Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.061.739
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

koja je bolja antena od ove dvije? antena 1  antena 2

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.10.2017 18:55 (dennocro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
miki1981 kaže...

 Kao što i u zadnjem BUG-u piše...iako su LAN portovi na tom ruteru specificirani kao gigabitni u praksi se ponašaju kao 100 megabitni. Ne znam da li je tako na svima, ali na njihovom je očito bilo, a i na mom kojeg imam doma primjerku je isto tako.

Pojasni onda ovo, na mom kućnom PC-u. 

 

Jedno je reći da uređaj ne podržava, a drugo priznati da možda ne znate podesiti da radi kako treba... 

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ili im je mozda lan kartica na kompu ogranicena na 100mbit :D

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
birra kaže...

Ima koga da pomogne laiku i odgovori na moj zadnji post stranicu prije? 
Hvala.

 pa ne bi bilo loše da nekako vidiš jačine signala. jer po ovome šta ti piše, tako velike latencije znače ili slaba vidljivost odašiljača, ili jako velika udaljenost do njega. vidljivost se teže riješi, a udaljenost se može riješit antenama.

 
Evo sad izmjerio sa speedtestom na mobu:
121ms ping

2.85 mbps dl

4.07 mbps upl

Prije par mjeseci, na istom mjestu gdje se upravo nalazim, taj ping je bio oko 30-ak, download oko 10-ak, upload slican ko i sada.
Od početka ljeta, stanje je tužnije nego ikada što se pinga i downloada tiče.

Je li moguće da je došlo do oštećenja na SIM kartici ili su se jednostavno srozali? Čisto me zanima ima li koga na forumu sa sličnim problemima.


15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
birra kaže...
Je li moguće da je došlo do oštećenja na SIM kartici ili su se jednostavno srozali? Čisto me zanima ima li koga na forumu sa sličnim problemima.

 

 sumnjam da se išta oštetilo. sim ili radi ili ne. a srozavanje brzine direktno ovisi o broju ljudi zakačenih na isti repetitor. ali definitivno bi trebalo da provjeriš jačine signala. ovako napamet ne mogu znati je li odašiljač opterećen korisnicima ili je jednostavno tvoj link prema odašiljaču slab za išta bolje.

 

ubaci sim karticu u mobitel koji podržava 4g te si skini neki program za mobitel. pa vidi jačine signala. i drži mobitel forsan na 4g. da ti ne mjeri slučajno 3g mrežu.

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
I meni router stoj od prvog dana na istom mijestu. U pocetku 4mj. 2016 bilo je 30dow - 15up, pa nakon godinu 20dow- 10up, a sada 15dow-5up! Pa sam mijenjo router, sada ne puca, ali brzine se ne mijenjaju.Narucio sam Iskru p56 za mimo, treba stici sutra - preksutra, pa cemo vidijeti! Brzine su manje jer T2 ima sve vise korisnika. Nemas nikakvog ostecenja na sim, nego je puno korisnika na tom odasiljacu na koji si spojen, zato imas takve male brzine! To je vec postalo pod normalno! Meni koristi navise za ps4 i pc, surfanje, YT, tu i tamo neki film na Gledalici, nista hard! Ne skidam filmove, itd, jedino update za igre kada dodje, Bilo je super u pocetku, ali sada malo kasljuca. Ko zna mozda p56 nesto poprave bolje! Mozda! :)
Odmori se u Istini! :))
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Internet i glasovni pozivi su prestali raditi. Može se samo sms slati. Ima tko još ovakav problem. Poslao sam mejl korisničkoj službi ali ništa. Ja sam u njemačkoj. Na koju god se mrežu prebacim isto. Samo sms radi

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Nedjelja i kiša pada, dosta pokućnih zakačeno na baznu stanicu al ipak torrent se vuče polako...

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.10.2017 22:57 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Jesu li počeli u zadnje vrijeme koristiti CGNAT? Imao sam složen DDNS i port foward s kojim sam bez problema pristupao ftp serveru na LANu, a u zadnje vrijeme više ne radi. Vidim da mi router prikazuje drugačiju IP adresu od whatismyip i sl., i to u 10.0.0.0/8 rasponu, pa predpostavljam da je to.

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Nedjelja i kiša pada, dosta pokućnih zakačeno na baznu stanicu al ipak torrent se vuče polako...

 Zašto si sakrio ime filma i onda staviš otvoreni Info tab gdje se ime istoga vidi?!

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
formula1live kaže...
DDavorin kaže...

Nedjelja i kiša pada, dosta pokućnih zakačeno na baznu stanicu al ipak torrent se vuče polako...

 Zašto si sakrio ime filma i onda staviš otvoreni Info tab gdje se ime istoga vidi?!

Mene više zanima kako može koristiti taj malware i adware od uTorrenta. Fuj!

 

Radije neka skine qBittorrent i nek uživa gledajući sučelje bez oglasa...

14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

sad sam se jebo par sati s prebacivanjem nat type 3 na 2, napravio staticki ip na ps4, stavio dmz isti taj ip, port forwardo, ma nista ne pomaže, jednostavno nemozes ga prebacit na nat type 2, dode mi da ga bacim od zid i razbijem u milijun komadica... ne mogu igrati muliplayer igre dok mi je nat 3, samo me konstantno izbacuje. fakat ne kuzim, imo sam nat 2; 5 mjeseci, cak mi je povremeno otiso na 3 al sam prcko nesto i prebacio na 2 al sad nista ne pomaze.. evo i ping je dobar i brzina al sve je to dzaba dok mi je nat type 3, ne moze se nista igrati. jel imo ko kakvo rjesenje

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...
formula1live kaže...
DDavorin kaže...

Nedjelja i kiša pada, dosta pokućnih zakačeno na baznu stanicu al ipak torrent se vuče polako...

 Zašto si sakrio ime filma i onda staviš otvoreni Info tab gdje se ime istoga vidi?!

Mene više zanima kako može koristiti taj malware i adware od uTorrenta. Fuj!

 

Radije neka skine qBittorrent i nek uživa gledajući sučelje bez oglasa...

 Trenirajte malo i na sitnim slovima

14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Gledam, tj. čitam ovih 97 strana i dobio sam dojam da ovaj Tele 2 4G je čista sreća kakav će signal biti, kakva će propusnost biti, koliko će ljudi biti nakačeno na baznu stanicu i na kraju sad možeš imati download 100Mbps, a za sat vremena 30Mbps, a za 3 sata 15Mbps, ping može biti 20, a može otići na 120.

Sve u svemu sve manje mi se sviđa taj mobilni internet jer se čini izrazito nepouzdan, u trenu je odličan, a u trenu može biti horor.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.10.2017 9:03 (MasterOfDisaster).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
MasterOfDisaster kaže...

Gledam, tj. čitam ovih 97 strana i dobio sam dojam da ovaj Tele 2 4G je čista sreća kakav će signal biti, kakva će propusnost biti, koliko će ljudi biti nakačeno na baznu stanicu i na kraju sad možeš imati download 100Mbps, a za sat vremena 30Mbps, a za 3 sata 15Mbps, ping može biti 20, a može otići na 120.

Sve u svemu sve manje mi se sviđa taj mobilni internet jer se čini izrazito nepouzdan, u trenu je odličan, a u trenu može biti horor.

 Sve je to već odavno poznato ali se pojedinci i dalje nadaju kako će antenama bitno popraviti situaciju. Teško. Sami su sve točno opisali i znaju u čemu je problem.

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Pa normalno da je nestabilan, pa to je mobilni internet, ne fiksni internet. Ako netko treba stabilnost, tu je fiksni internet.

7 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Vidim da se dosta ljudi zaigralo sa vanskim antena i dobilo loše rezultate pa bih htio riješiti par zabluda koje ljudi imaju.

 

1. Mobilne mreže (4G, Wifi, etc.) ne daju nikakvu garanciju stabilne brzine! Ovisno signalu (samoj jačini na koju utječe vrijeme/okoliš ali i interferencijama od strane drugih korisnika) te prometu ostalih korisnika brzina može varirati u OGROMNOM rasponu. Nije ništa neobično da imate 100/45Mbps ujutro i jedva 5/3Mbps navečer!
2. Tvorničke interne antene u večini stolnih 4G rutera (npr Huawei B315s, TP-Link MR200) su poprilično dobre i sa jeftinim vajnskim antenama će te samo pogoršati situaciju.
3. Ako imate jak signal, tipično >-80dBi (tj. -75, -70, -60, itd...) sa SNR >15dB u pravilu nečete dobiti baš puno sa vanskim antenama.
4. Prelaskom na CA i cat6 tehnologiju (To je obično ona famozna 300Mbps i više brzina po reklamama) najvjerovatije će te izgubiti na brzini korištenjem jako usmjerenih vajnskih antena jer one onemogučuju ispravno finkcioniranje MIMO i CA. Situacija će biti još gora ako su antene uskog frenkvencijskog spektra (kod nas će se nakon prelaska na 5G najvjerovatnije koristi CA kanala 1, 3 i 20).
5. Opčenito od vajnskih antena večinom profitiraju korisnici u ruralnim krajevima koji love jako slab signal samo 1 odašiljača (tip bez antena dobe cca max 5Mbps a sa antenama to može porasti do 50Mbps)!

 
3 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
robogo kaže...
miki1981 kaže...

 Kao što i u zadnjem BUG-u piše...iako su LAN portovi na tom ruteru specificirani kao gigabitni u praksi se ponašaju kao 100 megabitni. Ne znam da li je tako na svima, ali na njihovom je očito bilo, a i na mom kojeg imam doma primjerku je isto tako.

Pojasni onda ovo, na mom kućnom PC-u. 

 

Jedno je reći da uređaj ne podržava, a drugo priznati da možda ne znate podesiti da radi kako treba... 

 Pa gle...čisto sumnjam da BUGovci ne znaju podesit stvar. A drugo..nisam ja nigdje rekao da meni u networkingu piše da je 100 mbitna...rekao sam da mi se tako ponašaju ti portovi u praksi. Znači kad nešto šaljem preko tih portova brzina je nešto sitno ispod 100 mbit.  A kad stavim svoj ruter pa testiram onda brzine idu daleko iznad 100 mbit.

Za potrebe te lokacije i više nego dovoljno, jer ionako nemam niš što bi zahtjevalo veću propusnost na toj mreži...ali nije ono što je deklarirano. Iako nisam testirao nakon upgradea FW-a. Možda je to nešto popravilo.

 

EDIT: A i obrati pažnju na dio gdje sam rekao da ne znam ako je tako na svima, ali da na mom je...

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.10.2017 12:10 (miki1981).
10 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Primjećujem da su izbacili iz ponude onaj Huawei na kojeg su se mnogi žalili i ubacili ZTE MF286. Ima li netko da je kupio taj ZTE, kakva su iskustva s njim?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Nakon 5 mjeseci brzina i dalje ista ali postoje oscilacije nema pravila, nedjeljom između 18h do 20h mogu imati punu brzinu, a ujutro radnim danom 40-60mbps.

Uglavnom 90% vremena dobivam 94mbps zbog uskog grla na lan portu.

 

Trenutna brzina nakon dva dana kiše, samo riječi pohvale, a drugima preporučujem vip homebox da testiraju navodno imaju 225mpbs 100GB i neograničenu noćnu opciju. Ja mobitelom dobijem 180mbps 2 kilometra od bazne stanice.

http://www.speedtest.net/my-result/6730221590

 

 

 

 

 
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ovo mi je bila jedna od najgorih odluka ikad uzeti ovaj pokučni,trbuh me zaboli od nervoze koliko sam nezadovoljan s njime.Imao sam čvrstih,fiksnih 10 mb preko žice i to mi nije bilo dovoljno jer sam htjeo korisiti full hd i uhd striming i to sada preko ovog smeća nije moguće,sretan sam ako mi ne prekida na 720p.Na početku su brzine bile dosta dobre 20-30 down i radio je 4K YT bez trzanja ali več nakon mjesec dana sve je otišlo k vragu.Sada mi znaju na mjerenju biti sve "zeleno" što se tiće kvalitete a brzine znaju pasti ispod 1 mb.Lako se sada ograđivati trebali ste znati,morali ste se roditi školovani za mobilne mreže i trebali bi svi sami znati složiti vanjske antene međutim apsurdno da se usluga može srozati na tako jadne brzine i kupci nemaju baš nikakva prava,to smrdi na gadnu prevaru.

 
0 4 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ako ti je signal sav u zelenom, nema te antene koja će ti popraviti brzinu. Bazna je opterećena masovnim torrentiranjem. Pošalji prigovor u Tele2.
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
lavic2006 kaže...

Ovo mi je bila jedna od najgorih odluka ikad uzeti ovaj pokučni,trbuh me zaboli od nervoze koliko sam nezadovoljan s njime.Imao sam čvrstih,fiksnih 10 mb preko žice i to mi nije bilo dovoljno jer sam htjeo korisiti full hd i uhd striming i to sada preko ovog smeća nije moguće,sretan sam ako mi ne prekida na 720p.Na početku su brzine bile dosta dobre 20-30 down i radio je 4K YT bez trzanja ali več nakon mjesec dana sve je otišlo k vragu.Sada mi znaju na mjerenju biti sve "zeleno" što se tiće kvalitete a brzine znaju pasti ispod 1 mb.Lako se sada ograđivati trebali ste znati,morali ste se roditi školovani za mobilne mreže i trebali bi svi sami znati složiti vanjske antene međutim apsurdno da se usluga može srozati na tako jadne brzine i kupci nemaju baš nikakva prava,to smrdi na gadnu prevaru.

Ništa ne smrdi na nikakvu prevaru, jasno se zna kako mobilna tehnologija funkcionira. Nije Tele2 kriv što se ti nisi informirao.

 

Uostalom, već je milijun puta napisano kako pokućni tj. mobilni internet ne može biti zamjena za fiskni internet upravo zbog tehnologije koja se koristi.

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...
lavic2006 kaže...

Ovo mi je bila jedna od najgorih odluka ikad uzeti ovaj pokučni,trbuh me zaboli od nervoze koliko sam nezadovoljan s njime.Imao sam čvrstih,fiksnih 10 mb preko žice i to mi nije bilo dovoljno jer sam htjeo korisiti full hd i uhd striming i to sada preko ovog smeća nije moguće,sretan sam ako mi ne prekida na 720p.Na početku su brzine bile dosta dobre 20-30 down i radio je 4K YT bez trzanja ali več nakon mjesec dana sve je otišlo k vragu.Sada mi znaju na mjerenju biti sve "zeleno" što se tiće kvalitete a brzine znaju pasti ispod 1 mb.Lako se sada ograđivati trebali ste znati,morali ste se roditi školovani za mobilne mreže i trebali bi svi sami znati složiti vanjske antene međutim apsurdno da se usluga može srozati na tako jadne brzine i kupci nemaju baš nikakva prava,to smrdi na gadnu prevaru.

Ništa ne smrdi na nikakvu prevaru, jasno se zna kako mobilna tehnologija funkcionira. Nije Tele2 kriv što se ti nisi informirao.

 

Uostalom, već je milijun puta napisano kako pokućni tj. mobilni internet ne može biti zamjena za fiskni internet upravo zbog tehnologije koja se koristi.

 

da budem iskren meni pokucni radi bolje nego tcom...

 

no opet mi nije jasno da download bude 4MB a upload 40???!!!! da to bas ima tolike veze sa signalom nisam siguran... jer onda ni upload ne bi radio kako treba... odnosno da je signal slab

Alienware m17x R4
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ljudi više koriste download nego upload i zato je download nekad manji od uploada. Da ljudi konstantno uploadaju nešto, a ništa ne downloadaju, upload bi ti bio mali, a download veliki. 

15 godina
odjavljen
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ja sam danas i mobitel prebacio na Tele2 i na istoj lokaciji imam jednaku brzinu DL-a s pokućnim i s mobitelom, a upload s mobitelom je lošiji.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
lavic2006 kaže...

Ovo mi je bila jedna od najgorih odluka ikad uzeti ovaj pokučni,trbuh me zaboli od nervoze koliko sam nezadovoljan s njime.Imao sam čvrstih,fiksnih 10 mb preko žice i to mi nije bilo dovoljno jer sam htjeo korisiti full hd i uhd striming i to sada preko ovog smeća nije moguće,sretan sam ako mi ne prekida na 720p.Na početku su brzine bile dosta dobre 20-30 down i radio je 4K YT bez trzanja ali več nakon mjesec dana sve je otišlo k vragu.Sada mi znaju na mjerenju biti sve "zeleno" što se tiće kvalitete a brzine znaju pasti ispod 1 mb.Lako se sada ograđivati trebali ste znati,morali ste se roditi školovani za mobilne mreže i trebali bi svi sami znati složiti vanjske antene međutim apsurdno da se usluga može srozati na tako jadne brzine i kupci nemaju baš nikakva prava,to smrdi na gadnu prevaru.

 

I što te sprečava da se vratiš na 10 / 0.6     ?   

i ja sam napravio istu stvar al bez ugovorne obaveze i to baš radi opreza kako će to radit, zasad radi ok

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...

Ljudi više koriste download nego upload i zato je download nekad manji od uploada. Da ljudi konstantno uploadaju nešto, a ništa ne downloadaju, upload bi ti bio mali, a download veliki. 

 jos koji mjesec da posluzi kuci dok se ne maknemo odatle totalno...

 

onda sa internetom nema problema

 

 

Alienware m17x R4
6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Sprečava me to što bi im morao u slučaju raskida platiti i xbox one odjednom u komadu.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Prodaj ga 

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice