PayPal - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 1.430
|
čitano: 770.905
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

par pitanja 

Ima Visa card, ZABA, devizni račun

čekam prvu isplatu (withdraw)

koliko dugo trebam čekati?...(kažu do 30 dana nekad)

- i jel mogu to ikako ubrzat?

- di u postavkama PayPal-a mogu vidit dali će mi se isplaćivati automatski svakog prvog?

- i ako čekam jednu isplatu oko 30 dana a u međuvremenu dođe 1. u mjesecu, šta onda...dali će i ta automatska isplata biti odgođena?

 

ja nisam morao ići u banku da bi provjerio onaj 4-znamenkasti broj uplate da bi verificirao karticu

jel to sad izbačeno?

zato što prilikom dodavanja kartice morao sam imati nešto na računu inače mi karticu nije htio primit...

znači, izgleda da je prilikom dodavanja kartice odmah obavio i verfikaciju (možda ZABA ima nek poseban ugovor!)

I'm Afraid of Americans
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Budem danas frend pitao za isplatu. Čini se da je svaki puta drugačije. Čuo sam da sjeda prvoga u mjesecu. Možeš to ubrzati da platiš 5 dolara (provjeri na internetu kako).

Frend kaže da mu je stiglo brzo. Refund mu je stigao za 2-3 dana. Netko drugi će ti vjerojatno preciznije i opširnije objasniti.

 

Mene zanima ako imam VISA na eure (PBZ) i kupujem preko Paypal u Eurima, da li se gubi šta, uzima tko šta? Paypal npr.

Ili mi se više isplati kupovati direktno preko VISA?

 

Kupovao bi nešto iz Alzashopa. Znam da je paypal sigurnija opcija, ali zna biti i skuplja.

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.3.2016 10:35 (tigerija).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Pa ako vec imas eure gore onda kupuj s njom. Ako ces kupovati direktno sa kunskog racuna u paypalu stavi da ti banka racuna tecaj jer paypal uvijeknima visi tecaj
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
8 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
tigerija kaže...

Budem danas frend pitao za isplatu. Čini se da je svaki puta drugačije. Čuo sam da sjeda prvoga u mjesecu. Možeš to ubrzati da platiš 5 dolara (provjeri na internetu kako).

Frend kaže da mu je stiglo brzo. Refund mu je stigao za 2-3 dana. Netko drugi će ti vjerojatno preciznije i opširnije objasniti.

 

Mene zanima ako imam VISA na eure (PBZ) i kupujem preko Paypal u Eurima, da li se gubi šta, uzima tko šta? Paypal npr.

Ili mi se više isplati kupovati direktno preko VISA?

 

Kupovao bi nešto iz Alzashopa. Znam da je paypal sigurnija opcija, ali zna biti i skuplja.

 Razlikuj refund i naplatu novca koji si dobio na paypal prodajom on line ili na neki drugi nacin. To nema veze jedno sa drugim.

10 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Koristim one poklon kartice od Zagrebacke banke (Visa, jednokratne od 100, 200kn).

Na paypalu imam balance od 0.62€ samo ne znam od kud mi to, mozda od refunda..

Zanima me dal je moguce prebaciti ostatak novca sa tih kartica (radi se o par kuna sa svake kartice) na pay pal (zato jer ionak ne mogu potrositi svaku karticu do kraja pa mi uvijek ostane neka sica). Ako da, bar bi mogao kupiti neku igru za par eura.
Iron Maiden
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Mene zanima da li paypal uzima što ako kupujem nešto u eurima, a imam PBZ Visa na eure.

Jer kad kupujem sa PBZ visa iz inozenstva, uzimaju 30kn naknadu.

 

Tnx.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Pošto je danas prvi u mjesecu, očekujem da će mi se sa PayPal računa automatski povući (withdraw) sredstva na karticu

 

jel to tako ide?...ili sam ja nešto pogrešno shvatio. Nedavno sam otvorio račun, pa nemam iskustva sa time

 

sad je već 17:45 moj balance na PP je još uvijek isti... očekujem da će biti 0

I'm Afraid of Americans
 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Ja mislim da su to ukinuli..

Prije je i meni sjedalo al kolko vidim vise ne..

Jbg valjda im se ne isplati
10 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

moras zatraziti isplatu, placa se provizija od 5 dolara

16 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
matija410 kaže...
Ja mislim da su to ukinuli..

Prije je i meni sjedalo al kolko vidim vise ne..

Jbg valjda im se ne isplati

 

jonas19 kaže...

moras zatraziti isplatu, placa se provizija od 5 dolara

 

jeste sigurni u to?

 

matija410 jel imaš barem 10$ na kontu?...ispod toga pretpostavljam ne isplaćuju

 

jonas19 znam...zatražio sam već jednom i sjelo mi je... ali čitam svudgje da prvog se automatski povlači

I'm Afraid of Americans
16 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
noob007 kaže...

Pošto je danas prvi u mjesecu, očekujem da će mi se sa PayPal računa automatski povući (withdraw) sredstva na karticu

 

jel to tako ide?...ili sam ja nešto pogrešno shvatio. Nedavno sam otvorio račun, pa nemam iskustva sa time

 

sad je već 17:45 moj balance na PP je još uvijek isti... očekujem da će biti 0

 ajde baš javi dal su ti prebacili novce ili nisu,pričekaj do 4.04.inače su prebacilivali između 1. i 3.u mjesecu.

 

inače stavili su da se sad može kupovati sa novcima koji su na balancu(prije se nije moglo) i da više nema automatskog prebacivanja nego moraš platiti 5$.

 

to sam pročital i ovo prvo znam da je tak, ali za prebacivanje nisam siguran.

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.4.2016 18:50 (jura).
13 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Kojim povodom si primio novac? Mislim da ti paypal isplati nakon tjedan dana otprilike. Budem pito frenda. Prije je bilo prvi u mjesecu.
8 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
tigerija kaže...
Kojim povodom si primio novac? Mislim da ti paypal isplati nakon tjedan dana otprilike. Budem pito frenda. Prije je bilo prvi u mjesecu.

 Par dana treba karticarskoj kuci da prebaci refund. To nema veze sa isplatom novca koji je na paypal balance dosao na bilo koji drugi nacin...

10 godina
protjeran
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Imam oko 100$

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

jel ovo išta znači..staro više od god. dana

 

https://www.paypal.com/eg/webapps/mpp/ua/recpymt-full?locale.x=ar_EG

I'm Afraid of Americans
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.4.2016 21:45 (noob007).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

danas sam na Twitteru dobio konkretan odgovor... čekao sam prvo par dana da vidim hoće li radit

 

Sve u svemu NE

nema vište automatskog povlačenja prvog u mjesecu

mora se manualno povući i platit feee :/

 

 

 

I'm Afraid of Americans
10 godina
protjeran
offline
PayPal - pitanja i odgovori

pOMOC

 

Imam USD na paypalu i dobil sam pare u EUR, e sad kak te EURe pretvorit u USDe? Jer nemogu povuc na karticu jer imam premalo EURa (ispod minimuma)..

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Kolegi kupujem igricu na PSNu,  spojim se na njegov account te dodam karticu (VISA electron Erste):

 

Na moj zahtjev da prebacim sredstva izbaci sljedecu poruku:

 

"The credit card information is not valid. Please check your entries carefully."

 

Pokusao sam i sa MASTERCARD zagrebacke banke.

 

Na obje kartice ima sredstava vise nego sto je potrebno.

 

 

EDIT: kad zamijenim ime i prezime izbaci sljedece:

 

"Currently unable to add funds to your account. Please try again later."

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.4.2016 10:11 (beenky).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Pokušavam dodati Visa Electron karticu deviznog računa na paypal račun, ali mi izbacuje grešku: This card is not accepted. Please use a different card.

 

Jel možda problem što nema sredstva na računu ili?

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Stavi nešto novca na račun i trebalo bi proći. Meni je ista stvar bila dok nisam stavio nekih 20-tak kn na račun.

Molim nove članove da mi ne šalju PM u vezi ETS 2 multiplayera jer više ne odgovaram na takve poruke. Sve je objašnjeno u temi! Dajte si malo truda i u par minuta ćete pronaći sve odgovore.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Igor kaže...

Pokušavam dodati Visa Electron karticu deviznog računa na paypal račun, ali mi izbacuje grešku: This card is not accepted. Please use a different card.

 

Jel možda problem što nema sredstva na računu ili?

 Pročitaj prvi post teme.

With the first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
8 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Pozdrav!

Imam u PBZ-u otvoren devizni račun u dolarima koji služi kupovini na E-bayu.

On je povezan s Paypal računom i sve je funkcioniralo u najboljem redu, do unazad koji tjedan.

Obavila sam neka plaćanja (jedna od transakcija je 31.03.) koja su evidentirana na Paypalu, ali sredstva nisu skinuta s deviznog računa. Zašto?

Zvala sam PBZ, ali oni mi kažu da se moram obratiti Paypalu. Vjerojatno PBZ kasni s knjiženjem tih iznosa po računima, ili što drugo?

Unaprijed hvala :)

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Knjizenje je 1-2 dana kasnije u pbz..

Da bar meni nece skidat s racuna..

Nemoj nis se brinut i poduzimat nekj jer nema potrebe i nije do tebe..
8 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Dakle...imam tekući račun na PBZ u EUR. Taj račun sam vezala na PayPal. Primjetila sam da PayPal preračunava EUR u KN po svom tečaju (cca 7,86) i mojoj banci daje nalog u kunama. Onda moja banka po svom tečaju (cca 7,46) EUR pretvara u HRK i meni sa računa umjesto 100 EUR skida 105 EUR.  Postoji li način da izbjegnem višekratno preračunavanje iz EUR u KN, pa onda iz KN u EUR? Molila bih da mi netko pomogne oko toga! Imati ću uskoro veću kupovinu pa ako ne postoji način da se to izbjegne otvoriti ću novi PayPal račun preko kreditne kartice. 

 

fly-fly
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

100 puta bilo ali ajd jos jednom. Kad placas preko paypala i prikaze ti iznos u kunama odmah tu pored imas opciju za premojenu konverzije i izbaeri onu drug od trenutno izabrane i umjesto u kunama prikazace ti iznos u valuti koja je istaketa na artiklu. Tada ti paypal nece raditi nikakvu konverziju vece ce to raditi tvoja banka. Znaci na paypalu ne smije biti iznos u kunama...

13 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Mislim da ti paypal uvijek pretvara u kune ako si iz Hr. Nije li tako torrent? Ili ako promijeniš po konverziji banke onda se ne vrši nikakva konverzija ako ti je račun u Eurima i plačaš u Eurima?

Može netko to potvrditi?

 

Možeš platiti direktno sa Visa karticom sa eurima, ali onda ti PBZ uzme 30kn naknade ako novac ide van Hr.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

Paypal pokusava da ti konvertuje i naplati ali imas opciju da to iskljucis mada nekad moras svaki put prebaciti da ti naplate u valuti u kojoj je cijena robe iskazana. Onda ti samo banka naplati proviziju za konverziju ali je to puno manje nego paypal sto uzme. Koliko banka uzme nemam pojma posto nisam iz HR pa ne znam koliko ti naplacuje banka ali to je lako saznati u banci i to ne mozes izbjeci...

13 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

Da, ali što ja i fly-fly govorimo jest da mi ne trebamo nikakvu konverziju. Mi već imamo račun u Eurima, i kupujemo u Eurima. A ja mislim da paypal mora pretvoriti to u kune prvo ako novac izlazi iz Hrvatske.

Mislim da neke banke imaju neek posebne ugovore gdje to izbjegavaju (ali ti naplate proviziju), kao npr PBZ Visa.

 

Da li ti govoriš da ako odaberemo tu drugu opciju kod paypal plačanja da ne budemo imali nikakvu konverziju? Znači banka ne izvrši konverziju, jer imamo eure i plačamo u eurima.

8 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Za banku ne znam ali paypal nece vrsiti nikakvu konverziju.
13 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Hitno pitanje !

Da li mogu napraviti narudzbu placati paypalom i novce uplatiti tek nakon sto sve narucim?

 

Tj mogu li se novci nakndadno uplatit ili paypal odbija narudbu ako nema novca na racunu ?

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.4.2016 13:21 (jezdovec).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice