Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.061.620
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Točno to. 4G može ometati DTV i obrnuto. Zato OiV gasi bazne stanice koje proizvode smetnje.

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Koja televizija odašilje DTV signal na 1800 MHz?

Ajd za Vip i HT mi je još jasno da može biti problema zbog tog uzroka, ali za Tele i ne baš.
16 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pohvale Tele2 za ugodno iskustvo prilikom raskidanja ugovora. Naime, danas sam uzeo pokućni internet, testirao na svojoj lokaciji i na žalost - kvaliteta veze nije bila prikladna, te sam odlučio vratiti uređaj i raskinuti ugovor. Apsolutno nikakvih problema nije bilo. Poučen lošim iskustvima s nekim drugim operaterima, ovo je bilo zaista ugodno iznenađenje.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Sil kaže...

Pohvale Tele2 za ugodno iskustvo prilikom raskidanja ugovora. Naime, danas sam uzeo pokućni internet, testirao na svojoj lokaciji i na žalost - kvaliteta veze nije bila prikladna, te sam odlučio vratiti uređaj i raskinuti ugovor. Apsolutno nikakvih problema nije bilo. Poučen lošim iskustvima s nekim drugim operaterima, ovo je bilo zaista ugodno iznenađenje.

Pohvale HAKOM-u koji je to propisao svojim pravilnikom, a ne Tele2 

6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

U kojem si roku raskinuo ugovor?Ja ga imam oko 3 mjeseca i želio bih raskinuti ugovor bez plačanja penala jer su brzine katastrofalno loše.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
lavic2006 kaže...

U kojem si roku raskinuo ugovor?Ja ga imam oko 3 mjeseca i želio bih raskinuti ugovor bez plačanja penala jer su brzine katastrofalno loše.

 Teško ćeš sada raskinuti ugovor bez plačanja penala, imaš pravo raskinuti ugovor u roku od 14 dana ako je uzet na daljinu, i 5 dana ako je uzet u poslovnici

11 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Moze li mi netko objasniti zasto na mobitelu kada se spojim putem wifia na speed testu imam 13 ping, 35down i 45 up. 

Na PC se spojim zicano i uvijek imam 48-50 ping ajde download ide isto po 35 ovisi o opterecenosti, ali upload mi je 13. Na mobitelu mi pokazuje bolje rezultate, zasto?

Niix
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Možda ne testiraš prema istom serveru?

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
MrBlc kaže...

Možda ne testiraš prema istom serveru?

 Bože me oprosti nisam ni primjetio. Pod bosanskim serverom mi je mjerilo 

Hvala

Niix
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
robogo kaže...
Koja televizija odašilje DTV signal na 1800 MHz?

Ajd za Vip i HT mi je još jasno da može biti problema zbog tog uzroka, ali za Tele i ne baš.

 Pa prema Hakomu, Tele2 koristi i niže frekvencije što može uzrokovati sukob s DTV-om... Uostalom, ja govorim iz vlastitog iskustva. Meni je pomoglo svakako. :)

 

http://www.hakom.hr/UserDocsImages/dokumenti/Baza%20radiofrekvencijskog%20spektra%20za%20javne%20pokretne%20komunikacijske%20mreže%20GSM-UMTS.pdf

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
900/2100 za 3G, za LTE je 1800.
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
900/2100 za 3G, za LTE je 1800.
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dimax kaže...
lavic2006 kaže...

U kojem si roku raskinuo ugovor?Ja ga imam oko 3 mjeseca i želio bih raskinuti ugovor bez plačanja penala jer su brzine katastrofalno loše.

 Teško ćeš sada raskinuti ugovor bez plačanja penala, imaš pravo raskinuti ugovor u roku od 14 dana ako je uzet na daljinu, i 5 dana ako je uzet u poslovnici

 Na daljinu misliš preko njihovog web shopa online?

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Što ne znači da ga ne ometa frekvencija u 3G pojasu... :)

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
KASA kaže...
dimax kaže...
lavic2006 kaže...

U kojem si roku raskinuo ugovor?Ja ga imam oko 3 mjeseca i želio bih raskinuti ugovor bez plačanja penala jer su brzine katastrofalno loše.

 Teško ćeš sada raskinuti ugovor bez plačanja penala, imaš pravo raskinuti ugovor u roku od 14 dana ako je uzet na daljinu, i 5 dana ako je uzet u poslovnici

 Na daljinu misliš preko njihovog web shopa online?

 Da, preko web shopa

6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
lavic2006 kaže...

U kojem si roku raskinuo ugovor?Ja ga imam oko 3 mjeseca i želio bih raskinuti ugovor bez plačanja penala jer su brzine katastrofalno loše.

 Pokucni NEMA UGOVORNU OBVEZU pa nema ni penala.. Platiti ces eventualno router u cijelosti ako si ga uzeo na rate

11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

di najjeftinije naci modem sa 4g signalom, gledam da uzmem bez pretpalte?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Koja je razlika u ova dva APN-a??I jedan i drugi rade čak mi se čini da ovaj drugi koji nije MBB daje bolje rezultate na speedtestu!

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.8.2017 21:37 (petric1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dennocro kaže...

di najjeftinije naci modem sa 4g signalom, gledam da uzmem bez pretpalte?

 isss. za pokucni NEMA UGOVORNE OBVEZE.... kupis u tele2 router za 800kn a pretplatu moras uzeti, al mozes u bilo kojem trenutku otkazati

6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
petric1 kaže...

Koja je razlika u ova dva APN-a??I jedan i drugi rade čak mi se čini da ovaj drugi koji nije MBB daje bolje rezultate na speedtestu!

 neznam koja je razlika, meni internet radi na sva 4 APNa   ovaj koji pocne sa internet je navodno najstabilniji i ne puca veza

11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
nbrezovec 1 kaže...
dennocro kaže...

di najjeftinije naci modem sa 4g signalom, gledam da uzmem bez pretpalte?

 isss. za pokucni NEMA UGOVORNE OBVEZE.... kupis u tele2 router za 800kn a pretplatu moras uzeti, al mozes u bilo kojem trenutku otkazati

pa znam da nema al ne mislim davati 800kn za ruter. zato sam pitao jeftinije nesto.

 

 

i ne moras se derati.

6 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Prodajem dvije iskre p-56 unicom mimo samo isprobane 400kn

dolaze iz slovenije sa svim konektorima i kabelima od 10m svaka

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dennocro kaže...

di najjeftinije naci modem sa 4g signalom, gledam da uzmem bez pretpalte?

 Ja sam uzeo jedan u Bonbonu, 480 kn - dakle skoro duplo jeftinije nego kod ostalih operatera, bez ugovorne obveze sa Bonbon mrežom, otključan na sve mreže i dobiješ njihovu Internet SIM karticu.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Nema apsolutno nikakve razlike i puca veza koju god da se opciju izabere,te priče padaju u vodu provjereno.

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Blackstorm kaže...
dennocro kaže...

di najjeftinije naci modem sa 4g signalom, gledam da uzmem bez pretpalte?

 Ja sam uzeo jedan u Bonbonu, 480 kn - dakle skoro duplo jeftinije nego kod ostalih operatera, bez ugovorne obveze sa Bonbon mrežom, otključan na sve mreže i dobiješ njihovu Internet SIM karticu.

 I kako ti radi sa Tele2 karticom? Jel ti puca veza ko mnogim ostalima sa ovim Huawei od Tele2? Brzina download uplaod?

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
KASA kaže...
Blackstorm kaže...
dennocro kaže...

di najjeftinije naci modem sa 4g signalom, gledam da uzmem bez pretpalte?

 Ja sam uzeo jedan u Bonbonu, 480 kn - dakle skoro duplo jeftinije nego kod ostalih operatera, bez ugovorne obveze sa Bonbon mrežom, otključan na sve mreže i dobiješ njihovu Internet SIM karticu.

 I kako ti radi sa Tele2 karticom? Jel ti puca veza ko mnogim ostalima sa ovim Huawei od Tele2? Brzina download uplaod?

 Veza mi nije još nijednom pukla (u ovih 2 tjedna otkad imam taj 4G router), a nalazim se u Zagrebu di sam pokriven 4G signalom, tako da imam jako dobre brzine uploada i downloada. Evo sad jedan test za primjer:

 

http://www.speedtest.net/my-result/6564452664

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.8.2017 0:42 (Blackstorm).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Koju si uzeo odakle?
16 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Uglavnom evo što sam skužio preko moba pratim signal RSRP-a kako pomičem ruter i usput testiram brzine i naposlijetku skužim da što je RSRP veći to je i brzina veća!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
mesomeone kaže...
Postovanje,

Prešao sam na Tele2 pokućni internet, misleći kako ću napokon imati koliko toliko ok mrežu. Nakon godinu dana koristenja Vip mobilnog interneta kojeg sam placao 140kn prvih godinu dana, pa zatim odjednom 250kn (25GB prometa!!!), odlucim se preci za Tele2. Cijena manja, vise prometa. Medjutim, brzina katastrofa. Iako po njihovoj mapi pokrivenosti, okolica Dubrovnika je pokrivena 4G signalom. Njihov jedini komentar je bio da kupim njihov router (huawei za 850kn!!!) ili da postojeci drzim kraj prozora. Inace koristim router od vip-a, ZTE MF83M, otkljucan je i imao sam prije brzinu do 5 mpbs.
Ikakav komentar?

 Da, kakve veze ima pokrivenost 4G signalom i tvoj 3G modem?
Dobro su ti rekli u shopu, kupi njihov ili bilo koji drugi 4G modem.
Uostalom, sad u vrijeme sezone i turista su repetitori preopterećeni i brzina mobilnog interneta je svagdje katastrofa. Meni su bile katastrofa brzine u Splitu, Trogiru, Primoštenu, max. do 5 mbit/s.

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ima netko iz Osijeka pokućni? Kakvo je stanje?

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice