Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.814
|
čitano: 3.450.307
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Kopsi1304 kaže...

Da se ekipa ne svađa više, evo ovako

 

Najbolje napajanje od ta 3 što si odabrao je ANTEC VPF650

 

Objašnjenje razlika između bronze, silver, gold, platinum i titanium napajanja imaš ovdje - KLIK

 

Za cpu cooler uzmi hyperx 212 ili Scythe Mugen3 ili Scythe Ninja 4.. što god pronađeš od ta 3

 

Tako je 500W bi ti bilo dovoljno, ali budući da ćeš overclockat proc i uvijek postoji opcija da napraviš crossfire u budućnosti, od viška glava ne boli što bi se reklo budući da nemaš baš neki ograničeni budžet

 

Happy gaming

 

PS: za ostatak ekipe u slučaju da ste propustili ovaj video u temi RX 480, FX 83xx se ipak lagano vraća u život

 

 Vraca se fx u klinac a ne u zivot detalje na max svi filteri upaljeni pa da proc ima cim manje za raditi, isto tako su mogli puknuti gore i5 6400 a ne usporedbu sa i7 6700k. Jos par igra stave 1440p rezoluciju, ajde spusti malo filtere pa da vidis kako se cpu davi, a ako se jos koristi za vegas i slicne profi programe nema tu bolje od intela, manje zagrijavanje bolje efikasnost i nema sanse da ti zasteka kao kod fx. Mislim da je jedan forumas bas koristio i fx i i7 za profi rad i fx par puta zastekao, vjerojatno pregrijavanje. Da se moze igrati na njemu moze, ali nekome sada preporuciti fx koji je mrtva plaftorma nema nikakvog smisla, ako je bas netko zapeo za amd onda pricekati zen, ako se ne moze cekat onda defitnitivno i5 6400 + z170 + sky oc bios + ddr4 ram. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
nixass kaže...

naletio na zgodan link

 

PSU tier ranks - http://imgur.com/koLUPLh

 

btw, malo hvaljenja, naurcio EVGA supernova 550 G2 sa amazona, 63 funte = 75 eura = ~550kn, vidim da nigdje ispod 100 eura nema u hrvatskoj

 

pomoz bog i dug joj zivot

 Nema šanse ovo je čista laž Enermax platimax da spada u tier 2

16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

iskreno nisam previse upucen u sitne detalje oko napajanja ali kao autoritet za ta pitanja uzimam jonnyguru-a, nijedan platimax nije dobio 10-tku kod njega (ako to nekom nesto znaci).

svejedno, tier2 je jos uvijek visoka liga napajanja.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Johnygurru je definitivno najboljo site za napajanja, koliko vidim i na ostalim stranicama je tier 2, ali po meni to tier klasificiranje je dosta netocno i blesavo napravljeno, nema omjera cijene i snage nigdje. Po meni najbolje johnnyguru i vidis preporuku i testiranja i po tome izabrat ako ti upada u budget.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

jedini bed je kaj high end napajanja jako rijetko mozes vidjet u nekoj "normalnoj" wattazi, do 550-600w.
EVGA je po tom pitanju nekaj napravila, al, cijena..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Patrick_cro kaže...
Kopsi1304 kaže...

Da se ekipa ne svađa više, evo ovako

 

Najbolje napajanje od ta 3 što si odabrao je ANTEC VPF650

 

Objašnjenje razlika između bronze, silver, gold, platinum i titanium napajanja imaš ovdje - KLIK

 

Za cpu cooler uzmi hyperx 212 ili Scythe Mugen3 ili Scythe Ninja 4.. što god pronađeš od ta 3

 

Tako je 500W bi ti bilo dovoljno, ali budući da ćeš overclockat proc i uvijek postoji opcija da napraviš crossfire u budućnosti, od viška glava ne boli što bi se reklo budući da nemaš baš neki ograničeni budžet

 

Happy gaming

 

PS: za ostatak ekipe u slučaju da ste propustili ovaj video u temi RX 480, FX 83xx se ipak lagano vraća u život

 

 Vraca se fx u klinac a ne u zivot detalje na max svi filteri upaljeni pa da proc ima cim manje za raditi, isto tako su mogli puknuti gore i5 6400 a ne usporedbu sa i7 6700k. Jos par igra stave 1440p rezoluciju, ajde spusti malo filtere pa da vidis kako se cpu davi, a ako se jos koristi za vegas i slicne profi programe nema tu bolje od intela, manje zagrijavanje bolje efikasnost i nema sanse da ti zasteka kao kod fx. Mislim da je jedan forumas bas koristio i fx i i7 za profi rad i fx par puta zastekao, vjerojatno pregrijavanje. Da se moze igrati na njemu moze, ali nekome sada preporuciti fx koji je mrtva plaftorma nema nikakvog smisla, ako je bas netko zapeo za amd onda pricekati zen, ako se ne moze cekat onda defitnitivno i5 6400 + z170 + sky oc bios + ddr4 ram. 

 A moj Patrick... stvarno mi se ne da natezati ali evo ukratko..

 

Na tvoj komentar, pregrijao mu se jer je očito imao stock ili shrot cpu cooler. Sastavio sam bar 5 konfiguracija prijateljima sa 8300 i 8320 i nitko nije imao problem sa pregrijavanjem. CPU cooler koji koriste su hyper evo 212, noctua nd-h14 i bio je još jedan, mislim dark rock pro ako se ne varam...

 

Preporučeni i5 6400 je sličan i5 4460 jeli tako? Pa evo ti video renderinga u corelu 

 

Evo jedan i u sony vegas pro-u FX 8350 vs i5 3570K(koji je brži od 4460 i 6400 kad je overclockan) 

 

Drawback FX 83xx je loš single core performance, a sve što je OP naveo da će raditi koristi više jezgri.

 

Slažem se da je FX stara platforma, ali ZEN još nije izašao, a FX pokazuje sve bolje performanse u novim igrama koje koriste sve više i više threadova 

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.8.2016 9:13 (Kopsi1304).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
nixass kaže...

jedini bed je kaj high end napajanja jako rijetko mozes vidjet u nekoj "normalnoj" wattazi, do 550-600w.
EVGA je po tom pitanju nekaj napravila, al, cijena..

pa ako se da nabaviti za 550 kunića, cijena je izvrsna

da je to napajanje postojalo ranije i po toj cijeni ne bi se razmišljao niti sekunde, ovako sam uzeo superflowera za 500 kuna koji je gold, ali nije tako dobar kao evga 

16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Kopsi1304 kaže...
Patrick_cro kaže...
Kopsi1304 kaže...

Da se ekipa ne svađa više, evo ovako

 

Najbolje napajanje od ta 3 što si odabrao je ANTEC VPF650

 

Objašnjenje razlika između bronze, silver, gold, platinum i titanium napajanja imaš ovdje - KLIK

 

Za cpu cooler uzmi hyperx 212 ili Scythe Mugen3 ili Scythe Ninja 4.. što god pronađeš od ta 3

 

Tako je 500W bi ti bilo dovoljno, ali budući da ćeš overclockat proc i uvijek postoji opcija da napraviš crossfire u budućnosti, od viška glava ne boli što bi se reklo budući da nemaš baš neki ograničeni budžet

 

Happy gaming

 

PS: za ostatak ekipe u slučaju da ste propustili ovaj video u temi RX 480, FX 83xx se ipak lagano vraća u život

 

 Vraca se fx u klinac a ne u zivot detalje na max svi filteri upaljeni pa da proc ima cim manje za raditi, isto tako su mogli puknuti gore i5 6400 a ne usporedbu sa i7 6700k. Jos par igra stave 1440p rezoluciju, ajde spusti malo filtere pa da vidis kako se cpu davi, a ako se jos koristi za vegas i slicne profi programe nema tu bolje od intela, manje zagrijavanje bolje efikasnost i nema sanse da ti zasteka kao kod fx. Mislim da je jedan forumas bas koristio i fx i i7 za profi rad i fx par puta zastekao, vjerojatno pregrijavanje. Da se moze igrati na njemu moze, ali nekome sada preporuciti fx koji je mrtva plaftorma nema nikakvog smisla, ako je bas netko zapeo za amd onda pricekati zen, ako se ne moze cekat onda defitnitivno i5 6400 + z170 + sky oc bios + ddr4 ram. 

 A moj Patrick... stvarno mi se ne da natezati ali evo ukratko..

 

Na tvoj komentar, pregrijao mu se jer je očito imao stock ili shrot cpu cooler. Sastavio sam bar 5 konfiguracija prijateljima sa 8300 i 8320 i nitko nije imao problem sa pregrijavanjem. CPU cooler koji koriste su hyper evo 212, noctua nd-h14 i bio je još jedan, mislim dark rock pro ako se ne varam...

 

Preporučeni i5 6400 je sličan i5 4460 jeli tako? Pa evo ti video renderinga u corelu 

 

Evo jedan i u sony vegas pro-u FX 8350 vs i5 3570K(koji je brži od 4460 i 6400 kad je overclockan) 

 

Drawback FX 83xx je loš single core performance, a sve što je OP naveo da će raditi koristi više jezgri.

 

Slažem se da je FX stara platforma, ali ZEN još nije izašao, a FX pokazuje sve bolje performanse u novim igrama koje koriste sve više i više threadova 

 i5 drzat na default taktu neznam tko to radi, i5 6400 ide bez beda na 4.5ghz kao i i5 3570k sa coolerom do 300kn, a fx ne ide vise od 4.6ghz za 24/7 pod dosta skupljim coolerom. fx platforma ce te izaci isto kao i5 6400 pa po tome nema smisla. Ako ces raditi samo video render onda najbolje x99 platforma i rabljeni xeon. Eto ja imam staru x79 platformu dual platformu i nema te i7 koja ce biti jaca od toga. Eto imam jednu i5 3570k i i7 2600k, e5 2670 single( drugi cekam da dodje) pa nek netko stavi neki video pa da rendamo pa da vidis kako je taj fx jak. Dam se kladiti da ga i5 3570k sisa bez problema a ima duplo manje jezgra

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Totalno   ali neuvjerljiv si... kako si sada došao na 4.5GHz sa i5 6400? Za to ti treba Z170 ploča sa starim BIOS-om i ide do 4.4GHz

 

1x Procesor AMD X8 FX-8300

1x Matična ploča Gigabyte GA-970A-DS3P

1x Scythe Mugen MAX, SCMGD-1000

1x Sapphire RX 480, 8GB GDDR5,HDMI, 3x DP, LITE

1x Kingston DDR3 1600MHz,C11,16GB (2x 8GB)

1x SSD 240GB Kingston UV400

1x Toshiba P300 2TB, 64MB, 7200rpm

1x Zalman Z3 mid tower case

1x Napajanje 650W, ANTEC VPF650

 

Sveukupno: 6 642kn

 

Ajde sad složi sa istim komponentama Z170 pločom i i5 6400 - bit će ti barem 7500kn

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.8.2016 11:36 (Kopsi1304).
16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Eto samo za tebe razlika niti 300 kn s tim da ide sigurno nize da sam negdje drugdje jer nisu komponente na lageru.

dodaj grafu 2k kuna i eto te na 6800kn konfiguracija koja se moze nadograditi ako zatreba jace.

Daj neki video pa da stavimo renderirat da vidimo koliko je fx jak dok se oc a koliko intel dok se oc.

i5 6400 ide bez problema na 4.5ghz sa malo znanja. 

Fx ne ide preko 4.5 ghz za 24/7 eto pitaj vlasnike na koliko ih drze, znaci samo 400-500mhz veci takt od defaulta, dok intel ide sa 3.3 na 4.5ghz znaci 1200mhz, 500mhz vise od fx za 24/7razlike, eto i po tvojem ako hoces opet 400mhz jaci.

 

Da nije oftopic jer ima netko 2016 tier listu napajanja, bas me zanima kako sada stoji lista jer sve ovo sta sam gledao je nikakvo. Cak ni johnyguru nema nikakve liste, samo preporuke napajanja.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.8.2016 5:03 (Patrick_cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Neću uopće komentirat dalje, ti si reko svoje.. GL & peace

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.8.2016 15:37 (Kopsi1304).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Patrick_cro kaže...

Eto samo za tebe razlika niti 300 kn s tim da ide sigurno nize da sam negdje drugdje jer nisu komponente na lageru.

dodaj grafu 2k kuna i eto te na 4800kn konfiguracija koja se moze nadograditi ako zatreba jace.

Daj neki video pa da stavimo renderirat da vidimo koliko je fx jak dok se oc a koliko intel dok se oc.

i5 6400 ide bez problema na 4.5ghz sa malo znanja

Fx ne ide preko 4.5 ghz za 24/7 eto pitaj vlasnike na koliko ih drze, znaci samo 400-500mhz veci takt od defaulta, dok intel ide sa 3.3 na 4.5ghz znaci 1200mhz, 500mhz vise od fx za 24/7razlike, eto i po tvojem ako hoces opet 400mhz jaci.

 

Da nije oftopic jer ima netko 2016 tier listu napajanja, bas me zanima kako sada stoji lista jer sve ovo sta sam gledao je nikakvo. Cak ni johnyguru nema nikakve liste, samo preporuke napajanja.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kako ne ide na 4.5 pa FX8370E stock 3.3GHz a Turbo 4.3Ghz što znači ono što si rekao za i5 vrijedi i za FX sa malo znanja ide i na 4.5ghz za 24/7.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
15 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Slučajno sam naišao na nova seasonic napajanja. Imaju titanium certifikat. Jel to samo marketinški hype ili stvarno

 

https://seasonic.com/product-category/consumer-products/prime-series/

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
zeroname kaže...

Slučajno sam naišao na nova seasonic napajanja. Imaju titanium certifikat. Jel to samo marketinški hype ili stvarno

 

https://seasonic.com/product-category/consumer-products/prime-series/

Stvarno. Samo ne znam kad će biti dostupna kod nas. Već se dulje priča o njima.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

I koštat će kao suho zlato

14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Da, meni je baš žao što ih nema, jer ću vrlo vjerojatno mijenjati PSU, pa ću uzeti AX-a.

12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Seasonic Prime 650W - 200$

 

kod nas bude oko 2000+ kn :)

 

softwaremaniac kaže...

Da, meni je baš žao što ih nema, jer ću vrlo vjerojatno mijenjati PSU, pa ću uzeti AX-a.

 Zašto? Uzmi EVGA G2...

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.8.2016 21:22 (FakeDeath).
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Eto vidiš, ko što sam rekao.. ko suho zlato

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Te razlike između Titanium efikasnosti i vjerojatno puno povoljnijeg Gold bi se kod prosječnog korisnika isplatila za valjda jedno 15 godina. Danas su Gold efikanosti napajanja standard ako se ne ide baša na najpovoljnija i nisu puno skuplja od običnih slabijih kategorija. Za već od oko 500kn ih ima. Sad je Titanium ono što je Gold bio prije 5 godina. Preskup premium dodatak.

14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
FakeDeath kaže...

Seasonic Prime 650W - 200$

 

kod nas bude oko 2000+ kn :)

 

softwaremaniac kaže...

Da, meni je baš žao što ih nema, jer ću vrlo vjerojatno mijenjati PSU, pa ću uzeti AX-a.

 Zašto? Uzmi EVGA G2...

 Nedobavljiv mi je u shopu u kojem uzimam, a i čekam PC da dođe sa servisa s novom 1080 G1, Asbis me baš jebe. 

10 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

aj da ponovo pitam

 

konfa 

 

i5 2500 non k (bit ce upgarade i OC na i7 2600k ili i7 3770k)

asus sabertooth p67

16 gb ram

GTX 780 ili GTX 970 (ovisi sto jeftinije najdem polovno na njušci)

par ssd i hdd

plan stavljanja nekog AIO watercoolera

 

Corsair carbide 300

 

 

sta uzeti?  polovan seasonic, corsair ili super flower...

 

ili neki novi fortron koji mi je ružan do bola sa onim kablovima ne sleevanim

 

budget do 500-600 kn

 

p.s.  pliz nemojte mi sad pisat uzmi gtx 1060 itd...vec konkretno preporucite jako stabilno napajanje moze i polovno.  gara više manje, jer rijetko mi koja komponenta stoji doma više od 2 god

 

 

noob al volim učit
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
smak420 kaže...

aj da ponovo pitam

 

konfa 

 

i5 2500 non k (bit ce upgarade i OC na i7 2600k ili i7 3770k)

asus sabertooth p67

16 gb ram

GTX 780 ili GTX 970 (ovisi sto jeftinije najdem polovno na njušci)

par ssd i hdd

plan stavljanja nekog AIO watercoolera

 

Corsair carbide 300

 

 

sta uzeti?  polovan seasonic, corsair ili super flower...

 

ili neki novi fortron koji mi je ružan do bola sa onim kablovima ne sleevanim

 

budget do 500-600 kn

 

p.s.  pliz nemojte mi sad pisat uzmi gtx 1060 itd...vec konkretno preporucite jako stabilno napajanje moze i polovno.  gara više manje, jer rijetko mi koja komponenta stoji doma više od 2 god

 

 

 ZM600-GVM Bronze recimo. Ne bih išao na ništa manje, pogotovo ako će biti OC-anja, čisto da ostane malo headrooma.

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
smak420 kaže...

aj da ponovo pitam

 

 

 

budget do 500-600 kn

 

p.s.  pliz nemojte mi sad pisat uzmi gtx 1060 itd...vec konkretno preporucite jako stabilno napajanje moze i polovno.  gara više manje, jer rijetko mi koja komponenta stoji doma više od 2 god

 

 

 Modularno ili nemodularno. Oba napajanja sasvim ok, ne vidim da ima nešto posebno bolje ispod 600kn. Još je ok ako se nađe XFX 550W TS model (Seasonic) ali bi sigurno bio malo bučan kad bi igrao s tim tvojim komponentama. Sva navedena napajanja su dostatna za to što ti tražiš.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

ma narucio sam sa njuške za 400 kn godinu dana star Seasonic S620.  mislim da je to ok

noob al volim učit
14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav društvo ovako imam jedno pitanje koje bi bilo najbolje napajanje za ovu konfu:

Matična:Gigabyte GA-Z170-D3H DDR4
Procesor: Intel core i5 6600k
Ram: 16gb DDR4
Grafika: Gainward Geforce Gtx 1060 6gb DDR5
SSD 250Gb
CPU Cooler: Coolermaster Hyper 212 EVO

 

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

A koliko love imaš za napajanje? Jer tražio si konfu za 6500kn a već si potrošio sve...

Moj PC  
2 0 hvala 2
9 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Mdk2 kaže...

Pozdrav društvo ovako imam jedno pitanje koje bi bilo najbolje napajanje za ovu konfu:

Matična:Gigabyte GA-Z170-D3H DDR4
Procesor: Intel core i5 6600k
Ram: 16gb DDR4
Grafika: Gainward Geforce Gtx 1060 6gb DDR5
SSD 250Gb
CPU Cooler: Coolermaster Hyper 212 EVO

 

Hvala.

 Ovo KLIK ili ovo jeftinije KLIK

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Mdk2 kaže...

Pozdrav društvo ovako imam jedno pitanje koje bi bilo najbolje napajanje za ovu konfu:

Matična:Gigabyte GA-Z170-D3H DDR4
Procesor: Intel core i5 6600k
Ram: 16gb DDR4
Grafika: Gainward Geforce Gtx 1060 6gb DDR5
SSD 250Gb
CPU Cooler: Coolermaster Hyper 212 EVO

 

Hvala.

 Fortron Hyper 500/600, Fortron Raider 550w,  XFX 550W Easy rail... sve ovisi koliko love imas

13 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
bobsi kaže...

Imam chiefteca starog 450w u rezervi, da li bi bilo dovoljno za fx8370 i za r9 270x??

 Uzeo sam vx450w, a stigao mi vs450w, da li ce biti dovoljan za navedene komponente, hvala..

12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Di si uzeo VX? to se već dugo ne proizvodi...

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.8.2016 8:57 (FakeDeath).
Moj PC  
1 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice