Kako pojačat vanjsku antenu

poruka: 119
|
čitano: 40.146
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu
mislio sam problemi su ako je IZMEĐU vas krosnja, posto voda rezonira na 2.4ghz, kao o wifi signal, dogoditi ce se tekvo ometanje u krosnji nakon kise (posto je onda ona natopljena vodom) da signal neces ni dobiti...
to do list: natjerat tnakira da vrati magare, saznat bufferovo ime, izvalit bolesniju foru od mentalista, dat ivi zuti karton (on je meni 4) skrsit dannya i pirata u bc2,natjerat logica da kupi iphone
16 godina
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu
dr.dr kaže...

Radim u jednom autocampu u njemackoj,imamo instaliranu wireless antenu na krovu zgrade,visina je cca.5metara.Router je ispod antene 2metra.Imamo hot-spot internet servis.Signal sa antene je jako slab,u krugu od 30 metara jos i nekako,ali sto dalje od antene signal je katastrofalan.molio bih pomoc kako da pojacamo signal ili kakvu antenu da kupimo ili napravimo.Odgovarala bi nam antena koja hvata polukruzno,posto je antena na kraju kampa.U kampu je puno drveca,od antene do zadnjih kamp prikolica je cca.250 metara.

Postoji li kakva antena koja bi mogla toliku povrsinu pokriti sa vrlo dobrim signalom.hvala

Problem sa kampovima su stabla.

Ako imas puno stabala onda imas veliki problem sa signalom i tu ti nema neke velike pomoci.

Najbolje rijesenje je staviti na nekakav highground antene (usmjerene / sektorke) koje pucaju dole. Zapravo najbolje rijesnje je vise takvih AP-ova u WDS-u/MESHu ali to je  poprilicno skupo rijesenje. 

 

Dalje, antene koje pokrivaju 120o se zovu sektor antene. Takodjer odustani od omni antena. To je najvece smece ikad izmisljeno u svijetu wirelessa.

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu
tnakir kaže...
dr.dr kaže...

Radim u jednom autocampu u njemackoj,imamo instaliranu wireless antenu na krovu zgrade,visina je cca.5metara.Router je ispod antene 2metra.Imamo hot-spot internet servis.Signal sa antene je jako slab,u krugu od 30 metara jos i nekako,ali sto dalje od antene signal je katastrofalan.molio bih pomoc kako da pojacamo signal ili kakvu antenu da kupimo ili napravimo.Odgovarala bi nam antena koja hvata polukruzno,posto je antena na kraju kampa.U kampu je puno drveca,od antene do zadnjih kamp prikolica je cca.250 metara.

Postoji li kakva antena koja bi mogla toliku povrsinu pokriti sa vrlo dobrim signalom.hvala

Problem sa kampovima su stabla.

Ako imas puno stabala onda imas veliki problem sa signalom i tu ti nema neke velike pomoci.

Najbolje rijesenje je staviti na nekakav highground antene (usmjerene / sektorke) koje pucaju dole. Zapravo najbolje rijesnje je vise takvih AP-ova u WDS-u/MESHu ali to je  poprilicno skupo rijesenje. 

 

Dalje, antene koje pokrivaju 120o se zovu sektor antene. Takodjer odustani od omni antena. To je najvece smece ikad izmisljeno u svijetu wirelessa.

preradom se od njih dobije dosta solidne antene, ako ih otvoris (maknes onu gumu) i zalemis za bakrenu zicu u sredini neku duzu, dobis dosta jake antene, problem je sto ju moras zavinuti, najbolje oko sarafa...

to do list: natjerat tnakira da vrati magare, saznat bufferovo ime, izvalit bolesniju foru od mentalista, dat ivi zuti karton (on je meni 4) skrsit dannya i pirata u bc2,natjerat logica da kupi iphone
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu

opet, ja bi radje pravio svoju wlan antenu nego kupovao :P

ja sam mala gljiva.... svinja je kraljica životinja dok ne probam lava
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu

hub ti je jedna kutija gdje se spoji hrpa lan kablova od kompova tako da svi mogu imat mrezu medjusobno i/ili internet vezu preko lan-a

ja sam mala gljiva.... svinja je kraljica životinja dok ne probam lava
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu

i meni se cini da bi bilo bolje napraviti neku antenu nego kupovati,ne radi novca vec radi jacine antene.Ali kako je upakovati u plasticno kuciste da je zastitim od atmosferskih utjecaja?Kakvu mi vi antenu munjovoz predlazete?kolikih je gabarita ta antena?i koliku bih povrsinu kampa mogla pokriti(Daljina u metrima cca.)?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu

Radje ti gledaj kako da izbjegnes krosnje. Mozes ti napraviti ne znam sta ako imas krosnju ispred cao signal.

:)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu
ako koriste istu elektricnu mrezu neka uzmu home plug i to je to, brzina od 150 mbps je valjda dovoljna...
to do list: natjerat tnakira da vrati magare, saznat bufferovo ime, izvalit bolesniju foru od mentalista, dat ivi zuti karton (on je meni 4) skrsit dannya i pirata u bc2,natjerat logica da kupi iphone
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu

Moraju biti na istoj fazi a i cijena nije bas popularna ;)

:)
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu

svakih 6 decibela udaljenost koju antena pokrije se udupla... sa 22 decibela se u teoriji može pokrit 3.5 kilometara dobrog signala(znaci da je jacina signala veca od -70dBm)

pricam o parabolic anteni, znaci ista shema kao satelitska antena ali ima quad dipol reciver sa reflektorom

ja sam mala gljiva.... svinja je kraljica životinja dok ne probam lava
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu
munjovoz kaže...

svakih 6 decibela udaljenost koju antena pokrije se udupla... sa 22 decibela se u teoriji može pokrit 3.5 kilometara dobrog signala(znaci da je jacina signala veca od -70dBm)

pricam o parabolic anteni, znaci ista shema kao satelitska antena ali ima quad dipol reciver sa reflektorom

mozes zajebat ako imaš drvo ravno ispred antene, i taj signal je usmjeren tako da pokriva uski dio...

i sve ovo pricamo naravno za 2.4 ghz ne za 5.... moja antena bi imala 34 decibela da radi na 5ghz...

što bi falilo napravit lan prek struje? =D samo manja prespajanja potrebna i letite

 

ja sam mala gljiva.... svinja je kraljica životinja dok ne probam lava
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu
munjovoz kaže...
munjovoz kaže...

svakih 6 decibela udaljenost koju antena pokrije se udupla... sa 22 decibela se u teoriji može pokrit 3.5 kilometara dobrog signala(znaci da je jacina signala veca od -70dBm)

pricam o parabolic anteni, znaci ista shema kao satelitska antena ali ima quad dipol reciver sa reflektorom

mozes zajebat ako imaš drvo ravno ispred antene, i taj signal je usmjeren tako da pokriva uski dio...

i sve ovo pricamo naravno za 2.4 ghz ne za 5.... moja antena bi imala 34 decibela da radi na 5ghz...

što bi falilo napravit lan prek struje? =D samo manja prespajanja potrebna i letite

 

tebi bi trebala omni antena, koja nije usmjerena, npr od 12 ili jos bolje 18 decibela, i iza nje nabit reflektore... a sad pitanje koja ti već antena tam stoji... 12 decibela omni antena daje bez problema par kilometara signal na otvorenom

u gradu, pravilo je što je jača omni antena, više se zaguši kad ima više AP-ova, al tebi to nesmeta, tebi samo drveća smetaju

ja sam mala gljiva.... svinja je kraljica životinja dok ne probam lava
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu

Točno,mene samo drveće zeza.Od antene koja se nalazi na krovu recepcije do prvih drveca ima oko 20-ak metara(lijevo i desno),a direktno ispred antene drveća nema 50-ak metara.Moja prikolica se nalazi na čistini udaljena od antene 80-ak metara ali je signal isto jako slab,dvije crtice na laptopu.Mene nervira a kamo li goste koji plaćaju internet service.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu
A da pokusas to sve spustiti nize? Recimo 4 ap u repeater modu ali nize od krosnji drveca?
:)
16 godina
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu
munjovoz kaže...

svakih 6 decibela udaljenost koju antena pokrije se udupla... sa 22 decibela se u teoriji može pokrit 3.5 kilometara dobrog signala(znaci da je jacina signala veca od -70dBm)

pricam o parabolic anteni, znaci ista shema kao satelitska antena ali ima quad dipol reciver sa reflektorom

Mi sa 19 decibela na 2.4 bacamo na preko 10km :)

"Domet" signala ne ovisi samo o anteni, ovisi i o izlaznoj snazi kartice.

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.12.2010 15:58 (tnakir).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu
tnakir kaže...
munjovoz kaže...

svakih 6 decibela udaljenost koju antena pokrije se udupla... sa 22 decibela se u teoriji može pokrit 3.5 kilometara dobrog signala(znaci da je jacina signala veca od -70dBm)

pricam o parabolic anteni, znaci ista shema kao satelitska antena ali ima quad dipol reciver sa reflektorom

Mi sa 19 decibela na 2.4 bacamo na preko 10km :)

"Domet" signala ne ovisi samo o anteni, ovisi i o izlaznoj snazi kartice.

znam znam hvala kolega, al ja imam onu od 100 kuna, i "kotrlja" se... nije bas najbolja, ak ti kazes da bacas na 10 kilometara, onda je moja kartica pravi šrot... ak budemo realni velika većina ljudi koji hoće pojačat wlan signal nema ništa bolje od mene.....sa nekom kvalitetnijom od par sto kuna bi mogao puno vise dobit od svoje antene... jos da napravim posteni reciver imao bi 26 decibela

ovo sto ja imam je 90 centimetarski tanjir koji je vecinom hrdjav ali prima =D

jako volim zvijezdice, pomagajte ljudi....ja sam mala gljiva.... svinja je kraljica životinja dok ne probam lava
16 godina
offline
Kako pojačat vanjsku antenu

Uzmi u obzir da su "dishice" aka satelitske poprilicno usmjerene antene tako da ono...

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu
uzmi brus papir i makni hrđu, ona ne reflektira signal, poboljsati ce ga puno (ako je pol antene hrđavo dobiti ces skoro 50% signala vise...)
to do list: natjerat tnakira da vrati magare, saznat bufferovo ime, izvalit bolesniju foru od mentalista, dat ivi zuti karton (on je meni 4) skrsit dannya i pirata u bc2,natjerat logica da kupi iphone
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu

a jedini savjet il podic iznad drveca il srusit drvece il uzet koaxijani kabl pa izvuc antenu iza drveca... kako god sam da se zaobidje drvece

nebi trebalo bit tesko sam uzet kabl, jeftin je, par kuna metar, i navuc antenu iza drveta da stoji i stavit na nest cvrsto da stoji kak bog zapovjeda... sad uzimat jacu antenu sa vise decibela nema bas smisla, svejedno ce se signal drasticno smanjit od drveca....

viva la rakija.....
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu
gdje se moze nabaviti onaj adapter da mogu ukopcati tv anrenu u onaj mali socker od routera?
ocu prikopcat SATELiTSKU :D
to do list: natjerat tnakira da vrati magare, saznat bufferovo ime, izvalit bolesniju foru od mentalista, dat ivi zuti karton (on je meni 4) skrsit dannya i pirata u bc2,natjerat logica da kupi iphone
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu

a hebemu reko sam ti chipoteka... il mos uzet zalemit, tj iskemijat nešt sam

viva la rakija.....
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu
nemrem nac hebenu chipoteku, di god pitam kazu nemaju poima xD
kolko bi kosto, da ponesem ?
to do list: natjerat tnakira da vrati magare, saznat bufferovo ime, izvalit bolesniju foru od mentalista, dat ivi zuti karton (on je meni 4) skrsit dannya i pirata u bc2,natjerat logica da kupi iphone
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu

sta ti znaci "kolko bi kosto, da ponesem ?"

da poneseš krafne? jogurt? burek za doručak?

viva la rakija.....
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu
pare, da ne ponesem premalo ;)
to do list: natjerat tnakira da vrati magare, saznat bufferovo ime, izvalit bolesniju foru od mentalista, dat ivi zuti karton (on je meni 4) skrsit dannya i pirata u bc2,natjerat logica da kupi iphone
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako pojačat vanjsku antenu

zapravo trebas koaksijalnu spojnicu... ne ovu za kabl

viva la rakija.....
13 godina
neaktivan
offline
Kako pojačat vanjsku antenu
Nove informacije o Wi Fi antenu [url]http://www.ab9il.net/wlan-projects/wifi3.html[/url]
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kako pojačat vanjsku antenu
Nove informacije o Wi Fi antenu http://www.ab9il.net/wlan-projects/wifi3.html Duže udaljenosti i više širokopojasne.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako pojačat vanjsku antenu

Kako se mjere ti decibeli ?

znam da je to jacina antene ali dali se moze nekako izracunat?

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.5.2011 18:26 (rockman).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice