club

Hah, opet 7700k na vrhu liste u gejmingu, nista od svih tih jezgara 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7 Club
X3M kaže...

i7-7740X delidan vs i7-7700K

 

benchmark i temperature

 

Kakvo je naopako vrijeme doslo, kupis komad hardvera i prvo sto radis je razvalis(delid) ga da bi ga testirao, napredujemo ali u pogresnom smjeru.

skorvy kaže...

Opet.. sve iznad 144hz fhd za gaming nema razlike.

Fixed for you 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
7 godina
offline
Intel i7 Club

"novi" i7 line up na testu

 

plus i9-7900X na 4.6Ghz sa 1.2V na svim jezgrama vuce 400W i ide na 90C + sa AiO vodenim

 

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7 Club

Hoce ovaj cooler odgovarat na i7 4790?imam ga sad na starom phenomu pa bi ga prebacio,pise da pase na 1155 i 1156

 

https://www.amazon.co.uk/XILENCE-M806-Cooler-Dual-Fans/dp/B003UKEG6Q

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.6.2017 17:15 (galinjo24).
13 godina
online
Re: Intel i7 Club
galinjo24 kaže...

Ako paše na 1155, paše i na 1150 jer su razmaci rupa identični skroz.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
13 godina
offline
Re: Intel i7 Club
Valentin17 kaže...
galinjo24 kaže...

Ako paše na 1155, paše i na 1150 jer su razmaci rupa identični skroz.

 hvala

14 godina
offline
Intel i7 Club

Sutra delid, pa di puklo

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Intel i7 Club

Vise od 4.9GHz nebude islo, ali imat ces dosta bolje temperature za ove ljetne dane 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel i7 Club

Ić će 5, i ovako ide 4.8 bez problema, samo su temperature problem, voltaža nije toliko, do 1.45 ako su temperature OK, nema problema.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7 Club

Pa ne znam, baš. 1.45V je malo visoko za te chipove.

14 godina
offline
Re: Intel i7 Club
itomic009 kaže...

Pa ne znam, baš. 1.45V je malo visoko za te chipove.

 Do 1.45, kažu i Intel i Asus da je do te voltaže OK, probat ću s manje, al to je, ajmo reć, plafon.

8 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7 Club
LogicusMPS kaže...

Ić će 5, i ovako ide 4.8 bez problema, samo su temperature problem, voltaža nije toliko, do 1.45 ako su temperature OK, nema problema.

 Nema šanse, i za 4.9GHz ces morat nabijat dosta napona, a kamoli za 5GHz, o temperaturi da ne pricam. Uostalom budes zaljepio snimku cinebencha uz monitoring pa da vidimo siuaciju na 5GHz 

14 godina
offline
Re: Intel i7 Club
Lucidius kaže...
LogicusMPS kaže...

Ić će 5, i ovako ide 4.8 bez problema, samo su temperature problem, voltaža nije toliko, do 1.45 ako su temperature OK, nema problema.

 Nema šanse, i za 4.9GHz ces morat nabijat dosta napona, a kamoli za 5GHz, o temperaturi da ne pricam. Uostalom budes zaljepio snimku cinebencha uz monitoring pa da vidimo siuaciju na 5GHz 

 Neznan, ma nek je i 4.9 dobro je, 100 vamo 100 tamo. Probat ću.

14 godina
offline
Re: Intel i7 Club

Pa koji sad napon ide na 4,8ghz i koje su ti temperature

14 godina
offline
Re: Intel i7 Club
dreadmoore kaže...

Pa koji sad napon ide na 4,8ghz i koje su ti temperature

 Na 4.8 1.37V ali temperature idu do 80 (spikeovi) sada ljeti, u neklimatiziranoj sobi gdje se i ja pored upaljena kompjutera toplim ko Snjeguljica na asfaltu sredinom 7.mog, na 4.6 ide 1.26, dalje neznam, vidit ću sutra ja i Nije nego. Opalimo testove.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice