Mac Pro s osam jezgri

poruka: 109
|
čitano: 6.571
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mac Pro s osam jezgri".
12 godina
neaktivan
offline
Mac Pro s osam jezgri

Ovo ja zovem zvijer applea !

Uzmi sve što ti život pruža jer danas si pupoljak,a sutra uvenula ruža
 
8 21 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mac Pro s osam jezgri
Mene samo zanima koliko termalna jezgra moze disipirat topline tj. koliko mocni procesori mogu ici na taj isti rashladni sistem bez da vent pocne vristati od muke?
16 godina
offline
Mac Pro s osam jezgri

Ti si neki inžinjer fizike pa te to zanima ?

Najpovoljnji web shop za PC igre na netu. http://alturl.com/xxqaj
Moj PC  
2 41 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Mac Pro s osam jezgri

pa dobro di je taj rezultat bencha...{#}

||| Core™ inside ||| ;http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/SoldierStippy/ ; http://nl.xfire.com/profile/2fu2l/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mac Pro s osam jezgri

Baš sam gledal video i vele da je jako tih. Mislim da je ovaj dizajn pun pogodak. Izgledom mi se dopada, ali ono što sam mislio je funkcionalnost u smislu učinkovitog hlađenja. Sva računala bi trebala biti tako orijentirana.

Ne znam kaj točno znači "koliko termalna jezgra može disipirat topline", ali pretpostavljam da si mislio na hlađenje sustava.

www.lan-wars.com
16 godina
neaktivan
offline
Re: Mac Pro s osam jezgri
dax-lax kaže...
Mene samo zanima koliko termalna jezgra moze disipirat topline tj. koliko mocni procesori mogu ici na taj isti rashladni sistem bez da vent pocne vristati od muke?

nisam istraživao taj podataka, ali vjerujem da stručnjaci iz Applea nisu nasumice odabrali materijal i dimenzije istog ;)

13 godina
offline
Re: Mac Pro s osam jezgri
razbijac kaže...

Ovo ja zovem zvijer applea !

Ovo ja zovem preseravanjem.

 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mac Pro s osam jezgri
sudy_freak kaže...
razbijac kaže...

Ovo ja zovem zvijer applea !

Ovo ja zovem preseravanjem.

 

 

Ove jezgre sluze necemu nije ti ovo ka u androida da imas + 8 jezgri i da mobitel blokaje

Uzmi sve što ti život pruža jer danas si pupoljak,a sutra uvenula ruža
12 godina
protjeran
offline
Re: Mac Pro s osam jezgri
sudy_freak kaže...

Ovo ja zovem preseravanjem.

 

a sta onda s tvojim pc-em iz potpisa? s obzirom da si iz starih mikanovaca di je nezaposleno 90% seljaka i jadnici nemaju za kruh{#} bez ljutnje kolega ali komentar ti je totalno suvisan i totalno besmislen, jel ti seljaci tako isto misle o tebi??!{#}{#}

||| Core™ inside ||| ;http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/SoldierStippy/ ; http://nl.xfire.com/profile/2fu2l/
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.1.2014 14:34 (Stjepanj).
13 godina
offline
Re: Mac Pro s osam jezgri
razbijac kaže...

Ove jezgre sluze necemu nije ti ovo ka u androida da imas + 8 jezgri i da mobitel blokaje

Samo što ovih 8 jezgri u ovoj kanti za smeće platiš koliko?
Over 9000!

 

Očito nisi pratio što sam pisao za Mac seriju.
Profesionalni alati (i to svi dobro znamo) rade najbolje na Mac OS X-u s njihovim hardverom i najbolje na njemu rade.
Ali je to precijenjeno.

Ali oni koji si to mogu priušiti, znaju to i iskoristiti. 

Stjepanj kaže...
sudy_freak kaže...

Ovo ja zovem preseravanjem.

a sta onda s tvojim pc-em iz potpisa? s obzirom da si iz starih mikanovaca di je nezaposleno 90% seljaka i jadnici nemaju za kruh{#} bez ljutnje kolega ali komentar ti je totalno suvisan i totalno besmislen, jel ti seljaci tako isto misle o tebi??!{#}{#}

Ajd mi molim te samo odgovori otkud ti podaka o 90% nezaposlenih?


I što imaš ti s tim što imam PC koji imam?

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
13 godina
offline
Re: Mac Pro s osam jezgri
razbijac kaže...

Sudy vidim imas lijepe kompjutere , ali ni blizu ovome , si znao da appleovi kompjuteri vrte bez problema na 16gb rama , dok mi na windowsu vrtimo maximalno 4 , a ti sta imas tih 8 ti ne sluzi nicemu nego za qurcenje. Inace tvoji kompjuteri su da kazem smece za ovo cudo !

Vrtimo maksimalno 4?
Ti to ozbiljno misliš?
Reci to onda likovima koji imaju po 64 GB i koriste svaki bajt prostora.

 


A boldano stvano mislim da nema smisla komentirati.

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.1.2014 15:15 (sudy_freak).
Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Mac Pro s osam jezgri
razbijac kaže...

 

Sudy vidim imas lijepe kompjutere , ali ni blizu ovome , si znao da appleovi kompjuteri vrte bez problema na 16gb rama , dok mi na windowsu vrtimo maximalno 4 , a ti sta imas tih 8 ti ne sluzi nicemu nego za qurcenje. Inace tvoji kompjuteri su da kazem smece za ovo cudo !

To ti se odnosi na 32 bitni os, bilo koji 64 bit windowsi adresiraju vise od 4gb rama...

Moj PC  
4 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Mac Pro s osam jezgri
ansha kaže...
razbijac kaže...

 

Sudy vidim imas lijepe kompjutere , ali ni blizu ovome , si znao da appleovi kompjuteri vrte bez problema na 16gb rama , dok mi na windowsu vrtimo maximalno 4 , a ti sta imas tih 8 ti ne sluzi nicemu nego za qurcenje. Inace tvoji kompjuteri su da kazem smece za ovo cudo !

To ti se odnosi na 32 bitni os, bilo koji 64 bit windowsi adresiraju vise od 4gb rama...

Pusti ga nek' uživa u ushićenju i silnom naletu testosterona.

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
16 godina
neaktivan
offline
Re: Mac Pro s osam jezgri
dax-lax kaže...
Mene samo zanima koliko termalna jezgra moze disipirat topline tj. koliko mocni procesori mogu ici na taj isti rashladni sistem bez da vent pocne vristati od muke?

 

To je dobro pitanje. S obzirom da imaju dva osnovna modela, jeftiniji i uzasno skup, lako moguce da postoje i dvije verzije hladjenja. Ako je tako onda su moguci problemi kada zatopli.

Kako se danas radi ne bi me cudilo da postoje dvije verziji.

 

 

Drugo pitanje. Kako su rijesili termo zastitu? Dal ugase komp ili pocinju spustati frekvu.

 

BTW, ta dva Xeona i nisu bas isti. Jedan je 3.3, drugi 3.5GHz, te ovaj sporiji (8 core) ima i duplo vise cachea. Sto se tice benchmarka rezultat od 30% je ocekivan, no u stvarnosti to bas i nije tak (osim kod zasebnog softwarea).

16 godina
odjavljen
offline
Mac Pro s osam jezgri

Jel samo meni čudno što je glavna vijest zapravo da je netko uspio promjeniti procesor???

Freak Show Inc.
 
16 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mac Pro s osam jezgri
Friday kaže...

Jel samo meni čudno što je glavna vijest zapravo da je netko uspio promjeniti procesor???

Kad se radi o Macu, naravno da je to glavna vijest.

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
10 godina
neaktivan
offline
Mac Pro s osam jezgri

Zakon..lekcija svima kako se radi desktop, kad ne misliš unutar kutije (doslovno ), i kad imaš sredstva, pamet i viziju.

 

Klasična "desktop" kanta (kojom je ekipa ovdje toliko opsjednuta, uvjereni da posjeduju vrh vrhova ljudske domišljatosti i tehnologije) sa ovakvim specifikacijama bi zahtijevala vodeno hlađenje od tisuću kuna, napajanje od kilovata, bila velika kao omanja škrinja i teška 30 kila.

 

Eto, a sad me slobodno počastite palcima dolje. Hvala 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.1.2014 16:08 (darko_sam).
Moj PC  
5 9 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Mac Pro s osam jezgri
sudy_freak kaže...
Friday kaže...

Jel samo meni čudno što je glavna vijest zapravo da je netko uspio promjeniti procesor???

Kad se radi o Macu, naravno da je to glavna vijest.

 

Sljedeći članak bi mogao biti "Korisnik uspio obrisati direktorij u MAC OS X".

Freak Show Inc.
12 godina
protjeran
offline
Mac Pro s osam jezgri

u svakom slucaju impresivne brojke a i cijena tog xeona sto su stavili...

http://ark.intel.com/products/75273/Intel-Xeon-Processor-E5-2667-v2-25M-Cache-3_30-GHz

 

||| Core™ inside ||| ;http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/SoldierStippy/ ; http://nl.xfire.com/profile/2fu2l/
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.1.2014 16:20 (Stjepanj).
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Mac Pro s osam jezgri
darko_sam kaže...

Zakon..lekcija svima kako se radi desktop, kad ne misliš unutar kutije (doslovno ), i kad imaš sredstva, pamet i viziju.

 

Klasična "desktop" kanta (kojom je ekipa ovdje toliko opsjednuta, uvjereni da posjeduju vrh vrhova ljudske domišljatosti i tehnologije) sa ovakvim specifikacijama bi zahtijevala vodeno hlađenje od tisuću kuna, napajanje od kilovata, bila velika kao omanja škrinja i teška 30 kila.

 

Eto, a sad me slobodno počastite palcima dolje. Hvala 

 

Da, oblik kućišta diktira koliko snažno napajanje ti treba... Bravo {#}

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Re: Mac Pro s osam jezgri
darko_sam kaže...

Zakon..lekcija svima kako se radi desktop, kad ne misliš unutar kutije (doslovno ), i kad imaš sredstva, pamet i viziju.

 

Klasična "desktop" kanta (kojom je ekipa ovdje toliko opsjednuta, uvjereni da posjeduju vrh vrhova ljudske domišljatosti i tehnologije) sa ovakvim specifikacijama bi zahtijevala vodeno hlađenje od tisuću kuna, napajanje od kilovata, bila velika kao omanja škrinja i teška 30 kila.

 

Eto, a sad me slobodno počastite palcima dolje. Hvala 

Većina nas i je opsjednuta kantama - jer volimo imat kontrolu kompletnu nad njom i "upgrejdat" kak nas je volja, a ne da je sve zapečaćeno, ovako imamo slobodnu.

Možemo uložit u jači proc, bolju ploču, jače napajanje i slično, i nakon godinu dana uzet jaču grafičku.

Ali Apple fanboysi to ne shvaćaju jer većinom svima raste lova doma u vrtu, pa ih nije ni briga oko toga šta posjeduju, i da, većina vas je nesposobno da išta sami napravite.

Ja sam Bošnjak i time se dičim, kome smeta lopatom ga spičim !
15 godina
neaktivan
offline
Mac Pro s osam jezgri

Interesuje me kakvi su odnosi temperatura "normalnih" i "nadograđenih"? Ovaj form faktor je čudo ali mislim da se ovaj nadograđeni DOBRO grije.

Voda tece a vrijeme prolazi ...
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mac Pro s osam jezgri
ramzocro-HCR kaže...
darko_sam kaže...

Zakon..lekcija svima kako se radi desktop, kad ne misliš unutar kutije (doslovno ), i kad imaš sredstva, pamet i viziju.

 

Klasična "desktop" kanta (kojom je ekipa ovdje toliko opsjednuta, uvjereni da posjeduju vrh vrhova ljudske domišljatosti i tehnologije) sa ovakvim specifikacijama bi zahtijevala vodeno hlađenje od tisuću kuna, napajanje od kilovata, bila velika kao omanja škrinja i teška 30 kila.

 

Eto, a sad me slobodno počastite palcima dolje. Hvala 

Većina nas i je opsjednuta kantama - jer volimo imat kontrolu kompletnu nad njom i "upgrejdat" kak nas je volja, a ne da je sve zapečaćeno, ovako imamo slobodnu.

Možemo uložit u jači proc, bolju ploču, jače napajanje i slično, i nakon godinu dana uzet jaču grafičku.

Ali Apple fanboysi to ne shvaćaju jer većinom svima raste lova doma u vrtu, pa ih nije ni briga oko toga šta posjeduju, i da, većina vas je nesposobno da išta sami napravite.

 

A klincima tu na forumu ne raste lova u vrtu? Po meni da, ako su u mogucnosti najmanje jednom godisnje raspravljati o kupnji graficke od 4000 KN navise kako bi se dobilo 12,5 FPS vise u Battlefieldu... Vidis, po meni je to bacanje novaca, ali nikome to ne predbacujem, tko voli, ima novaca za takav hobi... Sretno mu bilo...
10 godina
neaktivan
offline
Mac Pro s osam jezgri

Friday, ovaj Mac Pro troši oko 350W pod punim opterećenjem..zahvaljujući maksimalno optimiziranom i učinkovitom dizajnu. 

 

Klasičan desktop sa standardnim dijelovima i dvije usporedive mainstream graf. kartice bi povukao blizu kilovata..iz masivnog napajanja smještenog unutar kućišta. 

 

Ramzo, nisam nikakav "Apple fanboy ", štoviše prezirem Apple zbog arogancije, anti-kompetitivnosti i elitizma.

Nisam nikad kupio Apple proizvod, a vjerujem da niti neću.

I da..za tvoju informaciju, i ovu kanticu je moguće lako nadograditi.  

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.1.2014 17:03 (darko_sam).
Moj PC  
0 7 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mac Pro s osam jezgri
Borostef kaže...

 

A klincima tu na forumu ne raste lova u vrtu? Po meni da, ako su u mogucnosti najmanje jednom godisnje raspravljati o kupnji graficke od 4000 KN navise kako bi se dobilo 12,5 FPS vise u Battlefieldu...

Takvih na forumu je možda 3-4% ; ovi ostali dobiju na testove određene komponente, malo istraži kolko osoba radi review-e, a kolko od raznih sponzora dobiju na testove komponente, posuđuju, itd itd.

Ja sam Bošnjak i time se dičim, kome smeta lopatom ga spičim !
16 godina
odjavljen
offline
Re: Mac Pro s osam jezgri
darko_sam kaže...

Friday, ovaj Mac Pro troši oko 350W pod punim opterećenjem..zahvaljujući maksimalno optimiziranom i učinkovitom dizajnu. 

 

Klasičan desktop sa standardnim dijelovima i dvije usporedive mainstream graf. kartice bi povukao blizu kilovata

 

 

Daj čovječe...

Ja imam užasno rastrošan proc koji je k tome još i klokan. Imam solidnu grafu (za moje potrebe) a imao sam i jače (u kontekstu potrošnje) koje sam isto tako klokao. Sve vrtim na 460 W napajanju koje ni ne trepne (uz dosta periferije). Ovime si pokazao koliko se kužiš u desktop računala!

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: Mac Pro s osam jezgri
ramzocro-HCR kaže...

Većina nas i je opsjednuta kantama - jer volimo imat kontrolu kompletnu nad njom i "upgrejdat" kak nas je volja, a ne da je sve zapečaćeno, ovako imamo slobodnu.

Možemo uložit u jači proc, bolju ploču, jače napajanje i slično, i nakon godinu dana uzet jaču grafičku.

Ali Apple fanboysi to ne shvaćaju jer većinom svima raste lova doma u vrtu, pa ih nije ni briga oko toga šta posjeduju, i da, većina vas je nesposobno da išta sami napravite.

Znas, postoji vise kategorija sposobnih ljudi koji se bave ajtijem.

 

Ovlash generalizacija;

 

Prva kategorija su sposobni ljudi, koji imaju pravo znanje, obrazovanje ili oboje u svom podrucju, koji rade zahtjevne i odgovorne poslove, i kojima nije na kraju pameti kraj svih poslova i obaveza bakcati se sa banalnim problemima poput zamjene napajanja ili upgrejda graficke svaka dva mjeseca. Ti ljudi ce jako cesto jednostavno kupiti workstation (bilo mac ili pc) jer zele da im je masina dobrih performansi i da jednostavno - radi. I ako krepa, da im je zamjene za drugu. Za dve, tri godine kada zatreba nesto bolje, jednostavno ce kupiti novi brandirani ili slozeni komp. Ne sa novcem iz vrta, nego novcem koji su zaradili svojim sposobnim radom.

 

Druga kategorija su ljudi koji su nazicali novce za komp od staraca, imaju otvoreno 10 torrent klijenata, svaki dan rastavljaju komp diveci se sami sebi kako su sposobni, a u slobodno vrijeme trolaju po forumu.

 

U koju kategoriju spadas Ramzo? :)

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Mac Pro s osam jezgri

Zanimljiva usporedba cijena radnih stanica...

Moj PC  
10 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mac Pro s osam jezgri
mcf kaže...

Znas, postoji vise kategorija sposobnih ljudi koji se bave ajtijem.

 

Ovlash generalizacija;

 

Prva kategorija su sposobni ljudi, koji imaju pravo znanje, obrazovanje ili oboje u svom podrucju, koji rade zahtjevne i odgovorne poslove, i kojima nije na kraju pameti kraj svih poslova i obaveza bakcati se sa banalnim problemima poput zamjene napajanja ili upgrejda graficke svaka dva mjeseca. Ti ljudi ce jako cesto jednostavno kupiti workstation (bilo mac ili pc) jer zele da im je masina dobrih performansi i da jednostavno - radi. I ako krepa, da im je zamjene za drugu. Za dve, tri godine kada zatreba nesto bolje, jednostavno ce kupiti novi brandirani ili slozeni komp. Ne sa novcem iz vrta, nego novcem koji su zaradili svojim sposobnim radom.

 

Druga kategorija su ljudi koji su nazicali novce za komp od staraca, imaju otvoreno 10 torrent klijenata, svaki dan rastavljaju komp diveci se sami sebi kako su sposobni, a u slobodno vrijeme trolaju po forumu.

 

U koju kategoriju spadas Ramzo? :)

 

 

Nažalost, spadam u prvu, većina na forumu spada u drugu, samo smišljaju priče. Sve sam stekao svojom mukom i radom, plaćam i uzdržavam starce(60+ su) već nekoliko godina. Neznaš moju priču, ja neznam ni tvoju, neka na tome i ostane.

 

Ali volim na kraju znati šta se u mojoj kutiji nalazi - u životu nisam kupio gotovi PC.

 

@darko

3 stvari na tom Mac-u možeš promjenit, nije to baš neka sloboda.

Ja sam Bošnjak i time se dičim, kome smeta lopatom ga spičim !
15 godina
offline
Mac Pro s osam jezgri

Ne znam decki ali za 2300$ si sastavim ovako nešto (koje je usput bolje) i ostane mi 700$ za čevape i pivo.

 

 

Moj PC  
0 12 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice