Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.807
|
čitano: 5.718.433
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
augi80 kaže...

AMD Vega
Imam 2k 144hz fresync monitor mogu uzet vegu64 lmited garancija 3god instar 6800'.. asus strix oc vega64 garancija 3god samonajboljeb webshop garancija njemacka 6300kn ili 1080ti inno3d ichill x4 svijet medija 7600kn... sta minpreporucate ne mislim monitor minjat

Ljudi ovdje čitaju sve teme, zbilja nema potrebe da postaviš pitanje u svaku.

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
augi80 kaže...

AMD Vega
Imam 2k 144hz fresync monitor mogu uzet vegu64 lmited garancija 3god instar 6800'.. asus strix oc vega64 garancija 3god samonajboljeb webshop garancija njemacka 6300kn ili 1080ti inno3d ichill x4 svijet medija 7600kn... sta minpreporucate ne mislim monitor minjat

Ček ček, ti si prodao 1080ti i sad bi je opet kupovao? Ne kužim više ništa

It is always darkest just before the dawn.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mrsmith kaže...
augi80 kaže...

AMD Vega
Imam 2k 144hz fresync monitor mogu uzet vegu64 lmited garancija 3god instar 6800'.. asus strix oc vega64 garancija 3god samonajboljeb webshop garancija njemacka 6300kn ili 1080ti inno3d ichill x4 svijet medija 7600kn... sta minpreporucate ne mislim monitor minjat

Ček ček, ti si prodao 1080ti i sad bi je opet kupovao? Ne kužim više ništa

ansha je lijepo sumirao u drugoj temi

 

"Je, al sad ce uz minimalan gubitak novaca dobit malo losiji model"

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.3.2018 10:39 (daniel2809).
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
daniel2809 kaže...

ansha je lijepo sumirao u drugoj temi

 

"Je, al sad ce uz minimalan gubitak novaca dobit malo losiji model"

 

 

Suma svega je da bi gospodin trebao kupit ljekove a ne graficku..

15 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav ekipa, zelim cuti misljenje. Imam R9 380 sa 2 GB VRAM-a. Sve igre vrti na mid-high @45-60 fpsa (osim AC: Originsa). Htio bih nesto jace i stabilnije. S obzirom na ludilo s miningom, na UK eBayu sam uspio pronaci GTX 970 za 1.500 kn. Staru bih prodao za 800-1.000 kn Sto mislite? Isplatili se?

 

Inace preferiram AMD zbog Vulkana i FreeSynca. Od Directxa 12 dosad nisam imao nikakve koristi. FPS bude malo bolji, ali od 12-ice imam uzasan stuttering. Vulkan je fora, ali realno jedine igre u kojima sam ga imao prilike isprobati jesu DOOM i Dishonored. Ono sto mi je zbilja super s AMD-om je FreeSync. Igre koje igram na 45 fpsa zbog freesynca izgledaju kao da su na 60 fpsa. Zanima me je li vrijedno zrtvovati freesync (imam monitor) za GTX-icu 970 (koja ga ne podrzava) koja u prosjeku ima 15-30 fpsa više u odnosu na R9 380 (+ima 3.5 GB VRAM) i manji TDP? Planirao bih ju imati slijedece 2-3 godine.

 

Naravno da bi se isplatilo ici na RX 480 ili GTX 1060, ali nemam love za to. Btw, cuo sam da ce kriza s cijenama grafickih trajati jos cijelu 2018: https://www.forbes.com/sites/antonyleather/2018/02/28/nvidia-says-pc-graphics-card-prices-will-skyrocket-till-end-of-2018/#2f81a3716db0

 

 

20 Ostati na R9 380
6 Kupiti GTX 970
1 Kupiti nesto trece
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Prodo bih ti ja svoju gtx 970 za iste pare da se ne zajebaješ sa ebejem, al iza vaskrsa.
Be Water My Friend
6 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Bok ljudi

Ako bi mi mogli pomoći s jednom stvari. Nedavno mi je umrla grafička i to Gigabyte R9 270 OC i našao sam se u stvarno nezgodnoj situaciji jer ne vjerujem da je mogla umrijeti u gore vrijeme s obzirom na ludovanje cijena. Ostatak konfiguracije mi je

I5 4440(3.1. GHZ)

8gb RAM

Matična Gigabyte GA - H97 - HD3

Napajanje Fortron 500W

Monitor 24" 1080p

Zanima me što bi bilo pametno u ovoj situaciji,gledao sam Gtx 1050ti al ne znam ni sam hoće li moći na ovu konfiguraciju,je li isplativo uopce je sada kupovati kad je 1500kn i vise,jel mi ona pruza osjetniji upgrade s obzirom na r9 270??

Gledao sam i gtx 1060 3gb i mozda bi i ustedio do 2200 koliko je najjeftiniji model no ima li to smisla kada iskreno uz sve obaveze nisam planirao upgrade ostatka kompa barem godinu dvije?

Realno mogu sacekati ali ako mi je stvarno najbolja opcija s obzirom na ostatak konfiguracije 1050ti dao bih i tih 200-300kn više. Samo da nadodam, zagejmam poneki noviji naslov al i dosta starih .

Znam da sam postavio 50 pitanja ali hvala vam svima unaprijed.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Probaj upecati neku gtx1050ti sa garancijom na njusci, to ti je grafa snagom negdje blizu GTX960/R9 380.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Jel se isplati pricekat i stedit za 1060 3gb model na ovoj konfiguraciji, mjesec dva mi ne znači puno a mozda i cijene napokon krenu dolje?

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
AgentZero91 kaže...

Jel se isplati pricekat i stedit za 1060 3gb model na ovoj konfiguraciji, mjesec dva mi ne znači puno a mozda i cijene napokon krenu dolje?

Isplati se i odmah uzeti 1060 3GB naspram 1050Ti, konfiguracija nije problem - raditi će 40-50-60% brže nego 1050Ti, ovisno o naslovu.

It is always darkest just before the dawn.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Razlika je velika i u performansama i cijeni, al ponuda je stvarno nikakva. Inno3d 1060 3gb je daleko najpovoljniji izbor, al tih 2200 mi stvarno izgleda puno ga graficku koja se prosle godine mogla naci za 1700.

Ne znam jel pametno cekati il zagristi odmah da cijene ne bi opet isle u nebo.

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
AgentZero91 kaže...

Razlika je velika i u performansama i cijeni, al ponuda je stvarno nikakva. Inno3d 1060 3gb je daleko najpovoljniji izbor, al tih 2200 mi stvarno izgleda puno ga graficku koja se prosle godine mogla naci za 1700.

Ne znam jel pametno cekati il zagristi odmah da cijene ne bi opet isle u nebo.

Puno je veca sansa da ce cijene ici dolje, ravno nemogucem je da na ove vec sulude cijene vidimo daljnji rast.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...
AgentZero91 kaže...

Razlika je velika i u performansama i cijeni, al ponuda je stvarno nikakva. Inno3d 1060 3gb je daleko najpovoljniji izbor, al tih 2200 mi stvarno izgleda puno ga graficku koja se prosle godine mogla naci za 1700.

Ne znam jel pametno cekati il zagristi odmah da cijene ne bi opet isle u nebo.

Puno je veca sansa da ce cijene ici dolje, ravno nemogucem je da na ove vec sulude cijene vidimo daljnji rast.

 Onda cu sačekati neko vrijeme da vidim kako ce ce cijene kretati. Takoder me zanima kakva su iskustva s kupovinom grafa na njuskalu,jel treba paziti samo na racun i garanciju ili jos nesto?

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
AgentZero91 kaže...

 Onda cu sačekati neko vrijeme da vidim kako ce ce cijene kretati. Takoder me zanima kakva su iskustva s kupovinom grafa na njuskalu,jel treba paziti samo na racun i garanciju ili jos nesto?

Do sada nikad nisam ima problema sa kupovinom na njuskalu. Odma se vidi je li mutan prodavac, kao one gluposti mazena i pazena, prodajem sestrinu graficku, iz njemacke. To izbjegavam. Zovnem na mob i dogovorimo se, trazim da mi posalje postom pouzecem, ili jos ako je primopredaja to je najsigurnije! Ako ne kupujes stvarno zastarjele stvari, treba bi davat sa racunom!

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ja npr. graficku nikad nebi napamet kupovao. Nije dovoljno da ti netko pošalje screenshot temperature itd. ako ces izdvojit vecu sumu love za graficku onda odes i testiras sve što te zanima. Graficke mogu vrtit bencheve 15 min. bez problema, a onda kasnije krenut bacat probleme. Samo garancija i vidjeti jel sve ok hardwareski i softwareski.

Battlelog: D3lBoy-00
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ako kupujes skuplje, samo tražiš garanciju i sliku računa, pouzećem provjeriš dali je to sve u kutiji, ako je platiš. Ako ide primopredaja još bolje.

U slučaju da krene bacat artefakte nakon 15min, pa dobro ima garanciju, pošalješ na reklamaciju.

Zovnes prodavača pa vidiš dal je ozbiljan ili muti/zavlači.

BF3 [G] Pamark
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.3.2018 18:42 (pamark).
 
2 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
pamark kaže...

Ako kupujes skuplje, samo tražiš garanciju i sliku računa, pouzećem provjeriš dali je to sve u kutiji, ako je platiš. Ako ide primopredaja još bolje.

U slučaju da krene bacat artefakte nakon 15min, pa dobro ima garanciju, pošalješ na reklamaciju.

Zovnes prodavača pa vidiš dal je ozbiljan ili muti/zavlači.

 Iskreno nisam baš toliko kupovao preko njuškala, više sam nekako konzervativan kupac koji kupuje novo kad nije 100% stručan da provjeri neki rabljeni proizvod koji želi kupiti,znam da je debilno al jbg.

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Namjeravam uzeti 1050Ti pa kojeg proizvođača i model bi preporučili? Koja bi po vama bila neki "best-buy" s obzirom na uloženo-dobiveno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Najjeftinija sa 3 godine garancije

6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Mile 74 kaže...

SSD ubrza komp ali ne i igre.

Uzmi novu GTX 1050, RX 560 ili ovu RX 460 sa njuške.

 

error_666 kaže...

 ja imam gtx 950 i PES leti na  njoj .  Imas solidan pc  , nesto tipa GTX950 , R9270x ,HD7850 HD7870  ili tako nesto ce ti bit u redu za PES  . SSD ti nece nista donijeti sto se tice FPS-a  performansi ,  samo ce  loading igre biti kraci  . 

 

ibme74 kaže...

uzmeš ovo klik

 

dolazi sa 2 godine standardne garancije, ako ju registriraš u roku 28 dana od kupnje dobijaš 3 godine dodane gare od proizvođača.

 

Momci samo da vam se zahvalim na pomoći. Pomogli ste mi puno sa savjetima, pogotovo u tom početku kad nisam znao gdje i šta tražiti. Nakon malo istraživanja, kupio sam Zotac GTX 1050Ti Mini 4GB DDR5. Znam da ste mi savjetovali da kupim i malo slabiju karticu pošto igram samo PES ali odlučio sam se za ovu kupovinu jer smatram da bi me (možda) mogla poslužiti i 4-5 godina samo za ovu igricu. Znam i to da sam dao previše novaca za istu i da ne vrijedi te novce jer se vani da naći i 1060 za slične novce ali eto tako sam odlučio. Naravno, kartica je za moje potrebe odlična jer sada PES doslovno leti i nema trzanja niti malo a to je ono što sam želio. Ono što nisam znao jest to da su mi mnogi dućani rekli da "nema ove kartice", "nema ove kartice", "nažalost nije vrijeme za kupovinu kartica" što mi je svakako bilo nevjerojatno do trenutka kad nisam čuo za to rudarenje..

 

Eto, zahvaljujem se još jednom na brzim odgovorima i pomoći. :)

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Koliko si ju platio? Nemoj ju zaboraviti registrirati na zotacovoj stranici, s time dobivas dodatne 3 godine jamstva na ove standardne 2 (sve skupa 5) klik

9 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav!

 

Nemogu pronaci pravu temu pa cu postaviti ovdje pitanje, ili me plz uputite u pravu temu!

 

Napajanje ( CORSAIR TX850 ) dozivijelo je kratki spoj samo je zasjalo i sve je stalo! 

 

Pa ako netko moze pogledati pod Moj PC koje napajanje moram kupiti, gledao sam Corsair VS450. Samo me brine posto imam 7 ventilatora a nisu svi spojeni na maticnu, dali ce svi raditi! Corsair mi je prvi izbor, mozete mi dati koj prijedlog.

 

Bolje je da ima vise struje nego da mi fali! Thx!

 

 

Odmori se u Istini! :))
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav

Ovo je kolega tema koju si tražio klik

9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Zanima me kako razmišljaju kolege sa foruma kada je u pitanju kupovina polovnih gpua.

Npr. Gtx 1060 3gb nije važno koji model ali ima ih od 1700kn bez garancije, 1950kn sa garancijom i 2200kn sa garancijom.

Ako već kupujem polovno onda odem prvo vidjeti koliko košta nova cca 2450kn i onda šaljem ponude prodavateljima. Po meni je realno skinuti bar 300 do 400kn od nove cijene ali ovisno koliko je ostalo garancije.
Neki prodaju sa garancijom još cca 4 ili 5 mjeseci, takvom bih jedva ponudio 1400kn.

I onda nadobudni prodavatelji gtx 970 za 1800kn bez garancije. To može za 900kn a ne koliko traže.

Da sad kupujem grafu uzeo bih gtx 1060 za max 1900kn sa garancijom min godinu dana. Ili bih uzeo novu karticu.

Uglavnom nakon ove debate sam sa sobom moje pitanje bi bilo biste li kupovali karticu koja ima još 4mj garancije a cijenom jedva 300kn povoljnija od nove???
SSD koliko si mi života uštedio...
Moj PC  
1 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Bur33k kaže...
Uglavnom nakon ove debate sam sa sobom moje pitanje bi bilo biste li kupovali karticu koja ima još 4mj garancije a cijenom jedva 300kn povoljnija od nove???

Ukratko - ne.

It is always darkest just before the dawn.
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Bur33k kaže...
Uglavnom nakon ove debate sam sa sobom moje pitanje bi bilo biste li kupovali karticu koja ima još 4mj garancije a cijenom jedva 300kn povoljnija od nove???

1. Ne zato sto 300kn stvarno nije puno s obzirom da dobijes 2 godine i 8mj vise garancije + nekoristenu karticu

2. Nebi mu dao toliko iz principa, jer on ju je kupio za vrijeme dok su kostale 1.700-1.800kn, koristio ju godinama i sad bi jos masno zaradio na njoj (ili vratio ulozeno) pred istek garancije

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.3.2018 12:26 (ibme74).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Koliko si ju platio? Nemoj ju zaboraviti registrirati na zotacovoj stranici, s time dobivas dodatne 3 godine jamstva na ove standardne 2 (sve skupa 5) klik

Pozdrav, pardon sto tek sada odgovaram, kupio sam je za 1.600 kn, zahvaljujem se na savjetu, budem ju registrirao. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.3.2018 14:58 (Schweini).
12 godina
offline
Moj PC  
8 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
DarthMarkus kaže...

Dečki ako požurite imate na ekupi jbnu akciju

Ja sam prvo pomislio da su možda dvije kartice za tu cijenu. 

7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Valentin17 kaže...

Ja sam prvo pomislio da su možda dvije kartice za tu cijenu. 

 

Koja je bila druga pomisao?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice